2009 Şubat Anneleri

selam kızlar,
ben de 39+2 deyım, hala tık yok kızımdan. dr "tam 40a kadar beklerız, gelmezse suni sancı denerız" dedı. ben suni sancıdan cok tırsıyorum cunku işe yaramayan cok tanıdıgım var, sonra mecburen sezaryene donuyorlar. baktım gelmıyor, 40da sezaryen olacagım mecburen :KK43:
bu arada gogus ucu için "ayva cekırdeklerını 1 gece 1 cay bardagı suda bekletmek" ıse yarıyormus. o jel gibi birsey oluyormus, onu gogus ucunu ıyıleştirmek için merhem gibi kullanıyorlarmıs. sıkıntı cekenlerın denemesınde yarar var

bi bebis daha geliyorrrrr :teytey: delikafadulden
dualarimiz seninle cnm saglicakla al bebisini kucagina
iyi haberlerini bekliyoruz bizi habersiz birakma cnmmm :teytey: Şeniz

TEŞEKKÜR EDERİM CİMCİME21,a.s.
İNAN BU GECE GEÇMEK BİLMEDİ.:1no2:
ARASIRA KARNIMA SAPLANAN AĞRILAR DIŞINDA BİR GELİŞME OLMADI.
ÇOK POZİTİF BİRİSİN.. NE GÜZELhihoyyyt İNŞALLAH SENİN DE DOĞUMUN ARZU ETTİĞİN GİBİ OLUR. VALLA BEN, İLK DOĞUMUMDA BU KADAR HEYECANLANMAMIŞTIM.DEDİKLERİ DOĞRUYMUŞ, HER DOĞUM FARKLIYMIŞ.
ALLAHIM, HEPİMİZE HAYIRLI DOĞUMLAR VERSİN.:Saruboceq:
BUGÜNLERDE GEÇER ELBET...kaydirigubbakcemile3
GÜZEL HABERLERLE GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE...kaydirigubbakcemile2

TEŞEKKÜR EDERİM CİMCİME21,a.s.
İNAN BU GECE GEÇMEK BİLMEDİ.:1no2:
ARASIRA KARNIMA SAPLANAN AĞRILAR DIŞINDA BİR GELİŞME OLMADI.
ÇOK POZİTİF BİRİSİN.. NE GÜZELhihoyyyt İNŞALLAH SENİN DE DOĞUMUN ARZU ETTİĞİN GİBİ OLUR. VALLA BEN, İLK DOĞUMUMDA BU KADAR HEYECANLANMAMIŞTIM.DEDİKLERİ DOĞRUYMUŞ, HER DOĞUM FARKLIYMIŞ.
ALLAHIM, HEPİMİZE HAYIRLI DOĞUMLAR VERSİN.:Saruboceq:
BUGÜNLERDE GEÇER ELBET...kaydirigubbakcemile3
GÜZEL HABERLERLE GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE...kaydirigubbakcemile2

yuppiiiiiiiiii senindemi ikinci cocugun tek degilim desene hihoyyyt
bende ilkinde bukadar heyecanli degildim gercekten sanirim yasimin kücük olmasininda bi etkisi vardi öyle ot gibi bi hamilelik gecirmistim :eek:klava: bide bu bebekte abisiyle bekliyoruz kardesini abisine arkadas olucak ins.
sen dinlen bugün bol boll
yarin büyük gün olucak delikafadulden
iyi dileklerin icin cok saol cnm
iyi haberlerini bekliyoruz merakta birakmayin bizi
saglicakla al bebisini kucagina simdiden gözün aydin cnm :1hug:

selam kızlar,
ben de 39+2 deyım, hala tık yok kızımdan. dr "tam 40a kadar beklerız, gelmezse suni sancı denerız" dedı. ben suni sancıdan cok tırsıyorum cunku işe yaramayan cok tanıdıgım var, sonra mecburen sezaryene donuyorlar. baktım gelmıyor, 40da sezaryen olacagım mecburen :KK43:
bu arada gogus ucu için "ayva cekırdeklerını 1 gece 1 cay bardagı suda bekletmek" ıse yarıyormus. o jel gibi birsey oluyormus, onu gogus ucunu ıyıleştirmek için merhem gibi kullanıyorlarmıs. sıkıntı cekenlerın denemesınde yarar var

