2009 Şubat Anneleri

kızlar merhaba nasılsınız sık sık giremiyorum.
Gecem gündüzüme girdi sormayın.Kızlar oğlumu 2 saatte bir emziremiyorum çünkü uyanmıyor gece de uyumuyor sabaha kadar bakıyor sonra da ağlıyor. Şimdi uyuttum. Doktor gaz için damla verdi ama şimdi kullanmıyorum. acaba kullansam mı. Gaz problemi yok gibi.
Birde kızlar galiba deprasyona giridm. Sürekli ağlıyorum sizdede var mı Kayınvaldemler yanımda bebeği emzirmek için yatak odasında duruyorumçok sıkıldım bebek odaya gelince onları görünce huysuzlanıyor. Yatak odasında duruyor. Çok sıkıntım var çatlayacak gibiyim.
Zaten annemlerde gittiler. Çok üzülüyorum

dilra nilocan cnm ikinizede cok gecmis olsun
sasslan cnm sizede gecmis olsun ins. sizin karincalarda cikar giderler evden biran önce
anneannem limon koyardi karincalarin gitmesi icin öyle hatirliyorum
cinar bey cok afacanmis gercekten bulmus sütü emse yaa ne yaliyor dondurma gibi

bebişim beklediğine değmiş değil mi :)
maşallah prenses nehire

dilekçim illaki 2 saat diye kasma kendini o da stres yaratıyor insanda
emin ol acıkınca ortalığı yırtıyorlar
uyandırmak için ellerini yıkayıp da dokunmayı dene eller soğuk olduğunda daha etkili oluyor ve ayaklarının altıyla oyna ilk zamanlar bundan hiç hoşlanmıyorlar
ilk zamanlar ailelerle zorlanıyor insan ama emzireceğim diye odaya kapanmamaya çalış
bir örtü ile göğsünü örtüp onların yanında da emzirebilirsin
rahatsız olacaklarsa kendileri başka yere giderler

merhaba bayanlar, kısmetse yarın ben de kızımı kucağıma alacağım. suyum azaldığı ve kireçlenme arttığı için yarın suni sancı ile doğum başlatılacak, olmazsa da sezaryenle alınacak. şimdiden çok heyecanlıyım arkadaşlar dualarınızı esirgemeyin:) darısı hala bekleyenlerin başına...

ahh canim yaa üzülme nolur bak bende üzüldüm simdi :teselli:
nezaman gidicek kayinvalidenler
bebekler kalabalik ortamlari sevmiyor gercekten yada hepsi öyle degil
benim oglumda asiri huzursuzdu yanimizda bikac kisi oldugu zaman ....
simdi nedesem fayda etmicek biliyorum ama nolur tatlim kapama kendini odaya
ins. giderler artik onlarda kendi evlerine
kendini iyi hissetmedigin zaman icine atma bize yaz rahatlarsin birazda olsa
elimizden geldigi kadar sana yardimci olmaya calisiriz hepimiz :teselli:

Son düzenleyen: Moderatör:

simdiden gözün aydin saglicakla al cnm bebisini kucagina
dualarimiz seninle cnm
sende bizim icin dua etmeyi unutma olurmu bak ben hayla doguramadim :CüvCüv:

canlarim hepinizi cooooooook öpüyoruz oglusumla biraz evi toplayim sonrada dusa girip uyumaya gidicem oglum hareket etmiyor sabahtan beri dusa girersim belki iyi gelir mirmirmirmir
hepinize iyi geceler minik kuzularinizla ve koca göbüslerleeee :CüvCüv: Şeniz

Canım ne kadar güzel yarın bebeğini kucağına alacaksın. Hiç korkma benimde 11 günlük bebeğim var tadını çıkart strese girme şimdi güzelce dinlen.

