2009 Şubat Anneleri

arkadaşlar bende pazartesi gidecem 2li teste ya ama çok korkuyorum ya bişey çıkacak diye.
Bid ebu aralar çok halsizim ya 12 den önce kalkamıyorum zaten, öyle geç kalkınca da mayışıyorum iyixe. Sizde de var mı bu uyku halı ve halsizlik...???

Arkadaşlar merhaba umarım herkes iyidir,ben bugün ikili testimi yaptım,ultrasyonda ense ölçümüde normal çıktı çok şükür...10 gün sonrada kan alımının sonocu çıkacak,sağolsun doktorum çok ilgilendi bugün,cinsiyeti için baya baktı erkek gibi dedi...tek duam sağlıklı,hayırlı bir bebek doğurmak..inşallah bütün anneler sağlıklı bebekler dünyaya getirir...herkese iyi geceler.

dilek pazartesi mutlaka bu şikayetini doktora bildir, dün tv 8 de dinledim, haftana göre bu belirtilerin olmaması gerekiyor, yani uyku hali ve halsizlik ilk 3 ayda görülen bir durum, belirtilerin anemiye benziyor,tv 8 de bununla ilgili bir sürü şey anlatmışlardı, ama korkulacak bi durum yok, sadece kan ilacı verir sanırım.. eğer anemiyse..

teşekkür ederim canım, gerçekten olabilir, çocukluğumda da çok demir eksikliği falan çektim, gerçi elevit vermişti doktor onda var demir ama dozu düşük olabilir tabiiki. Söyleyeceğim yarın doktora gittiğimde.
Tabii bu halsizlik kendi uyuzluğumdan da kaynaklanıyor olabilir, biraz uyuşuk ve üsengecim de :roflol: :roflol:

kıslar bu cumt. günü gidemedim doktora. haftaya ertelendi. hala cok heyecanlıyım. meraktan catlayacağım. dua edin bebişim sağlıklı olsun ve gittiğimde onu sağlıkla göreyim..

selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım
paylaşımlarınız ve birbirinize destek olmanız çok güzel
kısmet olursa ben de bir şubat annesi olacağım
başından beri problemli bir hamileliğim vardı
önce kanamam oldu 3 ay dolana kadar sürekli progestan kullandım
şimdi 13+4 oldu
bu sefer de idrar yollarıyla ilgili problem yaşıyorum. dr'um antibiyotik ve buscopan verdi 5 gün kullanmam gerekiyor
benim gibi problemi olanlar varsa ve paylaşırlarsa çok sevinirim

bu arada cuma günü dr ilaç öncesi ultrasonla baktı bundan sonra artık boy ölçmeyeceklermiş 85 gr mış
omuriliği parmakları ağzı burnu gözleri oldukça belirginleşmiş
ama yavrumun sıkıntısı var biraz
iltihap dolayısıyla idrar yapmakta zorlandıkça mesane dolu kaldığında rahime baskı yapıyor ve bebişim sıkışıyor
kontrol sırasında şişliğin olduğu yere sırtını dayayıp ayaklarıyla şişliğin yerini değiştirdi sanki buralar benim mekanım sana yer yok der gibiydi
umarım sonuna kadar böyle dirençli olur.

öncelikle çok çok geçmiş olsun, aramıza hoşgeldin, katıl buraya paylaş sıkıntını rahatla, inşallah bebeğini sağ salim kucağına alırsın..bu idrar yolları enfeksiyonuna yakalanmamak için bizlere verebileceğin bir tavsiye var mı?

yaa kızlar yine saçmalayacam biliyorum daa, paylaşmazsam çatlayacam yaaa

bugün haberlerde dinledim, 5 aylık hamile bir anneye aminiyosentez yapıldıktan 2 gün sonra ölmüş, sebebi ise, enfeksiyon diyorlar..

bunun üzerine ben aminiyosentez ne ki?? diye araştırdım, 2li ve 3lü testte olumsuz bir sonuç alınırsa, bebeğin ense kalınlığı 2mm in üzerindeyse, bu test yapılıyormuş, a

ayyy ben çok korktum yaaa, testten değil de, bebeğimin ense kalınlığı ya normal çıkmazsaa?? doktora da yarın gidecem, 2li testimi yarın yaparlarheralde de, sonuçlar hemen verilmiyor galiba, 2 hafta falan beklemem gerekecek,, çatlarım ben yaaa..klava:klava: kötü şeyler okumayayım okumayayım diyorum yine okuyorum yaaa...klava:senağlamasenağlama hemen herşeyden benim gibi olumsuz etkileneniniz var mı??yasakkelimeyasakkelimeyasakkelime

dr'um özellikle ayaklarımı kolaamam konusunda uyarıyor
fethiye'de oturduğumuzdan malum sıcaklar kllimasız duramıyoruz
özellikle uyurken klimalı odada uyuyanlar çorap giymeyi ihmal etmesinler arkadaşlar
gerçi ben dr söyledikten sonra gece gündüz devamlı çorapla gezer olmuştum ama
bir de vajinal temizliğe dikkat edin sabun falan kullanmayın çünkü doğal florayı tahrip ediyormuş
benim arada kaşıntım da oluyordu fakat sirkeli su kullanmaya başladığımdan beri kurtuldum

