2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydınn.
Ayaz emekleme pozisyonundan oturma pozisyonuna geçmeyi keşfetti. Ama desteksiz dik oturamadığı için elini yere koyup öyle duruyor :KK1:
Deli bebe önce oturmayı becerde sonra kendin oturmayı öğrenemye çalış dimi ama yook.
Sabah da gene kafayı gömdü parkeye, bu sefer burnunu da çarptı çığırdı gene..

MEhlika, zambak arabalarınız hayırlı olsun.
Dimple beni de 9 aydır 3 kere adet gördüm hepsi de 3'er ay aralıkla oldu. Hala düzene giremedim. Şu an adetliyim son günü gelsin doğum kontrol hapı almaya başlayacağım düzenlemek için.
Endişelenme normaldir bence.
Örtmenim; ben gece muhallebilerini gün içinde de veriyorum. Uykuyu getirdiğini falan düşünmüyorum pek ama bi dene genede. Ağır gelmez, bi zararı yok.
Yemezse sen yersin, tadı çok güzel :KK1:

kızlar ben hala regli olmadım artık bir sorun olduğunu düşünmeye başladım doktorda gidemiyorum vakit bulup endişeliyim yani.
Bu aralar Kuzey geceleri çığluk atarak uyanıyor ama nasıl bir çığlık sanki bir yerine bişey batırmışlar gibi gözleri kapalı ağlıyor sallıyorum emziriyorum su veriyorum susmuyor böyle yarım saat filan sürüyor bu ağlaması.sonra yine bişey olmamış gibi uykuya daliyor.gecede 1-2 kere yapıyor bunu sebebini bulamadım.dün konuşulmuş bende gece yatarken saat10:30 da gece maması veriyorum kaşıkla acaba omu ağır geliyor anlamadım.
Birde benim sütlerim iyicene azaldı zaten Kuzeyde emmek istemiyor eskisi gibi tabi böyle oluncada süt gelmiyor.Moralim bozuluyor çalışmasaydım 2 sene rahat rahat yeterdi sütüm böyle sağmakla olmuyormuş git gide azaldı sütüm ya.gündüz hiç sağmasam akşama toplanırmı sütler.ben şimdi gündüz bir kere sağıyorum ondada taş çatlasa50 ml çıkıyor acaba sağmakmı iyi yoksa akşama birikmesini beklemekmi.bana bir akıl verin

Oferta; regli içn endişelenme bence. Az da olsa hala emziriyorsun, sütün var. 1 sene içinde düzene girer zaten.
Süt konusunu bilmiyorum; beni aşar :1no2:

Günaydın kızlar.

Günaydınn.
Ayaz emekleme pozisyonundan oturma pozisyonuna geçmeyi keşfetti. Ama desteksiz dik oturamadığı için elini yere koyup öyle duruyor :KK1:
Deli bebe önce oturmayı becerde sonra kendin oturmayı öğrenemye çalış dimi ama yook.

Dimple beni de 9 aydır 3 kere adet gördüm hepsi de 3'er ay aralıkla oldu. Hala düzene giremedim. Şu an adetliyim son günü gelsin doğum kontrol hapı almaya başlayacağım düzenlemek için.
Örtmenim; ben gece muhallebilerini gün içinde de veriyorum. Uykuyu getirdiğini falan düşünmüyorum pek ama bi dene genede. Ağır gelmez, bi zararı yok.

günaydın esmerim senin ayaz alem çocuk haaa tersden gidio bak emeklemeden yürümeye başlayabilir sonrada emekler kaydirigubbakcemile3

Günaydınlar,

oferta regl konusunda bence endişe etme ben daha ilk defa pazar günü oldum mesela annemin 1 seneyi geçtiği olmuş herkesin yapısı farklı

süt konusunda bana kalırsa sağmak beklemekten daha iyidir diye düşünüyorum

esmer bizimkide oturmaya başladığında bir elini üstten iki bacağının arasına alıp yere koyuyordu çektiremiyorduk ordan bir türlü elini... kendisini sağlama alıyor bu veletler

ceyce 2-3 gündür feci emeklemeye başladı zaten. Ama henüz diz-dirsek koordinasyonunu sağlamayı pek beceremedi, arada karıştırıyor. Karıştırınca da işte yüzünü parkeye gömüyor :KK1:

kızalr size çook ÖNEMLİ bi soru sorucam lütfen herkes cevaplasın

şimdi ben doğumdan sonra ilk defa geçen ay regl oldum
geçen ay ayın 11 inde ldum
ama bu ay hala tıkyık
dün test aldım yaptım tek çizgi
fakat ben niye hastalanamadım
tam bir hafta oldu gecikeli yarın da olmazsam dr arıycam

