2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

bende birşey sormak istiyorum bebikleriniz bıraktığınız yerde uyuyormu kendi kendine yoksa pış pış , sallama, gibi takviyelerle mi uyuyor.

maşallah kereme cnm:nazar:

beril kendi kendine uyumuyor ,illa emerek uyucak,
bazen de kreşte sallıyorlar öyle uyuyor..

biz ilk aylarda ufak beşiğinde sallıyorduk ve ben sallayarak uyumasını hiiç istemedim alışmaması için kendi kendime çözüm buldum uykusu geldiğini anladığımda üzerini değiştiriyorum pijamalarını fln giydiriyorum akşamsa gece lambasını yakıyorum ve yatağına yatırıyorum hadi oğlum ee ee yapalım uyuyupta büyüyelim diyorum elimi tutuyor bir kaç ninni söylüyorum o arada sızıyor ama şu son günlerde havalardanmıdır nedir uyumak istemiyor bir sağa bir sola resmen kendini attırıyor kafasını yatağın sağına soluna vuruyor.son günlerde zor uyuyor

çok çalıştım gene yaa.

son sayfaya baktım ancak.
hantecim annem kardeşimi çarşafta sallamaya alıştırmıştı hatırlıyorum uzuuunn süre öyle gitti.
o yüzden kendi evinize dönünce yavaş yavaş vazgeçirmeye çalış.

ben Ayaz'ı ilk günden beri koyuyorum kendi kendine uyuyor. gündüz de gece de.
eline bir tane bez parçası-badi-ağız mendili veriyorum onu yoğurup kemiriken uyuyor.
sadece geçen haftalarda hastayken ayağımda salladım 3 gün. iyileşince hadi gene sallanalım dedi, yürü yatağına dedim. söylendi söylendi uyudu gene.

biz ilk aylarda ufak beşiğinde sallıyorduk ve ben sallayarak uyumasını hiiç istemedim alışmaması için kendi kendime çözüm buldum uykusu geldiğini anladığımda üzerini değiştiriyorum pijamalarını fln giydiriyorum akşamsa gece lambasını yakıyorum ve yatağına yatırıyorum hadi oğlum ee ee yapalım uyuyupta büyüyelim diyorum elimi tutuyor bir kaç ninni söylüyorum o arada sızıyor ama şu son günlerde havalardanmıdır nedir uyumak istemiyor bir sağa bir sola resmen kendini attırıyor kafasını yatağın sağına soluna vuruyor.son günlerde zor uyuyor

maşaallah cnm,sen bebeklikten alıştırmışsın,
beril bebekliğinden itibaren hep emerek uyuduğu için öyle bir derdimiz olmadı,
yalnız bir ara uyanıkken emmiyordu o zaman da uykusu geldiğinde kucağımda pışpışlıyordum ee ee diyordum öyle mayışıyordu ağzına memeyi veriyordum hem uyumuş hem emmiş oluyordu..

owwww... benım ılgı alanım bu :) yanı sıkıntımız cok bu konuda.... acaıp pıs pıs ıstıyo basında dıkılmek gerekıyo uyurkende sıpanın... yanı ben böl ealıstırdım belkı bastan berı... ayagımdan ındırmıyordum 2 saat mesela.. sımdı sonuc bu:KK43: napiimmm uykusu cok hafıf :KK43:

canım kereminde uykusu çok hafif en ufak bir öksürükte bile gözünü açıyor ama yılma canım kendi kendine uyumasını öğrenmesini sağla senin için kolaylık canım.

esmer salla işleri yaa benimde çook işim var ama hiçç yapasım yok.

