2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

arkadaşın kızı 1 yaşına girdi küçük bir kutlama yaptılar bürolarında oraya gittim geldim,
kızına gelinlik gibi bir elbise giydirmiş çok tatlı olmuş,berilin kreş arkadaşı,hediyemizi de kreşteyken verdik kızımla,
ben de beril 1 yaşına girerse o günleri görürsem kreşte kutlucam doğum gününü..

cnm bizde de durum aynı,olsun sütümüz olduğu sürece emzirelim,
ben artık zorlamıyorum yediği kadar yediriyorum,
demekki sütten doyuyorlar cnm ki ekleri yemeye yer kalmıyor,ben öyle düşünüyorum,
bir kaç aya yemeye başlarlar cnm,endişe etmeyelima.s

öylemi diyosun cnm banada sanki vitamin alamıyolar gibi geliyo süt önemli tabi ama bi kahvaltıdan yada sebzeden alıcakları vitamin ayrı ondan endişeleniyorum biraz

rylai ben 3 4 saatte bir veriyorum

sabah kahvaltı verdim...
3 saat sonra devam sütü verdimm uyudu..2 saat kadar..
uyanınca üzüm yedirdim bayılıyor ece...
şimdi muhallebi verecem...
normalde çorba verecektim ama ece sıkıldı çorbalardan sanırım bende biraz ara vereyim dedim...

hımm ben o kadar beklemiyorum belkide ondan acıkmıyo bide öyle deniyim

ayçacım sen emziriyormusun?

hayır canım emmiyor artık:1no2:
baya oldu bırakalı...

sağol canım
gerçekten havalr sakat dedğin gb geçiş dönmei bahrdan yaza geçerken aynen hastalandık
şimdide belrtiler var inşallh düzelir bir an önce

geçmiş olsun feyzacım ya...
evet dikkat etmek lazım bebeklere...havalar bir tuhaf...

mehlika silivri tarafına gidin en yakın oralar..yada agva şile...

sağol cnm,otel falan vardır di mi yokas günübirlik mi gidiliyor,
bir de yakın illere de gidebiliriz..

bizde bayram ertesi senelik izinlerimizi kullanıcaz 1 hafta
aynen yakın bi yerlere gidelim günü birlik taha yı denize
sokalım diyoduk ama havalar soğudu gidemeyiz sanırm

arkadaşın kızı 1 yaşına girdi küçük bir kutlama yaptılar bürolarında oraya gittim geldim,
kızına gelinlik gibi bir elbise giydirmiş çok tatlı olmuş,berilin kreş arkadaşı,hediyemizi de kreşteyken verdik kızımla,
ben de beril 1 yaşına girerse o günleri görürsem kreşte kutlucam doğum gününü..

mehlika şunun şurasında 1 yaşına ne kaldızemuszemusinşallah canım inşallah.....
sağol cnm,otel falan vardır di mi yokas günübirlik mi gidiliyor,
bir de yakın illere de gidebiliriz..

bak Edirneye günübirlik gidebilirsiniz gezilecek güzel yerler var (selimiye camii, beyazıt külliyesi oradaki müze çok iyi,meriç kıyısııı süpperr) hatta benim yerimede ciğer yersiniz :))) tabiii daha önce gitmediysen

mehlika şunun şurasında 1 yaşına ne kaldızemuszemusinşallah canım inşallah.....

bak Edirneye günübirlik gidebilirsiniz gezilecek güzel yerler var (selimiye camii, beyazıt külliyesi oradaki müze çok iyi,meriç kıyısııı süpperr) hatta benim yerimede ciğer yersiniz :))) tabiii daha önce gitmediysen

inşaallah cnm,Rabbim hepimize o günleri gösterir inş..
önerin için sağol cnm,daha önce gitmedim,
aslında istanbulda da gezmediğimiz çok yer var,
ama izinliyken biz evden çıkmamız öğleni geçer,iznimizi heba etmekten korkuyorum,
şehir dışında bir yere gidip bir kaç gün kalsak daha iyi olur gibi geldi bana,

inşaallah cnm,Rabbim hepimize o günleri gösterir inş..
önerin için sağol cnm,daha önce gitmedim,
aslında istanbulda da gezmediğimiz çok yer var,
ama izinliyken biz evden çıkmamız öğleni geçer,iznimizi heba etmekten korkuyorum,
şehir dışında bir yere gidip bir kaç gün kalsak daha iyi olur gibi geldi bana,

