2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

bizde ek gıdaya başladık ama benim kızım çorba yoğurt meyve kahvaltı hepsini yiyo sanki hiiç yememiş gibi bi de üstüne süt içiyo anlamadım gitti azıcık olsun doymuyormu kuzum şaştım

merhaba kızlar nasılsıınız?
ben hala ankaradayım malesef çok sıkıldım burda
ece artık emmek istemiyor çok üzülüyorum bu duruma
emzirmek istediğimde ağlamaya başlıyor kafasını çevirip sırtını geriyo beni itiyor
bi ek gıda bi emzirme şeklinde beslenmesini istiyordum
ama bugün çorbadan sonra 5 saat boyunca aç durdu emmedi
en sonunda 2-3 dk emdi uyudu
ne yapsam acaba? ek gıdaya ara mı versem bana fikir verin

merhaba sced bence 6 aydan sonra ek gıdaya mecbur geçiyorsun anne sütü 6 aydan sonra gümüş değerinde derler dr bize öyle ilk 6 ay altın, sonra gümüş demişti
ek gıdadan alır vitamini üzülme canım

posicim ben kabak ve havucu haslayıp blendırdan geciriyorum..1 cay kasığı zeytinyağı koyuyorum yarın bu karısıma pirinçte eklicem sonra her hafta yeni sebze...

sced. benim doktorumda aynı feyzanın doktoru gibi konustu.artık coğu vitamini ek gıdadan alacakmış..bana sadece akşamdan sabaha kadar emzir dedi tabi emene ...

bu akşam üstü kasık maması bitmişti pirinç unu ile nisastayı 1 bardak suyla karıstırıp verdim... 5 saatin sonunda hala acıkmamıstı emmedi bende mama vermedim uyuttum..uyuyunca emdi biraz..gece uyurken emzirmeye calış..

günaydin

zombi gibiyim bu bebe beni uyutmamaya basladi geceleri, hep emzik atiyor saat basi agzina emzik tikmaya kalkiyorum.

Juli verdigin sebze corbasi tarifinde hic su yok mu ne kadar su eklemeliyim,?

günaydıııın...

canım 2 tane görümcem var büyük 20-22 yaşlarındalar,
onların küçüğü lise sona geçti,
2 tane de ilköğretim de okuyan var,görümcelerim her işi yapıyorlar,
bir de kayınbabam tekrar evlendi,genç bekar bir bayanla,
çocuklar başta kabullenmediler ama sonra razı oldular,
kadın çok iyiymiş...

ayy bugün kreşteki personelin birine çok sinirlendim,şöyle ki;
berili bebeklerin uyuduğu odaya götürdüm,üzerini değiştirdim,emzirdim emerken uyudu,
uyuyarak emmeye devam ediyordu,
personelin biri 3 tane bebeği uyutmak için getirdi,
biri avazı çıktığı kadar ağlıyor,koca çenesiyle ee eee diye bağırıyor kadın uyutmak için,
beril onların sesine uyandı,ben de keşke ağlayan çocuğu getirmeseydin dedim,
1 saattir uğraşıyorum dedim,uyansın cnm sallarız uyur diyor,
ağlayan çocuk uyuyan çocukların yanına sokulur mu,diğer odada sakinleştir öyle getir,
hiç bebek bakımını bilmiyor,2 tane çocuğu var üstelik,
çok palam pastık biri,kaş yaparken göz çıkarıyor...
ben de sinirlendim berili öylece bıraktım geldim..
kreş sorumlusu ben çıkarken uyudu mu dedi,
ben de uyumuştu uyandı dedim,.... ağlayan çocuğu odaya getirdi onun sesine uyandı dedim...

