2009 Şubat Anneleri

ssaslan, florya ve ayrıntılı ultrason hakkında bilgisi olan diğer arkadaşlar bu ultrason her yerde olmuyor mu muğlalı arkadaş izmirde gircem ultrasona demişti de merak ettim

sanırım bebişime yazdığım cevap yeterli olmuştur
benim de konu hakkında bildiğim sadece bu kadar
ha bi de yaklaşık 40-45 dak. kadar ultrason ile inceliyorlarmış

hadi yaa ne kötü olmuş inşallah çok uzak bi yere gitmemiştir canım peki gittiğin hastanede başka dr yokmu??

Aradım konuştum dr.la bana çok uzak değil geçtiği yer pembe mavi diye özel bir poliklinik gibi ablamın dr.u ordaydı . Ama ablam 7 aylık erken doğum yapınca çok sıkıntı çekmiştik çünkğü yeni doğan yoğun bakımı yok . Ve ablam 7 ay boyunca dunyanın parasını vermesine rağmen muayene test vs. devlet hastanesinde yaptı doğumu tanıdığı tek bir dr. bile yoktu . Off yaa .Eşimle de konuştum o da şaşırdı kaldı

kkızlar benim kociş yemek begenmiyor yaaklava:.şimdi yemegimi koyup ona özel yemek hazırliycam.beyefendinin canı karnıbahar çekmiş.klava:sanki hamile olan o allah allah yakaydirigubbakcemile amaann neyse bende kalkıp yapim bari.tatsızlık olmasın:asigim: çok seviyom kendisini çünkü:roflol:

yaa kizlar nekadar ilginc siz simdiden dogumu yapcak olan doktorla tanisiyorsunuz ,benim doktorum dogumuma girmicek (
hastanedede doktor degil 2 ebe giriyor doguma ama neyseki onlar dogumdan önce kendim secebiliyorum sanirim 7. yaa 8. aydan sonra evede geliyor kontrole
birde bebis dokduktan sonra belli bir süre gelip bizi kontrol ediyor yardimci oluyor

bende her ay 100 ytl veriyorum dr a karnem yok diye bağkurum bi çıksa özel hastaneye gidicem testlere falan hep para verdik şu aya kadar toplam 800 ytl para gitmiş dr a ve testlere böyle devam ederse dikeriz topu havaya..

canım iyide yeni doğan yoğun bakımı yok diyosun hadi allah korusun öyle bişey olsa ne olaacak hatta sen 8. ayımda eşim gelecek dedin, eşinde yanında olamaz öyle bi acil durumda hastane hastane gez işin yoksa.. jimerde başka doğum doktoru yokmu? buna gitmen şart değilki belki daha iyi bi dr çıkar bence alıştığın hastaneye git.. her açıdan düşünmek lazım..

aa benim ilk dr umda girmiyomuş şimdiki dr giricek ama devlet hastanesinde eşimde özelde olsun doğumun herşey hijyenik oluyor ve yatmak zorunda kalırsan özel odan olur bende kalabilirim yada kalamıyosamda her saat gelirim diyo bi an önce çıksa bağkurumuz özel hastaneye gidicem doğumumuda orda yapıcam allah nasip kısmet ederse..

Ah bebeişim ah bizimde yok sigorta bağkurda yok dediğim gibi ben ilk gittiğimde sadece 300 ytl vermiştim içime oturmuştu üstüne muayeneler ilaçlar testler doğum için sadece 3.500 ytl istiyorlar Jimerde . Hadi dedik sağlık olsun parayı düşünmeyelim . Ama böyle olunca da çok can sıkıcı oluyor . Nasıl iyi denk gelmişti hem dr. hem hastane allahım yardım et . Aynı zamanda dr.um hastanenin ortağıydı hala ortaklığı devam ediyormuş ama çalışmaya devam etmeyecek miş .