canim üzülme bak benimde pazar günü son günüm benim tembel cikmak bilmiyor
evi bastan sona temizliyemedim yaaaa isler basina kalcak diye korkuyor sanirim kaydirigubbakcemile3 :roflol:
42 . haftaya kadar yolu var bebegin aslinda ama doktorlarin bazilari okadar beklemek istemiyor benim doktorum haric tabii bende o son dönemlerden korkuyorum
hayirlisi olsun cnm insallah ozamana kadar dogum yaparsin :Saruboceq:

kızlar merhaba hepiniz sağolun kızmla iyiz çok şükür uyuyor şimdi 3kilo doğdu ismini kardelen neva koyduk çok güzel bir duygu allahım herkese yaşatsın bu duyguyu

kızlar merhaba

görüşemiyoruz uzun zamandır. okumaya çalıştığm kadarıyla artık herkes anne olmuş gibi gözüküyor ne güzel. benim başıma ise bu arada bi olay geldi sizinle de paylaşacağım aklınızda olsun. geçen hafta bağlı bulunduğum sağlık ocağından aradılar oğlunuzun topuk kanını tekrar alıcaz diye. Tsh değeri yüksek çıkmış. ne yapacağımı şaşırdım zaten doktorlardan kurtulamıyorduk bir türlü ve bildiğim kadarıyla o tsh değerinin yüksek olması da pek iç açıcı bir durum değildi. sonucun hemen çıkması için dışarıda bi yerde oğlumun tekrar doktorunun da bilgisiyle kanını aldırdım ve Allaha şükür temiz çıktı. aklınızda bulunsun yani. o gün eşimde istanbula gitmişti yalnız başınaydım çok zor bir gün geçirdim. bebek zamanından önce doğunca hastanede alınan kan değeri yüksek çıkmış ama daha sonra düşmüş. sağlık ocaklarıda bu değeri tekrar görmek istiyormuş.

allah hepimize bebeklerimizle sağlıklı günler versin. en önemlisi o . yoksa başka hiçbişey için canınızı sıkmayın. bu arada benim de göğüs ucu problemim hala geçmedi. ne deseler sürüyorum göğüslerime. ayva çekirdeği kullanırken iyi gelmişti ama tavsiye ederim. bi de bir arkadaşım kanyak sürmüş iyileşmiş hemen ben de işe yaramadı ama aklınızda olsun belki sizde yarar.

özlemişim siteyi. hepinizi çok öpüyorum. görüşmek üzere

kızlar merhaba hepiniz sağolun kızmla iyiz çok şükür uyuyor şimdi 3kilo doğdu ismini kardelen neva koyduk çok güzel bir duygu allahım herkese yaşatsın bu duyguyu

Canım hayırlı olsun tekrar bu arada kızının ne güzel bir ismi varmış :dance: özellikle Neva çok hoşuma gitti nedense :teytey: :teytey:

Sibelcim çok geçmiş olsun insan öyle durumlarda ne yapacağını şaşırıyor, umarım tekrar öyle bir karışıklık yaşamazsınız. Umarım hastalıklar uzak durur bebelerimizden ömür boyu, çok zor ya öyle minnacık şeylerin hastalanması...Nerelerinin ağrıdığını söyleyemiyorlar öyle kıvranıp duruyorlar....
Benim kız da birkaç gündür uyurken kusuyor, yatağında kusmuk lekeleri var. Dün doktordaydık normal dedi, mide kapakcıkları henüz gelişmediğinden çok kusarlar zamanla geçer dedi. Reflü luyorlarmış(gaviscon ya da rennie kaldı hamileliğimden acaba versemmi :roflol: )

Kızlar aranızda bebişleri için Nurse Harvey's şurup kullanan varmı? Günde ne kadar kullanıyorsunuz?

gözün aydın Allah analı babalı büyütsün.
İsmide çok güzelmiş kızının maşallah.