Ayvalığa gidin çok sevdiğim yerlerdendir Cundaya gidersiniz :)

krizalit naber canım dün aklımdan geçiyordun bittimi tatil iyimisn Arascım iyidir inşallah çok öp benim yerime :)

mehlika otel pansiyon tabiki var oralarda..şile tarafı soguk olur diye düşnüüyorum karadeniz oldugu için.bizde yazlıga gidecektik hava sogudu denize girilmez diye düşünüyorum.bakalım arladaşlar gitcek onlar giriliyor derse gideris bizde.:))
mehlika sakarya karasuda guzeldir özel arabayla 2 saat sürüyor otel pansiyon çok fazla hemde uygun..

rapunzel ayvalık normalde bile soguk suyu şimdide daha soguktur diye düşünüyorum bende çok seviyorum orayı..
merve talha denize degilde kafa dinlemek için gidin sizde.şile sakarya gibi yerlere gidin..sapanca da güzeldir.

öylemi diyosun cnm banada sanki vitamin alamıyolar gibi geliyo süt önemli tabi ama bi kahvaltıdan yada sebzeden alıcakları vitamin ayrı ondan endişeleniyorum biraz

hımm ben o kadar beklemiyorum belkide ondan acıkmıyo bide öyle deniyim

kızlar bebeklerinize kaç saatte bir bişeyler veriyosunuz benimki gündüzde emdiği için ek gıdayı vermekte çok zorlanıyorum emmeden uyumuyo mecbur gündüzde emziriyorum bu sefer çok acıkmıyo napıcam ben yaa :sm_confused:

canım bebişlerimiz artık büyüdü en az 4 saatte bir beslenmeleri gerek..ama arada ara öğün verebilrsin..emzirmekte ara öğünden sayılıyor..
ben utkunun bu günlük rutinini yazayım..
7 de emzirme
9 da kahvaltı
10 buçukta emme uyuma
1 de uyanma sebze püresi
3 te normalde meyve yada yoğurt verirdima ama emmek istedi emzirdim 3,5 ta uyudu
5 te muhallebi vercem
sonra meyve yoğurt yada bizle akşam yemek yer..

1 2 saatlik kaymalarımız oluyor ama genel rutinimiz bu

rapunzel ayvalık normalde bile soguk suyu şimdide daha soguktur diye düşünüyorum bende çok seviyorum orayı..
merve talha denize degilde kafa dinlemek için gidin sizde.şile sakarya gibi yerlere gidin..sapanca da güzeldir.

eşim şile diyo bakalım artık valla kafa dinlemeye çok ihityacımız var iyi gelecek

canım bebişlerimiz artık büyüdü en az 4 saatte bir beslenmeleri gerek..ama arada ara öğün verebilrsin..emzirmekte ara öğünden sayılıyor..
ben utkunun bu günlük rutinini yazayım..
7 de emzirme
9 da kahvaltı
10 buçukta emme uyuma
1 de uyanma sebze püresi
3 te normalde meyve yada yoğurt verirdima ama emmek istedi emzirdim 3,5 ta uyudu
5 te muhallebi vercem
sonra meyve yoğurt yada bizle akşam yemek yer..

1 2 saatlik kaymalarımız oluyor ama genel rutinimiz bu

cnm o kadar az yiyoki o yüzden 3-4 saat beklemiyorum acıkmıştır diyorum 2 saat geçince vermeye çalışıyorum ama almıyo en iyisi bırakıyim iyice acıksın o zmn bide bizim rutinimiz yok maalesef gece uykusu hala pek olmadığı için gündüz kaçta kalktığı belli olmuyo :1no2:

cnm o kadar az yiyoki o yüzden 3-4 saat beklemiyorum acıkmıştır diyorum 2 saat geçince vermeye çalışıyorum ama almıyo en iyisi bırakıyim iyice acıksın o zmn bide bizim rutinimiz yok maalesef gece uykusu hala pek olmadığı için gündüz kaçta kalktığı belli olmuyo :1no2:

hiç ısrar etme canım ters teperacıkınca yer mutlaka.

kızlar çocukların erken yaşta okuma yazmasına ne diyorsunuz sizce ilerde sıkılırmı 3 4 yaşında ögrense..ögretmen arkadaşlar ne düşünüyor bu konuda.?

X