2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

benim oğlumun yedikleri şöyle.Sabah uyanınca 120 ml mama.10 da kahvaltı( 1 tatlı kaşığı pekmez 2 ölçek mama 3 bebe bisküvisi 1 tatlı kaşığı labne peyniri karışım olarak yiyo hepsini).11 de yarın muz veya başka meyve.12.30 da 120 ml mama.2 de yoğurt.3.30 da 120 ml mama.5 de yarım şeftali.7 de muhallebi yada kaşık maması yarım kase yiyo fazla sevmiyo.yatarkende 9.30 gibi tekrar 120 ml mama içiyo uyandığındada 150 ml mama içiyo.

sabah 7-8 arası 90 cc mama..
sonra cicibebe ceviz labne kahvaltı...
çorba..
muhallebi..bazen meyve ile karıştırıyorum.
çorba.
gunluk bu şekilde besleniyor.gunduz iki kez uyuyor ilk uyku 2 -4 saat sürüyor 120 cc mama ile uyuyor.
ikinci uyku 2 saat süürüyor yine 90 cc mama ile uyuyor.gece yatarken 120 cc mama ile uyuyor.bazen gecede buaralar özellikle 90 cc daha içiuyor.
dönüşümlü olarak yogurt meyve gidiyoruz..
doktorumuz öglen ve akşam çorba vermemi istedi öyle yapıyoruz

09.30:5 cici bebe 100 cc mama 1 tatlı kasığı pekmez ve labneden olusan kahvaltı....

14.30:arı mama\seftali püresi karısımı

17.30:corba 125 gr

19.30:yoğurt 100 gr

23.00:120cc mama 2 cici bebe

01.30:70cc mama 2 cici bebe

kızlar bu şekilde gibi listeler juli seninkinide kopyaladım ama bi sakıncası varmı?

neden öglende mama veriyorsun çorba vermiyorsun?

tamam canım bakıyorum simdi

kilo alımı iyiymis ama bebeklerin kilo ve boy gelisimleri topiğindekilerle karsılastırdığımda dusuk kalıyor tabi

tam 7 aylık simdi elbiseleriyle tarttım 8.8 çıktı

vala senin bebeğinin kilosu gayet iyi benimki daha 8 kilo anca olmuştur ay sonu 7 ayı doluyo.

ecrin naptıysam çorba yediremiyorum.Her türlü çorbayı denedim.bazen tarhanıayı 3-4 tatlı kaşığı yiyo ama onla doymadığı için gene mama yiyor.

çok sağolun kızlar. juli melisa arada anne sütü de alıyor di mi? 9:30-14:30 arasındaki boşluğu dolduruyor musunuz?

kızım tatlı şeyler sevmiro pek ama ben cic bebyi deneyeyim yine de.

ozaman mama yerine çorba yemiyorsa muhallebi ile cicibebe ezerek yedir mamadan daha iyi olmazmı.ben mamayı saglıklı bulmuyorum ama mecbur veriyoruz.
kızlar cicibe verenler biberondan nasıl geçiyor ben makasla kesim dedim meme ucunu çok kaçırmışım:))))))))))kocaman oldu içemiyo ziyan oldu:)

kızlar siz muhallebiye meyvamı karıştıryosunuz.benim oğlum muhallebiyi zorla yiyo acaba meyvalımı denesem.

tamam canım bakıyorum simdi

kilo alımı iyiymis ama bebeklerin kilo ve boy gelisimleri topiğindekilerle karsılastırdığımda dusuk kalıyor tabi

tam 7 aylık simdi elbiseleriyle tarttım 8.8 çıktı

poseidon bence düşük değil. benım kızımda 7 aylık aynı kıloda. benım kızım sabah emiyo 11 gibi kahvaltı yapıyo ama az yıyor. uyuyor uykudan uyanınca çorba veriyorum yıne emziriyorum sonra yogurt veriyorum içine meyva rendeleyip. akşamda bizimle biraz çorba içiyo yada emiyo sonra uyuyor bu kadar.ben zorlamıyorum ne kadar yerse o kadar veriyorum.

ben cici bebeyle verceğim zaman önce kasede suyla cicibebeyi eziyorum iyice pürtüksüz hala gelio sonra biberona kokyuyorum ozaman geçiyo.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…