Sirkeli su hazırlamak için 4 bardak suya 1 kahve fincanı sirke ilave ediyorsunuz ve vajinal temizliği bununla yapıyorsunuz arkadaşlar

Son düzenleme:

meraba canım aramıza hoş geldin sen o idrar yolunu bana sor 13 haftamız hamile kaldığmdan beri ooo dert bende en ii ben anlarım seni çok kötü oluyo ya oooofffffffbide aakta durunca falan iş yapınca dahada artıyo iç çamaşırı sık değişmesi gerek bende doktor ilk zamanlar bişey vermedi ama geçen hafta acile gittik doktor 3 tane ilaç verdi kendi dok. da ok. dedi napayım işte çok sık kullanmıyom öle yanma başlayınca artı bide benim eşimede sıçradı galiba oda berbat oldu napcaz bilmiyom valla

kızlar yarın ikili test yaptırcaz. inşallah şeyini gösteriri doktora cinsiyetini öğreniriz erkenden çok merak ediyorum. eşim de haftaya askere gidicek o gitmeden öğrensek keşke

hoşbuldum :)

ben eşime sıçraması konusunda rahatım dr tarafından düşük tehlikesi sebebiyle en başından beri yasaklıyız :S
önce 12 haftaya kadar herşey yasaktı 12. haftaya yaklaşınca dr 14 haftaya uzattı yasakları

böyle giderse bebeği kucağımıza alana kadar yasaklara devam :))

bana da maltofer verdi kan ilacı içinde folik asit de var sanırım. çatlak kremi olarak ne verdi?

evet ya cuma günü ben de giremedim girince de istediğim sayfaları açamadım.

idrar yolu enfeksiyonunda kendini sıcak tutman gerektiğini biliyorum, bir de hamile iken bu belayı yaşamış bir arkadaşım bana şunu demişti, doktorun verdiği ilacı kullanmamış, siz kullanmayın demiyorum ama o öyle yapmş, alt bölgesine sürekli ütü ile ısıttığı bezi koymuş, sıcak çok iyi geliyormuş, faydasını görmüş..

yalnız bazı mikroplar sıcak sever sıcaktan daha fazla üreyebilirler. doktora danışmadan bişi yapmayın

ayrıca kanama riski varken sıcak uygulaması çok tehlikeli
damarların genişlemesine sebep olup kanamayı tetikleyebilir ya da mevcut kanamayı arttırabilir

kaş yapayım derken göz çıkarmamak lazım

üşütmeyle ilgili sorunlarda sıcak belki iyi geliyor olabilir ancak iltihabik durumlarda sıcak iltihabın daha da çok yayılmasına sebep oluyor....bence de doktorunuza danışın derim...ancak şu da bir gerçek ki hastalığa yakalanmadan önce, ayakları ve beli korumak -sıcak tutmak gerekiyor...yaz diye yalın ayak başı kabak dolaşmayın kızlar...bende idrar yollarından çektim çünkü 4-5 haftya önce...6 haftalık da hamileydim...doktor ilaç içemezsin dedi...en iyi ilacı bol su...4-5 litre su tüketin....

kızlar benim doktorum 2 li test yapmadı. türkiyede hiç biyerde düzgün yapan test kiti yok zaten dedi, yapıp riskli çıkar boşuna üzülmene değmez dedi.

sadece ense kalınlığına baktı normal çıktı.

ama iki hafta sonra daha uzman bi doktora da görünücez kesin olsun diye daha hassas bi ultrason cihazı varmış.

kızlar bişey sorucam bide ya..

sizin vitaminleriniz kaçıncı haftada değişti... bende 2-3 gündür acayip halsizlik var. kolumu kaldırmak istemiyorum.

bu arada kızlar ben cumartesi gece yarısından dün öğlene kadar sağ taraflı bir kasık ağrısı çektim ki sormayın....artık ağladım ağrıdan...kesin bebeğe bişi oldu dedim...özel hastanelerde pazar günü kadın doğumcu bulmak ne mümkün..en son çare zeynep kamil e gidelim dedik bari...o arada hafiflemeye başladı..neyse bugün beni takip eden doktora gittim...heyecandan ölecektim..bebeğe bişi olduğundan o kadar eminim ki......ultrasonu dayar dayamaz kadın bi de ne göreyim benim bebiş balık gibi ordan oraya yüzüyor....yaşıyor mu demişim kadına şaşkınlıkla??? görmüyor musun takla atıyor yaşamak ne kelime dedi...rahatladım...ancak sağ tarafta kas altı 3.5 cm lik bir myom gördü kadın...ağrıyı yapan bu dedi...hamilelikte büyürmüş myomlar..bebeğe zararı olmaz ama arada bu ağrıları yaşarsın dedi...inşallah dediği gibidir...ben bazen kistlerin - myomların büyüyüp içerde patladığını okumuştum...ya benimde başıma öyle birşey gelirse diye başladım yine endişelenmeye....kızlar hamileliğinde myom u olan var mı?? tecrübelerini aktarırsa sevinirim...bu arada bugün 12. haftaya girdim...11+1 iz yani...haftaya pazartesi 2 li testi yapılacak....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…