2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

buhar makinesi ile ilgilenen arkadaşlar için yazıyorum ;
kayınvalidemin ölümü sebebiyle doğum yaptığımın ertesi günü kayınpederim yalnız kaldı diye onunevine taşınmak zorunda kaldık onun evi doğalgazlı bizimkisi sobalı olduğu için düşünün evden geri dönmek üzere bi hastane çantasıyla çıkıyorum ertesi gün kucağımda çocukla hooooooop başka eve taşınıyorum bu vesileyle eşyalarımızın çoğunu sattık şofben soba çekyat yer sıkıntısı oldu eğer isterseniz elimde 1 ay kadar kullanılmış buhar makinem var doğumdan 15-20 gün önce 65 tlye almıştım sinbo sah-6103 satmayı düşünüyorum araştırın ihtiyacınız olursa bu tarz bişey düşünürseniz özelden msj atın yardımcı olmaya çalışırım

julii sen süt konusuna gelince benim dr süt verme dedi kesinlikle doyurmaz ve 1 yaşından önce önerilmiyor dedi emzirme veya mama neyse devam et ek gıdalarla takviyeyi azaltma yeter dedi o yüzden ben geçmedim

kızlar bebeklerin kafaları üşüyünce olur burun tıkanıklığı.bu aralar havalar da soğumaya başladı şapkasız dışarı çıkarmayın bebeklerinizi.ben kısa süreliğine de olsa bebeği balkona çıkaracak olsam hemen şapka takıyorum kafasına.özellikle ensesini ve kulaklarını örtün (kulak deliğinden hava girmesin)size tavsiyem ..dün sokaktaydım kadının biri kucağında bebeğiyle yürüyordu hava da bi esiyordu ki sormayın..bebeğin kafası çıplak üstelik da saçsız bir bebek..dayanamadım kadına bebeğin kafası üşümez mi dedim ..alışsın diye yapıyorum dedi..hasta olur ama daha çok küçük dedim...çok kızdım kadına içimden..öyle alışırmı soğuğa hiç hasta olacak kesin bi kaç gün sonra bence o bebe...

sced.geçmiş olsun kızına...ben antibiyotiği oğlumdayken mamasına karıştırıp veriyordum mecburen amöa mamasını bitirsin diye de az koyup mutlaka bitirtiyordum..öyle vermeyi bi dene istersen.şükür kızım itiraz etmiyo ilaca pek.

günaydın arkadaşlarım...
nasılsınız bakalım...
sced çok geçmiş olsun adaşımıza....havalar perişan etti vlla bebekleri...
adana valla aynı hala yanıyoruz....ama şuan biraz da olsa serin esiyor ....

kimse yok ama bişey soracağım.gece sütü konusunda doktorunuz ne diyor az önce bir yazı okudum bebeklere gece yattıktan sonra verilen süt diş çürümelerine sebeb olabiliyormuş.ben gece Kuzey uyanmasa bile saat 03:00 - 04:00 gibi kalkıp süt veriyorum ona.böylece acıkıp uyanmadan devam ediyor uykusuna.siz gece ne yapıyorsunuz sadece su veren arkadaşlar vardı hatırlıyorum daha öncede konuşmuştuk.

kimse yok ama bişey soracağım.gece sütü konusunda doktorunuz ne diyor az önce bir yazı okudum bebeklere gece yattıktan sonra verilen süt diş çürümelerine sebeb olabiliyormuş.ben gece Kuzey uyanmasa bile saat 03:00 - 04:00 gibi kalkıp süt veriyorum ona.böylece acıkıp uyanmadan devam ediyor uykusuna.siz gece ne yapıyorsunuz sadece su veren arkadaşlar vardı hatırlıyorum daha öncede konuşmuştuk.

günaydın canım bende aynı senin gbiyim
gece en geç 5- 6da mama yemezse uyumuyor o saate suyla geçiştryorum ama nafile
o mamayı yemezse uyumuyor ki
ben öyle bişey okumadım ama yavaş yavaş gece sütüne kes demişti en son bu ay daha götrmedim kontrole

Aslında ben bi süredir kalkmıyordum geceleri
ama 2 gecedir kalkıp emziriyorum
uyanmadan güzelde emiyo diğer türlü içim rahat değildi

Günaydın sinenis , oferta nasılsınız kızlar

Aslında ben bi süredir kalkmıyordum geceleri
ama 2 gecedir kalkıp emziriyorum
uyanmadan güzelde emiyo diğer türlü içim rahat değildi

oferta kuzeyin gece uykuları düzene girdimi
ve iştahı nasıl oldu yiyo mu artık ?

günaydın canım.

