2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydın herkese....
feyzae...ek gıda konusunda haklısın canım...bebelerimiz doymayınca ne yapcaz di mi?mama,meyve suyu ya da çorba ..bi şekilde başlamak lazım...biz de 2 hafta önce başladık
hem de elma suyu ile..senmisin elma suyu veren...o gün bu gün yavrucum 2 ya da 3 günde bir kaka yapmaya başladı..doktora götürdük geçenlerde..elma ve şeftali hariç her meyvenin suyunu ver dedi..3 gün oldu..hala yapmadı yavrum...boshayallersmile

slm kızlar nasılsınız yarın akşama yatılı misafirim var bugünden hazırlık yapmam gerekiyo ama nasıl bilmiyorumkismile

meltemcim her kafadan bir ses çıkıyor hep inceledikçe hergün yeni bir şey atıyorlar ortaya kimi mama firmaları-kimi doktorlar eskiden bu kadr mı incelnyordu şimdi herşey yasaklanıyor olmadık şeyler çıkıyor düşün benim kızıma rejim yaptrdı ama ben pek dinlemedim dünde ek gıdaya başladım boşver yesinler doymadığı için kakasını yapmıyordur çünkü yedikçe mide sindrdikçe bağırsaklar çalışıyor.göbekli olsun ne farkederki .çokta takılma bnce yapı meselesi ne yedirrsen yedir kimi çocuk kilo almaz kimi çok alır ama nasıl mutluysa o şekilde olması gerekiyor .tıptada böyle bak sinirli ahlleri açlıktan kaynaklandı demişisn sen en iyisini bilirsn bnce... tecrübeli annesin

Juli
Iyilik canim Masallah prensese uyusun güzel güzel olsun anneside takilsin morali iyi olsun :))

Feyzae
Canim yarasin minnosa hayirli ugurlu olsun ek gidaya gecisler.

Mehlikasu
Biz ayniydik galiba dogumlarimiz bence zorlama kendini canim ben büyük oglanda zorlamamistim ama 6 ay bitince ek gidaya gecmistik sonra 2 yasa kadar emzirmistim ama her cocuk farkli bak bunda olmadi benim memeler dolu ama emmiyor adam gibi 11 gün kaka yapmadik ya inanilir gibi diil dün basladim öglen patates havuc püresi ile ve 2. cocukta benim anladigim ne diger cocuklarin nede baskasinin cocugu ile karsilastirmican sadece bebege bakican neye ihtiyaci var.Hic kendini kurallarla strese sokma.Bak bu kücügüm büyügümden 21 gün önce dogdu 1 kilo daha az 6cm kisa dogdu simdi boyu büyügün bu zamanki haline esit ama kilosu gene 1 kilo az bunun yani sira büyügün 6. ayda yaptiklarini bu 4. ayda yapiyor.Büyügü mama sandalyesine oturttugumda boyu 72 cm mis dün kücügü oturttum 68 cm cok kücük kaldi sandalyede ama rahatlikla oturuyor.Birde eskilerden bilirim hatirlarim bebek rahatca oturuyorsa mama verilmeye baslanir derlerdi.

ek gıdaya geçiş yapıyoruz tabi sindirm sistemini etkileyeck anne sütü -mama gb sindirmi kolay olmayacak kaka yapmaması normal bnce kayısı püresi ver sindirim acısndan o zman yapabilir bnde dün verdim bakalım ne olacak

melyem iyiyim cnm sağol...ohh senin küçük bıdık sonunda yapmış hadi gözün aydın
jjuliett hoşbulduk....melisaya ve kayısısın ba-yıl-dım.....

Feyzae
Aynen canim ben büyügü 6 ay emzirdim su bile vermedim tam 6 ay günü gününe bittiginde sebzeye gectim de ne oldu allah askina .Gene bi salgin oldu mikrobu kapti hastanedede yattik ama düzeldik cocuk bu ya bu kadarda germemek lazim hem uykusuzluk hem bu stres beni cok gerdi valla dün iyi yaptim.

bugün kayısı püresi deneyeceğim..inşallah rahatlar yavrum....mafoldumben

algor
sakin ol canim yapar bak rekor benimkinde 11 gün yapmadi doktoru dinlesem 1 ay yapmicakti

Kizlar
Benimki durmuyor en kücügü kan kirmizi derler ya bilgisayari istiyor ona sizinkilerin videolarini acayimda bakinsin :)

ben şuna çok inanıyorum bebek nasıl rahatsa neyi istıyorsa (bu emzirme-yeme içme konusnda ) zorlanmamalı yavaş yavaş alıştra alıştra mutlu olacağı şeklde yapılmalı .biz anneler hep iyisini istıyorz doğal olarak

benim psikolojim bozuk olursa yorgun olursam o gün buğlemde gergin oluyor huzursuz oluyor gece çok uyanıyor .onun için dinlememe çok dikkat ediyorum rahat uyuyan anne ve çocuk güne dinlnenmiş olarak başlıyor .mama veriyorum bişey değiştiğini sanmıyorum anne sütünden alacağı besini uykuyla tamamlıyor uykudan alıyor ben buna inanıyorum

belki düşüncelerim yanlış ama ben uyguluyorum olumlu yöndede karşılığını alıyorum

sevcancım devamlı gittiğimiz dr yok demişsin merak ettim aşılarını düzenli yaptırıyosun dimi?

tabiki yaptırıyorum.hatta salı günü karma aşımız var.bunun için sağlık ocağına gidiyoruz.
ben özel çocuk doktoruna gitmediğimi demek istemiştim.
bilmiyorum belki sağlık ocağındaki ebe hemşire beni ek besin için yönlendirirmi acaba?

bebeler emmiyorsa vede doymuyorsa yapcak bişi yok
benimki cok cok emzik emiyo bu ayından sonra
emmiyo düzgün mamada verdim biberondan iççmedi
aç bitap yatıyo
şimcik bebe bisküvisi vericem veren varmı
evren ıhlamırla veriyordu galiba

sevcan yönlerdiriler canım tekirdağda gittiğim sağ. ocağında bilgi vermişti bana ebe

çok zor bir olay...bakalım benim kız ne zaman yapacak?

sana katılıyorum...vereliniortak

Son düzenleme:

sağol juli sende olmasan kimsecikler cevap vermicek bana boshayallersmile

tekrar merhaba

meltem, hadi gecmiş olsun 11 gun yapmamıs cocuk sinirli olur tabi.neyse rahatlamiştir yavrucak.kiyaslamama konusunda cok haklisin meltem her cocuk farkli.basta bende ay niye yapmiyor diye korkuya kapilıyordum ama simdi cok sukur daha rahatim...bence sen de kilosuna takilma...

algor kabızlık icin; kuru erik suyuna(30cc)su ekleyerek(90 cc) gun icinde cocuga icirebilirsin diye okumustum.gerci senin ki kati gidaya gecti mi bilmiyorum...

rylaiyatili misafir zor oluyor ama zeytin yagli biseyler harilayip dolaba at rahat edersin belki.

feyza canim saol iyiyim cok sukur saolasin sen de iyisin bildigim kadariyla.ben de sana katiliyorum yani annenin mutlu dinlenmş olması cok onemli.tabi ki elinden geleni yapacaksin ama hele ki calişiyorsan kendini de bakacaksin.

esmer buyuk bir ihtimal ben de geliyorum.nereye gotureceksin bizei.bilirim belki:))

bbu arada "benbilirim"den hic haber alaniniz var mi??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…