2009 Şubat Anneleri

cimcimecim geçen benimde halamın kızı geldi aynen senin gibi hazırlık içindeydim temizliği yemeği vs.. ben neler yaptım bak.ana yemek fırın poşetinde sebzeli tavuk (bebiş içinde faydalı), taze fasulye pilav olarak pirinç pilavı yanına salata ve yoğurtlu havuç birde mercimek çorbası tatlı olarakta sütlü ismik tatlısı. o gün onları yaptıktan sonra ben iptaldim ama :bbo: bel ağrısından ölüyodum bebiş yazık benle birlikte nasıl yoruldu kıyamammmm

yawww ben hala hissedemedim bebeğimiiiiiii...
canım yaaa ciddimisinn :1shok::1shok: yeminle ben o kadar net hissediyorum ki anlatamam yaa.resmen gözümle bile görüyorum bebeğimin oynadıgını.demin elim kolum karnımın üstündeydi elimle seviyordum.galiba yanlış yeri seviyormuşum ki kızım kolumun altında oynadı ve resmen kolum kalkıp indi :roflol:ama artık git gide artıyor hareketleri.her gecen gün hızlanıyor ve şiddetleniyorkaydirigubbakcemile2

cimcime ben anlamıyom şimdi sen 16+4 haftalık değilmisin? buda 116 gün yapıyo, 3-4 gün sonra 4aylık hamile olcaksın, ee 40 hafta bitimi gebelikte toplam 280 gün yapıyo tam 9 ay 10 gün, benimde şu an 4 buçuğa yakın bak takvime elleme eğer böyleyse 2-3 gün sonra 4. aya atlar..

evet , 16+4 günlük
walla kafam karisti birden yanlis hesapladim kaydirigubbakcemile2

cimcimecim geçen benimde halamın kızı geldi aynen senin gibi hazırlık içindeydim temizliği yemeği vs.. ben neler yaptım bak.ana yemek fırın poşetinde sebzeli tavuk (bebiş içinde faydalı), taze fasulye pilav olarak pirinç pilavı yanına salata ve yoğurtlu havuç birde mercimek çorbası tatlı olarakta sütlü ismik tatlısı. o gün onları yaptıktan sonra ben iptaldim ama :bbo: bel ağrısından ölüyodum bebiş yazık benle birlikte nasıl yoruldu kıyamammmm

ayy evet ya cok lezzetli olur bunlar cokacimcoook cokacimcoook kaydirigubbakcemile5
saol cnm :1hug:

günaydın arkadaşlar bugün doğum günüm ve ilk dün gece 12 den sonra bebiş kutladı epey bi oynadı ilk kez bende eşimde hissettik. çok güzel bi duyguymuşş

Güznaydın kızlar . elif ne kadar güzel bir hediye almışsın uzun ve sağlıklı bir hayat sürmeniz dileğiyle doğum günün kutlu olsuna.s.

Sevgili hamişler;
Geçenlerde radyoda dinledim Sağlık Bakanı Akdağ Türkiyede %65 oranında sezeryan doğum yaptırıldığını kadın doğum doktorlarının normal doğum yerine neden sezeryan yaptırmak istediğini bunun normal ve anlasılabilir bir durum olmadığını yoksa normal doğum yaptırmasını bilmedikleri yüzünden mi eğer böyle ise doktorlara normal doğum ile ilgili eğitim verileceği yönünde acıklama yaptı.
Bundan böyle sezeryan doğum için sınırlama getirileceğini hatta soruşturma açılacağını normal doğuma yönlendirileceği acıkladı.Siz nasıl bir doğum istiyorsunuz.Hamişler bu konu ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum.

canım ben allah nasip kısmet ederde bi sorun çıkmazsa normal doğum düşünüyorum kesinlikle.. resmen vücut,hücreler yenileniyor, hemen ayağa kalkma şansın oluyo, alınan kilolar kısa sürede veriliyor her yönüyle en güzeli normal doğum..

