2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

hıı referanduma goremı gruplaştık..
ay çok gerılerde kalmışım ben şimdi hangı oyu attığımı soylersem bı gruptan kovulucammıbilmiyorumkismile

kızlar mesaim bitti çıkmak zorunda kaldım,
herkes gruplaşıyor diye bişey yok, bir kaç arkadaş kendisi gibi düşünmeyenlerin ne kk da mesajlarına cevap veriyor ne de facede,resimlerine de yorum yapmıyor,
herşeyin farkında olup her iki tarafta da olmayan ve de farkında olmayanlar da var,
gruplaşma var derken kk daki herkesi kasdetmedi,m,
esmeraldacım senin kk da gruplaşma yaptığına şahit olmadım ama facede yaptığını düşünüyordum,yapmıyorum diyorsan öylesindir seni en iyi sen bilirsin..
feyzacım seni de kastedmedim cnm,sen de her iki tarafta olmayan arkadaşlardan birisin,

face'teki 2010 ocak anneleri kısmında fotoğralrı görmemde sorun olduğunu defalarca duvara yazdım. ben fotoya yorum yaparken kimin bebesi olduğuna bakmam. bebe o sonuçta.. anasıyla sorunum varsa da o onu bağlamaz..
herksin sorusuna da elimden geldiğince cevap vermeye çalışırım. ama o furubun dışında ne paylaştığım, duvarıma ne yazdığım, adaletli olup olmadığım -kimse kusura bakmasın ama- kiseyi de ilgilendirmez. orası benim anne alanım değil, şahsi alanımdır.
kime çok ters geliyorsam, düşüncelerim çok zıt geliyorsa, benim yazdığım -ona göre saçmalıkları- görmek istemiyorsa beni siler, olur biter. -aynı benim yaptığım gibi-
ne kızarım ne üzülürüm. herkes birbiryle iyi anlaşıp arkadaşlık kurmak zorunda değil ki sonuçta..
dolayısıyla yaptığımın adı gruplaşma değil hayat görüşümün, düşüncelerimin, yaşam tarzımın birbiriyle tamamen zıt olan arkadaşlarla arama mesafe koymaktır. bunun çirkin ya da yanlış tarafını göremiyorum. ben kimseyi kırmadım, hakaret etmedim, yanlış birşey yapmadım.
eğer bunun adı gruplaşmaysa tek başıma grubum ben. kimseyle birlikte karar vermiyorum. kimsenin peşine takılıp koyun gibi hareket etmiyorum.

yazmayım diyorum sus diyorum ama olmuyor...
ben burda grup göremiyorum...
facede bazı seyler konusuldu tartısıldı sonucta demoktortik bir ülkede yasıyoruz ve herkes sonuna kadar savunabilir yanlısı yada doğruyu..
bu konuları hiç bir zaman 2010 ocak anneleri gecen ne kk nede face de konusmak istemedim ve o konuda karsı olduğumu yazdım...
dün duyduğum bir seyi paylastım keşke paylasmaz olaydım.....
foto yorumlarına gelince sacma buldum...acaba ben böyle bişi yapmıs olabilirmiyim dedim hepsine baktım yorum yazmadığımı beğenmişim....
o zaman herkes fotosuna yorum yapanlarla yorum yapsın ..olurmu böyle birşey..gözden kaçmıştır..o gün girilmemiştir burda kimsenin kasti olarak yorum yapmayacağını sanmıyorum.sonucta sebilerden bahsediyoruz...
evet tadı kaçtı hemde cok.. su zaman kadar herkesin yazdığına cevap vermeye calıstım elimden geldiğince ama su zamanlarda baktım ki banada pek karsılık yok...nedenini biliyorum..bazı söylenenleri nedense üstüme alınıp üzülüyorum..keske dün et olayını paylasmasaydım da bu konu patlak vermeseydi.bundan sonra paylasımda bulunmıcam...1.5 sene de gecirdiğimiz güzel günler için tesekkürler...