Ya arkadaşlar bugün bi uyudum bi uyudum
sormayın ne ara yastığa başımı koydum
hemen uyuyuverdim. ara dediğim yarım saatte
bire tekabul ediyor. Doğumun yaklaştığının
bir belirtisimidir sizce hala o moddayım
Daha uyusam uyurum ama yemek hazırlamam lazım.
e biraz da gece uyurum artık. :eek:

DİLEK 83 ben kullanıyorum Nurse Harvey's . doktor önermişti. 1 ayı doldurduktan sonra özellikle gece emmesinden sonra 1 tatlı kaşığı. günde en fazla 4 kez.

kızlar dün sancım var demiştim gece saat üçte başladı sabah 12 de hastaneye gitiim 8 cm açılma olmuş normal doğumla kayram dünyaya geldi en kısa zamanda doğum hikayemi anlatıcam allah herkese nasip etsin

ahhh canim benim gözün aydin sende kavustun bebegine
Allah saglikli anali babali byütmek nasip etsin hayatim
darisi basimizaa ins. delikafadulden

deriinnnnnnnnnnnn girmedin bugün sayfaya sendemi dogurdun yoksa kaldim ben bi basima buralarda böyle öksüz öksüz yaaaaa :çok üzgünüm:

Canım hayırlı olsun tekrar bu arada kızının ne güzel bir ismi varmış :dance: özellikle Neva çok hoşuma gitti nedense :teytey: :teytey:

Sibelcim çok geçmiş olsun insan öyle durumlarda ne yapacağını şaşırıyor, umarım tekrar öyle bir karışıklık yaşamazsınız. Umarım hastalıklar uzak durur bebelerimizden ömür boyu, çok zor ya öyle minnacık şeylerin hastalanması...Nerelerinin ağrıdığını söyleyemiyorlar öyle kıvranıp duruyorlar....
Benim kız da birkaç gündür uyurken kusuyor, yatağında kusmuk lekeleri var. Dün doktordaydık normal dedi, mide kapakcıkları henüz gelişmediğinden çok kusarlar zamanla geçer dedi. Reflü luyorlarmış(gaviscon ya da rennie kaldı hamileliğimden acaba versemmi :roflol: )

Kızlar aranızda bebişleri için Nurse Harvey's şurup kullanan varmı? Günde ne kadar kullanıyorsunuz?

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3teşekkürederim isimdaş oldu kızlarımız allahım acılarını göstermesin :Saruboceq:

beyazbulut cnm massallah bebisine ismi cok hosuma gitti :nazar:

sibelcim cnm gecmis olsun cok sükür tahlil sonuclariniz iyi cikmis cok sevindim cnm

denizt cnm dogum öncesi hamisler cok enerjik olurlarmis ama bende iki gündür uyku halindeyim mirmirmirmir agrilarim falan yok ama hepsi gittii

kizlarrrrrrrrrr yarin sabaha kadar doguramazsam doktora gidicem kontrolüm var delikafadulden
bakalim yarin doktorum neler dicek ..... cok heyecanliyimmmmmm delikafadulden

beyazbulut cnm massallah bebisine ismi cok hosuma gitti :nazar:

sibelcim cnm gecmis olsun cok sükür tahlil sonuclariniz iyi cikmis cok sevindim cnm

denizt cnm dogum öncesi hamisler cok enerjik olurlarmis ama bende iki gündür uyku halindeyim mirmirmirmir agrilarim falan yok ama hepsi gittii

kizlarrrrrrrrrr yarin sabaha kadar doguramazsam doktora gidicem kontrolüm var delikafadulden
bakalim yarin doktorum neler dicek ..... cok heyecanliyimmmmmm delikafadulden

canancım hadi hayırlısı sende benim gibi kontrole diye gidip doğur da gel allahım bir solukta kurtarsın kimseyi o yolda yanlız bırakmasın

hayaletorka gözünaydın canım
Kayra'nın bahtı açık ömrü uzun olsun

hadi bakalım az sayıda kalan koca göbişler
sizden de hayırlı haberlerinizi bekliyoruz

