2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

sheeda maşallah efeye :nazar: çok tatlı olmuş.şimdiden yakmış ortalığı..

kızlar nesimde anca iki dk emiyor.artık tüm bebişler öyle heralde..normal demekki büyüdüler artık hızlı emiyorlar..

gülce geçmiş olsun canım dün okudum bir türlü yazamadım..annen şimdi nasıl??

iki gündür hava güzel ankarada.yürüyüşe başladım..haziran sonunda düğünümüz var antalyada..gitmişken düğün arkasınada tatil yapacağız.acil incelmem lazım..((( alışveriş yapmam lazım..tatil için ne almalıyım oğluma..mayo giyebilir mi yoksa şu mayo bezlerden mi giyer..denize girdirmek doğru olur mu? 5 ay 10 günlük olacak o zamana..ay çok sordum galiba..

kızlar inanmıyacaksınız yine misafirim geliyor,az sonra kapıyı çalarlar heralde,bizim kız ağlamaktan sesi kısılmış durumda,çıldırmamak elde değil.ne yapıcam bilmiyorum:çok üzgünüm:bilg. çok seviyor diye otutturdum kucağıma sesi kesildi.

iki gündür hava güzel ankarada.yürüyüşe başladım..haziran sonunda düğünümüz var antalyada..gitmişken düğün arkasınada tatil yapacağız.acil incelmem lazım..((( alışveriş yapmam lazım..tatil için ne almalıyım oğluma..mayo giyebilir mi yoksa şu mayo bezlerden mi giyer..denize girdirmek doğru olur mu? 5 ay 10 günlük olacak o zamana..ay çok sordum galiba..
ben araştırmıştım biraz ....
*Yolculuklara çıkmadan önce ve yolculuk esnasında çocuklara hafif ama besleyici yemekler yedirilmelidir.
* Tatile çıkmadan önce hava şartları öğrenilmelidir.
*Araba yolculuklarında mutlaka araba koltuğu kullanılmalıdır
*Küçük işletmelerde tatil düşünülüyorsa, yedek çarşaf ve havlu alınmalıdır.
*Geceleri serin olabileceği düşünülerek, battaniye
ve giyecek alınmalıdır.
*Kıyafet olarak, salopet, şort, t-shirt, lastik ayakkabılar ve şapka tercih edilmelidir.
*Giyeceklerin kumaşı pamuklu olmalıdır. Güneşi geçirmeyecek şekilde seyrek dokumalı olmamalıdır.
*Bebeklere ve çocuklara havuz ya da deniz kenarında oynarken, can yeleği giydirilmelidir.
*6 aya kadar bebekler direkt olarak güneşe maruz kalmamalıdır.
*Çocuklar güneş altında 15-20 dakikadan fazla tutulmamalıdır.
*Suya dayanıklı, en az 30 koruma faktörlü koruyucu kremler, her 3 saatte bir çocuğun vücuduna sürülmelidir.
*Sinek ve böcek kovucu aletler ve spreyler alınmalıdır.
*Ateş düşürücü, ağrı kesici, böcek sokmalarına karşı alerji ilaçları mutlaka yanınızda bulundurulmalıdır.
*Çocuklar çok kalabalık deniz ya da havuzlara sokulmamalıdır.
*Bebekler ve küçük çocuklar, saat 11.00 ile 16.00 arasında direkt güneşe çıkarılmamalıdır.

herkese merhaba kızlar

reyhan.sheeda,ismiye,aalisha maşşallah bebişlerinize hepsi çok tatlı nazar değmesin

esracımı göremiyorum kaç gündür merak ettim yaw arim bari vakit bulabilirsem..

nohocy arkadaşlığını kabul ettim çok saol cnm...inş düzelir kızının keyfi yerine gelir bi daha da kusmaz.
aycacım inş emer bebişinin geçici bi durumdur

dünür bakma tribünden napıyosun damadım nasıl??

biz çok kötü bi gece geçirdik kızım 2de uyudu ben yatasıya saat 3 buçuk oldu anca toparla et çamaşırlarım vardı onları ser falan derken yattım neyse ben yatınca sanki bi yerine bişi olmuş gibi ağlamaya başladı babası kalktı oda oda gezdirdik öle sustu ama sabah saat yarıma kadar ayaklarımda uyudu hala daha ayaklarımda yatırdığım an uyanıyooooooo kafayı yicem artık

valla talya senin bu misafirlere can dayanmaz..

aşık, Allah nasip ederse biz de haziran sonu antalyadayız :)) neresinde tatil yapıcanız bakalım..aman güneş ışığına direk çıkartma..hele de 11-16 arası..

valla talya senin bu misafirlere can dayanmaz..

aşık, Allah nasip ederse biz de haziran sonu antalyadayız :)) neresinde tatil yapıcanız bakalım..aman güneş ışığına direk çıkartma..hele de 11-16 arası..

larada canım..o saatlerde biz bile denize giremiyoruz.eşimde bende beyaz tenliyiz kavruluyoruz..ben nivea 30 faktör güneş kremi kullanıyorudum.bebklere hangi marka düşünüyorsunuz..aslında onlarda kimyasal kullanmakta istemiyorum ama başka türlü de güneşe çıkamaz..

bilmiyrm ki aycacım yaa burnu tıkalı çok herhalde ondan rahat yatamıo sanırım...

kançiçeğim nice yıllara sağlıklı mutlu yıllar gör inş

esracım ii insan lafın üstüne gelirmiş bende daa şimdi dedim nerde acaba die

biz de lara civarında olucaz..kırmızı karanfil tak naniknanik

barcli yok mu o burun damlalarından..kıyamam yaff, ağlamasın yavrular :1no2:

a esra gelmiş..

ben geldimmm misafırlerım war giremıorum bu akşam dönüolar artık
umarım herkes iidir,biri özet geçse bari?

burcucum gördüm canım ewet tam üstüne gelmişim,nasılsın elvin nasıl,az önce menemenden geldım toplantı varmış kubılayda dedım ewı bılsem 2 dkka uğrardım,

saat 16 da randevum var, diş için gidiyorum yine, ne dişmiş yahu, bu 4. gidişimiz..bu da bana ders olsun..işini halledipte gelsene, yarım saatlik işi vardı tr de...:1closedeyes:

X