2009 Şubat Anneleri

dilek arkadaşım ben hep en son bıraktığın göğüsten başlaman gerek diye biliyorum,çünkü esas faydalı olan süt sonda imiş,yanılmıyorsam dr.söylemişti.

onu ben de okumuştum
ben önceleri bazen sırayla ikisini de bazen hangisi daha şişse onu veriyordum
sonra bir yerde her emzirmede bir göğüsün yeterli olduğunu okudum
o zamandan beri tek tek vermeye başlamıştım
fakat afacan şaşırtıyor insanı ya en son hangisini vermiştim diye
durmadan memede kalmak isteyince
biraz karambol oluyor yani
bazen yumuşak oluyor göğüslerim kesin boşu boşuna çekiyor yavrum süt falan geldiği yok diyorum çıkartıp kontrol ediyorum geliyor :))

ay benim kız dün akşamdan beri çok huysuz yaaa uyduğunda ıkınmaya başlıyor ve tekrar uyanıyor gazı da çıkıyor ağızdan bugün, normalde çıkmazken böyle değil bu kız ben anlayamadım sabah 6 dan beri toplam 2 saat falan uyudu ne yapacağımı şaşırdım. emerken de bir süre sonra ıkınmaya başlıyor mememi çekiştiriyor bu arada ağzından düşürüyor. Ay ne yapacağımı şaşırdım dün akşamdan beri bir huysuzluk anlayamadım gitti.

sunsetcim dinlenmen gerek canım doğumda enerjiye ihtiyacın olacak çünkü kendini yorma
ben bazen tek göğsümü bazen ikisini veriyorum ama benim oğluşum hiç kalkmak istemiyor memeden ne yapacağımı şaşırdım ben göğsümü açana kadar çıldırıyor ağlamaktan içim parçalanıyo valla

sorma dilekçim ya
bir süredir benimki de aynısını yapıyor
hele o ıkınma esnasında göğüs ucunu uzatıp çekmesi
insanın içi tuhaf oluyor
aha şimdi kopacak diye ibretle bakıyorum
bazen de erken farkedersem kafasının arkasından kolumu sımsıkı tutuyorum ki kafayı fazla geriye çekemesin :))
ama şu gazdan dolayı ıkınma ve bu sebeple uyanma kısırdöngüsü çok sinir bozucu
çünkü bir süre sonra uykusuzlukları halsiz bıraktığından memede kısa sürede uyuyakalıyor bu da mesela 2 saatte bir emen bebişi yarım saatte bir uyanıp emmeye itiyor
yatağa koy ve yataktan al şeklinde bütün gün

koca göbişleeeeerrr
hiiiç acele etmeyin valla benden söylemesi :))

bu arada oğluşumun sanki burnu tıkalı gibi acaba o mu huzursuz ediyor diyorum fakat geçen hafta dra gittiğimizde de aynı şekilde burnundan fokurtular geliyordu dr durumu iyi dedi
aman insanın bazen eli kolu bağlı kalıyor ne yapacağını bilemiyor ya
bugün aklıma geldi tuzlu su yapıp burnuna damlattım
pişman oldum o nasıl ağlamaktı inanılır gibi değil
hemen kurtarıcı olarak memeye yapıştırdım sakinleşti :)))

beyzacım bize ebeler beslemeden önce mutlaka altını temizleyin demişlerdi
uyanıyor hemen aranmaya başlıyor
altını açarken yırtınırcasına sesi kısılırcasına ağlıyordu
dra emzik verelim mi diye sorduk verin tabi yoksa 2 yaşına kadar sizi emzik olarak kullanır demişti
şimdi o çıldırma anlarında emzikle oyalıyorum altını halleder halletmez memeye yapışıyor

altını beslenmeden önce temizliyoruz ama canım bizimkine yinede fayda etmiyor devamlı aranıyor memeden kalkıyor yatağına yatarken gözlerini açıyor tok olmasına rağmen hemen başlıyor aranmaya.

kızlar kızlar sütçü geldiiiiiiiii....ömrüm pompa başında geçiyor...ya vitamalt kullanan arkadaşlar bu şişeyi 1 günde mi içeceğiz??? tadı pek fena..gazlı pekmez gibi...yarım bardağı zor içtim...bi bilgi verirseniz sevinirim...bu arada eczacı kız bugün bana süt için natranem diye ısırgan tableti önerdi...aldım...günde 3 tablet içiyormuşsunuz..çok işe yarıyor dedi...inşallah öyledir....ben pompa başına gidiyorum...görüşürüz....

burun tıkanıklığı çok öenmliymiş bebeklerde 15 günden sonra kullanılmaya başlanması gerekiyor aksi halde emerken bebek burundan nefes alamadığı için çok zorlanıyor ben damla kullanıyorum oğluma iyide geldi...

