2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın

çok kötüüym bugün hemde çom şua na yerimde zor duruyorum

oğlum 2 gündür öksürüyordu dün akşam acile gittik

acile aslında kızkardeşimin beli ağrıdığı iiçn gittik gitmilşken kaanıda çıkardık

sırtını dinledi akciğer filmi ve idrar tahlili istedi..

akciğer filminde zatürre başlangıcı var dedi...

ben şok oldum hiç hareket edemeden kalmışım doktorlar bişeyle soruyor cevap vermemişim eşim konuşmuş...

antibiyotik verdi bide calpol

ama benm oğlumda zatürre olacak kadar belrtide yoktu...

ateş ve kusma yoktu

sadece öksürüyodu

çok kötüyüm kızlar hemde çok akşamdan beri uyuşuğum

hiçbirşey hissetmiyorum

çok geçmiş olsun. dur öyle hemen bırakıverme kendini. inşallah ilaçlar hemen fayda gösterir

bizimde düzenimiz şöyle (çok sıkıntımız olmadığı zamanlarda) akşam 20 de yemeğini yiyor o gün ona ne piştiyse saat 21 de uyuyor saat 00.30 da bir vıyklıyor (gözü kapalı) ya pışpış ya da suyla geri yatıyor. saat 05.30 da vıyklıyor pışpışla uyutuyorum . çok nadir susmazsa 90 cc mama yapıyorum gidiyor tekrar sonra kalkışımız 07.00 .

pışpışla uymaya devam ediyorsa ne güzel Kuzey mama içmeden uyumuyor vermeyince iyicene ayılıyor bazende gözü kapalı ağlıyor.

delf ne yapacağımı bilemiyorum ne yerdeyim ne göktw çok kötü hissediyorum işe zor geldim

neden böyle oldu

oysa çok dikkat ediyordum

günaydın

acile aslında kızkardeşimin beli ağrıdığı iiçn gittik gitmilşken kaanıda çıkardık

ben şok oldum hiç hareket edemeden kalmışım doktorlar bişeyle soruyor cevap vermemişim eşim konuşmuş...

ateş ve kusma yoktu

sadece öksürüyodu

hiçbirşey hissetmiyorum

Canım geçmiş olsun
istersen bide filmleri al kendi doktorunuza gösterin
2 gün öksürmeyle zatüre olunmaz ki
bana mantıklı gelmedi acıkcası üzülme bence

bütün hasta olan bebişlere Allah şifa versin.
benim herkese bi sorum olacak hava temizleyici + nemlendirici özelliği olan arzumun makinasını almak istiyorum hani şu gece lambalı falan olandan. Kullanan varmı Kullanışlımı gece çalıştıracağım için sessiz çalışıyor öyle değilmi

sivricim annem 3 yıl önce düştü bacağının üstüne acile götürdük film çektiler
doktor hiç bişey yok dedi gönderdi kadıncağız bi kaç gün kıvrandı geçer diye
yok sonra başka bi yere gittik sonuç alçıya alındı nasıl göremediler dediler
acil de yoğunluktan mıdır bilinmez hatalar oluyo sıkma canını bi başka yere götür

günaydın..

oferta; bende gece beslenmesinin bebeklerde iş çürümesine yol açabileceğini okumuştum.
senin yerinde olsam -ki öyle yapıyorum :)- uyanmadığı sürece gece beslemem.

sivri; geçmiş olsun.
ayaz'ın 2 zatürresinde de ateş ve kusma olmamıştı. kusma çok öksürdüğü için oluyordu. yani sadece şiddetli öksürük ve halsizlik vardı.
bu kadar üzülme, antibiyotikle iyileşir bir an önce, merak etme.

kızlar birşey danışacağım. oğlum doğmadan 3 ay önce odası hazırdı. ama bugüne kadar hep yanımda yattı. sık ateşlenen bir çocuk.gece ateşi çıkar da ben farketmem diye çok korkuyorum. sizce ayırmalı mıyım odasını. şu an 8,5 aylık. 1 yaşını beklemeli miyim.Bu arada babası misafir odasında yatmaktan bıktı :) okadar acele ettirdin daha yatağında bir gün yatırmadın die söylenip duruyo.sizce ne yapayım?

kızlar birşey danışacağım. oğlum doğmadan 3 ay önce odası hazırdı. ama bugüne kadar hep yanımda yattı. sık ateşlenen bir çocuk.gece ateşi çıkar da ben farketmem diye çok korkuyorum. sizce ayırmalı mıyım odasını. şu an 8,5 aylık. 1 yaşını beklemeli miyim.Bu arada babası misafir odasında yatmaktan bıktı :) okadar acele ettirdin daha yatağında bir gün yatırmadın die söylenip duruyo.sizce ne yapayım?

canım ben 3 ayını bitirdiğinde ayırdım odasını hiç ayıramam gibi geliyo du
ilk gece zor oldu sonra alıştım bence ayır sende artık sonrasında çoçuklar içinde
zor oluyo ayrılmak.

