2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

sinemis hadi gözün aydın ben daha regli olmadım ve çok rahatsızım Buğlemde inşallah sorunsuz geçirir bu günü

canım çok haklısın bu konu aramızda büyük sorun ben konuşunca o kızıyor filan ayy nasıl çözeceğim ben bunu ama hafta sonu eşim yok eğitimde biz annemde olacağız o zaman konuşacağım uygun bir anda.

sinemis hadi gözün aydın ben daha regli olmadım ve çok rahatsızım Buğlemde inşallah sorunsuz geçirir bu günü

ofertaşuan rahatladığımı hissediyorum göbeğim indi resmen
ama belim çok ağrıyor
sütüm azaldı son günlerde hemen regl oldum
seninde azaldığında olur gerçekten süt koruyormuş engel oluyormuşi daha doğrusu
dünki canının sıkkınlığa hakkında yazdım görmedin galiba
annenle konuş canım böyle çözemezsin

buğlemi sabah tarttırdım 9970 geldi 10 kilo bile olamamış bilmiyorumkismile
fazla yedirme dedi bana yine bu kadın yaaa klava:
boyuda 71cm olmuş
dişleri çıkmadı dedim deviti kullanmyorsan geçikir tabi dedi mafoldumben
bebe bisküvisi felan verme dedi
pirinç unu vs sadece anne sütü-yoğurt-çorba ver dedi
memeyi sakın bırakmasın gün boyu ver ki unutmasın dedi
fırçaladı gönderdi sabaha sabah

Günaydınlar,

tutku gözünaydın canım utku biraz daha büyüsün hele :))
neyse atlattık 5.diş sıkıntısını ama halen biberondan süt almıyor doktoru aramayı düşünüyorum ne yapabilirim diye tek besin kaynağımız oydu

sinemis inş. buğlemin günü kolay geçer seninde gözünaydın regl olmuşsun bende pazar günü oldum ilk reglimi

esmer oğlumla araba kardeşliği yapan küçük beyimiz sabırla en kısa zamanda iyileşicek inş.

Julliett inş.sadece sıcak sıkıntısı yapmıştır onu böyle başka birşeyi çıkmasınnnnn
yeni bir diş olabilirmi bu arada çünkü Urasta geçen akşam inanılmaz çok ağladı durup duruken ne oldu buna dedik ama sizde kusmada oldu bilemiyorum ki offffffffff

çok geçmiş olsun cnm,inş. bişey çıkmaz,inş. hasta değildir cnm:teselli:
aşılarınız hayırlı olsun cnm,inş. ateşsiz atlatır,
sana da geçmiş olsun,ağrı kesici alsan geçmez mi acaba cnm..
cnm gaz sancısı olabilir,beril de öyle bu gece 3 kez emdi ama bir kaç kezde gözü kapalı ağladı,
bazılarında port yaptı ,gaz sancısı vardı anlaşılan..
tekrar geçmiş olsun cnm,inş. kısa sürede iyileşir ayaz,
iyileşme süresi biraz uzun sürüyor berilin de iyileşmesi 1 ayı bulmuştu..

cnm annenle güzel bir dille konuşman iyi olur,bir de ne yediğini falan sorarken yanlış bir dil mi kullanıyorsun acaba ki annenin zoruna gidiyor,
ya da annen çok mu alıngan biri,çünkü ne yiyip içtiğini sorman alınacak bir durumu göstermiyor,
bir de çok merak ettim kuzeyin boyu uzadı mı uzamadı mı,uzamadı demişsin ama aylık çizelgede uzamış görünüyorkafamçokkarıştı
hatta az da olsa kilo almış görünüyorCADIARZU

Son düzenleyen: Moderatör:
sinemis maşaallah buğleme aaa ne rejimiymiş,
beril 10 kiloyu geçti ama rejim falan yaptır diyen yok,gerçi rejim yapsa anne sütünden mi kesecez,başka bişey yemiyor ki doğru düzgün,
bir kaç gündür de zar zor az bişey emzirebiliyorum,bu gece 4,5 gibi emmişti,
saba 6,5 ta kalktı emzirmeyi denedim emmedi,
işe gelince 8,5 gibi emzirmeye çalıştım az emdi bir memeyi bile bitirmedi,
normalde iki memeyi de hüpletirdi sabahları,
tam ağzına memeyi alıyor odada yatan bir bebek ses çıkartıyor ona dönüp bakıyor,
en son bebeği çıkaracaktım ki annesi emzirmeye geldi bu sefer hepten bıraktı emmeyi,
ben de ayağımda salladım mayışınca alıp emzirdim biraz öyle emdi sonra diğer odada bir çocuk ağlıyordu onun sesine uyandı,
tekrar uyutmaya çalıştım ama uyumadı

10 kilo bile olamamış derken alsanaalsanasmile
iyi yapmışlar fırçalamakta.
bu sıcakta kilo alması iyi mi bebelerin. ne kaa kilo o kaa isilik
emzirmeye teşvik etmiş hemde.
haklı bence :1closedeyes:

esmer oğlumla araba kardeşliği yapan küçük beyimiz sabırla en kısa zamanda iyileşicek inş.

bencil benim oğlum yaa. anlamıyor kardeşlikten falan.
baktı ki raba elden gidiyor çığırdı kaldırdı arabasından uyuyan yavuruyu.
hain evlat nolcek :dilcikar:

tekrar geçmiş olsun cnm,inş. kısa sürede iyileşir ayaz,
iyileşme süresi biraz uzun sürüyor berilin de iyileşmesi 1 ayı bulmuştu..

sağol canım. bizim de tam 1 ay oldu ve daha da sürermiş.