cimcime canım üzülme bendede bazen oğlum çok az hareket ediyor
doktora sordum yerleri daraldı diyor birde yoruluyorlar biz herzaman aynımıyız gün geliyor yerimizde durmuyoruz gün geliyor yataktan çıkmak istemiyoruz diyor bebeklerde öyle diyor
sende sıkma canını ben 4 gün falan çok az hereket ettiği günleri hatırlıyorum
birde doktor dediki büyüdükleri içim ağırlaşıyor hareketler hissetmeyebilirsin diyor
sen canını sıkma canım düzelir hareketleri

canım farklı bir hayat farklı bir yaşam ve yeni alışkanlıklar yok olan alışkanlıklar hayatın çok değişti tabi
birden alışmak kolay olmuyor
sen kendini sıkma
bende şimdilik doğum olana kadar kayınvalidemle kalıyorum çok iyiler ama tabi yanlız olmaya benzemiyor gün geliyor bunalıyorum
başka huzursuzluklar olmasın bebişin sağlıklı olsun
gerisini önemseme

Yok sağmıyorum canım ama artık beynime kadar acısı çıkıyor, tam kavrayamıyorda yavrum sinirden deliye dönüyor yakalayamayınca, sonra bi yakaladımıda vay dayanabilenin acısına

Selam kızlar tam yazdıklarınızı okuyordum eşim maçı seyretti biraz muhabbet ettik keyfimiz süperdi eşim içecek birşey almaya mutfağa girdi ve giriş o giriş çabuk babamı ara diye bağırmaya başladı biizmkini sıkıştırmış çıktığı yer o kadar entresanki arka balkonda bizim kombi normal olarak duvardan giriyor evin içine boru yaklaşık yarım cm lik farketilmeyecek bir boşluk var orasıymış meğer giriş çıkış kapısı bütün herkes ayakta çıkış yolunu sıvıyorlar şimdi duvarın içinde hapsolacak yanii umarım tabii.
Ay valla CİMCİME bu stres ve yürek kalkıntısıyla ben doğurmadım ya benim kzıın gelmesi mart ayını bulacak sen beni bekleme doğur anacım ve tabii çektiğim stres ve sıkıntı yüzünden nur topu gibi değil stres topu gibi bir bebeğim olacak .
Destekleriniz ve fikirleriniz için çok teşekkürler kızlar yyaa iyiki varsınız

günaydin kizlar
emekbebek hayatim saol cnm ilgine dün aksam saolsun güzel tekmelendim kemiklerime kemiklerimekaydirigubbakcemile3
derincim ins. yakalanmistir kücük misafir
ben doguramicam sanirim yaaaaaaaaaaaaaaa baksana gelmiyor
napicam ben yaaa iki hafta ylumuz daha var dedi doktorum ama ben o iki haftadan korkuyorum canimi SIKAN beklemek degil aslinda .... hani son günlerde bebegin oksijeni azaliyormus yada diskisini yapabiliyormus ya ondan korkuyorum ayyy bakalim ne yapicam
doktorum cuma gününden sonra haftada bir gel derse artik dicem 3 günde yada 2 günde bir gelmek istiyorum diye bisey olcak diye rahat uyuyamaz oldum
kalkip kalkip bakiyorum hareket ediyormu diye....
oglum uyandi agliyor coook öptüm kizlar sizi

huuuuuuuuuu huuuuuuuuuu kimse yokmuuuu hangi delige kactinizzz koca göbüslerrrr
sanirim herkez dogurdu derincim wallaha kaldik haa ikimiz :CüvCüv:

ben alisverise gittim bu sabah esimle, sabah oglumu bebek kremiyle kremlerken kendimide kremledim kaydirigubbakcemile2 kasada arkamdaki alman kadin burasi bebek kokuyor dedi beni kokladi haa bebekde var zaten karninda dedi ...
sonragene yanimiza geldi nekadar kaldi ? kizmi erkekmi diye konusmaya basladi göbegime dokundu sevdi bebegi sonra göbüsümü öptüüüü :1shok: :1shok: ayy ne oluyor dedik esimle sok olduk kadin göbegimi elleyip durdu yaaa ,esim hadi hadi benide ellemeden kacalim dedi kaydirigubbakcemile3:roflol: hemencicik kactik arkamiza baka baka ,kendimizi zor kurtardik kadindan ... eve gelirken esim cok abarti davrandi zaten bira kokuyordu kadin dedi kadin konusmalarindan zaten alkollü oldugu belliydi kizlar tüm magaza kadina bakti sabah sabah alkoliklerle ugrastik yani ......

