2009 Şubat Anneleri

kızlar sabah uykuluyken yatakta aniden hapşırdım, sağ tarafımda bebeğimin başı, fena bi sancı girdi.. 10-15 saniye hafif okşadım geçti, dünde oturup kalkınca arada sancı girdi kasıklarıma ama hemen geçiyo önemli bişey varmıdır? korktum sizdede oluyomu?

çok sağol canım teşekkürler:1hug: gidelim bakalım pazartesi okullar açılıyo ilk işgünü güzel giyinmek lazımyerimseniben

Hangi okulda öğretmenlik yapıyorsun . AAA birde çalışma arkadaşların seni ilk kez hamile olarak görecek sanırım :))) Burası çok güzel bir mağaza mesela bir tşört var daha gelmemiş onu bekliyorum ben 3.aydan 9.aya kadar kullanılıyor en altta monts yazıyor ve üzerine çırtlarla aylar yapışıyor kaç aylıksan o rakamı yapıştıryorsun

bazen bende de oluyor ben hemen uzanıp dinleniyorum o zaman hafifliyo sonra da geçiyor . hatta tik oldu hapşırırken karnımı tutuyorum dümesin falan diye sanırım içgüdüsel olarak oluyo -tatlicadiarzu-

aynen aybüke bende rüyalarımda cinsiyetten başka bşey görmüyom önceden hep erkek bebek girerdi rüyalarıma şimdide kız görüyom arada inşallah öğrenirsin p.tesi bende senden umutlanırım artık sırnaşık şeybugünü saymazsak 1 günün kaldı öğrenmeye benim daha 9 günüm var zaman geçmiyo düşündükçe :bbo:

evet zaten evli olduğumuda düşünmüyolarmış hamile olduğumu duyunca herkes çok şaşırdı ::) yok canım ben öğretmen değilim memurum bi okulda şu an sınıf listelerini düzenliyorum

bazen bende de oluyor ben hemen uzanıp dinleniyorum o zaman hafifliyo sonra da geçiyor . hatta tik oldu hapşırırken karnımı tutuyorum dümesin falan diye sanırım içgüdüsel olarak oluyo -tatlicadiarzu-

ohh ya içim rahatladı korktum tatlım bi an, aynı şeyi bende yapıyorum karnımı tutuyorum hep faydası var ama boş bulundum bi an unuttum tutmayı fisfisfis

İnsan beyni ve vücudu ne kadar ilginç değil mi ? Neler öğreniyoruz neler geliştiriyoruz . Geçenlerde yine gebelik sitelerinden birinde okumuştum . Çok ilginç gelmişti . Mesela ilk 3 ay çok uykumuz oluyor ya o uyku son aylara ve doğum sonrasına hazırlıyormuş insanı. Son aylarda ki gece uyanmaları da bebekler olduktan sonra gece 2 saat te bir uyanacağımız içinmiş. Ve yağ depolamaya başlarmış vücut.Ne kadar iyi koşullarda doğum yaparsak yapalım herhangi bir kıtlık yada yokluk anında doğum yaparsak bebek ve biz enerjisiz kalmasın diyeymiş doğumdan sonra bu depolardan idare edebilirmişiz. Allah herseyin kolaylığını veriyor gerçekten hayırlısı şle bir de kuçaklarımızda görsek bebeklerimizi .

evet doğumdan sonra gideceğimizi biliyorum bebişlerin aşıları olucak çünki ama hamileyken gidilmesi gerektiğini bilmiyordum neyse birdahaki gittiğimde sorarım doktora

canım ben gebelik testimi sağlık ocağında yaptırdım orda öğrendim hamile olduğumu, hemen yaptılar kaydımı cep numaramakadar aldılar bilgilerimi, biz her ay aricaz dediler ama arayan soran olmadı kaç aydır bende gtmedim halbuki her ay kontrole gitmemiz gerekiyomuş, bacaklara falanda bakıyolar şişme falan varmı, kilo alımı nasıl gidiyo diye hepsi ücretsiz aşılar dahil karne olmasa bile..