Burda da oyle cimcime cim eğer özel hastanede yaparsan doğumu giriyor sadece her iki doğumada ama Devlet hastanesindeysen dr.un sezeryan doğumlara giriyor sadece . Bebeğin kontrolu için sağlık ocağından geliyor hemşireler .

iyi akşamlar kızlar, nihayet oturabildim, bugün öğleden sonra öyle bir halsizlik oluştu ki bende, inanın kolumu kaldıracak gücüm yok, bacak kaslarımda çok ağrıyor, sizde de böyle halsizlik, bezginlik, ve kas ağrıları oluyor mu?

ahh canım olmazmı yaa.. geçen gün bende öyleydim akşam üzerine kadar yattım diyebilirim. her yerim ağrıyodu resmen. bi de bende kas romatizması var. daha beter oluyo.. hiç kolumu bile kaldırasım gelmiyo ama uyku da yok. öyle miskin miskin debelendim durdum.. bugün iyiyim çok şükür. bi gün bi günü tutmuyo işte.

iyi akşamlar arkadaşlar
yaa benimde sol kalçamın üzerinden aşağıya doğru çok ağrıyo topallayarak yürüyorum 1 aydır dr a söyledim ya hamilelikten ya bel fıtığı yada siyatik olabilir dedi biraz daha bekleyelim geçmezse bi noroloji druna gösteririz dedi ama ne olursa olsun yapacak bişi yok doğuma kadar beklemem lazımmış ilaç veya ameliyat olamayacağım için

bende de oldu dün gece bacaklarımı koyacak yer bulamadım yatakta bi o tarafa attım bi bu tarafa gerneş dur ama yok geçmedi geçmedi en sonunda sızmışım tabi bu arada attığım bacaklar adamın neresine gelirse...:lepi::sm_cool::lepi:hihoyyyt

ayy bende bir an korkmuştum demek herkes yaşıyor, cuma günü yine gideceğim doktora baklaım bir sorayım o ne diyecek

bendede bel agrısı olmuştu yatarken dönemiyordum agrıdan şimdi geçti ama kaç gündür bacaklarım agrıyo dediginiz gibi hamilel,kla alakası varmı bunun

bu konu açılmışken dün doğum yapmış bir arkadaşımla konuşttum, 40+ 5 günlükken 3cm açıklık varmış daha sancısı gelmemiş:1shok:, suni sancı vermişler, 5 saat sancı çekmiş:1shok:, kendimi doktorun eline bıraktım dedi ama öleceğimi sandım dedi, doğum bittikten sonra da 15 gün kalkamadım acısından dedi:1shok:, tam 40 gün sonra tam anlamıyla düzeldim dedi:1shok: anaaaammm ben korktum vallaa, sezeryanda da böyle sıkıntı var, hiç değilse doğumsancısı çekmiyorsun, ben de normali çok istiyorum ama gözüm korktu beeeee yaaawwwsengözlerimebaksanab

millleeet nerdesiiiiniiizz yine mi kuş oldunuzzz? neyse benimde misafirim var, kalkıyorum işte, meyve hazırlayayım bari

canım dedigin gibi belki sancı çok çekiliyor ama birde sonrasını düşün sezeryan yaptıranlarda hep agrı oluyormuş sipor yapamıyosun heran dikişler açılacak korkusu oluyor benim yengemde sezeryan olmuştu ondan biliyorum. inşallh bir aksilik olmazsa ben normal düşünüyorum.

evet aynennn canım. ben yanıma yastık alıp ayaklarımı üstüne koyuyorum. bi yastık da karnıma koymak için o pofidik olanlardan alttan destekleyince daha rahat oluyo. tabii gece o yastıklar kayınca ayaklarım benim kocanın üstünde kaydirigubbakcemile3 senin dediğin gibi yanii...

kızlar muz yeyin bol bol. magnezyum eksikliğinden ağrı oluyomuş. daha bu bişey değil. bi de kramplar girecek. o daha kötü. arkadaşımın oluyodu. gece ağrıyla uyanıyodum diyo. ağlıyomuş acısından bacağının. çok fena.

merhaba kızlar, bugün ilk kez aşerdim.. :CüvCüv:işten eve aceleyle geldim, malzemeleri aldım, keyifle yaptım ve pişerken içime çeke çeke kokladımm..ohh şimdi yiyorum. gece gece canınız çeker diye yazamadım buraya.. bi de bebişimi hissetsem bugün keyfim iyi olacak..haftaya çarşamda 20. hafta dolacak hala tık yok. ters birşeyler olacak diye aklım çıkıyor. 17sinde detaylı ultrason randevum var benim de,doktor hayırlısıyla sağlıklı dese, herşey yolunda dese.. oof ya, gerildim iyice..
hamişler birleşsek, ortak ultrason aleti mi alsak?hergün birimizde kalır.sırnaşık şey
bu arada sevgili cimcime inşallah misafirlerini kolaylıkla ağırlarsın, ben tıkandığımda www.portakalagaci.com diye bir site var, oraya bakıyorum, çok çeşitli tarifler var, denediklerimden %90 memnun kaldım. herkese tavsiye ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…