ölüyorum sırt ağrısından kızlar yaa
pazartesi dr kontrolu var diye bugün oğluşumla yalnız kalmışken kıl tüy işlerini halledeyim dedim
oğluşum btün gün uyumamaya inat etti sanki
sonra da apar topar hallettim ama olan zaten ağrıyan sıırtıma oldu

ya kızlar meraktan çatlıycam ben bu haftasonu sizlerden uzak kalınca yarın izmire gidip p.tesi döneceğiz
doğum yapacaklara şimdiden allah kolaylık cersin ve hayırlı, sağlıklı doğumlar kısmet etsin

tüm doğum yapan annelere hayırlı uğurlu olsun diyorum...kızlar bugün benim oğlum 18 günlük oldu ve hala sarılık...uzayan sarılık diyorlar adına artık..bilirubin düzeyimiz 18...ne yapacağımı şaşırdım..bir dolu test yapıyorlar...temiz çıkıyor...ama geçmiyor işte...korkuyorum ya beyin hasarına sebep olursa diye..doktor bugün yeşil reçeteyle yazılan bir ilaç verdi..aslında sara hastalarının kullandığı bir ilaçmış..ama yan tesiri karaciğer fonksiyonlarını arttırmasıymış..bizde o yan tesirden faydalanacakmışız..ne kadar doğru bu ilacı kullanmam onu da bilemiyorum..ne yapacağımı şaşırdım..istanbul içinde iyi bir çocuk doktoru öneriniz var mı????valla dert sahibi oldum..ne zormuş ya...daha doğumdan ve ebek sahibi olmaktan inanın hiçbir şey anlamadım..sanırım lohusalık depresyonu da geldi buldu beni..bir mutsuzluk-bir keyifsizlik sormayın...bıktım herşeyden sanırım...

nestle cnm gecmis olsun ins. en yakin zamanda bebisin sariligi atlatir
cocuk doktoru konusunda yada ilac konusunnda bi fikrim yok malesef dua etmekten baska bisey gelmiyor elimden

Arkadaşlar Allah izin verirse sabah 7.30 da doğuma giriyorum.Hepinizden dua istiyorum.Allah hepimizin yardımcısı olsun inşaallah.Kalanların da biran önce bebeklerini sağlıkla kucaklamalarını diliyorum.İnşaalah görüşmek dileklerimle...

bebis hayatim dualarimiz seninle saglikla al bebisini kucagina
canim ya nasilda heyecanlisindir sen simdi sabahi zor edersin ama yat uyu dinlen sabah bebegini alicaksin kucagina bu saatte niye uykusuz kaldin sen bakimmmmm :eek:klava:
bizim icinde dua et olurmu ....iyi haberlerini bekliyoruz cnm :1hug:

kizlar yaa migdem agriyor bide dis eti agrim var offfffff yaaaa biliyorsunuz dis etim iltihap olmustu bundan iki ay önce hayla gecmedi devam ediyor
doguma az kaldigi icinde antiboyotik istememistim ama simdi dis etim agrimaya basladi
sabahda kadin doktoruma gidicem cok heyecanliyim sanki doguma gidiyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam kızlar ben geldim okudum yazılanları unutmadan yazayım herkese .
Sibellas canım geçmiş olsun neyseki atlatmışsınız .
Nestle canım sana da çok geçmiş olsun umarım en kısa zamanda atlatır anneliğin keyfini sürersin .
Hayaletorka gözün aydın hoşgelmiş Kayra bebek .allah analı babalı büyütmek nasip etsin .
Beyaz bulut canım sana da gözün aydın bayıldım kızının adına ne kadar güzel kibar bir isim bulmuşsunuz adıyla yaşasın.
Bebiş allah yardımcın olsun güle güle git bebeğin kollarında geri gel aramıza dualarımız seninle ve minik bebişinle .
Meme uçları yara olanlar allah yardımcınız olsun.
Dilek83 ablam kullandı nurse harvey ve bebeği pre olmasına rağman hiç gaz sıkıntısı çekmedi .
Cimcime kader arkadaşım benim de yarın kontrolüm bakalım ne diyecek yanlız Vidi nin söylediği benim kafamı karıştırdı .Bebek inmediği için sezeryan yapabiliriz dedi benim dr. madem böyle bir secenek var neden sezeryanda ısrar ediyor anlamadım gitti . yarın dr. dönüşü yazışırız bakalım ne dicekler
Saslan biz seni zaten çok özlüyoruz valla ne güzel herşey hakkında bilgilendiriyordun bizi.Güle güle gidip dönün izmirden hayırlı yolcuklar canım

X