2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

bizimkinin doğduğunda uzundu tırnakları kesmemek mümkün değil kaç kere kestiğimi hatırlamıyorum bile. eldiven ve bere giydirmiyorum oldum olası sevmiyor zaten yüzünü de hiç çizmedi benim aklıllı oğlum maşallah.

ela denemek için yapabilirsin ama sağdığında memede süt azdır çoktur bilemezsin ayrıca bebek emdiği zaman daha çok süt gelir. bebeğin emiyorsa memeni biberona alıştırma şimdiden anneden emmesi gibi var mı

ekinsu hayırdır niye taşınıyorsun canım valla taşınmak çok zor olur hemde bebekle ve soğukta

............................................................

Son düzenleme:

yok canım ücretsiz izin düşünmüorum,aslında çok iii olurdu ama maddi açıdan kaldıramayız,zaten benim nisanın 2 haftası falan bitio iznim , 40 gün rapor hakkım war,20 sini kullansam,mayısta başlamış olurum,eee zaten haziranda okul kapanıo ,2 ay tatilim war yeniden ewde olucam,senin nie öle erken bitio iznin,ben doğum öncesi iznimi kullanmadım doğum sonrasına aktarmıştım,çok ii oldu

ii akşamlar hanımlar......hihoyyyt
yine kimsecikler yok herkez bebişleriyle sanırım.. benimkide kucağımda emiyoo şimdii memeye çok düşkün...:ecrin_bebek:
teyzeleri size oğlumun sitesinin adresini vereyim bakarsınız oğluşumun resimlerine... İSMAİL' İN BÜYÜME GÜNLÜĞÜ delikafadulden
sonunda izimde 40 ımız çıkıyo... biz daha hiç dışarı çıkmadık.. havalar soğuk die eşim izin vermiyo ama öyle bunaldımki artık... üst katımda kaynanam var sadece oraya çıktık... annemde sık sık geliyo gelen gidende oluyo ama dışarı çıkmak başka.... eşimde sinir ediyo asla çıkamazsın dio havalar ısınana kadar nasıl ikna ederim bilmiyorum neyse ben sıkıntılıyım bu aralar herkez iiyidir umarım

reyhan bence çocukla çıkmasan bile kendin çık bi hava al güzelim hep evde bunalırsın valla yarım saat bile olsa çık bence :jeyyar:
bende kızımın tırnaklarını kesip eldiven takmıyorum ama gazını çıkarmak için aldığımda boynumu hep çizdi jilet gibi valla tırnak değildekaydirigubbakcemile3
ay hava düzelsin dağ tepe kızımla dışardan eve girmicem kaydirigubbakcemile2

hayatımız bi düzene gimediki.. gündüz pek uyumuyo uyuduğu zamanda ya evi toparlıyorum yada bende onunla uyuyorum... çok sıkıldım çokk.... anne olmak çok zormuş..

iyi aksamlar guzel anneler size birsey oracaktim ... su kirki cikma olayi bebegin dogdugu gunude sayiyormuyuz???? gerci ben ilk gunden beri oglumla disarilardayim her isimi kendim yapiyorum--- ha birda sizinkiler bir ayda ne kadar kilo aldilar benimki 1 kilo 150 gr almista :1shok:

EKİNSU kolay gelsin taşınmak zor zanaat ama artık şirketler var bu işi herşeyiyle halleden,biz taşınırken sabah 8 .30 gelmeleri üzerine anlaştık akşamdan ben özel eşyalarımızı bir bavula aldım sadece sabah eşimle 8 e doğru kalktık yan komsuya kahvaltıya geçtik öğlen 1,5 -2 sularında yeni eviimizdeydik bize yerleştirmemiz için sadece bavullarımız bırakılmıştı hatta adam baktım gardolabımı yerleştircek dedim yok saolun ben yaparım:) yani bebekle böyle bir şirket çok işini görür anlamazsınız bile

günaydın kızlar nasılsınız....
ben hiç iyi degilim eşim grip olmustu dün bende de kırgınlık vardı sabaha karsı oglumun öksürük sesiyle uyandım o kadar acı öksürüyor ki gözleri akıyor ve kırmızı ...doktoru aradım randevu yokmus bugune acil diyorum yine de anlamıyor:mymeka:doktor bakıcam yada götürcem doktora dalcam iceri moralim bozuldu ben bakamıyor muyum ogluma yaaaaaa.....eee tabii kırkımız cıktı o günden beri sokaklardayız ...bir daha evden dısarı cıkarsam :çok üzgünüm:
mevlüt okutanlar allah kabul etsin...
nazlıcan aklım hep sende ve ege de cok cok gecmiş olsun...
ekinsu bana da komsu musun bari nereye tasınıyorsun....
gülceeeeeeeeeeee bitanesinŞeniz

Günaydın
montesori çok geçmiş olsun, nazlıcan size de geçmiş olsun bir an önce iyileşip olanları gülümseyerek anacağınız günler çabuk gelir inşallah.