dene bakalım belki sana fayda eder.ya birisi bana ısırgan çayı iyi geliyor dedi benede onu deniycemde buda rezene gibi hazırı varmı yoksa ısırgan alıp biz mi kaynatçaz onu bilemiyorum.çok zor ya.birde millet sanki benim suçum muş gibi neden emzirmiyorsun bu çocuğa yazık değilmi falan filan diye üstüme geliyor ya sağma makinesi ile zor gelen sütü çocuk nasıl çıkarsın?klava:mecburen yetmediği yerde mama veriyoruz.:çok üzgünüm:

selam kızlar ohhh anneler toplanmış muhabbet koyu .
Kızlar süt için daha önce de birkaç yazdım ama bir kez daha yazayım lahanayı haşlayıp sıcağa yakın olacak sekilde göğüslerinize sarıyorsunuz damarları genişletip sütün daha iyi akmasını sağlıyormuş.
Birde aman kızlar sizlerin yapacağını sanmıyorum ama olur ya uykusuzluk dalgınlıkla yapılabilir . Komsumun yeni bebeği var burnu tıkanınca damla damlatmış ama iki burnuna birden ve bebek bayılmış nefessiz kalınca zor yetiştirmişler hastaneye aman dikkat kızlar .
Birde hıçkırık için limon değil bir çay kaşığı suyun içine limon damlatılıp veriliyor

kızlar benim bebişinde burnu tıkalı..doktor serum fizyoloji verdi...4 x 4 kullanıyorum hergün...bir de hıçkırık için limonu 1. aydan önce kullanmıyorsunuz haberiniz olsun...bu arada asiyecim bu natranem de ısırgan tableti zaten..ama doğadan ve tema nın hazır ısırgan çayları da var..poşetli...

derinzlm canım sağol verdiğin bilgiler için
insan bazen boş bulunabiliyor tabi
eşime de dru arattım ben de
o da serum fizyolojik vermiş
bakalım bu gece deneyelim belki rahatlar

bu arada yarın bizim 40ımız olacak kızlar
günler hızla geçiyor

bir de en nihayetinde bu geceyi 3ümüz birlikte geçireceğiz :))

ayyyyy annisslerrrrrrrr okurken ben yoruldum oturdugum yerde Allah yardimciniz olsun
dogurmadan koca bi bebekle ugrasiyorum bugün tuan asiri huysuzdu sabah uyandiginda krese giderken dönüste ve saatlerdirrrrr
iyike o kresteyken uyumusum biraz bebek geldigindede böyle huysuzluk yaparsa isim is kizlar kafamçokkarıştı

ssaslan cnm massallah ne kadar cabuk geciyor zaman dimi sanki dün dogum yapmissin gibi geliyor insana

beyazbulut gelmedimi kizlar daha doktordan ????
saat 11:30 da randevusu vardi dogummu yapti acaba merak ettim

Rica ederim canım ne demek olur ya insanlık hali
Canım ne güzel geçiyor dimi zaman daha dün gibi valla .
Benim anlamadığım 40 gündür ayrımı yatıyorsunuz eşinle nasıl yani ve neden

günaydinnnnnnnnnnnnnn koca göbüsler ve annislerrrrrr delikafadulden
ben iyice uykumu aldim bu sabah cok mutlu uayndim dün oglumun ayaklarini resmen avcumun icinde hissettim cok hostuuuuuuuuuuuuuuu :asigim:
tuanida gidikliya gidikliya mincikliya mincikliya uyandirdim kedi yavrusu sonra bi güzel kremlendik teyzeleri krese gönderdim anasi gibi inatci kecim -4 derece havada bile beresini takmak istemedi babasi disarda üsüyünce takar dedi bakalim ne yaptilar şutarafagitti

beyazbulut kesin dogum yapti canlarim dün doktor dönüsü hic yazmadi ayyyy cok heyecanlandim kesin almistir bebisini kucagina dün günü bitiyordu

derincim senle benim oglanin gelmeye hic niyeti yok sanirim benim tüm agrilarim gittiii kasik agrilarim vajina agrilarim vardi simdi hiic bii sekilde agrim yok CADIARZU

hayaletorkadan haber varmi onuda göremiyorum bu aralar merak ettim iyidir ins.

sayfaya artik kimse girmiyor annesleri anliyorumda koca göbüslerrrrrr siz napiyonuzzzzzz
artik ben tek basima konusmaya baslarmisim formda :roflol: kaydirigubbakcemile3
neyse kimsecikler yok bende kahvalti hazirlayim barii cokacimcoook

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…