2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

pembe, filiz geçmiş olsun canım. İnşallah atlatırlar bir an önce.
Marsg siz daha ilk mi öyle gece gezmelerine çıktınız:))))
Bu soğukta başka birşey için çıkmayız ama onlar ağladımı gece 1 lerde 2 lerde bizde çıktık dışarı.Bizim yaramaz anında uyumaya başladı.
Bizim de babamız hastaydı, geçen hafta.Odaya girmedi, oğluşunu kucağına almadı.Karşıdan bakıp bakıp çok özledim seni diyordu:))))İki gündür de benim burnum tıkalı, hasta olmadan oğluşuma geçirmeden atlatmak için uğraşıyorum.
Esra bizimki de yatmayacak, kucakta dolaşacak illaki. Oturmayacağız bile, sürekli gezeceğiz.Kucakta rezil bir şekilde, kafa yana yatmış durumda uyuyor, yatağa yatırınca gözler faltaşı gibi açılıyor.
Bende emziğe alıştırmaya çalışıyorum ama bazen alıyor bazen almıyor. Özellikle karnı tokken, beni emzik yerine kullanmasın diye vermeye çalışıyorum.

aynen meral,ayakta yaylandıkmı gezındıkmı hemen uyuyo,yoruluom biraz oturuom hemen farkedıo açıo gözunu cın gibi,nasıl anlıolar şaşırıom,walla sırayla ben babası anneanesı gezınıoz ewde ,çok komık bı haldeyız:))
annem dedimya alıştırdı iyyi oldu emziğe,rahat ettım walla

kızlar cok kötüyüm nolur yardım edin doktora gitmek istemiyorum ne kullanmalıyım size güveniyorum ....sürekli hapsırıyorum kırgınlıgım var gözlerim ve burnum akıyo nane limon ve ıhlamur içiyorum baska ne yapsam ki...oglum da perisan oldu gözler kıpkırmızı o öksürürken içim parcalanıyor.bu gece nasıl emzircem uyku sersemi nasıl kucagıma alıcam bilmiyorum düşürmesem bari....evde maskelerle geziyoruz pinponette bize bakıyo diyordur bu haydutlar kim diye...

montesori bende aynı senin gibi olmuştum ne kadar ıhlamur portakal suyu içsemde çok etkili olmadı dr antibiyotik verdi ertesi gün geçti.bence vakit kaybetme şimdi kızımın burnu tıkandı keşke daha önce gitseymişim diyorum.

merhaba kizlar
O kadar uzuluyorum ki el kadar bebekler hasta oluyor, cok kucukler ilaclar, suruplar vb. icin ama ihtiyac duyuyorlar iste.
Kizimin bugun tedaviye basliyali 13 gun oldu, normalde 10 gundu, ama kakasinda kan gorunce doktoru aradim 9.gun, 1 hafta daha devam et dedi, icim gidiyor ilac verirken onun karacigeri daha ne ki? Bide ise yarasa icim gam yemicek bu sabah yine kan vardi bezinde, kafayi yiyecem. Hava buz gibi saglik ocagina kilosunu olcturecektim gidemedim, asilari daha olmadi hasta olur diye korktum. moralim cok bozuk senağlama :çok üzgünüm: ooofffff

yine ayaktayız,
gündüz bütün gün uyudu emmek için bile uyanmadı nerdeyse, uyurken zorla emzirmeye çalıştım, uyanıkkende memeyi ağzından bırakmıyo,
ezracım iki üç gün kadar sab sımplex kullandık ondanmı oluyo diye bıraktım iki gündür ama yine aynı, akşam 9 oldumu başlıyo uyanmaya, 12-1 oldumu gözler fal taşı gibi açılıyo, ay gündüz uyandırmak için okadar uğraştım altını açıyorum üstünü çıkarıyorum yüzüyle gözüyle oynuyorum banamısın demiyo deli olucam, uykusu varsa uyanık tutmak mümkün değil yani, emziği sütlacada batırdım şerbetede batırdım öğürmekten mahfoluyo ağzına girince, ay nasıl alıştırıcam ben bunu emziğe ve gece gündüze yahuu

Ay hasta masta olmasında razıyım diyorum ama bu gidişle ben hasta olucam hemde kafadan :)) ençokta işe başlamak düşündürüyo beni

günaydın:))
herkese mutlu günler diliorum:))
aslımı beklerken canım bozma moralini geçecek az kaldı,dermansız derdimiz olmasın..
kuzi yıkadın mı canım uyandırmak için soona da acıksın iice ağlasın azcık bak nası uyanıo..ay çok mu vahşi oldu?? ne bilim o geldi aklıma..

Tüm bebekler bir an önce sağlıklarına kavuşur umarım. Hiç kolay değilmiş evlat sahibi olmak, canından daha değerliymiş evlat. Allah bebişlerimize iyi günler göstersin..