julicim, benim bunları yazmamın senin paylaştığın olayla alakası yok inanki.
konuyu ben açtığım için açıklama yapıyorum. zaten ben bunları yazacaktım. benim huzursuzluklarımı ve canımı sıkan şeyleri biliyorsun.
sadece denk geldi diyeyim.
yoksa senin birşey yazmanla inan ki alakası yok.
eğer ben böyle hissettirdiysem üzülürüm.

kızlar tekrar günaydın sivricim bende seviim bacımm

ayvalık sen derdine yan çağan daha hala uyuyiii ama abiyi yolladık 8.30da öle yattıı ama uyuyii sen ona bak seninki uyanık zuhahhahaha

hamileler biri ilayda biri zambakkız umarım yalnış yazmamışımdır

ya bide geçmişe baktımda gürhanı sormuşunuzkızlar okulda tenefüste koşarken düşmüş çene taşa gelmiş yarılmış 6 dikiş atıldı geçen çarşamba düdne alındı çok şükür şimdi iyi öğretmenimiz gürhandan çok memnun çok uyumlu bi çocuk yazısıda güzel ama yavaş tek derdim yavaş yazması dedi bende kanı yavaş babasına çekmiş dedim zuhahhahahah

çağancığımında dün kontrolü vardı 10.5 kilo olmuş 4 ayda anca 500 gram aldı yavrım boyu kilosu fazla fazla iyi kşlo almadı die problem yapamya gerenk yok dedi bu kaaaa

cadoloz ayvalık sivri
günaydın kızlar..
cadoloz utkuda 8 e kadar yudu geçen gün 12 ye kadar uyuyup anasını havalarda uçurmuştu..bi daha görmedik o rahmeti..
sivri canım flor dişlerin daha sağlam çıkması için sanırım çoğu arkadaşa vermiş dr ları bende vermek istedim dr verme dedi..flor gargara yapılırsa dişleri temizlemeye ve güçlendirmeye faydalı ama bebekler gargara yapamayacağına göre vücuda mecbur almak zorundalar beyne çok zararlı dedi..

utku 10. ayda 12.5 kilo boyuda 78 cm..
sakıncası obez olması allah korusun ama yürüyünce atar bence kiloları..
zaten kilosuna göre çok hareketli utku..allah sağlık versin kilonun azıda fazlasıda zarar

günaydın arkadaşlar..
cadalooozzz seni çoook seviyorum,sen çok yaşa emi,
topiğe daha sık gir lütfeeenopuyorumnanaktan

vışşş kız hayalet casper esmer naber kız uyuz karııı ben saa görev verdim yazdıklarım nokta virgül ko dedim niden yapmadın bakam sende 100 tl cezaverecen hade bakam hayırlı olsunn zaten bugün gürhanın sınıfına 200 tl bayılaccam laptop alacaklarmış projöktör alacaklarmış sanki bizim zamanımızda böleşeler yoktuda biz okumadıdık yok temzilkçi tutulacakmış ayda 2 sefer gelecekmiş lan baaa gelsin temizlikçi evimi poh götürüyooo zuhahhahaha

merve; ben Kk'dan bahsediyorum face'den değil.
ayrıca ben o fotoğrafların hiçbirine yorum yazmadım zaten. uzun zamandır yorum yazmıyorum gruptaki kimsenin fotosuna.
Kk'dan ve kendimle ilgili örnek istiyorum ben.
Ben hangi gruptanım ve yaptığım gruplaşmayı buraya nasıl yansıtmışım?

ha orası ha burası ne fark eder ki
resimlere yorum yaptığını göruyorum ayrıca

arkadaşlar gruplaşma diyerek neden bağsettiğinizi ben anlamadım ben zaten her fotoya yazı yazan birisi değilim yoğunluktan bakıp geçiyorum vakit bulursam sonra dönüp bişey yazıyorum tabi unutmazsam ama anlayamadığım bu grup neyin grubu öyle bişey varsa ben neden görmedim neyin tartışması bu bende onu algılayamadım.

