2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Ecrin
buğlemi sana bırakcaktım kaynanamla
sonra dedim ayıp olur
bi akrabaya bıraktık 1 saatliğine

tuhh keşke getirseydin feyza ne guzel olurdu:)))kaynana ile benim dandini olmuş evi toplardık:))çevik kuvveteme geldiniz.

en sevimli bebek yarışması diye arama yaptır çıkar zaten..

katıldık bakalım

tuhh keşke getirseydin feyza ne guzel olurdu:)))kaynana ile benim dandini olmuş evi toplardık:))çevik kuvveteme geldiniz.

yok çelik kuvvet değil galiba bayrampaşa polis emniyetti galiba
otogara girmeden alt kavşaktan içeri girdk shell sağımızda kaldı yukarı çıktık
şaka yapıyorum canım yaa
akraba var zaten ona bıraktık sıcak klimada çarpmasın dedik
iş uzayınca

ayseda ne kadar zamnadır inek sütü veriyorsun canım. bende yatarken vereyim diyorum ama doktorumuz senı emıyorsa başka süte gerek yok dıyo ama yetmıyo artık sütüm.

7 aylıkken başladık devam ediyorum..canım

iyiyiz ayseda, siz nasılsınız, ıhlamur veya rezeneye mi katıyorsun,
tuna kustuğu için ben neredeyse iki aydır vermiyorum, ben de deneyeyim
bir, inşaallah işe yarar...

rezene humana çayı yoksa içmiyo bazen papatya çayınada katıyorum.
aman canım boşver ya insanların egoları ne büyükmüş ya burda anladım offf içim daraldı sabahtan beri anlatıpta kafa şişirmeyeyim şimdi

bu arada kızım 7 aylık olduu kızıma kocaman maşallah:nazar::nazar::nazar:
maşallah canım
Ayseda d-vit önemli bayağı.
Bizim doktor demiri de d-vit'i de kilosuna oranla veriyor.
D-vir 2,5 kilo başına bir damla, demir kilo başına 2 damla şeklinde.
Ama mutlaka bu bizim tahlillere göredir. Mesela Ayaz'ın kan değerli düşün o yüzden demir 15 damla veriyoruz.
hımmmmmmmmmmmmmm tmmm
günaydın kızlar nasılsınız bugün çok işim varev süpürcem çağanı traş ettircem arkadaşım doğum yapıcaktı bugün ona hastaneye gidicem gürhanın okul kaydını yaptırıcam anam bütün bunları nasıl yapcam ben

esmer geçmiş olsun ayaza geçmedimi daha ya kıyamam ben bebeme bizimkinin geçti çok şükür eğer hırıltısı olursa 1 cc ventolin bide serum gibi bişiy yazdı tuzlu sumuş sanırım serum fizyolojik olarakta şırıngayla burnunada kullanabilirsin dedi 2 ccde ondan katarsın öle verilrsin ventolini çok kullanmakta iyi değil geçmiş çünki dedi gerek olduğunda kullanırız dedi saygılar dedim bende:))

buluşanlar maşallahfena buluşuyonuz

sivri maşallah senin bebe fena hızlı çıktı

ayseda maşallah bebeğine canım

teşekürler canım sanada kolay gelsin nasıl yapcaksın bukadar işi şaşırdım..kıss

kızlar siz gunde neler yediriyorsunuz

benimki kalkinca 150ml sut iciyor saat 11.30 gibi kahvaltı (2 kk peynir, yogurt ce 1 yumurtu sarısı)
saat 15 de zorla 100ml sutten yaptıgım kasık mamasını yiyor, aksama da 1 seftali rendeleyip verebiliyorum

ama bunları da zor bela yiyor. sizce iyi mi?

benimki kalkinca 150ml sut iciyor saat 11.30 gibi kahvaltı (2 kk peynir, yogurt ce 1 yumurtu sarısı)
saat 15 de zorla 100ml sutten yaptıgım kasık mamasını yiyor, aksama da 1 seftali rendeleyip verebiliyorum

poseidon şimdi aynı soruyu sormak için bilgisayarın başına oturmuştum bu kadar olur vereliniortak

benim kızım az kilo alıyor, ben de merak ediyorum. nazar değmesin bebişlerimizin bazılarını maşallahı vr, acaba sizler ne ve ne kadar yediriyorsunuz diye soracaktım.

