2009 Şubat Anneleri

merhaba kızlar, bugün ilk kez aşerdim.. :CüvCüv:işten eve aceleyle geldim, malzemeleri aldım, keyifle yaptım ve pişerken içime çeke çeke kokladımm..ohh şimdi yiyorum. gece gece canınız çeker diye yazamadım buraya.. bi de bebişimi hissetsem bugün keyfim iyi olacak..haftaya çarşamda 20. hafta dolacak hala tık yok. ters birşeyler olacak diye aklım çıkıyor. 17sinde detaylı ultrason randevum var benim de,doktor hayırlısıyla sağlıklı dese, herşey yolunda dese.. oof ya, gerildim iyice..
hamişler birleşsek, ortak ultrason aleti mi alsak?hergün birimizde kalır.sırnaşık şey
bu arada sevgili cimcime inşallah misafirlerini kolaylıkla ağırlarsın, ben tıkandığımda www.portakalagaci.com diye bir site var, oraya bakıyorum, çok çeşitli tarifler var, denediklerimden %90 memnun kaldım. herkese tavsiye ederim.

merhama annişler..ya kızlar ben dün ayrıntılı ultrasyona girdim sözde!!! normalden hiç bir farkı yok ki,bir kaç ölçüm yaptı ve 5-10 dk. sürmedi ben daha uzun ve adı gibi ayrıntılı bi şey bekliyodum...medical parka gidiyorum sizlerin ki nasıl oldu.ayr.ultrs.bu arada dağ evi sende mi henüz tam hissedemiyosun bebişi...ya bende çok güçlü hissetmiyom sadece hafif gıdıklanmalar...bi hareketlense şöyle ordan oraya uçsa :eek: oynaşsa.... hihoyyyt

Selam kızlar bende şubat annesi olacağım inşallah benimde dağevi gibi 5 şubat çıkıyor doğumum.Bende günlerdir sizi takip ediyorum ve inanın bayıldım herkes süpeeer...Doktora soramadığım yada sormayı unuttuğum bircok seyı sizleri okuyup öğrendikçe içim rahatladı. Şu son zamanları siz olmasanız cok zor gecirirdim.Riskli bir dönemden gectik bebişimle annem vardı yanımda o gidince kendimı cok yalnız hissetmiştim ama sizler sayesinde hic sıkılmadım.Allah hepimize sağlıkla bebişlerimize kavuşmak nasip etsin inşallah.

bennilce merhaba, yeni gördüm mesajını.. sat'larımız aynıymış, kısmetse birbirine yakın doğacak bebişlerimiz.hihoyyyt risk durumumuz da benzermiş, inşallah hayırla kucaklarımıza alırız bebeleri..

merhama annişler..ya kızlar ben dün ayrıntılı ultrasyona girdim sözde!!! normalden hiç bir farkı yok ki,bir kaç ölçüm yaptı ve 5-10 dk. sürmedi ben daha uzun ve adı gibi ayrıntılı bi şey bekliyodum...medical parka gidiyorum sizlerin ki nasıl oldu.ayr.ultrs.bu arada dağ evi sende mi henüz tam hissedemiyosun bebişi...ya bende çok güçlü hissetmiyom sadece hafif gıdıklanmalar...bi hareketlense şöyle ordan oraya uçsa :eek: oynaşsa.... hihoyyyt

hayır hissetmiyorum..:1no2: hamişlerin eşleri bile hissetmeye başlamış.. üstelik benimki nispeten büyükçe bile.. haklısın, şunlar bir içerde oynamaya başlasa.. biz dışarda oynamaya başlasak:teytey:

hayır hissetmiyorum..:1no2: hamişlerin eşleri bile hissetmeye başlamış.. üstelik benimki nispeten büyükçe bile.. haklısın, şunlar bir içerde oynamaya başlasa.. biz dışarda oynamaya başlasak:teytey:

Meleğim beni terketmeseydi bende her ay umutlananlar listesinden çıkıp sizlerin arasında olucaktım...Nasip değilmiş...
Hepinize hayırlı doğumlar...

