2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Sinemis sakın ha. ben uzun zamandır demir eksikliğiyle boğuşan biri olarak çok araştırdım. doktorumda böyle söyledi. düşün et yediğin zaman bile yanında süt ürünü olmasın dedi. çünki misal yoğurttaki kalsiyum , pekmezdeki demir birbirini nötrlüyomuş. yani sadece karnı doymuş olur ne kalsiyum nede demir almış olur. Bana sorarsan verme. yinede sen bilirsin
kızlar ya siz bebişlere kan ilacı veriyomusunuz

biz mamayla büyüttüğümüz için dr mamada zaten demir var ekstra ilaç almasına gerek yok demişti

Arkadaşlar, sevgili anneler,

Daha önce de Saruboceq'in yazdığı gibi din, siyaset gibi konularda tartışmak forum kurallarımız gereği yasak olduğu için bu konuda tartışmamanızı ve alıntı yaparak mesaj yazmamanızı ben de tekrar rica ediyorum. Zaten hepinizin de yazdığı ve farkında olduğu gibi bulunduğumuz başlık 2010 ocak annelerinin paylaşım topiği. Bu başlıkta konuşulması gerekenler de bebeklerimiz ve annelerimizin sorunları ve günlük paylaşımlarla sınırlı kalmalı.

Ancak anladığım ve izleyebildiğim kadarıyla, başka bir sorun daha var ortada olan. Ben şahsen kimsenin burada birbirini kırmayacağını düşünüyorum. Bugüne kadar paylaşımlarınız asla bu yönde olmadı, bundan sonra da olmayacağına dair inancım tam.

Essmeralda, evet takip ediyorum ve yine kanımca şu anlık silinmesi gereken bir mesaj olduğunu sanmıyorum. Saygı çerçevesinde her türlü sorunun çözülmesinden yanayım, ve daha önce dediğim gibi bu başlık altında kimsenin de birbirine bu çerçeve dışında davranmayacağına ve ikili tartışmaya girmeyeceğine inanıyorum.

Son düzenleme:
kızlar mesaim bitti çıkmak zorunda kaldım,
herkes gruplaşıyor diye bişey yok, bir kaç arkadaş kendisi gibi düşünmeyenlerin ne kk da mesajlarına cevap veriyor ne de facede,resimlerine de yorum yapmıyor,
herşeyin farkında olup her iki tarafta da olmayan ve de farkında olmayanlar da var,
gruplaşma var derken kk daki herkesi kasdetmedi,m,
esmeraldacım senin kk da gruplaşma yaptığına şahit olmadım ama facede yaptığını düşünüyordum,yapmıyorum diyorsan öylesindir seni en iyi sen bilirsin..
feyzacım seni de kastedmedim cnm,sen de her iki tarafta olmayan arkadaşlardan birisin,

kızlar ben geldim ama kimse kalmamış,neyse yarın okursunuz,
şu arkadaşların gruptaki resimlerine bir bakın kimler yorum yapmış
ben,yasemin,ayseda,fatmazehra,ecrin,mervetalha...
bir de başka arkadaşların fotoğraflarına bakın,
ne demek istediğimi anlıcaksınız...
ben zaten kimseye yorum yapmıyorum diyenlere sözüm yok,biz bir masum bebeğe yorum yaparken diğer masum bebeği seçenlerden bahsediyorum...

Sinemis canım ben pekmezi kahvaltısına karıştırıyorum
gruplasma olayına da kesinlikle katılmıyorum benim tavrım sadece bir kisiye o da bu son olaylardan çok önce bana yaptıgı saygısızlıktan dolayıdir facedeki buluşma resimlerini ve son resimleri görmedim çünkü bilgisayarım bozuk telden kkya giriyorum faceede giriyorum ama telden facedeki Ocak anneleri grubu açılmıyor neden bilmiyorum hatta ben de resimleri göremiyorum diye sınır oluyorum ama durum budur ayrıca mehlikacim berikin fotolarına zamanında yorum yaptığımı da hatırlıyorum benim kastı olarak yorum yapmadığım sadece bir kisinin fotolaridir gruplasmayi kabul etmiyorum iddaa edenler lütfen hangi gruptan olduğumu söylesin lütfen daha fazla da bu konuyla ilgili yazmayacağım

Nesecim Burak'ın gözü kizarmisti bir oyuncağı ile zedeledi sanırım doktora götürdüm şükür bişeyi yokmuş 1 yas göz kontrolü de yapılmış oldu erken sorun yokmuş artık 3 yasında sonraki kontrolü
ecrin nAsıl canım bu gece kocis geliyor bu arada yuppi senin koca burdami yalnizmisin

canım cok gecmıs olsun.benım koce geldıı canım kavustuk bı kocemle:):):)senınde gozun aysın canımmm ecrın hanım ıyılerr hala ek besınde sorun yasıyorum yemıyo tam alıstı derken yıne bıraktı cok sukur saglıgı yerınde alısır zamanla ek besınede burak nasıl yemekle arası?