kızlar goğus ucu kremı bendede hıc ıse yaramadı bepanthen kullandım sadece bır gece ve yaralarım resmen ıyılestı daha fazla olucaktı ama yırttım sımdı cok uzun emdığı ıcın oluyo ama erken davranınca kurtardım ben doktorun verdığı krem bıle fayda etmedı tavsıye ederım hatta ark var burdanda kullanan

kızlar yardım lütfen
Göğsüm param parça oldu krem kullanıyorum ama fayda etmedi. bebeğimi emziremiyorum sağıyorum kaşıkla içemiyor ne yapacağımı şaşırdım. Biberonmla alışacak diye korkuyorum ne olur siz ne yapıyorsunuz.

slm kızlar,bu sabah inanamıyacağım şekilde uyudum bizimki 3 kere falan memeye kalktı ve tekrar yatı,allahım ne kadar güzel bişeymiş uyumak:sm_cool:
ya ben siteye giriyorum tam bişeyler yazıcam bizimki mızıklıyor,sanki bilio bişeylerle uğraştığımı. o yüzden sohbete dewamda edemiyorum cvp yazamıyorum hemen,ben yazana kadarda sayfalar doluyor kusura bakmayın emi:1hug:

vidicim nasilsin cnm tosuncuk nasil uyuyormu ??
bide sana bisey sorucam dogum öncesi bu agrilarin gitmesi normalmi acaba benim göbüs hayla yukarda ona karsi bisey yapamazmiyiz ??

cimcime canım ben doğumdan 2-3 gün önce kendimi hiç yerimden kalkamıcak gibi ağır hissediyordum ama öyle böyle değildi,tükenmiş gibiyidm.ama doğumun başladığı gün çok iyiydim ne bi ağrı sızı ne bişey,hatta dedim ya pazarda geziodum o sıradasırnaşık şey
benimde göbek yukardaydı,hiç aşağı inmedi valla,hastanedeyken bile yukardaydı.
ama şöyle bi sorun yaşadım,gerçi bununla alakası varmı bilmiyorum ama 8 cm açılma varken bile bebeğin kafası bi türlü aşağı inmemişti.ebede beni plates topuna oturtup hafif hafif zıplamamı istedi inmesine yardımcı olmak için.

Aman ha kızlar bu işi doğumhanede kontrol altında yaptırdılar sakın ola doğurmak hevesiyle falan kimseler zıplamaya kalkmasın

canım bende aynı durumdayım çığlık çığlığa emiyoruz.ben dün eczaneden evicap vitamin aldım,kapsül şeklinde toplu iğneyle delip yağını ucuna sürüyorum emeceği zaman silmeyede gerek yokmuş zaten hemen cildin emiyor.bakalım işe yarıyacakmı.çünkü benimde denemediğim krem,kocakarı ilacı falan kalmadı.

neyse kızlar ben yine çıkıyorum Efeyi sağlık ocağına götürcez topuk kanı alınacak,yine canı yancak kuzumun ya(
dönüşte fırsat bulursam girerim yine,öptük hepinizi

tamam vidicimm dogurcaz diye ziplamayiz kaydirigubbakcemile3
gercekten agri sizi hic kalmadi bende ama bak doguramadimda haylaa ayyy icimdende ciksin istemiyorum hep böyle kalsak arada sirada ciksa koklasam sonra gene girse ciktigi yere
offf sacmaladim ben gene

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…