benimki 20+1e denk gelecek ama 20. haftadan itibaren dediklerine göre 20. hafta zaten dolmuş olacak 18 eylül benimkisi

inşallah iyi haberler getiririz birbirimize. söylediklerine göre ten rengi dahi anlaılıyormuş bu ultrasonda. çekecek dr. karnımın tok olması ve çikolata yiyip gitmem konusunda uyardı. hareket etmesi için sanırım. aklında olsun.

günaydın şubat anneleri;
bende mart annesiyim, nede olsa bizden tecrübeli olduğunuz için sizlere iki şey sormak istiyorum. birincisi bacaklarımda ve kalçalarımda isilik gibi döküntüler oldu. cildiyeci isilik dedi ama 2 haftadır geçmedi. canımı çok azaltıyor. sizde de oldu mu? neler kullandınız?? ikincisi ise gece bacağıma giren kramplar. çok erken bunun için ama gün aşırı yataktan bacağım kasılmış acıyla uyanıyorum. herhangi bir vitaminim eksikmi kalıyor acaba? elevit vermişti doktor ama.
hanımlar bi fikir verirseniz çok sevinicem. hepiniz bebişlerinizi sağlıcakla kucaklayın inşallah :)

Merhaba canım allah bebeğini saplıkla kucapına almak nasip etsin . İsilik için tam bir bilgim yok .Ama kramplar için bildiğim magnezyum eksikliğinden kaynaklandığı fakat 6. ve 7. aylardan sonra görülmeye başlandığı dr.una danışırsan belki de magnezyum kullanmanı tavsiye edicek .Umarım yardımı olmuştur .

inşallah iyi haberler getiririz birbirimize. söylediklerine göre ten rengi dahi anlaılıyormuş bu ultrasonda. çekecek dr. karnımın tok olması ve çikolata yiyip gitmem konusunda uyardı. hareket etmesi için sanırım. aklında olsun.

floryacım sizne yaptırıyosunuz bu ultrason ne? ben anlamadım beni bilgilndirirmisin? o haftada ben şehir dışında olucamda bilgim yok bu konuda?

yaa kızlar benim doktor iyice cılkını çıkardı bu işin, bana ne ultrason fotoğrafı veriyor, ne bebek hakkında bilgi veriyor, bebeğin ne boyunu biliyorum ne ağırlığını, ne de ilaç veriyor, bakıorum hepiniz demir hapı alıyorsunuz, bana daha yazmadı bir ay sonra gel dedi yaaaa,, wsanırım doktorumu değiştirmek zorunda kalacağım, zaten 3 lü testte yapmadı içim bir türlü rahat değil,

aybükecim sen dr.un atlayabilme ihtimalini de göz önünde bulundurup kafana takılanları gittiğinde sor istersen. ben dr.a liste yapıp gidiyorum. adamı sorguya çeker gibi görsen halimizi. anlayışla karşılıyor sorun olmuyor neyseki. bazısı diğerinin gerekli gördüğünü gereksiz görüyor. onların da genel bir yaklaşımı yok. benim dr.um ilaç düşmanı olduğu halde. demir ilacı verdi doğuma kadar içeceksin dedi. bu olmazsa olmaz gibi birşey galiba.

güzelim drundan memnun değilsen aklına takılanları sana anlatmıyor ve bilgilendirmiyorsa bence hemen değiştir derim
bizi hamileliğimiz boyunca bilgilendirmekle yükümlüler.
ilk hamileliğimde uzun süre yumurtlama takibimi yapan dr ultrason çıkışında "hıı evet var" demişti sadece
e ne yapmamız gerekiyor vitamin falan diye sorduk bişey yapmıycaksınız 15 gün sonra gelin dedi sadece
kapısından son çıkışım oldu o gün
aylarca çabadan sonra o mutlu haberi hıı evet var diye veren bir insandan ne beklenir ki
ama sonra harika bir dr bulmuştum
bence etrafından araştır güzelim

cnm sen sanırım fethıyedeydın bende fethıyedeyım drun kım bende değiştirmeyı dusunuyorum drumu ama bıldığım ole ıyı dr yok sen memnunsun anladığım kadarıyla