Oh hadi gözün Aydin nebguzel gelmiş kocisin Burak da aynı ecrin gibi binbir saklabanlukla 2 kisi 1 saatte yediriyoruz onceden çorbasını severdi şimdi onu da istemiyor ama bizim yemekleri yalana yalana yiyor alem bu cocuklar ya

yazmayım diyorum sus diyorum ama olmuyor...
ben burda grup göremiyorum...
facede bazı seyler konusuldu tartısıldı sonucta demoktortik bir ülkede yasıyoruz ve herkes sonuna kadar savunabilir yanlısı yada doğruyu..
bu konuları hiç bir zaman 2010 ocak anneleri gecen ne kk nede face de konusmak istemedim ve o konuda karsı olduğumu yazdım...
dün duyduğum bir seyi paylastım keşke paylasmaz olaydım.....
foto yorumlarına gelince sacma buldum...acaba ben böyle bişi yapmıs olabilirmiyim dedim hepsine baktım yorum yazmadığımı beğenmişim....
o zaman herkes fotosuna yorum yapanlarla yorum yapsın ..olurmu böyle birşey..gözden kaçmıştır..o gün girilmemiştir burda kimsenin kasti olarak yorum yapmayacağını sanmıyorum.sonucta sebilerden bahsediyoruz...
evet tadı kaçtı hemde cok.. su zaman kadar herkesin yazdığına cevap vermeye calıstım elimden geldiğince ama su zamanlarda baktım ki banada pek karsılık yok...nedenini biliyorum..bazı söylenenleri nedense üstüme alınıp üzülüyorum..keske dün et olayını paylasmasaydım da bu konu patlak vermeseydi.bundan sonra paylasımda bulunmıcam...1.5 sene de gecirdiğimiz güzel günler için tesekkürler...

ben de çok uzgunum...

resimlere yorum yapılıp yapılmamasına bu kadar dikkat etmek dogru gelmedi bana.inanin burda soylenenler uzerine ben de baktim ki hiç dusunmemiştim bu kişi bana yazdi ya da bu yazmadi diye...

tabiki heoiimizin kendini daha samimi,yakin hissettigi kişiler olabilir ayni sekilde anlasamayanlarda bu da çok normal...kimsenin biliçli bir şekilde ayrimcilik yaptigini dusunmuyorum ki bu olsa bile gruplaşma var demek asıl bizi boler...ama konusulmasi iyi oldu

oyle kusup gelmemek olmasın lutfen.....

Julicim tabi ki paylaşacaktım et olayını bu bebislerimizi ilgilendiren bı saglık konusuydu bebelerimizi ilgilendiren hersey burda konusulabilir sanirim nisbet üzülmeyelim artık söyledikleri lafın arkasında durmayip gruplasmaya cevap vermeyen arkadaslar düşünsün mehlika mervetalha size değil lafım siz cevabınızı verdiniz ama yanlış anlaşılma olmuş resim yorumlarına cevabimi verdim ben de hepimiz bebelerimizin hepsini çok seviyoruz diğer konuları herkes kendi sayfasında istedigi gibi paylaşıp tartisabilir demokratik bir ulkedeysek bu normal saygı cercevesi asilmadigi sürece tartisabilmek de güzeldir

Ogretmenim nasılsın canım kerem demirim nasıl bu arada gecen sormuşsun galiba gymboreeye gidemedik maalesef o gün misafirlerim geldi ama gitmeyi düşünüyorum önümüzdeki haftalarda
bu arada su oyun grubu olayını başlatalım diyorum 9 Ekim cmt burak tüm arkadaşlarını ve güzel teyzelerini bize oynamaya davet ediyor ayrım yapmaksizin gelebilen herkes davetlidir çok da seviniriz belirli bı yerden alırım isteyenleri

jasmincim
iyi işte her gun bir kaza atltiyoruz yine kanattik agzini(neyse Allah beterinden saklasin...ben oyun oynatmaya çalişiyorum ama benimkinin pek umrunda degil.anneannesi ile benimle oldugundan daha mutlu:))ben de dinlenmiş oluyorum iyi oluyor:)ben de dusunuyorum ben de toplanalim diye evim çok kucuk gerçi:))

ilayda onlineken daha once soylemişmiydim hatirlamiyorum ama hayirli olsun bebegin..zambaka da dedim çok iyi beslenn aman senden gitmesin

Asa evet hilelerimize hayırlı olsun söyledim mı hatırlamıyorum saglikla kucağınıza almak nasip olsun inşallah hala emziriyomusunuz bu arada kızlar zambak ve ilayda.

jasmın 9 ekımde arkadasımın nısanı var yaaa 10 ekım sabahı da trabzona ucuyoz(gelmekkk cokk ısterdımmm offfffffffffff bı tutturamadıkkk tarıhlerıı neyse ben bı kac gun kalıo gelıcem geldıgımde tekrar bı plan yaparız banada gelebılırsınızzz yaneee

zambakkız çalışıyorum canım öğretmenim bazen evde olan annelere imreniyorummafoldumben karar verdim anneme söylemiyciymmm süpriz olsunsempatiksalakcinni ya birde müdüre söylemek var tabi ohaoldumsmilesen söyledinmi müdürüne canım adam diycek bana her sene doğum iznine çıkıyosun:kedi:

mehlikasu sağol darısı isteyenlere
öğretmenim beslenmeme hiç dikkat edemiyorum ama bundan sonra etmeliyim teşekkür ederim ben kolayı çok seviyorum ya öğrendiğimden beri içmiyorum süte başlamam lazım

jasmin sağol ben emzirmiyorum işe başlayınca azaldı sütüm 4.5 aylıkken de yavaş yavaş bitirdik canım

selam
bana yapıştırılan bu yaftadan sonra buraya bir daha bir şey yazmayacağım..
iyi kötü bir şeyler paylaştık hakkınızı helal edin
iyi akşamlar...

Son düzenleme:
Nesecim yine mı denk getiremedik ruh ben çalışan annelerimizi de düşünerek cmt dedim yoksa Cuma da uyar bana eğer gelecek olanlar çalışmayan annislerse cumaya da çevirebiliriz facedeki gruba giremiyorum ben bakalım burdan davete kimler katılırım diyecek davetimiz herkese açıktır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…