kızım hiç sevmeyerek kahvaltı yapıyor, 11 gibi meyve (yarım muz+2 kayısı ya da şeftali), 1 gibi çorba (1 kaseye yakın), 4 gibi yoğurt, akşama da 3-4 yemek kaşığı ile yapılmış kaşık maması (genelde 5te ve 10da olmak üzere 2 kere yiyor). ama kesinlikle anne sütü vey mama almıyor. bu yüzden gece de uyanıyor, acıkıyor ama yine de içmiyor :çok üzgünüm: yediği porsiyon miktarı fena değil ama 4 aydır 500 gr almadık, çok üzülüyorum. zaten doktorumuz da diğer doktorlar gibi değil. kilo almıyor diyebeni rahatlatacağına az kilo almış diyip diyip strese sokuyor. arkadaşlarımın doktorları almıyorsa ama keyfi yerindeyse kilo çok da önemli değil diyor. amabizimki için kilo çok önemli Çok üzgünüm çoook

bu arda ecrin ve esmer sormuştu anırım 2. bebek için erken değil mi diye, kısmetolursa planladığım dönemde hamile kalabilirsem aralarında yaklaşık 2 yaş olacak, birlikte büyürler diye umuyorum :Saruboceq:

posi faceye açmışlar böyle bir konu oraya bak yazıyor canım..az gibi senin verdiklerin ama..

bu arada bebğinin kilo alımı nasıl?

MRB KIZLAR YAZDIKLARINIZ OKUDUMDA YAZMADAN DURAMIYCAM.benim oğkumda çok az yemek yiyordu iştahı çok kötüydü.yani mamayı falan çok az içiyodu ağzını bi tıkıyodu hiç açmazdı.şimdi düzeldi Allaha şükür.ya çorbaları pek sevmiyo ama Kahvaltısını yoğurdunu meyvasını mamasını çok güzel yiyo.bu ay çok umutluyum güzel kilo alacak gibi.Doktorumuz iştah açıcı şurup verdi bize onunla iştahı açıldı Çok şükür.

MRB KIZLAR YAZDIKLARINIZ OKUDUMDA YAZMADAN DURAMIYCAM.benim oğkumda çok az yemek yiyordu iştahı çok kötüydü.yani mamayı falan çok az içiyodu ağzını bi tıkıyodu hiç açmazdı.şimdi düzeldi Allaha şükür.ya çorbaları pek sevmiyo ama Kahvaltısını yoğurdunu meyvasını mamasını çok güzel yiyo.bu ay çok umutluyum güzel kilo alacak gibi.Doktorumuz iştah açıcı şurup verdi bize onunla iştahı açıldı Çok şükür.

hayal ben de zonguldak doğumluyum, merkez. sen neresindensin?

posi faceye açmışlar böyle bir konu oraya bak yazıyor canım..az gibi senin verdiklerin ama..
tamam canım bakıyorum simdi

bu arada bebğinin kilo alımı nasıl?

kilo alımı iyiymis ama bebeklerin kilo ve boy gelisimleri topiğindekilerle karsılastırdığımda dusuk kalıyor tabi

tam 7 aylık simdi elbiseleriyle tarttım 8.8 çıktı

posicim banada az geldi sanki :uhm: facede tartısma bölümüne baksana öle bi konu acmıstım gece...bazı arkadaslar günlük yedirdiklerini yazdılar sağolsunlar....
beyazcım devam mamasınıbenim kızda pek sevmiyor içine 2 bisküvi atıyom öyle içiyor.dene istersen

hayalcim surubun adı ne
bizdezorla yiyorum hatta bugün veyve suyunu sırıngayla verdim zorlan..akannehir......

bu arada ben de face yok, biliyorum kimse ikinci kez yazmak istemeyecek ama yine de paylşmak isteyen olursa sevinirim.

X