benim merak ettiğim sizlerde de böyle düzensizlikler oldumu
bende aynı sekik temmuzda ilk adetimi gördüm..hala yok gelen giden...
ama normal bence 3-4 ayı bulur düzene girmesi

selam arkadaslar

onceki sayfalarda beslenme duzeni konusulmus
face de yazdim bizimki su sekilde:

sabah 7 - 8 arasi 180 cc devam sutu
10-11 kahvalti, ihlamir yada devam sutu + 2 tatli kasigi labne yada 1 tatli kasigi labne ile1 tatli kasigi beyaz peynir + 1 tatli kasigi dogal dut pekmezi yada dogal uzum pekmezi + 1 cay kasigi zeytin yagi yada 1 cay kasigi tereyagi + 6 cicibebe + 1 cay kasigindan fazla ezilmis ceviz + azicik meyve puresi ekleyerek kivamini sagliyorum
gun asirida 1 yumurta sarisi muhakkak ekliyorum karisima

oglen 1 - 2 arasi corba, donusumlu tavuk yada kiyma ekliyorum, hala sebze corbasi yiyoruz diger corbalara gecemedik daha
4 - 5 arasi el yapimi yogurt bi kaseyi bitiriyor cok seviyor yogurdu yogurt fazla doyurmuyor bir saat sonra falan karisik meyve puresi veriyorum

aksam 8 - 9 arasi 180 cc devam sutu
11 gibi 150 cc devam sutu ile gece uykusuna tam geciyor

evde degilsem corba yerine hazir sebze pureleri veriyorum
birde devam sutunun icine bebek cereal 'leri var ben princli olani ekliyorum cok besleyici
ortalama 9 saat deliksiz gece uykusu var
gun icinde 2-3 kez uykuya gidiyor ortalama 3 saat uyuyor
bebek cereali ne canım....
Günaydınn.

maşallah ayazıma anası gibim değil velet..hızlı ve atik :eek:
kızlar ben hala regli olmadım artık bir sorun olduğunu düşünmeye başladım doktorda gidemiyorum vakit bulup endişeliyim yani.
Bu aralar Kuzey geceleri çığluk atarak uyanıyor ama nasıl bir çığlık sanki bir yerine bişey batırmışlar gibi gözleri kapalı ağlıyor sallıyorum emziriyorum su veriyorum susmuyor böyle yarım saat filan sürüyor bu ağlaması.sonra yine bişey olmamış gibi uykuya daliyor.gecede 1-2 kere yapıyor bunu sebebini bulamadım.dün konuşulmuş bende gece yatarken saat10:30 da gece maması veriyorum kaşıkla acaba omu ağır geliyor anlamadım.
Birde benim sütlerim iyicene azaldı zaten Kuzeyde emmek istemiyor eskisi gibi tabi böyle oluncada süt gelmiyor.Moralim bozuluyor çalışmasaydım 2 sene rahat rahat yeterdi sütüm böyle sağmakla olmuyormuş git gide azaldı sütüm ya.gündüz hiç sağmasam akşama toplanırmı sütler.ben şimdi gündüz bir kere sağıyorum ondada taş çatlasa50 ml çıkıyor acaba sağmakmı iyi yoksa akşama birikmesini beklemekmi.bana bir akıl verin

ibrahiç saracoğlunun kürü var...
1. hafta dereotu her gün sık sık ye
2. hafta beyaz üzüm...
3.hafta kuru incir suyu

ceyce 2-3 gündür feci emeklemeye başladı zaten. Ama henüz diz-dirsek koordinasyonunu sağlamayı pek beceremedi, arada karıştırıyor. Karıştırınca da işte yüzünü parkeye gömüyor :KK1:

hee şekerim o diz dirsek problemide bizde var popoyu attıra attıra evin içinde dolanıo ama safım elini kullanmayı öğrenemedi bi öğrensek tam emekleyecez.aaa kıyamam ben ona ozaman kız harbiden bu bebe sana benzemio pek bi hareketli juli dediyse sempatiksalakcinni

ne bebek cereali harbiden bende merak ettim.juli sende süt tamamen bittimi kız? ben gıdım gıdım emziriodum tek göğsümden dün işte bir salakla atıştık sinir oldum oda akşamdan beri yok offf off emzirememek değil derdim göğsümle oynaması hoşuma gidiodu.