ceyce bende sordum
kimse cevap vermedi
bende hangi guruptayım
grup derken ne grubu söylesin herkes bizde ona göre davranalım diyorum ama
cevap yok
bu sonuçlansın zaten onu bekliyorum bende

kızlar ben kişi bazında konuşmuyorum ki böyle kişişel konuşmalara girmem
görduğumu hisettiğimi açık yüreklilikle söyledik hayır yok öğle bişey sen
uyduruyosun diyosanız da ne diyim ben daha fazla uzatmanın anlamıda yok

kızlar ben geldim ama kimse kalmamış,neyse yarın okursunuz,
şu arkadaşların gruptaki resimlerine bir bakın kimler yorum yapmış
ben,yasemin,ayseda,fatmazehra,ecrin,mervetalha...
bir de başka arkadaşların fotoğraflarına bakın,
ne demek istediğimi anlıcaksınız...
ben zaten kimseye yorum yapmıyorum diyenlere sözüm yok,biz bir masum bebeğe yorum yaparken diğer masum bebeği seçenlerden bahsediyorum...

mehlikada aynı şeyi hisetmiş hadi ben uyduruyorum ee mehlikada mı

neyse gelelim şimdi asıl meseleye zaten çok uykum varr başımda çok ağrii ama iğrenç türkçemle bir iki kelam etmeden geçemicem

birincisi gurubu olmayanlar üzülmeyin ben sşzegrup bulacam zuhahahaahah ay gene espriliğim sütümde pardon sütümde değil üstümde

ilk başta esmerin yazdıklarına yürekten katılıyorum şahsım adına ben ne zaman daralsam bunalsam hep yanımda olmuştur ve tabii benle birlikte herkezin onun çok üzüldüğünü vede kırıldığını ve bunun çok yalnış zmaanda olduğunu düşünüyorum bu konuda üzüntümü belirtmek istedim

gelelim gruplaşmaya faccetede bahsetmiştim şu seçim olsun bitsin şu tantana diye artık bitsin bence gerek yok zaten burası bunun yari değil daha kim ne grubu kimsenin bundan bile haberi yok uzatmayada gerek yok bence bizim topiğimiz güzel bi topik sevincimizide üzüntümüzüde hep burda paylaştık böylede devam etsin burda hepimiz anneyiz partimizde görüşümüzde annelik anam çok duygusal oldu ağlayacam

yazdıklarımda ben kimseyi hedef almadım sadece esmerin bu denli züzldüğünü görmek beni üzdü hastane ortamını iki kez yaşadım o psikolojiyi çok iyi bilirim benim çocuğumda çok sık hastalandığı için esmeri sanırım biraz daha iyi anlıyorum ama qrtı olarak söylüyorum topikteki açık olsun kapalı olsun bütün arkadaşlarımıda çok seviyorum ve herkezinde bu şekild olduğunu adım gibi biliyorum

kıssadan hisse benim türkçemle anca bu kadan yazabildim hepiciğinizi öpüyorum ayrı topik bize yakışmaz burdan tüm analar yolla devam diyorum oyunuz baaa zuhahahah beni yılın anası seçin uyumayan fedakan ana gece uyumayan sabah kalkan bebesini okula yollayan bütün gün ev işi yapan yemek çamaşır yıkayan azman çağanla uğraşan ay bak gene çok duygulandım ne kadan fedakan kadınım ben beee

jullininde dediği gibi ben sizi neşelendirecem geçmişe baktım baktım emme olay nerde patlamış bu et ne ti onu bile anlayamadım gözlerim acudu neyse bu sefer merak etmiyom yarın sabah herkezi tey tey oynarken bulam ona göre gelip kontrol yapacam hade bakamm teyuyy teyy

mehlika jullii esmer feyza size sabah görevi veriyorum yazdıklarıma noktalama işareti koyun evlatlarım zuhahahahhahahahahahahah

cadı çok şekersin a.s.