Kuzeyin uykuları düzene girdi çok şükür artık 10.30 gibi kaşık mamasını veriyorum onu yiyor sonra 11.30 gibi uyutuyorum gecede 3 gibi süt veriyorum.deliksiz uyuyor ama bazen mızıldanıyor gidip beşiğini sallıyorum geri dalıyor yada su veriyorum.ama eskiye göre çok düzeldi artık bende biraz uyumaya başladım.bu ara dişleri zorluyor 4. dişide patlatmak üzere o yüzden biraz sıkıntılı mesela dün gece 2.30da kalktı salladım su verdim yok uyumadı bende süt hazırladım çok az içti geri uyudu sonra 1-2 kere daha mıkırdandı gidip beşiğini salldım geri uyudu yani tam anlamıyla uyanmıyor ama sürekli sesler çıkarıyor birde odasını ayırdık ben sürekli iki arada gitmekten uykusuz kalıyorum önceden yatağımın yanındaydı gözümü açmadan sallıyordum elimi uzatıp.
eskiye göre iştahıda fena değil saatlerini düzene soktuğumuzdan beri çok daha iyi yiyor doktor 4-5 saat ara verin demişti öyle yapıyoruz bizde yemek lerini daha isteyerek yiyor ve bitiriyor hatta.gece sütü verme dedi banada onun yerine uyanırsa suyla geçiştir pışpışla dedi ama kuzey uyanıkken süt içmiyor birtek uykuda verebiliyorum bu yüzden bende kıyamıyorum gece uykusuz kalma pahasınada olsa saat kurup kalkıp veriyorum sütü.yoksa hiç süt içmemiş oluyor.

günaydın canım bende aynı senin gbiyim
gece en geç 5- 6da mama yemezse uyumuyor o saate suyla geçiştryorum ama nafile
o mamayı yemezse uyumuyor ki
ben öyle bişey okumadım ama yavaş yavaş gece sütüne kes demişti en son bu ay daha götrmedim kontrole

bende 1-2 gece mama vermeden denedim olmadı hatta bir gece 4te hepten uyandı sabah kadar oynamak zorunda kaldık.mama verince uykuya devam ediyor Kuzeyde.
biz ne zaman şöyle 8-9 saat kesintisiz uyku göreceğiz acaba.
eşime dedim zaten haftasonu bir gece Kuzeye hep sen kalkacaksın ben uyuyacağım hatta başka odada yatacağım ki hiç seslerini duymayayım.bakalım dayanabilirsem böyle bir planım var.ama sanki onları başbaşa bırakırsam kendimi kötü hissederim gibi geliyor.

hastalıklı mutsuz huysuz kırgın bi oğlanla güne merhaba kızlar:umursamaz:
hasta olanlara geçmiş olsun
hemencik hasta oldu bu bebekler

nasılsınız görüşmeyeliolumunekankayizsmile

oferta ben 1 kere onu yapmayı denedim ama huzursuz uyuduğum için daha kötü bir şeklde kafam sepet gb uyandım
acaba uyuyakalırmı eşim sesini duymaz mı felan diye uyudum görsen
dahada gidip diğer odada yatmadım
ama gece kaç defa uyanıyor
şunu denedim ben akşam 7de sonra karnı gayet tok yani şöyle diyım çorba içip 7de mamasını yiyip birde gce yatrken süt içerse rahat uyuyor
yoksa çok sık uyanıyor acıkıyor
bu gece akşam pek yemedi annem kayınvalidemi gidecek die yemeğe aldı sevdiği bi çerkez yemeği var kayınvalidem onu yapıp çağırdı ordaydık
az t-yedrdim o yemekten
gecede 150cc içti yattı gece 3e kadr zor dayandı 3 kez su içti
yaptım bu sefer sabah 7de yine uyumuyor 120cc yine
yaptım yatırdım yanımı
birde kayınvalidem geldi saat 8bucuk geç kalıyosun die
önceden daha düzenlydi şimdi iyice sappttı bundan sonra 7den sonra sık sık bişey yedrcem gece öyle yatrcam

bizimde düzenimiz şöyle (çok sıkıntımız olmadığı zamanlarda) akşam 20 de yemeğini yiyor o gün ona ne piştiyse saat 21 de uyuyor saat 00.30 da bir vıyklıyor (gözü kapalı) ya pışpış ya da suyla geri yatıyor. saat 05.30 da vıyklıyor pışpışla uyutuyorum . çok nadir susmazsa 90 cc mama yapıyorum gidiyor tekrar sonra kalkışımız 07.00 .

günaydın

çok kötüüym bugün hemde çom şua na yerimde zor duruyorum

oğlum 2 gündür öksürüyordu dün akşam acile gittik

acile aslında kızkardeşimin beli ağrıdığı iiçn gittik gitmilşken kaanıda çıkardık

sırtını dinledi akciğer filmi ve idrar tahlili istedi..

akciğer filminde zatürre başlangıcı var dedi...

ben şok oldum hiç hareket edemeden kalmışım doktorlar bişeyle soruyor cevap vermemişim eşim konuşmuş...

antibiyotik verdi bide calpol

ama benm oğlumda zatürre olacak kadar belrtide yoktu...

ateş ve kusma yoktu

sadece öksürüyodu

çok kötüyüm kızlar hemde çok akşamdan beri uyuşuğum

hiçbirşey hissetmiyorum

X