2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

2006Da evlendik dünür bnde 2007 de evlenelim dedim ama beklemedi 25 kasım 2006da kışın ayazında velendik kış düğünü hiç istemezdim allah başıma verdi evlendik

kızım senin koca ancak kışa kadar kendini zaptedebilmiş :KK1: benimkisi 2005 hazirana kadar zor durdu.delikafadulden

hee vallaaaaaa
ama işin komik yanı pasta yazısını yazan adam ın şivesini cözmek için kursa gitmek lazım :roflol:
okuyana kadan canım cıktı...

duha nuce 07.07li yullara

pastada bu yazıyordu :roflol:

hasetlenme bebe baba diyo iste

napıyon bebeyi bunaltıyon sana eeehhh mi diyor

adam nereliymiş acep kaydirigubbakcemile3 trakyalı değil biliyorum yaşadım orada bu arada sen t.dağlıydın dimi merkezdemi annen juli ? ben çorluda yaşadım eşim askerken istifa etmeden önce ordaydık.çook güzel oraları yaa arıyorum var yaa özellikle askeri tatil bölgesi vardı şarköydü yanlış hatırlamıyorum ooyoyy güzel yerler yaa..hasetlenirim tabi ben taşıyayım 9 ay ben uykusuz kalayım sonuç = baba

canım bulursan kahvesiz kedi dili bisküvili pasta tarifi banada at.bende sevmem pastada kahveyi.

selam kızlar

hayırlı kandiller

işte Aşkımız hiç bitmesin 3. yıl olduk çok şükür
yıldönümünüz kutlu olsun cnm,daha nice mutlu yıllara..
merhaba kızlar
kontrolumuz vardı taha 7400 kg 65 cm olmuş
rota yıda yaptık geldik bi daha eylülde gel dedi
meyva sularıyla başlayabilirsiniz dedi ben zaten başlamıştım kaydirigubbakcemile3
maşaallah tahaya:nazar:
cnm sen bu kadar pimpiriklikle nasıl erken başladın ek gıdaya,hayret:sm_confused:
herkese günaydın a.s.

dün kocemin günahını aldım yaww pasta yaptırtmış hödüküm daha nice 07.07lere yazdırmış...kaydirigubbakcemile3
kocene alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis
hee vallaaaaaa
ama işin komik yanı pasta yazısını yazan adam ın şivesini cözmek için kursa gitmek lazım :roflol:
okuyana kadan canım cıktı...

duha nuce 07.07li yullara

pastada bu yazıyordu :roflol:
:roflol::roflol::roflol:
mehlika yaa akşam kuzenle altta resmen beyazlık gördük şimdi annem diyorki diş falan yok :KK43:(( kabarık ne zamandır damakları eee ne oldu akşamkiiiiiii
:sm_confused::sm_confused:
bu arada günaydin kizlar

bu sabah ben cok yorgundum esim de beni uyandirmamak icin 1 bucuk saat gec gitti ise yusufa bakti, ben de iyice uykumu aldim zemuszemus

sonra kahvalti ettik yusufu yikadim yatirdim buraya geldim a.s.
senin koceye dealkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

bisküvili tarif bulursanız buraya da yazın kızlar...
pratik oluyor bisküviyle pasta yapıp yeriz artık...

mehlika ek gıda dediysem elma ve havuç suyu verdim
dün de kiraz suyu verdik hiç sevmedi

he ben de ek gıda diye onu kasteddiydim zatiisempatiksalakcinni
ben de geçen hafta 4-5 gün elma suyu vermiştim berile bir günde yoğurt vermiştim,
bu hafta vermiyorum,haftaya tekrar başlıcam,
zaten ptesi 6 ay bitmiş oluyor..

Malzeme: Kedi dili bisküvi(yapacağınız kaba göre değişir. 10 tane yeter herhalde.
2-3 muz(dilimlenecek)

Muhallebisi: 1 lt.süt
5 tepeleme yemek kaşığı un
1 çay bardağı toz şeker
1 yumurta(önceden çırpın)
1 paket krema(200 ml)
1 paket M.ilka beyaz çikolata(dikdötrgen boy)
Sos için: 1 paket çikolata sosu
2 su bardağı süt

Önce muhallebiyi pişirelim. Süt, un, şeker ve yumurtayı bir tencereye koyun. Orta ateşte karıştırarak muhallebiyi pişirin. Kaynamaya başlayınca altını kapatın. 1 paket beyaz çikolatayı küçük küçük kırın. Çikolata ile 1 paket kremayı muhallebinin içine koyup mikserla çikolatalar eriyene dek karıştırın. Pastayı yapacağınız kap mutlaka derin olsun,benimki az daha yanlardan akıyordu.
En alta 1 sıra kedi dili bisküvileri dizin. Üzerine muhallebinin yarısını dökün. Üzerine dilimlediğiniz muzları dizin. Tekrar bir sıra kedi dili bisküvi döşeyip üzerine kalan muhallebinin tamamını dökün. 2 su bardağı sütle çikolata sosunu pişirin. Biraz ılınınca muhallebinin üzerini tamamen kapatacak şekilde sürün. Buzdolabına koyun ve mümkünse(dayanabilirseniz) ertesi gün yiyin.