Elacım hangi markaymış o biberonlar gerçi marka veriliyo mu bilmiyorum ama...Valla kafamdaki projeydi osengözlerimebaksanabBenim kz meme seviyor da memede süt yok..Bari o tarz biberonla verelim biz de emzik sevmiyoruz..Ama emme refleksi çok kuvvetli habire elini emiyor endişeleniyorum..Emziğe de bir türlü alışmadı..Öğürüyor habire

pembe nerde oğluyla eve döndümü acaba :uhm::uhm:

Dönmedik canım maalesefsenağlamaCuma günü 4 gibi beni çağırdılar emzirme eğitimi vercez diye.Beslenme sorunu yaşayan bebeklerinin uzman eşliğinde emmesi gözlemleniyomuş.15 gün sonra ilk defa oğlumu kucağıma alcam emzircem diye uçarak gittim.Hemşire verdi kucağıma o anı asla unutamam sanki yeniden doğum yaptım yeniden kavuştum meleğime.Sabaha kadar birlikteyiz belki gündüz de çıkar evimize döneriz diye hayal ettim canımla.Ama grip olmuş burnu tıkalı zor nefes alıyordu öksürüğü vardı ememedi yavrum.Sütü sağıp biberonla ağzına damlattım tüm gece tıkanıcak diye korka korka.Gündüz 50 g vermiş.Gece yine tarttılar 30 g daha vermiş.Apar topar aldı hemşire şekeri düşer çok kilo vermiş bi günde dedi.Burnu da çok tıkalı ememiyo biberonla beslemek de tehlikeli nefes alamıyor çünkü hemen serum bağladılar.Oksijen verdiler.Benim yanımdayken karnı aç olmasına rağmen hiç ağlamadı meleğim ama ayrılınca bastı feryadı.O içerde ben dışardasenağlamaHemşire susmuyo hemen sütünü sağ da ben vereyim dedi.Sütü içti lıkır lıkır sonra sustu uyudu.Benim oğlumla kavuşmam da orda bitti eve döndüm harap bir haldesenağlama

Son düzenleme:
günaydın herkese iyi bir hafta olsun..tribündekiler sizede iyi haftalar olsun :))

montesori çok geçmiş olsun canım ne kadar dikkat edersen et bişekilde mikrop bulaşıyor çocuklara işte zaten eşinde hastaymış ondan geçmiştir ama mutlaka doktora götür bronşite çevirmesin öksürüğü..dün gece senin kulaklarını çınlattım tahinli kurabiyenden yapmıştım :)) ekinsu sana değil canım bana komşu geliyor çok yakınız kahve içmeye gideceğiz birbirimize :))

pempepanter canım allah yavruna şifa sana da bol sabır ,güç versin inşallah en kısa srede atlatırsınız bu günleri..

günaydın ocak anneleri umarım sizlerde bebişlerde iyidir.

dün bizde gezdik.oğlumu anneme bıraktım ama içim bir türlü rahat etmedi.çok güzel uyumuş.beni bir dakika oturtmayan çocuk anneme bırakınca uyumuş.

montesori sakın gecikme doktora gitmekte.eymen de ilk öksürük başlamıştı şurup verdi doktor ama bir türlü geçmedii bronşite çevirdi..6 tane iğne yedi canımın içi ya.tam geçti derken cuma günü aşısı vardı akşam eve geldim yine öksürük başladı hemen doktorunu aradık şurup verdi geçti gibi öksürüğü.bundan sonra kalabalık bir yere gidince hemen şurup vericem hastalanmasın.çünkü çok çabuk kapıyor hastalığı.

balımcım nasıl oldu şimdi eymen geçtimi bronşiti iyice..
bence biryere giderken ilaç vermek yerine bir süre dişimizi sıkıp
dışarı çıkmamak..doktor bize yasakladı gitmeyin kalabalık yerlere dedi..
sonuçları kötü oluyor yavrucuklara yazık,gezicez diye harap etmeyelim
bu kışta böyle geçsin napalım..

saol linaycım inşallah...
balım geçmiş olsun meleğin biran evvel iyileşir inşallah.
Nazlıcan size de geçmiş olsun minik oğlunla sana Allah güç versin.Allahım tüm melekleri korusun.

günaydın hanımlar... berbat bir gecenin ardından...

hasta olanlara çok geçmiş olsun.

ezgimiz akşam 9 da uyandı başladı aglamaya allahım gece 11. 30 oldu hala alıyor ama ne aglamak krize girdi ne yaptıysak fayda etmedi gaz sancısı dedik ama bir türlü geçmedi... bayılacak diye korktuk kendinden gecercesine aglıyordu... apar topar çıktık hastaneye gidelim yeter artık dedik. eşim yazık çorap bile giymemiş ev kıyafetleriyle çıktık. arabay bindik sustu bizimki bakınıyor nasıl. bu kez ben başladım aglamaya allaha şükür birşeyi yokmuş diye...

allahım ne zor birşey ya. ben doğuma giderken böyle panik olmamıştım. hiç sanmazdım böyle aglıyor diye hasteneye götürüceğimi ama insan öyle çaresiz kalıyorki.

eve geldik yine mıkırdandı ama sonunda 2 gibi uyudu... şimdi hala husursuz birşekilde uyuyor bu gaz olayı feci. allah hepimizin yardımcısı olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…