Dağevi kaç haftaliksin tam olarak..ben 18+2 oldum doğumum 9 şubat gözüküyo..hayirlisi herkes için...

Meleğim beni terketmeseydi bende her ay umutlananlar listesinden çıkıp sizlerin arasında olucaktım...Nasip değilmiş...
Hepinize hayırlı doğumlar...

canım inan çok üzüldüm, ben de yaşadım zamanında yaşadığın duyguları, dilerim en kısa zamanda sen de yaparsın bu sohbetlerden, bizim aramızda olamazsın belki ama, belki diğer ay anneleri arasına katılabilirsin, gebe kalabildikten sonra, her sorun çözüme kavuşur, sıkma canınıŞeniz

ayyy kızlaaar 1 saat önce misafire karpuz keseyim dedim, bilemedim ağır olacağını, 10 kilonun üzerindeymiş, sadece yerden aldım tezgaha koydum, karnım nasıl ağrıdı, 1 saattir uzanıyorum daha yeni geçti ağrısı, birşey olmamıştır inşallah, çok korkuyorumm:a015:

iyi akşamlar arkadaşlar
yaa benimde sol kalçamın üzerinden aşağıya doğru çok ağrıyo topallayarak yürüyorum 1 aydır dr a söyledim ya hamilelikten ya bel fıtığı yada siyatik olabilir dedi biraz daha bekleyelim geçmezse bi noroloji druna gösteririz dedi ama ne olursa olsun yapacak bişi yok doğuma kadar beklemem lazımmış ilaç veya ameliyat olamayacağım için :KK43:

canım bende soracatım sizlere şimdi okudum yazını aynı dert bendede var yürürken otururken bi sancı giriyo fena senağlama sol bacağım bi adım gidemeyecek kadar sancı yapıyor kalçamın az üstünden giriyor korkuyorum bel fıtığı falan olmaktan..benneyaptımki

ayyy kızlaaar 1 saat önce misafire karpuz keseyim dedim, bilemedim ağır olacağını, 10 kilonun üzerindeymiş, sadece yerden aldım tezgaha koydum, karnım nasıl ağrıdı, 1 saattir uzanıyorum daha yeni geçti ağrısı, birşey olmamıştır inşallah, çok korkuyorumm:a015:

ee be güzelim sen niye kaldırıyosun kocanı çağırsaydınya :eek:klava: korkma bişey olmaz dinlen bi dahada yapma sakın bende geçende damacanaya su doldurayım dedim 10 kiloluk şişeyi tam kaldıracaktım ki benim koca geldi bi bağırdı bana :eek:klava: tam dayaklıksın sen dedi :roflol:
şimdi büyüdü bebişler iyice daha dikkatli olmak lazım hele hele dr umun dediği bişey var belinizi kullanmayı bilmiyosunuz o yüzden bel ağrısı ve kasılmalar yaşıyosunuz dedi dik durup omuzları geriye çekip karnını ortaya çıkarıp rahat olmasını sağlayacaksın dedi yapmaya çalışıyorum aklıma geldikçe..

Bazen bende de oluyor ağrı yada kramp gibi ama ben çözdüm çok uzun süre oturduğumda yada çok yorulursam oluyor . Çok kasmasakta biraz da olsa dikkat etmek gerekiyor galiba .

