2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

anlamadığım bizden önceki nesil hatta bizde dahil anne sütünden sonra inek sütüyle büyümüşüz herkeste sorun mu olmuş eksiklk mi var anlayamadım her gün yeni bişey çıkıyor .peki aldığımız devam sütlerinin içinde ne var onu biliyormuyuz ben hiç içime sinerek vermiyorum milupa-bebelac-ülkerde dahil tabiki o mesajları göndereck ki devam sütü dedikleri mamalar satılsın bende veririm sütü şekeri-tuzu anlıyorum ama süt vermemeyi anlamıyorum .bnde 8-9 aylıkken başlarım

annem de senin gibi sölüyo
kaç nesil büyüdü taze sütle bişey olmadı da şimdimi olucak dimi ama

ya kızlar ben bu konuda firmaların kendini düşündüğü için böyle konuştuklarını düşünüyorum evet süt verebilirsiniz derlerse onların ürettiği mallar ne olacak onları kim kullanacak..devam sütü vermektense inek sütünü veririm.öncelikle dönüp kendimize bakalım hepimiz inek sütü ile büyümüşüz allaha çok şükür sağlığımız yerinde inanmıyorum ben onların açıklamalarına ticari olarak bakıyorum. o yüzden ben
6. ayını doldursun sulandırmadan koyacagım muhallebisine çorbalarına...

feyza aynı konuda okumadan aynı şeyleri paylaşmışız demekki neymiş aklın yolu birmişkaydirigubbakcemile5

Annişler merhaba birşey sorabilirmiyim sık sık topiğinize dalıyorum farkındayım :kedi:

1. Hafta (sebze çorbasi): 3-4 su bardaği su, 2 orta boy havuç, 1 orta boy patates 45 dakika kapakli kapta pişirilir. Tel süzgeçle hiç ezmeden suyu bir başka kaba alinir. Bir çay kaşiği irmik ilavesiyle tekrar 5-10 dakika pişirilir. Sivi miktari 200 gram olacak şekilde ayarlanir.

** ben burada şimdi suzulen suyun içine mi irmiği koyacağım süzgeçte kalan posasına mı? birde 200 gr dan kasıt ne sizce haftaya 4.ayımız doluyor.

yok canım hoşgeldin.
ben tarif neyim bilmem yaptığımı anlatayım.

bir kere bence 3-4 bardak su çok, çünkü dolapta maksimum 3 gün dayanır çorba.
ben başka sebze de ilave ettiğim için yarım patates-yarım havuç koyuyorum.
ama sadece patates-havuç koyacaksan 1 havuç-1 patates yeter.
küp küp doğra hepsini göz kararı ya da 2 bardak su koy.
ben sebzeler haşlanınca haşlandığı suyla beraber rondodan geçiriyorum.
irmik yerine de pirinç tercih ediyorum kıvam veriyor çünkü.
rondolanmış sebzeye 2 kaşık kadar da pirinç ekleyip pirinçler haşlanan kadar pişiriyorum, tekrar rondodan geçiriyorum. 3 küçük kavanoza koyup dolaba atıyorum.

herkese selam
ben yine annemlerdeyim uzun zamandır nete yeni girebiliyorum. bebişleri bayağı büyüttük hepimizin bebişine sağlıklar diliyorum
beni hatırladınızmı bilmiyorum kısaca hatırlatayım
25 aralık 2009 doğum tarihimiz anne sütü sıkıntısından dolayı 1. aydan sonra ek gıdaya başladık 10 nisanda sünnet olduk
dan diye bi giriş yapmış oldum ama 4.ayda ek gıdaya başladık kavanoz mamaları meyve suları yeni yeni çorbaya geçicez ama ben oğluşuma keçi sütüde vermek istiyorum sakıncası varmı? kullanan varmı? bana bu konuda yardımcı olursanız bilgilerinizden faydalanmak istiyorum