mrb kızlar , ben yagız kaan ı uyuturken en basından beri ayakta sallıyordum. ama bu oturmaya kalkmaya, dönmeye doğrulmaya baslayınca sıkıntımız oldu. uyumak ıstemeyınce dogruluverıyo ayagımdan, bırde basıyo yaygarayı gözunun yasıyla aglıyo.. bende dayanamıyorum hem uyku saatı gecıyo hem aglamaktan helak oluyor cocuk... bende cok yanlıs bır sey yaptım ve elimizde sallıyıverelım hadı bu seferlık bu seferlık derken resmen alıstı :KK43:(( nasıl zorlanıyoruz anlatamam, bırde yatagına koyarken sırtı yere değince sıcrıyo. 5 dk da uyutuyorsak 15 dk yataga koymakla savasıyoruz.. anlayacagınız durduk yere bu konuda problem cıkardı annesi...:KK43:(( bılmıyorum bırde tatıle cıktık dıye mı bu huzursuzlugu , 5 gunde 1800-2000 km falan yaptık ve 4 farklı evde yatılı kaldık. bebısım de kalabalıga gırdıkce korktu zor alıstı vs... bundanda olabılır mı acaba, ınsallah gecıcıdır, cunku uyku saatı deyınce bende moraller sıfırın altına ınıyor ..... ne yapmalıyım acaba:KK43:

he ben de ek gıda diye onu kasteddiydim zatiisempatiksalakcinni
ben de geçen hafta 4-5 gün elma suyu vermiştim berile bir günde yoğurt vermiştim,
bu hafta vermiyorum,haftaya tekrar başlıcam,
zaten ptesi 6 ay bitmiş oluyor..

hım ben öğle çok vermedim ama önce 2 çay kaşığı verdim elma suyundan
sonra 3 kaşık havuçta aynı şekilde yoğurt vermedim daha
benim sütüm yetmiyo artık günde bi kere de kaşık maması veriyoruz
bizim doktor 6 ayı bitsin tuz ve bal hariç herşeyi verebilirsin dedi

mrb kızlar , ben yagız kaan ı uyuturken en basından beri ayakta sallıyordum. ama bu oturmaya kalkmaya, dönmeye doğrulmaya baslayınca sıkıntımız oldu. uyumak ıstemeyınce dogruluverıyo ayagımdan, bırde basıyo yaygarayı gözunun yasıyla aglıyo.. bende dayanamıyorum hem uyku saatı gecıyo hem aglamaktan helak oluyor cocuk... bende cok yanlıs bır sey yaptım ve elimizde sallıyıverelım hadı bu seferlık bu seferlık derken resmen alıstı :KK43:(( nasıl zorlanıyoruz anlatamam, bırde yatagına koyarken sırtı yere değince sıcrıyo. 5 dk da uyutuyorsak 15 dk yataga koymakla savasıyoruz.. anlayacagınız durduk yere bu konuda problem cıkardı annesi...:KK43:(( bılmıyorum bırde tatıle cıktık dıye mı bu huzursuzlugu , 5 gunde 1800-2000 km falan yaptık ve 4 farklı evde yatılı kaldık. bebısım de kalabalıga gırdıkce korktu zor alıstı vs... bundanda olabılır mı acaba, ınsallah gecıcıdır, cunku uyku saatı deyınce bende moraller sıfırın altına ınıyor ..... ne yapmalıyım acaba:KK43:

canım hoşgeldin işin çok zor senin yaa başlarda bir kaçgün hatta bir hafta fln ağlar ama kendi kendine uyumayı öğrenmesini sağla uyku saatinin geldiğini anlayacak şeyler yap örn.üzerini değiştir pijamalarını giydir akşamları gece lambasını yak ben buşekilde yapıyorum şükür problemimiz yok

bende birşey sormak istiyorum bebikleriniz bıraktığınız yerde uyuyormu kendi kendine yoksa pış pış , sallama, gibi takviyelerle mi uyuyor.

hım ben öğle çok vermedim ama önce 2 çay kaşığı verdim elma suyundan
sonra 3 kaşık havuçta aynı şekilde yoğurt vermedim daha
benim sütüm yetmiyo artık günde bi kere de kaşık maması veriyoruz
bizim doktor 6 ayı bitsin tuz ve bal hariç herşeyi verebilirsin dedi

havucun suyunu nasıl çıkardın cnm:uhm:
ben de haftaya tekrar havuç ve elmayla başlıyayım,
ben elmayı 10 ml le başlamıştım,sonra 15-20 en son 30 ml verdim
bir de aynı gün 100 ml yakın yoğurt yedi öyle olunca gece mızmızlanıp durdu,
haftasonu tekrar elma suyu veriyordum içmedi ben de ara verdim ek gıdaya,
6 ay bitsin öyle başlayayım dedim,
benim sütüm de bazen hiç birikmiyor,göğsüm sertleşmiyor yani,
öyle olunca iki memeyide iyice emiyor,öyle idare ediyoruz,
artık büyüdüler sütümüz yetmiyor..

canım hoşgeldin işin çok zor senin yaa başlarda bir kaçgün hatta bir hafta fln ağlar ama kendi kendine uyumayı öğrenmesini sağla uyku saatinin geldiğini anlayacak şeyler yap örn.üzerini değiştir pijamalarını giydir akşamları gece lambasını yak ben buşekilde yapıyorum şükür problemimiz yok
maşallah kereme cnm:nazar:
bende birşey sormak istiyorum bebikleriniz bıraktığınız yerde uyuyormu kendi kendine yoksa pış pış , sallama, gibi takviyelerle mi uyuyor.

beril kendi kendine uyumuyor ,illa emerek uyucak,
bazen de kreşte sallıyorlar öyle uyuyor..

cnm çok ortam değiştirdiğinden huyu değişmiş olabilir,
sıkma canını,hergün yeni huyları çıkıyor,geçer,düzelir inş..yerimseniben

owwww... benım ılgı alanım bu :) yanı sıkıntımız cok bu konuda.... acaıp pıs pıs ıstıyo basında dıkılmek gerekıyo uyurkende sıpanın... yanı ben böl ealıstırdım belkı bastan berı... ayagımdan ındırmıyordum 2 saat mesela.. sımdı sonuc bu:KK43: napiimmm uykusu cok hafıf :KK43:

X