ayır bence.
sonuçta aynı odadayken de ateşini farketmen ancak sen uyanınca olur. e uyanınca gider odasında bakarsın.
bence değişen birşey yok.
uykun da zaten ona endeksli oluyor merak etme,uyanamak sözkonusu bile değil.
bazen keşke duymasam ve uyanamasam dediğim bile oluyor :bbo:

sivricim çok geçmiş olsun sıkma canını en kısa zamnda düzgün bi çocuk dr götür bence

günaydın

ateş ve kusma yoktu

sadece öksürüyodu

hiçbirşey hissetmiyorum

çok geçmiş olsun canım ama bencede kendi doktoruna bir göster filimleri hemen öyle zatüre teşhisi nasıl koymuşlar anlamadım 6 sene sağlık sektöründe çalışmış biri olarak teşhisleri 1-2 yerde onaylatmadan inanmam ben normalde.doktorların bir dediği bir dediğini tutmuyorki iyice emin olmadan kendinide bebişinide üzme bence.

bende 1 ay önce ayırdım aynen senin gibi düşünüyordum ya duymazsam ya bişey olursa diye ama şimdi alıştım çok rahatladım çocuk içinde de iyi kendine ait bir odası olması kişilik gelişimi için çok yararlı

günaydın kızlar..
sivri geçmiş olsun ıhlamur tane zencefili kaynat pekmezle tatlamdır bol bol içir öksürük için..okadar üzülme bırakma kendini çok şükür bunlar geçecek hastalıkla rabbim başka büyük hastalık vermesin..
smhs kaandamı hasta olmuş çok geçmiş olsun tüm bebeler hasta olmaya başladı..
birde kızlar artık banyo yaparken acaba küçük elektrikli sobayı yakmak mı gerek onu çözemedim hava soguk gibi üşütürlermi acaba..

sıvrıcım smhsmh cok çok gecmıs olsun cnm..bıran once ıyılessınler ya bebekler..

slm kızlar sabahtan beri kk girmeye çalışıyorum bir türlü sayfayı açmadı neler yapıyorsunuz

günaydın kızlar..
sivri geçmiş olsun ıhlamur tane zencefili kaynat pekmezle tatlamdır bol bol içir öksürük için..okadar üzülme bırakma kendini çok şükür bunlar geçecek hastalıkla rabbim başka büyük hastalık vermesin..
smhs kaandamı hasta olmuş çok geçmiş olsun tüm bebeler hasta olmaya başladı..
birde kızlar artık banyo yaparken acaba küçük elektrikli sobayı yakmak mı gerek onu çözemedim hava soguk gibi üşütürlermi acaba..

ıhlamurla zancafili beerabermi kaynatayım canım

çok geçmiş olsun canım ama bencede kendi doktoruna bir göster filimleri hemen öyle zatüre teşhisi nasıl koymuşlar anlamadım 6 sene sağlık sektöründe çalışmış biri olarak teşhisleri 1-2 yerde onaylatmadan inanmam ben normalde.doktorların bir dediği bir dediğini tutmuyorki iyice emin olmadan kendinide bebişinide üzme bence.

bende 1 ay önce ayırdım aynen senin gibi düşünüyordum ya duymazsam ya bişey olursa diye ama şimdi alıştım çok rahatladım çocuk içinde de iyi kendine ait bir odası olması kişilik gelişimi için çok yararlı

götüreceğim canım

sivricim çok geçmiş olsun sıkma canını en kısa zamnda düzgün bi çocuk dr götür bence

inşallah, sağol..

günaydın..

oferta; bende gece beslenmesinin bebeklerde iş çürümesine yol açabileceğini okumuştum.
senin yerinde olsam -ki öyle yapıyorum :)- uyanmadığı sürece gece beslemem.

sivri; geçmiş olsun.
ayaz'ın 2 zatürresinde de ateş ve kusma olmamıştı. kusma çok öksürdüğü için oluyordu. yani sadece şiddetli öksürük ve halsizlik vardı.
bu kadar üzülme, antibiyotikle iyileşir bir an önce, merak etme.

ne kadar sürdü canım iyileşmesi peki?

ne kadar sürdü canım iyileşmesi peki?

sen Ayaz'ı baz olma. o hem çook minikti hemde prematüreydi.
ama antibiyotik tedavisi genelde ya 5, ya 7 ya da 10 gün sürer.
muhtemelen zatürre için -eğer başka doktora gidip de kesinleşirse- 10 günlük antibiyotik kürü uygularlar.

sen Ayaz'ı baz olma. o hem çook minikti hemde prematüreydi.
ama antibiyotik tedavisi genelde ya 5, ya 7 ya da 10 gün sürer.
muhtemelen zatürre için -eğer başka doktora gidip de kesinleşirse- 10 günlük antibiyotik kürü uygularlar.

7 gün kullan dedi antibiyotiği bilgin varmı bilmiyorum ama antibiyotiğin adı cefaks canım

sonrada kontole çağırdı

X