haziran ayını kapadım, 6 aylık bilançoları çıkardım hala da daha bitmedi.
mola verdim, sigara çay içtim şimdi biraz bakınem gidecem gene

ooo sen geç kalmışın kapamak için kk dolanırken unuttun dimi kapamayı ayı sempatiksalakcinni bu bizim kaderimiz canım ayı kapat bilançoyu çıkar sonra beyannameleri düzenle ay faturalar vardı eee tahsilatlara bak ayy çeklere bak noldu kocamannn bir boncuk oldu karşılığı :nazar: aynen böyle

naniknanik
haziran ayını kapadım, 6 aylık bilançoları çıkardım hala da daha bitmedi.
mola verdim, sigara çay içtim şimdi biraz bakınem gidecem gene

yaaa işlerden uzak bır tatıldeyım, okurken bıle ıcım sıkıldı .. bosver sen onları, evıne gıt kuzunu al kucagına depiş du ronla bılancoda neymiş :))):teytey::teytey::teytey:

bizimki ne emzik aldığı ne meme emdiği için biberonla süt içerken uyuyor ama tabii biz ek gıdaya artık tam zamanlı gibi geçtiğimiz ve süt kısmını bayağı azalttığımız için uykuda problem yaşıyoruz. bende istiyorum ki yatırayım güzel güzel kendi kendine uyusun

:roflol: cok güldüm juli fotosunu cekseydin ya, maasallah bi de unutmamis düsünmüs en azindan, ooo bi de üstüne tatil... bakalim benimkii ne yapcak eylülde

Rapunzel benim göz alti lekelerim olmadi, belki senin cildinin özelligi ile ilgilidir bir doktora danismakta fayda var.

ahh hiç sorma hiç bişeyden çekmedim bu cildimden çektiğim kadar bu tatildede her sene olduğu gibi güneş allerjisi oldum yine

hoşgeldin posi
rapunzel cnm cildiyeye git o krem veriyor tamamen geçmese bile epey azaltıyor
benim arkadaşımda da vardı ordan biliyorum cnm geçer inş
hangi biri için gitcem bilmiyorum doktora saçlarımın 3 de 2 si bitti öbek öbek dökülüyor onun içinde gitmem lazım

bende birşey sormak istiyorum bebikleriniz bıraktığınız yerde uyuyormu kendi kendine yoksa pış pış , sallama, gibi takviyelerle mi uyuyor.
benimkisinin 1 kere kendi başına uyuduğunu görmedim ya memede yada kollarıma alıp ayağa kalkıyorum sallıyorum yada beşik sallıyorum ben alışmıştımda olan şimdi anneme oluyor

ooo sen geç kalmışın kapamak için kk dolanırken unuttun dimi kapamayı ayı sempatiksalakcinni bu bizim kaderimiz canım ayı kapat bilançoyu çıkar sonra beyannameleri düzenle ay faturalar vardı eee tahsilatlara bak ayy çeklere bak noldu kocamannn bir boncuk oldu karşılığı :nazar: aynen böyle

yok yavv bizim 6.ay faturaları ancak geldi müşterilerden onun için bekletiyorum

naniknanik

yaaa işlerden uzak bır tatıldeyım, okurken bıle ıcım sıkıldı .. bosver sen onları, evıne gıt kuzunu al kucagına depiş du ronla bılancoda neymiş :))):teytey::teytey::teytey:

sus nan :dilcikar:
yarama tuz basma olm alsanaalsanasmile
bir sonraki yaşamımda örtmen olcam. rehberlik örtmeni olcem sene ortasında da yan gelip yatacem :dilcikar:

havucun suyunu nasıl çıkardın cnm:uhm:
ben de haftaya tekrar havuç ve elmayla başlıyayım,
ben elmayı 10 ml le başlamıştım,sonra 15-20 en son 30 ml verdim
bir de aynı gün 100 ml yakın yoğurt yedi öyle olunca gece mızmızlanıp durdu,
haftasonu tekrar elma suyu veriyordum içmedi ben de ara verdim ek gıdaya,
6 ay bitsin öyle başlayayım dedim,
benim sütüm de bazen hiç birikmiyor,göğsüm sertleşmiyor yani,
öyle olunca iki memeyide iyice emiyor,öyle idare ediyoruz,
artık büyüdüler sütümüz yetmiyor..