slm kizlar burak dunku asidan dolayi teslendi biraz 38e dayandi calpol verdim ds aldirdim dustu cok sukur simdi uyuypr ama cok fazla emmek istiyor bend e istedikce veriyorum bir de 3-4-5 gunde bir akkasini yapan ccuk 4-5 ngundur hergiun hatta gudne 2-3 kere yapiyor sicaklardan sanirim acaba doktorumu arasam merve gibi :)
fatmazehra gecmis olsun maydanoz suyu kaynat ic idrar yollarina o d aiyi gelir ilac gelene kadar
dun doktorumuzun soyledikelrini paylasayim gunes gozlugunu onermiyorum 1 yasina kadar sapkalarla idare edin dedi gunes kremi de onermiyorum sonucta kimyasallar var icinde korumak icin onun yerine gunesin dik geldigi saatte cikarmayin dedi denize sokabilirmiyim dedim ilk 6 ay asilari bitene kadar sokmayin dedi 6. aydan sonra cok temiz denizde kucaginizda oynatabilrisiniz dedi
demir ilacina ne zaman baslayacagiz dedim 6. ayda dedi
goz dokrouna gitmemize gerek var mi dedim sasilik falan yoksa 1 yasindan sonra ailede goz hastaligi olanlari yonledniriyorum deidm bende miyop esimde astimat var o yzuden 1 yasindan sonra gosterirsiniz dedi
cocuk kardiyologuna goturmem gerekir mi dedim ben kalbini dinlerken ufuruk duymuyorum gerek yok dedi
cocuk gastereontolguna goruemem gerekir mi 4-5 gudne bir akkasini yapiyor deidm yok normal kati gidaya gecince siklasir kaksi dedi ne cok sormusum ben de dimi sizinle de paylasayim dedim :)

selam kızlar a.s.

bende bu inek sütü olayına inanmıyorum
bakalım doktorumuz ne diyecek 6. ay kontrolünde

zambak kız hosgelgin keçi sütü anne sütüne en yakın süt derler ama tam olarak bir bilgim yok
yinede doktora sormadan verme istersen....

sıcaktan dolayımı bilmiyorum ama artık emmiyor beni eskiden 20 dk sürersi şimdi 5 dk emiyor sonra oyun yapıyor cekip cekip püff yapıyo sütünü ziyan ediyi :dilcikar:
bu ara kilo almasıda durdu sankim
bugün yoğurt yapmayı düşünüyorum

saol jasmin bilgiler için
coğu doktor gözlüğü önermiyor
ama güneş kremi kullanabilirsin demişti

bu arada ben melisayı denize soktum :uhm:

cnm hatırladım seni,hoşgeldin..
ben ek gıdaya geçmediğim,pek bilgim yok,yanlış yönlendirmeyim..

cnm geçmiş olsun,aşıdan sonra böyle huysuzluğu olur normaldir,beril de öyle olmuştu,
ben ateşi çıkmadan calpol vermeye başlamıştım 6 saat arayla,
bilgileri paylaşman iyi olduopuyorumnanaktan
ben dr gidince soracaklarım uçup gidiyor,çoğu soracağımı unutuyorum,
burda paylaşılınca bilgilenmiş oluyoruza.s

kızlar ek gıda konusu konuşulmuş biz hala anne sütü harici sadece gerektikçe mama veriyoruz gündüz işte sağdıklarımı ertesi gün yiyor.bu ay ek gıdaya geçmek istiyorum bende 10 gün sonra doktor kontrolü var o zamana kadar ufak ufak versem diyorum bişeyler olurmu acaba.ilk olarak meyve sularıylamı başlamam lazım.

juliiiiiiii
sana ozelden attim diye hatirliyorum ama

su begendigin mama sandalyesi var mothercare de
ben aldim hatta:)

merhaba kızlar
yemek yaptım, ece ye çorba koydum, evi süpürdüm sildim toz aldım ve de geldim
buharda pişirme özelliğinden dolayı bebek robotu düşünüyordum sonra aklıma geldi
artık düdüklüde buharda pişriyorum
tefal clipso nun buharda pişirme özelliğini kullanıyorum çok pratik oluyor
bebek robotu olmayanlara tavsiye ederim

juliiiiiiii
sana ozelden attim diye hatirliyorum ama

su begendigin mama sandalyesi var mothercare de
ben aldim hatta:)

hangisini aldın canım
katlananımı
nasıl kullanıslımı
şu cadde ye yakın 3 katlı mothercare vardı ordan mı aldın
kaça aldın
ne renkleri var
ayy ne soru sordum be

esmer kız şimdi ne koyuyon sen çorbaların içine?ben pirinci haşlarken koyuyorum sebzelerle beraber.

aaa canım iyi fikir yaa bende clipsoyu kullanmaya başlayayım.

feyza kız senin buğlem ne tatlı olmuş öyle facede gördüm ısırasım geldi bacaklarından.

hangisini aldın canım
katlananımı
nasıl kullanıslımı
şu cadde ye yakın 3 katlı mothercare vardı ordan mı aldın
kaça aldın
ne renkleri var
ayy ne soru sordum be

http://www.mothercare.com/Travel-bo...ing=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42862041&mcb=core

kumas olması iyi cıkarilabiliyor.orada yoktu aradim baska subeden getirttiler evine hangisi yakınsa ara K2844 varsa hemen alirsın yoksa 1-2 gune getirtiyorlar baska subeden
100 tl.suan icin biraz dik ama oturmaya baslayinca iyi.gezmeye rahat goturulebilir hafif kullanimi kolay.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…