nan bakmayın iri kıyım olduğuma pire gibiyimdir ben
ben gibin hareketli işte bebem :1closedeyes:

hee bu arada bizim dişimiz yok esra diş macunu bile kullanmaya başlamış iyi mi
utan oğlum utan millet dişini fırçalayacak sen hala bişeyleri kemirip kaşıntını geçirme derdindesin:mymeka:

ne bebek cereali harbiden bende merak ettim.juli sende süt tamamen bittimi kız? ben gıdım gıdım emziriodum tek göğsümden dün işte bir salakla atıştık sinir oldum oda akşamdan beri yok offf off emzirememek değil derdim göğsümle oynaması hoşuma gidiodu.
bitti hacı...kendi sütünü kendi bitidi deli bebe....
bakın ben cok faydasını görmüştüm..dere otu...beyaz üzüm...
incire baslamadan emmeyi bıraktı zaten..
hal böyle olunca ne yesem fayda etmedi...

utan oğlum utan millet dişini fırçalayacak sen hala bişeyleri kemirip kaşıntını geçirme derdindesin:mymeka:

ney kim efendim....
piremi sempatiksalakcinni sempatiksalakcinni

ceyce cereale baktım da abd varmıs. rana ablede abd yazıyo yasadığı yerde..
bizim sütlü irmikli mamalar varya o tarz bişi galiba...

hacı dedimya unutuklarım vardır diyee oruç oruç anca bu kadan oliii olsun bacım iyide olsa kötüde olsa seninya sen ona bak en iyisi altındakidir felsefesile bak olaya porsche gibi gelir arabanız şükredelim oda olmayan birsürü insan var
doğru söylüyorsun cadı ben güzele güzel demem güzel benim olmayınca alaba tarihi eser ama bana passat gibi görünüyo :jeyyar:

ama bu ay hala tıkyık

dimple valla sana güldümmü naptım bende tekrar hamiş kaldım bende en son 8 temmuzda olmuştum lülülülülülü şaka biyana düzensizliktir merak etme
bu arada hasta olan bebislere gecmis olsun diyorum
kiyamam ben onlara
benim kiziminda 3-4 gundur burnu tikali
bazen nefes alirken zorlaniyor
atesi yok diye dr a goturmedim
saglik sighatle ins.
ya banada bi akıl verin benimde bebişimin gece burnu tıkanıyor mama yemekte zorlanıyor gündüz bişey yok acaba neden yada niye böyle (her gece değil bi kaç gündür )
merak etme bişey yoktur İnşallah canım süt içinde dut kurusunu haşlayıp üzerine tereyağ gezdiriyosun onu birazcık eziyetle yiyosun

esmer kıs bırak geç çıksın çocuğun dişleri napcan benimde 1 yaşımdan sonra çıkmış ama çok şükür doktor yüzü görmedim şimdiye dek. oğluşumunki ise cumartesi günü çıkmıştı İnşallah onun dişleride sağlam olur

mehlika
hayirli olsun insallah
kazasız belasız kullanin insallahhh
tşk ederim,amin:Saruboceq:
Allah tekrar güle güle kazasız belasız kullanmak nasip etsin borç ödeme kolaylığı versin. valla bizim yoldada bi bebiş olduğu için ekstra bişeye cesaret edemiyoruz ben buna bile korkuyorum ya ödeyemezsek diye. en iyisini yapmışsınız araba gerçekten çocukluya şart helede anne baba çalışıyosa
sağol cnm,bilmukabele,
haklısın bebişli aileler için çok büyük ihtiyaç,
utkunun ateşi öğlen 35,5 a çıktı fitil verdim düştü ama isali geçmedi ve boğazında hırıltı var..şimdi uyuyo uyanınca dr a götürcem..

senin alıntında gördüm ateşi 35,5 yazmışım..görende delimi bu dicek..ateş 38,5 tu..evet ya dişten falan diye düşünüyodum ama hırıltı girince işin içine görüntü değişti..
öğretmenim çok haklısın bende karşıyım ölçüm yapılmadan kan damlası kullanılmasına
ben de 35,5 ateşten sayılmıyor dicektim ki sen yanlış yazdığını ifade etmişsin zaten,
tekrar geçmiş olsun cnm,berilin ateşi artık yükselmiyor ama 2 gündür çok mızmız,ağlayıp duruyor,

lenn sizin kocelere neden öle büyük zamalr gelmiş çok haset ettim şimdii
mehlika senin eşin güvenlik değilmidi hacı öle büyük zamlar gelmez bizimkilere ne iş şirket yukardan öeleceniz diye habaermi almışta zam yapmış bizimkine 6ayda 20 tl zam veriler utanmasalar onuda vermicekelr:KK43:((