cadoloz ayvalık sivri
günaydın kızlar..
cadoloz utkuda 8 e kadar yudu geçen gün 12 ye kadar uyuyup anasını havalarda uçurmuştu..bi daha görmedik o rahmeti..
sivri canım flor dişlerin daha sağlam çıkması için sanırım çoğu arkadaşa vermiş dr ları bende vermek istedim dr verme dedi..flor gargara yapılırsa dişleri temizlemeye ve güçlendirmeye faydalı ama bebekler gargara yapamayacağına göre vücuda mecbur almak zorundalar beyne çok zararlı dedi..

utku 10. ayda 12.5 kilo boyuda 78 cm..
sakıncası obez olması allah korusun ama yürüyünce atar bence kiloları..
zaten kilosuna göre çok hareketli utku..allah sağlık versin kilonun azıda fazlasıda zarar
aman benim oğlum 11den önce kalkmaz akıllı çocuğum doktor baaa öle dedi benim oğlum uyur uyur de habire yanında uyur dedi zuhahahahah benim oğlum akşama kaaaa uyanmıcak puhahhahaha atar benim gürhanda 10 aylıkken 12 kilodu yürüemeye başlayınca atıyo kiloyu meraklanma
günaydın arkadaşlar..
cadalooozzz seni çoook seviyorum,sen çok yaşa emi,
topiğe daha sık gir lütfeeenopuyorumnanaktan

kız bende sevirim zatii beni sevmeyen bitlensin anca okul telaşesini bi rayına koduk artık fırsat buldukça takılırım eskisi kaaa boşlamam oyunuz baaa zuhahahah yılın anası beni seçmeyene ceza 200 kağıt okul masrafları yidi benii kafayı yidim 3 haftada 500 kağıt harcadık üzerine 4.500 daha koyup özel okulamı versedimki acaba:)))

cadoloz çağanada maşallah annesi oğlun seni ilerde çook mutku etcek şimdi üzüyo ama..
esmer günaydın canım..bencede julinin yazdığı knuyla alakası yok çıkan olayların..ben başlatmış gibi oldum kendimi çok suçlu hissettim ama önceden birikmiş bazı şeylerde varmış zaten..
herkes eteğindeki taşları döktü iyi oldu bence bi yerde..

merve; orasının ve burasının benim için farkını uzun uzun anlattım, tekrar yazmayayaım..
ne farkeder demişin ya..

kızlar gruplaşma kelimesini ben kullandım bana gelene kadar bir sürü kişi mesaj yazmıştı,
kk daki ve facedeki olaylardan kk ya girmek istemediklerini ifade etmiş bir kaç arkadaş,
ben sabah dünkü yazılan mesajları gördüm mesaj yazacaktım vazgeçtim ben bişe yazarım başkası bişe yazar tartışma ortamı oluşsun istemedim,kk yı kapadım çıktım,
öğleden sonraya kadar da kk ya girmedim,
öğleden sonra girdiğimde birsürü mesaj yazılmıştı ben de olaylardan rahatsızlığımı yazdım,
bazı arkadaşlar benim mesaim bitip çıktıktan sonra ben hangi gruptayım bilmem ne,
gruplaşmayı yazan bir kişi vardı çıktı,
yav çıktıysam bir daha gelmicem mi,ben bu topiğe arada takılan biri değilim daimi üyeyim
ve izin günlerim hariç hergün bir kaç mesaj yazıyorum,
gruplaşmayı ben kafamdan uydurmadım bunu tek farkeden de ben değilim,
gruplaşma veya dışlanma gibi bir durumu farkeden ve bu durumdan rahatsız olan bir kişi değil bir kaç kişiyse ortada bir şey vardır değil mi?
ben açıkçası benim ve benim gibi bazı arkadaşlarımın yine diğer arkadaşların tümü değil bazı arkadaşlar tarafından dışlandığını düşünüyorum,

