2009 Şubat Anneleri

Yaa benim ufaklik hala oynamadi...çok tembel galibaa...

canım 17+6 falan olana kadar pek anlaşılmıyordu
biraz daha sabret derim bence
hem fazla oynaması da kötü
yani önceki gün çok oynadı benim oğluş bugün niye o kadar çok oynamıyo CADIARZU acaba diye insan kafaya da takıyor
doğuma kadar bizde kaygı bitmeyecek sanırım
annelik bu olsa gerek

artık kıpırdasın istiyorum biran önce...nebiliyim açıkcası içimde varlığını hissetmek istiyorum..offf biran önce gelsede minik kuzucuğumu kollarıma alsam..rabbim hepimize kolaylıklar versin..evlat acısı yaşatmasın...

amin kızlar allah kimseye evlat acısı yaşatmasın...

ya kızlar bişey sorucam bugün 2-3 kere falan otuduğum yerde biranda ateş basıp gözlerim kararıyor midem bulanıyor başım dönüyor elimin altında bir tansiyon aleti yok o yüzden kesin sebep şu diyemiyorum sizce ne olabilir bana bir fikir vericek olan varmı daha bugün ilk kez oldu daha önce halsizliklerim oluyordu ama böyle hani yataktan keyifsiz kalkarsın ya öyleydi bugün bir tuhafım ....benneyaptımki

kızlar ben çok fenayım... sizin rahim hangi seviyede hissedebiliyomusunuz.. benim 2 gündür göbek deliğinin de üstüne çıktı. ve feci şekilde geriliyo. oğluş da çok zorluyo. sanki 200 mekik çekmişim. bi de o tekme atınca duramıyorum. ya sizin de böyle mi... bunun bi çaresi yok mudurrr:1no2:

kızlar ben çok fenayım... sizin rahim hangi seviyede hissedebiliyomusunuz.. benim 2 gündür göbek deliğinin de üstüne çıktı. ve feci şekilde geriliyo. oğluş da çok zorluyo. sanki 200 mekik çekmişim. bi de o tekme atınca duramıyorum. ya sizin de böyle mi... bunun bi çaresi yok mudurrr:1no2:

oohooooooooooo sen aşmışsın kuzum yaa kaydirigubbakcemile daha bismillah ben daha yeni yeni hissediyorum ki ne göbek deliği :roflol: ama bunda kötü bişey yokki neden çare arıyorsun.bırak ufaklık gönlünce oynasınsengözlerimebaksanab

oohooooooooooo sen aşmışsın kuzum yaa kaydirigubbakcemile daha bismillah ben daha yeni yeni hissediyorum ki ne göbek deliği :roflol: ama bunda kötü bişey yokki neden çare arıyorsun.bırak ufaklık gönlünce oynasınsengözlerimebaksanab

aynen canım ultrasonda hoplayıp zıpladığını görünce ben rahat yeri bebişimin diyorum mutlu oluyorum ama göbek deliğinde veya üstünde hissetmek için çok erken?? 6. aydan sonra göbek seviyesine geçiyolar büyüyolar ve kemikleri 20. haftadan sonra sertleşmeye başlıyor, bizde o yüzden şu an sadece pıt pıtları hissediyoruz..

amin kızlar allah kimseye evlat acısı yaşatmasın...

ya kızlar bişey sorucam bugün 2-3 kere falan otuduğum yerde biranda ateş basıp gözlerim kararıyor midem bulanıyor başım dönüyor elimin altında bir tansiyon aleti yok o yüzden kesin sebep şu diyemiyorum sizce ne olabilir bana bir fikir vericek olan varmı daha bugün ilk kez oldu daha önce halsizliklerim oluyordu ama böyle hani yataktan keyifsiz kalkarsın ya öyleydi bugün bir tuhafım ....benneyaptımki

canım bende dikkat etmezsem tansiyonum çıkıyo ama böyle şeyler yaşamıyorum daha doğrusu ateş basıyo, baş ağrısı başımın arkasında, boğuluyomuş gibi baskı oluyo boynumda ve çok heyecanlandığımda kalpte kanı fazla pompaladığı için tansiyon yükseliyomuş doktorum öyle dedi bana çünkü bebişi her görmeye gittiğimde aynı şeyleri yaşıyorum ve yüksek çıkıyo tuzu kesersen anlarsın yüksek tansiyonmu değilmi? ama düşünce nasıl oluyo onu bilmiyorum??

