2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar ya benim oğlan ellerini hiç açmıyo sizinkiler açıyomu ellerini
önceler sıkardı avuçlarını, açmazdı hiç ama artık açıyor, yalnız bizimki
5 ay 10 günlük oldu, malum günlerin bile önemi var, pat diye değişiyorlar
çünkü, sizinki de başlar yavaş yavaş açmaya, tam olarak ne kadarlık oldu bilmiyorum ama...

herkese merhaba, biz yanmaya başladık sıcaklardan, sizlerde durum nasıl,
oğlum iki gündür denize giriyor, bir de tunanın kilo alışı azaldı sanki biraz,
sizde de aynı durum var mı, ablasından nezle de bulaştırdık, peditusla
duruyoz, iki gündür, sizin bebişler iyidir umarım...

geçmiş olsun canım

oh ne güzel denize giriyosunuz bizde gitmek için çıldırıyooruz geçen sene gidemedik bu sene gidip acsını çıkarıcaz

merhaba ecrin, deniz ısınma mı, yeni kordondayız biz, deniz evimizin dibinde,
o yüzden çocukları engellemek zor, hemen giriyorlar, okuldan gelince,
balkondan bakıyorum ben de, şu an feci lodos var yalnız,
kilo artışı yavaşlayacak demek, iyi o zaman ben de aç kaldı sandım,
doktora da sormamışım
dün, teşekkürler, tuna da çok sakin bir bebek ama, ağlamıyor ama gündüz
uykusunu sevmiyor
maalesef, gece uyuyor, bir de diş kaşımaktan çıldırıcaz, o biraz huysuz yaptı,
kucak istiyor, önceden istemezdi...

annemle konuştum teyzemler gelmiş bi kaç gun kalcaklarmış bizde akşam gitcez eşim gelsin.valiz hazırladım biraz of ne çok eşyamız var ya.

bengisumut canım tam 4,5 aylık canım normalde kendi elini emerken açıyo ama ben şap şap yaptırmaya çalışıyorum o zaman açmıyo kaynanamda çok pinti olucak bu oğlan diyo:roflol:

teşekkürler hakoperi, deniz işi süper ya, o açıdan çok şanslıyız,
ben de burada büyüdüm, çocuklarım da kumda ve denizde oynayarak,
trafiğe kapalı kordonda bisiklete binerek büyüyorlar, önümüz kordon ve deniz,
18 mayısta kapanıyor trafiğe, şahane oluyor, çok şükür...

4 adet kalbim birde çiçeklerdende orkide olmuşum .bu ne ayak esmar hacı puan mı verdiler şimdi bana

hee puan vermişler hacı.
üstteki kullanıcı paneline tıkla bak kim ne zaman vermiş diye.

feyza 3 damla devit 5ml floridax vercekmişim enjektör aldım onunla çekip vercem büüyk şişe çunku nasıul bilecem 5 ml.öle dedi dr:)
ceyce karşılıklı pek haz etmeyiz birbirmizden.ailelerimizde biizm dügünde görüştüler birde ayrsin dogumunda:))
cadı meyce suyu ve yogurt dedi ilk 15 gun meyve sularını vercekmişim,son 15 gunden sonra yogurt ve hafif pütürlü meyve dedi çok katı olmasın dedi.
anaaaaa ben yazarken ayris uyumuş yanımda:))en son çıglık atıyordu:)

baktı bu kadından bana hayır yok, vurim kafayı uyuyim demiş kızce

herkese merhaba, biz yanmaya başladık sıcaklardan, sizlerde durum nasıl,
oğlum iki gündür denize giriyor, bir de tunanın kilo alışı azaldı sanki biraz,
sizde de aynı durum var mı, ablasından nezle de bulaştırdık, peditusla
duruyoz, iki gündür, sizin bebişler iyidir umarım...

oyy deniz deme yaa

bengisu kordon neredeki merkezdemisin sen ilçedemisin.ben merkeze geldim.birde şehitliklere.

slm kızlar bizde geldik.dün evimi temizlemiştim bugünde kişisel temizliimi yaptım ohhh çok rahatladım.
ecrin maşallah kızına kocaman olmuş..
esmer sen sebze çorbası veriyormusun ayaz a.. ben bugün patates,havuç kabak haşladım ezdim versem bişey olurmu ? sanki bana doymuyormuş gibi geliyo sürekli agzını emiyomuş gibi şapırdatıyor üzülüyorum doymuyo diye..