Yandııııııııımmmmmmmmmmm anammmmmm ay kızlar şok edici bir haber aldım . Ben sık sık bahsediyorum Bursa'ya Çok güzel bir hastane açıldı Jimer oraya gidiyorum diye . Dr.umdan da çok memnundum .Ama az evvel öğrendim .Dr. hastaneden ayrılmış. Ben orayı evime yakın ulaşımı ve test kolaylıkları yüzünden seçmiştim . Çünkü eşim bu ay yurdışına çıkıyor ve ben 8 aylık hamileyken gelecek o yokken de rahat edeyim diye zorlanmayayım diye . Şimdi nasıl yarı yolda kaldım yaa. Ya bana çok ters biryere geçtiyse . Ay utanmasam ağlıcam yaaa.

hadi yaa ne kötü olmuş inşallah çok uzak bi yere gitmemiştir canım peki gittiğin hastanede başka dr yokmu??

çok teşekkürler canım bunu bilmiyordum gerçi zaten randevum 14:30da dolayısıyla zaten tok olurum bir de üstüne çikolatayı da götürürsem tamam olur

ben ancak sonraki hafta pazartesi haber verebilirim
cuma akşamından izmire gideceğiz eşim yıllık iznini kullanıyor 8-9 gün tatil anlayacağın
düşündükçe heyecanlanıyor insan
bu arada benim gideceğim dra daha önce gitmiş birinden edindiğim bilgiye göre dr çekimi kayıt edip cd ya da flash disk ile veriyormuş hazırlıklı gideceğiz belki seninki de veriyordur

cnm sen sanırım fethıyedeydın bende fethıyedeyım drun kım bende değiştirmeyı dusunuyorum drumu ama bıldığım ole ıyı dr yok sen memnunsun anladığım kadarıyla

ben funda yılmaz'a gidiyorum canım ve çok memnunum
muayenehaneye gidiyorum tahliller için zaten kendisi devlet hastanesinde çalıştığından bir kağıda yazıp veriyor onun orada olmasına gerek duymadan yaptırıyorum hem beklemiyorum da - tabi önceki gece internetten randevu alıyorum devlet hastanesinin sitesinden-
bazılarından hakkında olumsuz şeyler de duyduk ama ben kulaklarımı tıkayıp denemeye karar verdim
en nihayetinde bu memnun olma-olmama durumu kişilerin bakış açısına göre değişiyor
tabi bu arada funda hanım eşimin halasının yanında öğrencilik yaptığından biraz özel davranış da görüyoruz

ssaslan, florya ve ayrıntılı ultrason hakkında bilgisi olan diğer arkadaşlar bu ultrason her yerde olmuyor mu muğlalı arkadaş izmirde gircem ultrasona demişti de merak ettim

saslan canım siz test falanmı yaptıracaksınız ben anlayamadım bilgilendirirmisin beni?

tabi ki ne demek
test değil
20. haftadan sonra ayrıntılı ultrason diye geçiyor
http://www.turhan-uslu.com/ultrason.htm bu adreste bir açıklaması var
bebişte herhangi bir sakatlık var mı yok mu onu belirlemeye yardımcı oluyor
bildiğiniz gibi 2li ve 3lü testler sadece olasılık ihtimalini göz önüne alarak bir hesap yapar
çıkan sonuçlar ne kesin vardır ne de kesin yoktur anlamına gelmez

bu yüzden bu ultrason taramasıyla olanı görüyorlar izmir ve ankaradan birini tercih etmemizi istedi dr fethiyede böyle bir imkan yok sanırım

X