iyi geceler hepinize kızlar yarın kocişimle hem iş için hemde bi günde olsa gezip eğlenmek için fethiyeye gitcez p.tesi görüşürüz hoşçakalın.. bebişlerede kendinizede iyi bakın..

canım bende dikkat etmezsem tansiyonum çıkıyo ama böyle şeyler yaşamıyorum daha doğrusu ateş basıyo, baş ağrısı başımın arkasında, boğuluyomuş gibi baskı oluyo boynumda ve çok heyecanlandığımda kalpte kanı fazla pompaladığı için tansiyon yükseliyomuş doktorum öyle dedi bana çünkü bebişi her görmeye gittiğimde aynı şeyleri yaşıyorum ve yüksek çıkıyo tuzu kesersen anlarsın yüksek tansiyonmu değilmi? ama düşünce nasıl oluyo onu bilmiyorum??

çok teşekkür ederim BEBİŞİM09 tavsiyene uyucambenim tansiyonum gebelikten önce hep ideal değerlerde seyrederdi ancak gebelik döneminde düşük çıkıyor hemşirem de doktorum da düşük tansiyonun iyi olduğunu söylüyorlardı zannedersem bugün tansiyonum çıktı bu yüzden bedenim neye uğradığını bilemedi galiba :bbo:

selam özlem ben varım bide :) heralde bugün pazar diye kimse erken kalkmamış:)

Bugün tam 18 haftalığım ama hala oğluşumu net olarak hissedemiyorum acaba mı diyorum hep kesin olarak bu bebişimin hareketi diyemiyorum bide erkek bebekler daha çok oynar diyorlar hafif bir pıt pıttan ve ağrıdan başka bişi hissettiğim yok sabırsızlanıyorum artık....
Kızlar sizde de ağrı çok oluyormu yatarken otururken falan fazla olmuyorda ayağa kalktığımda artıyor kasıklarımdaki ağrı hepte yatılmıyorki yani yarın işe nasıl gidicem hiç bilmiyorum

Bugün tam 18 haftalığım ama hala oğluşumu net olarak hissedemiyorum acaba mı diyorum hep kesin olarak bu bebişimin hareketi diyemiyorum bide erkek bebekler daha çok oynar diyorlar hafif bir pıt pıttan ve ağrıdan başka bişi hissettiğim yok sabırsızlanıyorum artık....
Kızlar sizde de ağrı çok oluyormu yatarken otururken falan fazla olmuyorda ayağa kalktığımda artıyor kasıklarımdaki ağrı hepte yatılmıyorki yani yarın işe nasıl gidicem hiç bilmiyorum

bende yeni hissetmeye başladım pıt pıt şeklinde yatarken hissediyorum genelde sıt üstü yattığım zaman daha çok hissediyorum.
aynen canım o ağrı bendede var kasık ağrım hamile kaldığım günden beri hep var arasıra geçiyo sonra yine başlıyo o ağrı yüzünden dru kaç kere rahatsız ettim. bide yorulunca artıyo sanki ağrı o yüzden hiç gezmek için veya alışverişe biyere gidemiyorum canım sıkılıyo.

Beklemem lazım 1-2 haftaya kadar hareketlenir umarım
Ağrılarda rahim büyüdüğü için diye biliyorum tabi yorulunca artıyor. Dinlenmek dinlenmek lazım hep ve bebekte anne yorgunken fazla hareket etmezmiş diye duydum nekadar doğru bilmiyorum. Ben de acayip çarşı pazar gezmeyi seviyorum iş çıkışları 2 durak erken inip geze geze geliyorum hem yürüyüş oluyor bana hemde gezme:)))

bizde bi dün akşam kipaya gittik hamile pantalonu bide gömlek aldım pantolonlarımı giyemiyorum karnımı sıkıyo diye hemen aldık ve çıktık hiç gezmeden yine karnım ağrıcak diye korkuyorum

X