2009 Şubat Anneleri

Bende perşembe günü gidicem cnm kısmetse 3 lü test için. sen cinsiyetini ögrenmişmiydin bebeğin

canım 13 haftalıkken doktor bana yüzde yüz erkek demişti bakalım salı günü ne diyecek belki doktor kız derkaydirigubbakcemile5 bizim ailemize hiç kız olmadığı için herkes kız istiyordu ama kısmet...kaydirigubbakcemile5

doğumu nerde yapacağıma bi türlü karar veremiyorum... bi taraftan ankaralıyım gitsem ankarada doğum yapsam ailemin yanında diyorum... ama mesafe çok uzak...diğer taraftan eşim o kadar izin alamayacağı için aklım sende kalacak diyor... burda özel polikilineğe gidiyorum doktorum ilgili... ama karar veremiyorum.. artık ilerleyen zamanlarda sağlık durumuma göre karar vereceğim... kaydirigubbakcemile3[/QUOTE]
İyice araştır bence doğum için . Eğer bulunduğun yerde ki hastanelerde yeterli olanak varsa orda kal en önemlisi iyi tam donanımlı bir hastane . Mesela yeni doğan yoğun bakım ünitesini mutlaka olsun .Dr. unla konuş ve birlikte karar verin bence . Bir arkadaşım da hakkaride orda düşünmüyordu doğumu buraya gelecekti ama bebek orada doğmak istedi ve erken geldi . Şimdi ikiside çok sağlıklı çok tatlı bir kızı oldu ama ailesinin eksikliğini hissetmişti doğumda .

ÖNEMLİ - ÖNEMLİ - ÖNEMLİ
Arkadaşlar dün bişey duydum doğrumu bilmiyorum artık dr.lar cinsiyet söylemeyecekmiş . İnsanlar cinsiyetini öğrenince ay dilim varmıyor gebeliklerini sonlandırıyorlar diye . Böyle bişey duyan bilen var mı ?

İyice araştır bence doğum için . Eğer bulunduğun yerde ki hastanelerde yeterli olanak varsa orda kal en önemlisi iyi tam donanımlı bir hastane . Mesela yeni doğan yoğun bakım ünitesini mutlaka olsun .Dr. unla konuş ve birlikte karar verin bence . Bir arkadaşım da hakkaride orda düşünmüyordu doğumu buraya gelecekti ama bebek orada doğmak istedi ve erken geldi . Şimdi ikiside çok sağlıklı çok tatlı bir kızı oldu ama ailesinin eksikliğini hissetmişti doğumda .[/QUOTE]
bende öyle yapmayı düşünüyorum canım... zaten muşta doğum yaparsam annem kayınvalidem herkes gelicek...muş yine hakkariye göre iyi... bir de sürekli kontrole gittiğim doktorumun doğunda bulunması daha iyi olur diye düşünüyorum.. burda benim doktoruma gidipte doğum yapan arkadaşlarım var genelde memnunlar...hayırlısı olur inşallah...a.s.

İnşallah dodo hepimiz için hayırlısı olsun çok zorlu bir süreç hele ilk hamileliği olanlar için . Bende çok kararsızdım dr. ve hastane hakkında şimdilik çok memnunum inşallah sonuna kadar böyle gider .

Canım bu devlet hastaneleri için geçerli hiç bir devlet hastanesinde söylenmiyor bebeğin cinsiyeti senin de bahsettiğin nedenden dolayı ama özeller için geçerli değil bu, yani cinsiyetini öğrenmek isteyenler mecburen özellere gitmek zorunda... Bu yeni biirşey değil de canım, bayağıdır uygulanıyor, çünkü büyük bir doğum hastanesinde bir adam oğlu değil de kızı olacağını öğrendiğinde hem karısını hem de doktoru öldürmüş benim bildiğim kadarıyla bundan sonra başlatılmış bu uygulama...

Bende duydum var böyle birşey gerçek malesef ki aldırıyorlar.
Ama devlet hastanelerinde söylemiyorlar, benim kuzenim geçen yıl gitmişti ssk hastanesine duvarda bile yazıyordu lütfen cinsiyet sormayınız diye. Özel hastanelerde söylememezlik yapmazlar sanmıyorum.

Ay şok oldum ya hala var mı bu zihniyetteki insanlar . Gerçi benim de yakın bir arkadaşım aynı pozisyonda . Ne kadar cahil millet ya . Ben öğrendim cinsiyetini zaten benim de kızım olacak ayyy allah korusun ya gözlerim doldu resmen . Ben çok ilgili olmadığım için bu konularla yeni haberim oldu .

Allah herkese akıl fikir versin nasıl böyle düşünebiliyorlar... ama malesef halen kız çocuklarını çocuktan bile saymayanlar var...kaç çocuğun var deyince 5 çoçucuğum var, kaç kız kaç erkek diye sorunca kızlarıda mı soruyorsunuz? 7 tanede kızım var diyenleri biliyorum.. düşünün artıl kızları çocuktan bile saymıyorlar ne kadar acı bu kişileri dünyaya getiren bir kadın değildi sanki...