jasmincim
iyi işte her gun bir kaza atltiyoruz yine kanattik agzini:KK43:(neyse Allah beterinden saklasin...ben oyun oynatmaya çalişiyorum ama benimkinin pek umrunda degil.anneannesi ile benimle oldugundan daha mutlu:))ben de dinlenmiş oluyorum iyi oluyor:)ben de dusunuyorum ben de toplanalim diye evim çok kucuk gerçi:))

ilayda onlineken daha once soylemişmiydim hatirlamiyorum ama hayirli olsun bebegin..zambaka da dedim çok iyi beslenn aman senden gitmesin

valla öğretmenim bana bi sorsana bişeyler yemeye fırsatın oluyomu diye Akşam sofraya oğluşumla birlikte oturuyoruz. tek olunca yemiyo bizle yediği için onu yediriyorum. tabi ben onu yedirene kadar babasıda bitirmiş oluyo bende doymuş gibi oluyorum. bişey yiyesim gelmiyo. Allahtan işte öğle yemeğimiz varda bari burda yiyebiliyorum doğru dürüst. Ahh vardır bundada bir hayır ne deyim

hala dışlanmak diyorsunuz. bana diyorsunuz..
yaa Allah aşkına bana biri söylesin; "Burcu sen bana Kk'da tavır aldım kasti olarak yazdıklarıma cevap vermedin" desin..
"sana şunu sordum -sen o anda Kk'da aktifken- sen beni kaale almadın" desin..
Ben en dipteyken bile burada soru soranı es geçmemeye çalıştım. Canı sıkılana 2 laf etmeye çalıştım elimden geldiğince. Ama hala dışlamak diyorsunuz..
Ben neler yapmışım yaa...
Özür dilerim!!..

Günaydın kızlar,

tutkucum Maşallah Utkuya bencede yürümeye koşmaya başlayınca biraz atacak kilolarından Allah korusun obez de olmasın çok yakın arkadaşımın kızında bu sorun yaşanmıştı hiç doymuyordu sürekli yemek yemk istiyordu sonra diyetisyenle falan normale döndermeye çalıştılar bir nebze daha iyi evde sürekli ip atlatıyorlardı :))

Cadaloz okul masraflarından bahsedince birde 5-6 sene sonrasını düşünmeye başladım bende :)))))

benim 8-10 ekimdeki seyahat iptal oldu çocuğu götürmek zorundaydım emdiği için
sabahtan akşama toplantı olacaktı eşim ben geleyim bakarım dedi bende annem benimle gelsin istedim eşimin bakabileceğine hiç aklım ermedi bir de hastalık olunca
müdürlerim yerime başka birini ayarlamayı önerdiler bende kabul ettim ....

kızlar gruplaşma kelimesini ben kullandım bana gelene kadar bir sürü kişi mesaj yazmıştı,
kk daki ve facedeki olaylardan kk ya girmek istemediklerini ifade etmiş bir kaç arkadaş,
ben sabah dünkü yazılan mesajları gördüm mesaj yazacaktım vazgeçtim ben bişe yazarım başkası bişe yazar tartışma ortamı oluşsun istemedim,kk yı kapadım çıktım,
öğleden sonra girdiğimde birsürü mesaj yazılmıştı ben de olaylardan rahatsızlığımı yazdım,
bazı arkadaşlar benim mesaim bitip çıktıktan sonra ben hangi gruptayım bilmem ne,
yav çıktıysam bir daha gelmicem mi,ben bu topiğe arada takılan biri değilim daimi üyeyim
gruplaşma veya dışlanma gibi bir durumu farkeden ve bu durumdan rahatsız olan bir kişi değil bir kaç kişiyse ortada bir şey vardır değil mi?
ben açıkçası benim ve benim gibi bazı arkadaşlarımın yine diğer arkadaşların tümü değil bazı arkadaşlar tarafından dışlandığını düşünüyorum,

canım benim artık yazma bişey
kim kabul eder ki bunu
evet haklısınız öğle bişey var derki
boşuna yazıp duruyoruz a.s.