şükretin kızım bizde aynı durumdayız hatta 900 alıyo benim eşim mesai yaparsa anca 1000 olii hemide iki çocuk var doğalagı okul açılcak servisi maması bezi gerçi çağanın bezini çoğunda sponsorları alii ama olsun genede hep ucu ucuna yettii bizde çok daralmıştık dediğin gibi içten ye bunu ye bunu en sonunda hesaplara ben el koydum benim kocişe kalsa hep içerden giderik ama ben onu hep frenliyom hastalık var bişiy varaman harcama idareli ol bakalım ne kadar böle gidicez inşallah bizede zam verirler
cnm çok az alıyormuş,Allah yardımcınız olsun:Saruboceq:
eşimin maaşı çok düşüktü ama ikramiye+fazla mesai+yol+yemek parası 1'i geçiyordu,şimdi net maaşı 1000 ama ikramiye vs ile 1600-1700 falan oluyor bildiğim kadarıyla
merhaba kızlar....nasılsınız....
size yaylalardan yazayım dedim....
sonunda çeken bir yer bulabildim.....
herkes ve bebişler inşallah...
ece çok fena oldu valla çığlıklar konuşmalar çocuk resmen açıldı yaaaa
maşaallah eceye cnm,yayla iyi gelmiş:nazar:
banada mılupa geceyı tavsıye ettıler bıkac kasık zorla yedırdım bakalım kac kez uyanıcak.delıksız uykuyu ozledınız mı?
özlemez olurmuyum:çok üzgünüm:
bıktım temizlikten valla hergün sil süpür yoksa bütün parkeleri yalıyor velet....
al benden de o kadar,beril emeklemediği için yalamıyor ama evim cadde kenarı olduğu için çok çabuk kirleniyor,
aynennnn benım kızda ole tum lamınantları yalıyorrr.bebek deterjanı aldım tavsıye ederım bak.gunde ıkı kere sılıyor supuruyorum spor oluyor bıze kılo verırırız:):):)
günde iki kere miakannehirnasıl zaman bulabiliyorsun cnm,ben 2-3 günde bir temizleyebiliyorum,işten gelince temizlik yapmayı hiç cnm istemiyor ama mecbur yapıyorum,
onu bırakta büyük temizliğe acayip ihtiyaç var,camlar,halılar,banyonun fayansları berbat durumdakafamçokkarıştı:gitme:

ama bu ay hala tıkyık

cnm ilk aylarda düzensizlik olabiliyor,arkadaşlarda da öyle olmuştu..
selam arkadaslar

onceki sayfalarda beslenme duzeni konusulmus
face de yazdim bizimki su sekilde:

sabah 7 - 8 arasi 180 cc devam sutu
10-11 kahvalti, ihlamir yada devam sutu + 2 tatli kasigi labne yada 1 tatli kasigi labne ile1 tatli kasigi beyaz peynir + 1 tatli kasigi dogal dut pekmezi yada dogal uzum pekmezi + 1 cay kasigi zeytin yagi yada 1 cay kasigi tereyagi + 6 cicibebe + 1 cay kasigindan fazla ezilmis ceviz + azicik meyve puresi ekleyerek kivamini sagliyorum
gun asirida 1 yumurta sarisi muhakkak ekliyorum karisima

oglen 1 - 2 arasi corba, donusumlu tavuk yada kiyma ekliyorum, hala sebze corbasi yiyoruz diger corbalara gecemedik daha
4 - 5 arasi el yapimi yogurt bi kaseyi bitiriyor cok seviyor yogurdu yogurt fazla doyurmuyor bir saat sonra falan karisik meyve puresi veriyorum

aksam 8 - 9 arasi 180 cc devam sutu
11 gibi 150 cc devam sutu ile gece uykusuna tam geciyor

evde degilsem corba yerine hazir sebze pureleri veriyorum
birde devam sutunun icine bebek cereal 'leri var ben princli olani ekliyorum cok besleyici
ortalama 9 saat deliksiz gece uykusu var
gun icinde 2-3 kez uykuya gidiyor ortalama 3 saat uyuyor
maşaallah cnm ,kızının hem yemesi hem uyuması çok güzel:nazar::nazar:
bu arada hasta olan bebislere gecmis olsun diyorum
kiyamam ben onlara
benim kiziminda 3-4 gundur burnu tikali
bazen nefes alirken zorlaniyor
atesi yok diye dr a goturmedim
saglik sighatle ins.
geçmiş olsun cnm,inş. ilerlemeden iyileşir..
Günaydınn.

maşaallah ayaza:nazar:alkisalkisalkis
birde habire kafayı gömmese daha iyi olacakyerimseniben
cnm ben de olmadım ,rahat ol ,no problem,okeeyyyerimseniben

X