2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

juli benim kız son 1 aydır nazlı emiyor emzirmeye gelmediği için günde 2 kez mama yiyor o yüzden mi bilmem bi emiyor sonra bırakıp yarıya kadr kalkıyor kafayı kaldıryor sağa sola bakıyor yine emiyor sonra az emiyor tekrar bırakıp konuşuyor o arad sütler boşa gidiyor keyfine göre sadece gece uyku sersemi çok emiyor birde dedğin gb sıcaklar başladı tamamen sapıttı benim ki .oyun oynamayı öğrendikleri için emişmeler azalıyor .bu ay benimkide 550 gr almış .artık eskisi gb kilo alamazlar hareketlndiler artık

benim kızım da emmeyi sürekli yarıda kesip etrafına bakıyo tekrar göğüsüme yumuluyo biraz emmiyo snrda hıııııııııı hıııııııııı diye sürekli söyleniyo göğüsüme şap şap vurup suratıma bakıyo
ne yapmaya çalışıyo anlamıyorum ama 20 dk emiyosa 15 dk böyle geçiyo

teşekkür ederim essmeralda sık sık sizi taciz ediyorum ama tecrübe gibisi yok.

aynen Kuzeyde öyle emmeye başladı bir emiyor bir konuşuyor arada memeyi sıkıyor şaplak atıyor sonra yine emiyor kafayı kadırıp sırıtıyor bide dişleri kaşınıyor galiba meme ucumu fena ısırıyor damaklarıyla.bende çok merak ediyorum doyuyormu diye ama sonrasında emmek istemiyor bir daha.

esmer sana bişey soracağım sen bilirsin.şimdi ben gündüz sağdığım sütleri akşam buzluğa atıyorum annemde ertesi gün Kuzeye çözüp veriyor fakat örneğin pakette 150 ml varsa ve Kuzey bunun 110 ml sini içtiyse geri kalan sütü döküyor.geriye kalan sütü dışarda oda sıcaklığında saklayamazmı acaba.yazık ya ziyan oluyor diye çok üzülüyorum da ben.

kızlar şimdi kuryeyle hediye paketi geldi ama nerden tam bilmiyorum sanırım ülkerden koca paket
içinde 1 büyük paket ülker cici bebe bisküvi komilinin z.yağlı bebe şampuanı yağı pişik kremi losyonu
benim için şampuan yine komilinin
2tane baby star bez
küçük resim çerçevesi
roziden değişik boyutlarda pedler
bebek uyuyo rahatsız etmeyin diye yazan kapı yazısı
arabada bebek var yazısı yapıştırmalı birsürü şey işte
pek hoşuma gitti

bu emme problemi bi bizde var sanıyordum
gece uyku sersemi iyi emiyor ama gündüz emmeleri
hep oyun oldu iki çekiyo etrafa bakınıyo
bir de ses varsa kesinlikle emmiyor
tükürmeyi öğrendi bir de tükürmek de değil de buvvvv gibi bişey yapıyor
ağzında ne varsa dışarı
dün muhallebi veriyordum bu hareketi bi yaptı kendi gözünün içi bile muhallebi oldu
o anda aklıma gelmedi fotosunu öekmek çok komikti
her yemekten sonra mutlaka ikimiz de üzerimizi değiştiriyoruz

ayyy esra ne güzlemiş
ben de hero babaye üye olup numune istedim
ama hala bişey göndermediler
milupa ve bebelacta bana bişey göndermedi
beni sevmiyolar mı bunlarr (

ayy bütün bebekler mi aynı,demekki bu aylarda böyle oluyorlar,
bizimki de sık sık kesiyor emmeyi ,şaplak atıyor,kıyafetlerimle oynuyor,
bir ses duysun biri girsin odaya hemen bırakıyor,
özellikle de babasını görünce sesini duyunca adam o emerken görmesin duymasın diye parmak ucunda yürüyor:))

Son düzenleyen: Moderatör:

geçmiş olsun, ayy şu aşılar bitse artık yaa..
bizim doktorda güneş kremi sürme dedi, güneş gözlüğü de kullanma dedi.
ben kardiyoloğa değil ama nörolojiye götüreceğim uygun bir zamanda, solunum durması yaşadık ya onun için.

meyve suyu, çorba ya a yoğurtla başlayabilirsin canım

esmer kız şimdi ne koyuyon sen çorbaların içine?ben pirinci haşlarken koyuyorum sebzelerle beraber.

ben kabak-havuç-pataes yapıyorum
yada fasulye-havuç-patates.
içine ceviz büyüklüğünden küçük kıyma, az zeytinyağı ekliyorum.
aslında haşlanırken de koyulur tabi pirinç ama elim bi kere sonradan koymaya alıştı ya, öyle gidiyor işte.
aslında uzun iş yapıyorum. haşla, blender, gene haşla, gene blender falan.
yarın bende pirinci beraber atyım bari.

bayıldım bayıldım çok güzel.
güle güle kullanın canım

canım ertesi gün içirmek için sütü buzluğa atmana gerek yok.
buzdolabı kısmında kaldın. çünkü eritilmiş süt içilmezse kalanı dökülür.
ama dolaptan çıkan eğer bitirmese bile en az 3-4 saat oda ısısında kalır, böylece tekrar içebilir.
buzdolabından çıkmadığı sürece 48 saat dolapta kalabilir.
bence hiç boşuna dondurma o yüzden.

ayyy esra ne güzlemiş

amaan bebelac göndermesin zaten, terbiyesiz şeyler nolacak.
bana numune diye 1,99 TL'ye satılan pişirilebilen muhallebi gönderdiler o kadar. başka birşey yok.
bende mail döşeyip ağzıma geleni saymıştım ayıp yaptığınız dilenci miyiz biz diye :dilcikar:
ama milupanın paketi güzel.
6.aya girince gönderirler onlar. daha erken göndermiyorlar.

ayy blogtaki yazının üzerine bu bebelac'a verip veriştirmek de tam oturdu ama değil mi :roflol:

ayyy esra ne güzlemiş

valla pek hoşuma gitti canım
bana bebelac tan gelmedi hero baby den ve milupadan geldi
bunuda heç beklemiyordum taaa hamileliğin ilk aylarında üye olmuştum sanırım tam hatırlamıyorum bile
sen üye olduğun sitelere girip üyeliklerini güncellesene belki yollarlar

esra ne güzel birsürü şey göndermişler,güle güle kullanın..
bana da hero baby den gelmşti,
ama o kadar çok şey yoktu,sen nereye üye olmuştun biz de üye olalım:jeyyar:

ya deli olcam bu çocuk emmek istemiyo sabahtan beri her emzirmeye çalıştığımda çığlık çığlığa ağlıyo sabah sağıp içirdim offf ya nasıl moralim bozuldu

esra ne güzel birsürü şey göndermişler,güle güle kullanın..
bana da hero baby den gelmşti,
ama o kadar çok şey yoktu,sen nereye üye olmuştun biz de üye olalım:jeyyar:

sağol canım valla tam hatırlamıyorum ama sanırım baby star a üye olmuştum her bulduğum yere üye olursam böyle hatırlama işte :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…