tamam hayatım olay zaten facceten patlak verdi bunu herkez farkında ama sen sol görüşlüsündür ben sağ yada tam dersi polemik yaratmak isteyen sizi dışlayan yada sizin dışladığınızı düşnüdüğünüz arkadaşlarınızaya özelden mesaj atın yada faceein ana sayfasından ama buradaki tek ortak noktamız bebeklerimiz ve biz olalım bence seçimden önce olduğu gibi en basit örenek sen kapalı olsan açıkda olsan ben insan olarak seni çok seviyorum yada esmer solcuda olsa sağcıda olsa ben onu çok seviyorum düşüncesinde herkez özgürdür hepimiz atatürk genciyiz yapmayın bölee benim enişte her seçimde taraf değişii bi cho bi mhp şimdide ak partili oldu benim ablam ne yapsın boşasınmı kocayıı adam kırk yaşında emme hala kararlı değüll zuhahahahahh

kıssadan hisse hayat çok kısa kırmaya kırlmaya değmez diye düşnüyüyorum ve topiğimize nazar değdiğni düşnüyorum bu arada düşündümde çok düşünceli bi kadın olduğumu farkettim zemuszemus para toplıycam topikten kurşun döktürecem zuhahahhahaherkez 100 kağıt bağış yapsın nimet çubukçu teyzem kayıt parası yok dedi bizim müdürde ısrarla baaş istedi zuhhahhaha

esmeralda cnm sana sen bizi dışladın diyen yok ki,
ben sana dün de yazdım senin kk da dışlama yaptığına şahit olmadım diye,
benim bir çok mesajıma cevap verdin,yardımcı oldun,
sana cevap verdiğinde de teşekkür etmiştim şimdi de ediyorum..
yanlış anlama sen teşekkür bekliyorsun diye yazdın demiyorum,aklımdan bile geçmedi ama yanlış anlaşılmasın diye ifade edeyim dedim..

Canım arkadaşlarım birileri böyle hissettiğini söyledi birileride öyle birşey olmadığını dile getirdi gruplaşma yapanda varsa demekki aramızda değil bana kalırsa her zamanki paylaşımlarımıza devam edelim üzüntümüzüde paylaşmaya devam edelim sevincimizide paylaşmaya devam edelim biz burada birbirimizi görmeden çok sevdik
mesela Mehlika biz seninle hiç görüştükmü? ama ben seni çok sevdim böyle örnekleneck çok arkadaş var umarım hepimiz yüzyüzede görüşebilir sevgimizi pekiştirebiliriz sevmesekte paylaşmaya devam edebiliriz....

canım benim artık yazma bişey
kim kabul eder ki bunu
evet haklısınız öğle bişey var derki
boşuna yazıp duruyoruz a.s.

niye boşuna yazıyor oluyorsun ki? bak ben önem verip cevap veriyorum sabahtan beri.
seçtiğiniz isim yanlış. aynı düşüncedeki birkaç kişinin birbiriyle fikrinin örtüşmesine niye grup diyorsunuz; örgüt der gibi hemde..
evet kabul etmiyorum. benim iyi anlaştığım ve anlaşamadıklarım vardır KK DIŞINDA!!!
Kk dışında kimle iyi anlaşıp anlaşamadığımda sadece beni bağlar. Dünden beri soru soruyorum bir tanesine ama sadece bir tanesi tam olarak cevap verildi mi?
Ben arkamı dönüp çekip gitmemek için benim buraya bir açıklama borcum var diye yazdığım onca yazıya karşın "boşver, boşver" tarzında yazmak ayıp değilse eğer diyecek birşeyim yoktur benim.
Benim hakedip haketmediklerimi düşünün bir de.
Şapkasını bir önüne koysun herkes..

X