günaydın arkadaşlar bugün doğum günüm ve ilk dün gece 12 den sonra bebiş kutladı epey bi oynadı ilk kez bende eşimde hissettik. çok güzel bi duyguymuşş

doğumgünün kutlu olsun elife hihoyyyt bebeğin sana en güzel hediyeyi vermiş bile. inşallah bir dahaki doğumgünü hediyen de onu sağlıkla kucağına alman olur. :nazar:

arkadaşlar bene dün dra gittim 3lü test için kan verdim bugün 1 den sonra sonuç çıkıcakmış eşim almaya gitcek çok merak ediyorum nasıl diye dr ultrasonda herşey normal dedi acaba kan testide normalmidir bu durumda

normaldir herşey inşallah. benim bir tanesi tam sınırda çıkmış. omirilik gelişimi ile ilgili olan. ama ultrasonda herşeyi normal gördüğü için sıvı alımına falan gerek duymadı dr. emin olabilmek içinse ayrıntılı utrason istedi. arkadaşlar lütfen dua edin herşey normal görünsün. bu düşünceyle yatıp bu düşünceyle kalkıyorum.

günaydın şubat anneleri;
bende mart annesiyim, nede olsa bizden tecrübeli olduğunuz için sizlere iki şey sormak istiyorum. birincisi bacaklarımda ve kalçalarımda isilik gibi döküntüler oldu. cildiyeci isilik dedi ama 2 haftadır geçmedi. canımı çok azaltıyor. sizde de oldu mu? neler kullandınız?? ikincisi ise gece bacağıma giren kramplar. çok erken bunun için ama gün aşırı yataktan bacağım kasılmış acıyla uyanıyorum. herhangi bir vitaminim eksikmi kalıyor acaba? elevit vermişti doktor ama.
hanımlar bi fikir verirseniz çok sevinicem. hepiniz bebişlerinizi sağlıcakla kucaklayın inşallah :)

geçmiş olsun. bebekler için kullanılan pişik kermleri iyi gelir diye düşünüyorum. hem sana ve bebeğe bir yan etkisi olmaz sanırım. o doğmadan önce de denemiş olursun markayı.
krampları ise magnezyum eksikliğine bağlıyorlar. ben uzun süredir günde 1 muz yemeye çalışıyorum. kramp sorunu hiç yaşamadım. ilaç kullanacağına doğal beslenmiş olursun. mutlaka dene, sevgiler.

kızlar gece o kadar sıkıştırdım ki kocamı söylemek zorunda kaldı doğum günü hediyemi.. çok mutlu oldum siparişini vermiş bile 2 gün içinde elimde olacakmış.. artık bebişimin kalp atışlarını,kaymasını,hıçkırıklarını, tekmelerini istediğim zaman duyabilip kaydedebileceğimm çok sevindim ya hiç aklıma gelmezdi böyle bişeyi araştırıp bulacağı..

o da neymiş. süper bir hediye.

günaydim canlarimmm,
agir kaldirmamaya calisin
bende oglumu kucagima aliyorum bazen yaklasik 14 kilo bende sonra bel agrisi oluyor
ama nolur olmaz dikkat emek gerek siz sakin kaldirmayin agir seyler

bu arada simdi hazirlanip doktora gitcem rüyamda gitmisim ve doktorum bana erkek degilde kiz olcagini söylemis eve gelip hemen forma yazdim kizzlarrrr kizmis benim bebisim diye

gözlerimi actim ama hemen dua ettim allahim cinsiyet fark etmez sen onlara saglik ver hayirli evlat olsunlar diye

hepinizi coooooooook öpüyorum

eliftürk dogum günün kutlu olsun cnm

kizlar yaa benim gene bulanti sorunum var birazda nezleyim zaten öglen oldu daha yeni bisey yemek aklima geldi hemen bi tost yedim keske yemeseydim hemen cikarttim :KK43:(((
üff yaaa niye üctür yedigimi cikariyorum,simdi icimde gelmiyor yemek yemek
yarin doktoruma gidip söylicem ama oda buna karsi bisey yapabilirmi bilmiyorum yarin aksam üstüde sehir disindan halam gelcek yatiliya bir sürü is beni bekliyor :KK43:(( insallah islerimi bitirebilirim :KK43:(

ah canım geçmiş olsun. portakal suyu içsen mideni bulandırır mı acaba? nezle için de iyi gelir. dikkat et kendine. bırak işleri halan yapsın.

X