2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar çok moralim bozuldu kimse yok ama okuyunca bana cevap yazın lütfen.bugün Kuzeyin kontrolü vardı bu ay sadece 60 gr almış yani hiç kilo almamış idrar yolu enfeksiyonundan şüphelendi pazartesi idrar tahlili yapılacak.aşılarını yaptıramadık.çok canım sıkıldı yemeside gayet güzel ama niye kilo almamış anlamadım idrar yolu enfeksiyonu varsa kilo almamış olabilir ne kadar yedirirsen yedir dedi.artık tam anlamıyla ek gıdaya geçtik.

rapunzel sana da yazarım demiştim liste şöyle.
sabah kahvaltı:90 ml anne sütü yada devam maması içersine 1-2 bebe biskuvisi,yarım kibrit kutusu peynir ,1 tatlı kaşığı pekmez (15 gün sonra yumurta sarısı da eklenecek)
ara öğün:meyve püresi yada yoğurt
öğle öğünü:çorba (brokoli, yeşil fasulye, patates,karnıbaharipırasa,havuç kullanılabilirmiş) et ve tavukta ilave edilebilirmiş
ikindi öğünü:anne sütü veya devam sütü
akşamüstü öğünü:tahıllı kaşık maması
akşam öğünü:sebze püresi yada sebzeli kavanoz mamasıda olabilirmiş.
gece boyoda anne sütü veya devam maması

bakalım bu kadar çok şey yerse herhalde bu ay kilo alır.

şimdi bebişlerimizin boy kilo çizelgelerine baktım bu ayda hep az kilo almışlar demekki normal hareketlendiler ondan geliba az kilo alıyorlar manyak doktor bir açıklama bile yapmadı geldiğimizden beri ağlıyorum sinirim bozuldu bişey var diye çok endişe ediyorum sizin bebeler az kilo alınca doktorunuz nasıl açıkladı bu durumu lütfen bana bişey yazın ne biçim doktorsa sadece idrar tahlili yapıcam belki ondan almamıştır dedi başka bişey olsa söylerdi dimi ya ayyy paranoyaya bağladım iyicene çok moralim bozuk

şimdi bebişlerimizin boy kilo çizelgelerine baktım bu ayda hep az kilo almışlar demekki normal hareketlendiler ondan geliba az kilo alıyorlar manyak doktor bir açıklama bile yapmadı geldiğimizden beri ağlıyorum sinirim bozuldu bişey var diye çok endişe ediyorum sizin bebeler az kilo alınca doktorunuz nasıl açıkladı bu durumu lütfen bana bişey yazın ne biçim doktorsa sadece idrar tahlili yapıcam belki ondan almamıştır dedi başka bişey olsa söylerdi dimi ya ayyy paranoyaya bağladım iyicene çok moralim bozuk

sikma canini sen ya, bebeler bu aylarda hareketleniyorlar ya yediklerini yakiyorlar, eskisi gibi hareketsiz degiller bence o yüzden az kilo aliyorlar.

benim doktorum aciklama yapmiyor normal diyor hep :KK1:

kızlar çok moralim bozuldu kimse yok ama okuyunca bana cevap yazın lütfen.bugün Kuzeyin kontrolü vardı bu ay sadece 60 gr almış yani hiç kilo almamış idrar yolu enfeksiyonundan şüphelendi pazartesi idrar tahlili yapılacak.aşılarını yaptıramadık.çok canım sıkıldı yemeside gayet güzel ama niye kilo almamış anlamadım idrar yolu enfeksiyonu varsa kilo almamış olabilir ne kadar yedirirsen yedir dedi.artık tam anlamıyla ek gıdaya geçtik.

canım çok gecmiş olsun hemen karaları baglama belki önemli birşey degildir bebişlerden ek gıdaya gecerken ve diş cıkarmaya başladıklarında çok kilo bekleyemeyizz

rapunzel sana da yazarım demiştim liste şöyle.
sabah kahvaltı:90 ml anne sütü yada devam maması içersine 1-2 bebe biskuvisi,yarım kibrit kutusu peynir ,1 tatlı kaşığı pekmez (15 gün sonra yumurta sarısı da eklenecek)
ara öğün:meyve püresi yada yoğurt
öğle öğünü:çorba (brokoli, yeşil fasulye, patates,karnıbaharipırasa,havuç kullanılabilirmiş) et ve tavukta ilave edilebilirmiş
ikindi öğünü:anne sütü veya devam sütü
akşamüstü öğünü:tahıllı kaşık maması
akşam öğünü:sebze püresi yada sebzeli kavanoz mamasıda olabilirmiş.
gece boyoda anne sütü veya devam maması

bakalım bu kadar çok şey yerse herhalde bu ay kilo alır.

üzülme canım benimkide öyle bu ay 50gr almış
banada idrar yolu enfksiyonu olabilir demişti birisi
bugunkü doktorda kilo boy cetvelinde banada göstererek olagan bişey yok normal dedi
ben hala hiç kilo almamış derken...o cok normal diyip durdu bu ay dan sonra kilo durur dedi
böbrek usg si cekti kan ve idrar tahlili aldı bakalım

sıkma canını tatlım yaa hareketlendiler gerçekten biz bu ay 500 gr almışız doktor bu ayda bu kadar beklemiyodum dedi demekki daha az alıyolarmış normalde sen yaptır tahlilini için rahat etsin

inşallah dediğiniz gibi hareketlendiği içindir bakalım pazartesi tahlil yaptıracağız.

burda o kadar sicak ki yusufu 3 kez yikadik

bi de 5 dakka bir terden islaniyor yavrucak sesi kisikti, ilac vermeye basladik hastaliktandir diyoruz ins. bir an önce iyilesir canim.

oferta üzülme ya ben de simdi baktim 300 gram almisiz 6. ay

yazlarin da etkisi vardir terliyorlar ya

biz bile yazin hafifliyoruz sicaktan

yarin srebranitsa katliaminin yildönümü arkadaslar, katledilen bosnaklar icin dua edelim :Saruboceq:
ins. dünya böyle rezaletler görmez bi daha

herkese selam....
tekirdağa geldik bugün...
kuzenim gelmiş almanyadan süpriz yapmış
hemde 3 aylık bebeğiyle arabayla gelmişler 27 saatte
biz 3 saat yolu giderken 2 kere düşünüyoz valllaaa

ofertacımcok gecmiş olsun
melisa hasta olduğunda 12 günde 60 gr almıstı
doktor cok az demişti..
tabi cok istifra ediyordu...
kilo yapıcı pirinç unu yada kasık mamalarından mutlaka ver dedi....

Merhaba kizlar
juli
Valla benim burdan 36 saat seneye gidelim diyor esim ama arabayla bende düsünüyorum iki cocuk cekemem valla büyük oglanla esim gitsin ben kücügü alip ucakla gidicem ama daha ona demiyorum daraliyorum o yolda esim uyuyor ben kullaniyorum ben uyuyorum o kullaniyor dicem ama bana uyuma sirasi gelincecocuk durmuyor simdi iki tane biri dursa öbürü durmaz büyük oglan 9 aylikken uykusuz gittim uykusuz döndüm o yollari :KK43:( 3 aylik bebek iyi gene uzun uyur yol boyu uyumustur.

X