Teşkkür ederim rapunzel
fitil vermiş babannesi inş ateşsiz atlatırız
benimden üstümden bir yük kalktı sanki

canım benim sütümdde buğleme çok yarıyordu
ilk 6 ay ayda 9kiloya çıktı
neredeyde her 1 ay kilo üzeri alıyordu ki
ne zamn haziranda hastalndı antibyotkler , 14 tane iğneler
hava sıcaklığı derken 2 ayda toplasan 800-900 gr aldı
hastalndığı ara zayıfladı bu ara geri çıktı
şimdide emmiyoru zorla emziryorum
akşam 5e kadr evde olmamam göremem sütten soğuttu babasıda 6aydan sonra getrmeyi bıraktı o ara misafr hastalık derekn soğuduk gece 2defa zorlada olsa veriyorum ne yapıyım
beril maşllh kilosu çok iyi hep anne sütünn faydaları işte anne sütü çok yarıyor

kızlar sabah o kadar uğraştım ki berili emzirebilmek için 9'u çeyrek geçe ancak yerime gelebildim,
oysa kapıdan giriş yaptığımızda saat 8'i 4 geçiyordu,1 saatten fazla emmesi için uğraştım:bbo:
neyseki biraz emzierbildim,yoksa saat 11,5'a kadar aç duracaktı..

evet cnm buğlem emerken daha çok kilo alıyordu araya hastalık,emmeme falan girince kilo alımı düştü,
ama artık eskisi gibi çok kilo almıcaklar,her ay bir kilo üstü alsalar obez olurlar
maşaallah yine de iyi kilo almış buğlem
iki ayda 800-900 gr çok çok iyi ayını hesaba katarsak
bu arada tombalak buğlem emekliyor ya da sürünüyor mu?
beril daha koca dötünü kaldıramıyor,oturduğu yerde kalıyor,koca döt yere çekim kuvveti yaıyor sanırsam

beril daha koca dötünü kaldıramıyor,oturduğu yerde kalıyor,koca döt yere çekim kuvveti yaıyor sanırsam

:roflol::roflol::roflol:kız kaldırmasın daha iyi heryere dalıyor, heryeri karıştırıyorlar hadi kilon olsa peşinden koştukça zayıflarsın dicem o da yok sende otursun oturduğu yerde beril

bencede kaldırmasın bacım su içmeye gidip gelene kadar kafasını koltuğun ayağına gömmüş oluyorlar.
bknz: benim oğlum
alnı da şişirdik sonunda
bebenin her tarafı yara bere içinde kalıyo yaa :bbo:

:roflol::roflol::roflol:kız kaldırmasın daha iyi heryere dalıyor, heryeri karıştırıyorlar hadi kilon olsa peşinden koştukça zayıflarsın dicem o da yok sende otursun oturduğu yerde beril

o yönden iyi evet herşey yerli yerinde duruyor,
şimdilik yakın mesafe çalışıyoruz ileriyi göremiyoruz daha,
yav emeklesin de koca döt erisin biraz yoksa yürüyemiyecekte koca döt yere çekim kuvveti yaptığı sürece

mehlika bazı bebekler emeklemeden yürürler. yani emeklemek illa olacak değil.
genelde yüzüstü yatmaktan ya da durmaktan hoşlanan bebekler daha çabuk emekliyorlar, pozisyonu daha çabuk buluyorlar.
o yüzden hiiç takma kafana emeklemesini falan.

öyle de kötü be,yazık cnm benim,
ben de ne isteyeceğimi şaşırdım şimdi..
biz kanepeyi açmadan otursak bile düşmüyoruz çünkü çekim kuvvetimiz güçlüsempatiksalakcinni
öne doğru eğilsek bile düşmüyoruz,döt ağır basıyor
o yüzden kafa göz morartmadık daha..
ama yalnız bırakacağım zaman oturtmuyorum ben yanındaysam oturtuyorum öyle,

evet hastalığı atlatması 1,5 ay sürdü bayağı verdi şimdi geri aldı
bakalım bir dahaki ay yine götürceğim ne olcak sık sık emzirmye çalışıcağımm
buğlem çok hareketli kendi desteksiz oturyor
sürünme şöyle döne döne sağa sola derken odanın içinde bi o köşeden bi o keşye gidyor emekleme pozisyonuna tam geçmedi
ama yürüteçle çok hızlı ne zamn nerde olacağı belli olmuyor
birde tı-utnarak kalkmak istyor
dik duruyor ve sabit basıyor ayakalrını
sürünmeden yürüyecek bu gidişle
beril buğlemden küçük ama maşllh kilosu çok iyi :nazar
:

bende geçen gece tam 1saati geçik zorladım toplasan 10-15 dk emmiştr zorla emiryorum artık
ne yapcaksın sen yanındasın en azından o yönden iyti oldu

hakket beril bebekliğinden beri yüzüstü yatmayı hiç sevmez,yeni yeni uyuttuktan sonra yüzüstü yatırmaya başladım ben,
yüzüstü yatırınca 5 dk durmuyor ağlamaya başlıyordu ben de hiç yatırmıyorum o yüzden,

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…