katı meyva sıkacağıyla çıkarttım canım havucun suyunu
keşke aynı gün yoğurt vermeseydin aslında az kalmış 6 ayı bitiyo
verirsin herşeyden

taha ya ninnisini söyleyince gözlerini kapıyo hemen
minik taha uyusunda büyüsün minik taha annesinin kollarında büyüsün diyince kaydirigubbakcemile3 anlıyo emerken uyku modluna giriyo

nette bu tarifi buldum güzel bişeye benziyor bilginize.
bu tarifteki krema kutu süt kremalarından mı acaba???

mrb kızlar , ben yagız kaan ı uyuturken en basından beri ayakta sallıyordum. ama bu oturmaya kalkmaya, dönmeye doğrulmaya baslayınca sıkıntımız oldu. uyumak ıstemeyınce dogruluverıyo ayagımdan, bırde basıyo yaygarayı gözunun yasıyla aglıyo.. bende dayanamıyorum hem uyku saatı gecıyo hem aglamaktan helak oluyor cocuk... bende cok yanlıs bır sey yaptım ve elimizde sallıyıverelım hadı bu seferlık bu seferlık derken resmen alıstı :KK43:(( nasıl zorlanıyoruz anlatamam, bırde yatagına koyarken sırtı yere değince sıcrıyo. 5 dk da uyutuyorsak 15 dk yataga koymakla savasıyoruz.. anlayacagınız durduk yere bu konuda problem cıkardı annesi...:KK43:(( bılmıyorum bırde tatıle cıktık dıye mı bu huzursuzlugu , 5 gunde 1800-2000 km falan yaptık ve 4 farklı evde yatılı kaldık. bebısım de kalabalıga gırdıkce korktu zor alıstı vs... bundanda olabılır mı acaba, ınsallah gecıcıdır, cunku uyku saatı deyınce bende moraller sıfırın altına ınıyor ..... ne yapmalıyım acaba:KK43:
5 günde o kadar yol 4 farklı ev normal bence eve dönünce meraklanma 1-2 günde normale döner...

kızım senin koca ancak kışa kadar kendini zaptedebilmiş :KK1: benimkisi 2005 hazirana kadar zor durdu.delikafadulden

adam nereliymiş acep kaydirigubbakcemile3 trakyalı değil biliyorum yaşadım orada bu arada sen t.dağlıydın dimi merkezdemi annen juli ? ben çorluda yaşadım eşim askerken istifa etmeden önce ordaydık.çook güzel oraları yaa arıyorum var yaa özellikle askeri tatil bölgesi vardı şarköydü yanlış hatırlamıyorum ooyoyy güzel yerler yaa..hasetlenirim tabi ben taşıyayım 9 ay ben uykusuz kalayım sonuç = baba

aynen öyle oldu dünür.biz yine iyi beklemişin siz hemen evlenmişiniz anam

benimki kendi kendine uyur hatta yanına 2 dk uzanırım 5dk sürmez eli yüüzmde uykuya dalar

aynen öyle oldu dünür.biz yine iyi beklemişin siz hemen evlenmişiniz anam

benimki kendi kendine uyur hatta yanına 2 dk uzanırım 5dk sürmez eli yüüzmde uykuya dalar

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
bizimki ile 1 dakka yanyana yatılmıyor durmaz hayatta annem hamileyken kurtlanmış et yediğimi düşünüyor bögggg :roflol:

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
bizimki ile 1 dakka yanyana yatılmıyor durmaz hayatta annem hamileyken kurtlanmış et yediğimi düşünüyor bögggg :roflol:
:sinifsinif:bende öyle yaptım sanırsam. yanıma yatırınca uyuyacağını anlayıp tepişip kıkırdamaya başlıyor Ege de sengözlerimebaksanab

kizlar ancak geldim, 1 saat 4 mil lesliyle yürüdüm, sonra bütün evi süpürdüm, dus aldim, yusufu doyurdum, uyuttum ancak geldim
ev hanimligi isinde ögle arasi yani kaydirigubbakcemile3

X