fatmazehra canım acıkmasa ağlar heralde bende doymuyo sanıyorum ama bişeyde vermek istemiyorum

hımm bak cadı dün doktora götrdüm buğleme her gün mutlaka banyo yaptr dedi birde bol bol su içir kilolu ter bezleri asit üretir ve pişk yapar dedi bnde 100 cc içiyor dedim suyu arttır dedi hergün duş aldır duştan sonra pudrala çok sıcak günlerde 2 kez yaptr tam diş çıkarma dönemi bunlara çok dikkat et dedi.buğlemnde koltuk altı acayip kızarmış sabh farkettim
biz genellikle 2 günde bir banyo yaptırıyoruz,
suyu ben de bir kaç gündür içirmeye başladım,ama öyle 90 cc falan değil,
yarım fincandan daha az,yeni içirmeye başladığım için zamanla miktarını arttırırım inş.
merhaba kızlar biz geldik rotateq olduk3.doz bitti..
ek gıdaya meyve suyu ve yogurtlara başlıyoruz bu ay.
demir ilacı % 100 bitkisel floradıx verdi doktorumuz bunu daha iyi içiyormuş bebekler.skk ödemiyor,ve demirilacı kesinlikle mamaya katılmamalı dedi aç karnına verileince demir emilimi oluyormuş.
boyumuz 65 cm kilomuz 7500 800 gram almış guzel dedi.bizden haberler böyle.
birde gece beslenme meselesini sordum tekrar uyanmıyorsa verme dedi.zaten acıksa ve şekeri düşse kendisi uyanır ister dedi.
güneş kremi 35 faktörün üstünde tavsiye etti.güneş gözlügü önermiyorum dedi kesinlikle.
maşallah ayrise cnm:nazar:
maşallah ayrise kocaman oldu bee hepsi beebciklerin ay alıntı yaptıtıdım emme gitmiş neyse aklımda kalanları entırla anlatam
çok gezengeç analar julii esmer ecrin bide havva var
en çalışan analar esmer feyza özge ceyce ve dieğr çalışanlar
en uuyumayan yani fedakar analar bildiğin bi mehlika bide ben biri daha vardı ama unuttum
haa bide özge türkçe öğretmeniymişin baa ders versene havvaya dedim ben viremem dedi esmer karısı ve bazı akdınalr benim yazdıklarımı okyumıyolar nokta virgül lazım baa nerde satilii alam parayla.
ayy julii meloş diş çıkarırken huysuzmuşya çağanda doğduğundan beri huysuz çıkaramadı dişini muhahahahahahahahaha
esmer bu enterda senin için
zemuszemus
çalışan ve en uyumayan anne:lepi:
sanırım dediğin gibi, neyse 1 hafta sonra annemlerin yazlığına gidicem. 2 hafta orada kaldıktan sonra bu moral ve enerji beni öteki bebeğe kadar idare eder :lepi:
selincim sen ikinciyi ciddi ciddi istiyon sanırım,hadi bakalım şimdiden hayırlı olsunolumunekankayizsmile
feyza 3 damla devit 5ml floridax vercekmişim enjektör aldım onunla çekip vercem büüyk şişe çunku nasıul bilecem 5 ml.öle dedi dr:)
ceyce karşılıklı pek haz etmeyiz birbirmizden.ailelerimizde biizm dügünde görüştüler birde ayrsin dogumunda:))
cadı meyce suyu ve yogurt dedi ilk 15 gun meyve sularını vercekmişim,son 15 gunden sonra yogurt ve hafif pütürlü meyve dedi çok katı olmasın dedi.
anaaaaa ben yazarken ayris uyumuş yanımda:))en son çıglık atıyordu:)
ayy ayrisin böyle kendi kendine uyumalarına bayılıyoruma.s.

sinir oluyorum bu bankalara kartımdan 50 lira üyelik ücreti kesmişler bende mail attım ücreti iade etdin yada kartı iptal edin diye hem yasal degil hemde kılıf bulup alıyolar parayı zehir zıkkım olsun..

slm kızlar bizde geldik.dün evimi temizlemiştim bugünde kişisel temizliimi yaptım ohhh çok rahatladım.
esmer sen sebze çorbası veriyormusun ayaz a.. ben bugün patates,havuç kabak haşladım ezdim versem bişey olurmu ? sanki bana doymuyormuş gibi geliyo sürekli agzını emiyomuş gibi şapırdatıyor üzülüyorum doymuyo diye..

iyi temiz temiz otur bacııı .gülerek kirlensin evin

ben herşeyi veriyorum artık canım.
patates-havuç-kabak çorba için başlangıç ilk sebzeler onlar.
ama sen zaten tam zamanlı emziriyorsun gerek var mı ya? doymasa ağlar bence.
ya da kilodan kendini gösterir.

birşey olur mu dersen, olmaz. 4 ayı doldurdunuz zaten.

yasakkelime
hoşgeldin canım mesleğimizi değiştirme kararı almaya çalışıyoruz öğretmen olalım bari diyoz. yaş 30 ama olsun daha çook var önümde daha çıtırım ben kafamçokkarıştı

bi dışarı çıktım geldim sayfalar almış başını gitmiş ahh ahh bende yanarım hep öğretmen olmadığıma yada memur o kadar okuduk ama bi atanmayı beceremiyoruz neyse kısmet valla bende 29 um ama hala kendime kadın dedirttirmiyorum çocuğun oldu artık diyolar olsun ben genç kızım diyorum :roflol: :roflol:

X