Bebeğiniz 2 aylık olana kadar ne zaman isterse emzirin demişlerdi, 2 saati geçmemek koşuluyla.. son bir kaç gecedir benim oğlum sürekli uyanıyor emmek istiyor. (gerçi ben uyku sersemi olduğum için ne istiyo diye bakmadan hemen memeyi dayıyorum ağzına) . şimdi emme süresini nasıl 3-4 saate çıkarabilirim, sizce bunun için zaman uygun mu?

işallah canım hepsi iyi olsun bi daha da ufak tefek hastalıklar dışında hastalanmasınlar:))
bu 3-4 saatte bi emzirmeyi bilmiodum canım ya??ben her ağladığında vermiorum bazen anlıorum ne için ağladığını ona göre davranıorum ama açıkmışsa vermeden nası öğreteceğiz ya ben üzüldüm şimdik:çok üzgünüm:bi araştırayım bakayım ne yapacakmışız bu ay??

herkese günaydınlar umarım herkes iyidir aslımı beklerken sana iki dr iki farklı şey sölemiş acaba ikinci dr damı yanıldı arkadaşım başka birine daha göstereydniz ay bu dr larında hangisine inanıcaz şaşırdım kaldım valla
kıslar yarın bizimde aşı günümüz ay bugünden strese girdim üç aşı nasıl olcak bu çocuk işallah ateşi falan çıkmaz evdede tekim zaten çok paniğim şimd,den dert edinmeye başladım valla
sheeda güzelim benim oğlanda başlardfa 1 saat yada iki satte bir emiyordu simdi 3 saatte yada 4 saatte bir emiyor kendiliğinden değişti ekstra bişey yapmadım hatta ben acıkmıştır deyipte memeyi ağzına veriyorum almıyor valla ama emme süresi artmadı onu nlşamış değilim hala 5 altı dakia zorla 10 dakika emiyor hoş dr yeter demişti ama yarın belli olucak kilosundan kıslar 2 ay kontolüne giden varmı bebişleiniz kaç gram almış 2 ayda

:roflol: valla ben sabaha karşı daha vahşi olabiliyorum seninki bişey değil merak etme.
uyandırmak için yıkamadım çünkü bu seferde yıkayıp doyurunca hepten ağır uyuycak, o yüzden bu akşam yıkamayı düşünüyorum, havada okadar soğukki korkuyorum hasta olacak diye.
Rezene'yi de gündüz hiç vermiycem bugün akşam vericem bakalım farkedecekmi.
Sabah dün akşam 10 gibi uyandı sabah 6'da kayınvalidemi çağırıp devrettim, 10 gibi uyumuş nihayet velet, bu arada öyle çok fazla ağlayıp bağırmasıda yok, yani bir derdi olsa ağlar zaten, artık uyuyamamaktan uyku sersemi oluyo sabaha karşı kucağımda bir sağ omzuma atlıyo bir sol omzuma, kafayı gözü vuruyo suratıma, sürekli hareket halinde kollarım koptu artık ya ayyyyy

evet rezene uyku yapıo sanırım nil de uyuo hiç adeti diildir bu saatte uyumak:ecrin_bebek:
o kafa atmalar bizde de var canıda acınıo ben anlamıorum??
işallah düzelir canım artık daha rahat günler çookk yakınhihoyyyt

İnşallahh inşallah işe başlamadan düzelmesini ümid ediyorum ama çok zor görünüyo,

rezene bizimkine uyku yapmıyo işte, gecede verdim sabaha kadar gözünü kırpmadı, gündüz uyuması gece uyumadığı için bence rezeneden değil ama yinede gündüz vermiycem sadece akşam vermek daha etkili olur belki

Sheeda emzik veriyomusun sen onunla oyalanır belki bir müddet.

slm kizlar nasilsiniz umarim beislerde sizlerde iyisinizdir.arkadaslar bi sorunum var oglum 4günden beri kaka yapmiyor huzursuzda degil sizce ne yapmaliyim.annnem arkasinda sabun ver dedi sizce yapimmiii

Gülsü sabun uygulayanlarda var ama nekadar doğru bilmem, birde bir çay kaşığı sıvı yağ içiriyolar bazıları,
3 gün yapmaması normalmiş ama 4 gün çok olmuş gerçektende.

Kuzi benimki inatla emzik almıyor, ben de çok zorlayınca kjendimi kötü hissediyorum vazgeçiyorum...

Gülsü benim doktorum böyle bir şey yaşarsak endişelenmemiz gerektiğini olabileceğini söylemişti, doktoruna sormadan öyle bişey yapma bence

Benimkide almıyo ama zorlayıp duruyorum kaç gündür, her ağzına girdiğinde öğürüyo bende kötü oluyorum ama almak zorunda onunda benimde rahatımız için çünkü oyalanmak için beni kullanıyo emzik olmayınca.

Arkadaşlar emzirme aralığını 3 saate çıkarmak gerekiyomuş artık..Sütün yağlanması açısından.. Aslımı beklerken geçmiş olsun..
Kuzi gündüz sürekli konuş,sesli ortam olsun..oda bol ışık alsın..Gece ise çok ses olmasın loş ışık olsun,ışığı gece sakın kullanma..Mümkünse bezini değiştirme..

Şu emzik işi benim de canımı sıkıyor..Almıyor bir türlü ve de elini emiyor..Benim asıl sorunum elini emmesi
Eğer emziğe alıştıramassam sürekli elini emicek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…