Bu kafada olan insandan çocuk yapıp onu çoğaltmak bile hata bence ..... ama ne yazık ki ülkemizin gerçekleri ....

ben sürekli düşünüyorum. her rengi denemiş biri olarak çok sıkılıyorum sürekli aynı halinden saçımın. ama yaptırmıyorum canım zarar verebilir diye.toplayarak kullan ya da bant falan tak idare et bence. doğumdan ve emzirme döneminden sonra acısını çıkarırız çok süslenerek-tatlicadiarzu- bu günlerin inşallah.

var malesef cnm ya ,kac yil gecerse gecsin onlar tükenmezler cünki o kisileri bu kafada yetistiren cahil anne ve babalar var(( onlar yatsinlar kalksinlar dua etsinler allahim onlara saglikli bi evlat verdi diye... hem cinsiyet erkek tarafindan gelen spermle olusuyor kadinin bunda hic bir rolü yok ki .... bunuda anlamak istemiyorlar sucu hep kadina atiyorlar malesef ...
benim ailemde hep kiz var nerdeyse hic erkek yok
esimin tarafinda hep erkek vardir ve benimde bir oglum var ikisincisinide bildiginiz gibi oda oglan :dance:
gercekten cok aci bi durum esimin üvey annesi bana demistiki :
eger bi kizin olsaydi baklava alip dagitirdim oglumda hic böyle bisey yapmadi !!! nekadar koydu anlatamam .....

kafaya bakin ya ben onlara saglikli bi torun vermisim hayla bana kiz bebeklerden bahsediyorlar neymis o kizina hamileyken onun kayinvalidesi kurban kestirmis kiz diye...... cok sükür benim esim icin hic farketmiyor kiz yada erkek ...
ne kadar ayip ne kadar terbiyesiz bi kadindi anlatamam .. üfff aklima geldikce deliriyorum kizlar ,iyike öyle seviyesiz insanlarla kontagimizi kesmisiz
okadar hakkim var onlarin üzerinde ama hic birini helel etmiyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
Ah cimcime ahh . Herkes bi cins yaa benimkilerde hala belki değişir o falan diye konuluyo duyuyorum . Yok işte falancalara kız demişler aaaa bi doğmuş erkek ..Bebek düşünmüyoruz diye senlerce başıma ekşidi zaten en sonun da eşim kapadı ağızlarını . Şimdi hamilayim gene tuhaf tuhaf hareketler .Ay valla kafayı yemezsem doğurana kadar iyi sen ne güzel görüşmüyosun . Biz çok yakınız birbirimize mecburen görüyorum yani . Ah canım benimkilerde neler yaptılar bana benimde hakkım helal değil allah görsün . ne diyelim

Ben artık kalkayım yemek yapma saati geldi offfffffffffffff . herkese iyi akşamlar .

ne diyim allah onlara iyibir ders versinde akillari basina gelsin kiz yada erkek ne fark ederki ikiside insan .... bosver sen takma onlari ,cok erkek istiyorlarsa gitsinler kendilerine evlatlik alisinlar dimi ama ... allahin isine karisilmaz sen rahat hamilelik gecirmeye bak bebisin üzülmesin,unutma senin hamilelik psikolojin bebegin ilerki hayatinida etkiliyor eger seni üzüyorlarsada bi bahaneyle cok görüsme ...sen hamilesin seni üzmeye haklari yok... senin bol bol dinlenmeye ihtiyacin var simdiden cok sik görüsürsen hic dinlenemezsin bebek geldigi zaman oldukca yogun uykusuz bir dönem olcak yeri gelcek uykuya hasret kalicaksin ,ben hayalet gibi geziyordum birde ben gidiyordum ayaklarina ... gitmiyim hemen onlar yada kücük cocuklari gelip beni rahatsiz ediyorlardi ...oglumla uyuyamiyordum onlar gelince ...
düsünsene oglum tuan dogmustu ve iki hafta bile dolmadan kayinvalidem bi arkadasiyla gelmek istemisti ..bende kusura bakmasinlar ben misafir agirliyamam yeni dogum yapmisim bir de dikislerim var yürüdügümde agrim var..onlar gelcek birde olarami hizmet edicem :dilcikar: gelmediler :dance:
bak sana ne anlatiyim gülersin belki
yatakta esimle internetten film bakiyoruz 10 dk bir filmin bölümlerini secmen gerek ..bende tembel üseniyorum kalkmaya esime diyorum hadi kalk yeni bölüme tikla :roflol: üff tembel kari sen neden kalkip yapmiyorsun ,sira sende diyor ( sakasina ) bende ben hamileyim diyorum :roflol:
sende öyle yap cnm biraz nazlan hamilesin her isi sen yapamazsin yaa belim agriyoor bana yardimci olurmusun ...
cok halsizim sunu istiyor canim sen gidip alirmisin marketten ....felan de benimki hemen yapiyor doguma kadarda böyle devam edicem ... camlari bile o siliyor ( gerci hamile olmasamda hep esim siler 5. kattayiz ya ) a.s. :1hug:

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…