şimdi aradım beril uyudu mu diye,uyudu uyandı dediler,
ee zaten ben 9'da bıraktım geldim,bıraktığımda tamamen uyanıktı,
10 dk içinde uyuttularsa yarım saat uyumuş,
beril 6 civarı uyanmıştı sabah,uykusu vardı,otobüste gelirken mayışmıştı,
daha uyurdu yaa,o personelin yüzünden uyuyamadı yavrum..

günaydın cnm,biz hamdolsun iyiyiz ,sen nasılsın..
iyi sayılırım canım yorgunum sadece bugün aşıya götrmedim perşembe götrcem buğlemi öksüryor bugün ıhlamur kaynatıp içircem

gunaydın kızlarrrr
günaydın delfcim

işte herkes çocuk bakmayı bilse bilmyolar onu oraya koyanda suç insanın içinden gelecek ki doğru düzgün bakacak
beril ,buğlem yavrularım ya biz çalıştığımız için onlar böyle sefil oluyorlarla resmen kahroluyorum sabah öksüryordu gece boyu öksürdü çok terlyor sürekli değiştyorum ama nasıl üşütyor anlamdım öyle bırakıp geldim aşıya da götrmedm aradım perşembe getrcem dedim tamam dedi .işe bile gelmek istemedim

Allah yardimcin olsun mehlika biz bebeleri tek baslarina zor uyutuyoz bi de yaninda baska bebeler varken hic uyumazlarki,
kizlar benim velet gece uyudugunda onu cok özlüyorum kaldirip sevesim geliyor. o kadar baglandim ki ben buna nasil baskasina emanet edicem. aksama kadar basinda bekliyom aksam da uyuyunca garip oluyorum eee yusuf nerde burda olsada sevsem diyorum

posi günaydın canım yusuf naıl
işe mi başlayacksın emanet derken
işte bizi düşün benim annem baktı çalışmaya başladım başlayalı şimdi kayınvalidem bakacak yinede çok ii bakıyolar ama anne gibisi varmı eve gidyorum sarılıyor kokumu özlüyor çırpınıyor eve koşa koşa gidyorum o merdiveneri bi çıkışım var sorma.insan uykusunda bile özlüyor .rabbim canlarını sağ etsin sağlıklı olsunlarda başka bişey istemem

geçmiş olsun cnm,o kadar dikkat ediyoruz yine üşütüyorlar ,anlamıyorum..
inş. öksürü bir an önce geçer,
ben son zamanlarda hemen hemen hergün ıhlamur yapıyorum,beril de alıştı artık,
küçük bir suluğu var onu dolduruyorum içiyor,
bir tane kök zencefil atıyorum içme suyuna onu kaynatıyorum biraz sonra yıkayıp süzdüğüm ıhlamuru katıyorum biraz da öyle kaynatıyorum sonra üstünü kapatım 5 dk demlenmeye bırakıyorum,
süzüp pekmezle tatlandırıp,ılıyınca veriyorum,
inş. doğru yapıyorumdur..
dün akşam antibiyotiğe ve balgam sökücüye tekrar başladık,6 gün kullanacaz sonra tekrar kontrole götürecem..

sağol cnm,beril sesten çok etkileniyor,berilin haricinde içeride bir bebek daha uyuyordu,
biz çıtımızı çıkarmıyoruz bebekler uyanmasın diye,bebek bakıcısı olan kadın ağlayan bebeği soktuğu gibi,kendi koca çenesiyle ninni söylüyor,
çocuğum uyuyamadı onun yüzünden..
ha bu arada ben hiç uyansa da sevsem demiyorum,aman uyusa da ben de uyusam diyorumkaydirigubbakcemile3
beril iki gündür gece de 3 kez kalkıyor emzirip tekrar yatırıyorum,son kalkışında babasına emanet edip ben diğer odaya geçiyorum eken uyanıyor çünkü,
ben hiç olmassa 1 saat kadar fazladan yatmış oluyorum..

Son düzenleyen: Moderatör:

yok calismicam ama günde en az 3 saat odaya kapanip ders calismam gerek, evin alt katinda kres var esim de sicak bakmiyor ben de sizi görünce hic icimden gelmiyor krese birakmak. ablami da getiremedim buraya o bakardi ne güzel olurdu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…