gözün aydın, darısı başımıza klava: bu arada az önce ben de mutfak tezgahına çarptım karnımı, çok acıdı ama korkmadım, acısı uzun sürmedi, birşey olmaz inşallah, onlar bizimle olmaya karar verdiler:1hug:

hiiiç birşey olmaz korkma, ben 12. haftamda öyle bir hapşırmıştım ki, 5dk karnıma kramp girmişti, çok korktum günlerce ama çok şükür hiç bişey olmadı

aynı şeyleri bende okudum canım bayağı oldu hatta şaşırdım bile, bebişin nefes alıp vermesini, gözlerini açtığı anda bile hissedip uyanıyomuşuz yanımızda olmasa dahi..

YÜCE ALLAHIM HEPİMİZE TATMAYI NASİP EDER O GÜNLERİ İNŞALLAH

kızlar karnınız net olarak hangi haftada işte buradayım dedi, benim hala hamile olduğumu kimse anlamıyoooorrrr, o kadar da koca göbek yaptım, benim ve eşim dışında göbeği gören yok... ben çalışırken hamile olduğumu unutuyorum bu yüzden, haftasonu hatırlıyorum

canım ben çok zayıf değilim biraz göbüş vardı hamile kaldığımda, daha kilo almadım ama belli oluyo hamile olduğum birazda şişti tabi hamiş kıyafetleri giyiyorum çünkü tayt,tunik,elbise,pantalon falan hepsini hamile giyim olarak aldım, ama normal kıyafet giyince anlamıyolar tabi o ayrı..

yaa ben hamile kıyafeti giymek istemiyorum :1closedeyes:daha rahat ama resmi kıyafetler giyme zorunluluğum var işim gereği, acaba geniş elbiseler alsam mı yaa,:CüvCüv:, hiç hamile giyimina bakasım gelmiyor, öyle yerlerin önünden geçerken bile bunu nasıl giyiyorlar ki diyorum, fisfisfis vallahi benim iş zor,kıyafetlerim daha daralmadı ama 5. ay bitince kesin daralacak, şimdiden göbeğin alt kısmına itiyorum düğmeleri lülülülülülü ama sonra düğme açık gezemeyeceğime göre bir çözüm bulmam gerek:uhm:

canım ben kıyafetlerimi gitti gidiyordan aldım açık artırmayla satıldığı için ucuza geliyo mini etekler elbseler hepsi çok şık abiye bile aldım düğünümüz var diye mağazadanda kumaş pantalon ve kapri aldım vtrine koydukları şeyler genelde çuval gibi ama içeriye girip baksan bulursun güzel şeyler..

aldığım herşey oturuyo vücuduma ama karın bölgesi lastikli olduğu için çok rahat

ben de senin gibi gebeliğimi sağlık ocağında öğrendim kaydımı hemen aldılar ben bi daha ki ay gitmemiştim hemşirem hemen arayıp gelmemi söyledi falan bir dahaki görüşmeler içinde gün verdiler onlar takip ediyo yani her ay kilo ve tansiyonuna bakıp bacaklarında ödem varmı diye bakıp bir dahki ay neler olacağını anlatıyorlar...

slm arkadaşlar kimler var kimler yok

selam aramıza yeni katıldın sanırım hoşgeldin

bu arada kızlar ben 3. ay bittiğinde hamile kıyafeti- özellikle üst almıştım 3 tane
2 hafta önce de denizliye gittiğimde -sanırım- teras park diye bi alışveriş merkezinde hell klar hamile giyim mağazasını gördüm %50 indirimi görünce dayanamadım 2 tane pantalon ve 1 de kot takım aldım
özellikle pantalonları çok rahat kullanıyor insan çünkü bel kısımlarını penye gibi elastik bir malzeme il desteklemişler ve genelde yanlarında kemerini bulunduğunuz aya göre ayarlayabileceğiniz düğmeler var

bence bir an önce edinin çünkü bebişlerimiz büyüdükçe bağırsaklarımıza baskı yaptığından içerde dolaşım problemi oluyor
bir de normal kıyafetlerin sıkı bel kısımları dışarıdan etkilerse kötü olabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…