2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

bu arda kizlar oglum 7kilo 800gr olmus sizce beslenmesi nasil kilosu normalmi cevaplarsaniz beni cok rahatlatirsiniz kizlaryaaaaaa

selamlar yemeklerimi hazırlayıp geldim umarım oğluş uyanmaz hemencikte azcık takılırım

gülsü maşalllah kiloıs gayet iyi canım sen emzirince zaten süt bitmiş üstüne 30 sağmışssın hayatım ki bebekler sağmaya oranla daha çok çeker bence senin bebeğin kilosu çok iyi o yüzden hiç dert etme mamaya falanda gerek yok

sagol inaysa icimi rahatlattin canimya neyse bende ymeege gidim kocam saofra basinda beni bekliyor hadi görüsürük yine öptüm bebisni

kızlar bugün hastanede 3 yaşında bir çocuk herkezin içinde annesine meme meme diyip göğsüne yapıştı etraftaki adamlar nasıl baktı anlatamam ay çok kötü bir durumdu yaa okadarda emzirilmezki en fazla 2 yaş.size bide eşimin halakızının hikayesini anlatimde gülün oğlu şuan 6 yaşında annesi bunu 2 yaşına kadar emzirmiş maşallah.bigün halakızı annesi bide namı diğer velet alışveriş merkezine gidiyorlar velet meme meme diye yaygarayı basmış hatunda emzircek yer bulmak için etrafı kesiyo bi yandanda veledi sakinleştirmeye çalışıyo velet bakmış meme vermiyo anası o an gördüğü yarım vitrin mankeninin memesine yapışmış:roflol::roflol:bizim hatun anlatırken bile hala utanıyo :roflol:bi ondakka baka kaldım gidip mankenden çocuğu bilem alamadım diyo anneannesi utana sıkıla gidip zorla koparıp almış tabi millet gülmekten yerlerde bizim hala kızı topukkk:roflol:
ben hastanedeki olayı anlatınca oda bunu anlattısırnaşık şey

herkese merhaba.uzun zamandır giremiyorum girsemde geçmişi okuyup çıkıyorum.ne güzel emme sorunumuz bitti diyordum yine aynı devam ediyor.kaşıkla beslemek çok zor sağma malzemelerini temizle kurula yedirmek zaten uzun sürüyor.bu kadar zahmete kilo alımı iyi olsa o da çok yavaş.inaysa sizin nasıl gidiyor canım?

kıs dünür :dilcikar:napyon oralarda erkek tarafı insan bi slm çakar.bide erkek tarafı olcen:eek:klava:

slm kızlar nasılsınız? ben pek iyi değilim. bu sene çevremde o kadar çok hamile var ki eşimle arkadaşlarımız kuzenlerimiz akrabalarımız... ama bu 2 ay içinde 2. üzücü olayı yaşadık bugun. 2 ay önce arkadaşımın bebeği doğduğu gün öldü. bugun de eşimin kuzeninin. bebeğin kalp atışları hızlanmış erken doğuma aldılar ama bebek doğduktan sonra kaç kere kalbi durmuş şokla tekrar çalışmış ama bir kaç saat dayanabildi minicik yüreği. daha anneciğinin bile haberi yok çok üzgünüm Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın

olmuyor böyle dünür :mymeka:
valla çocuklarımızın aşklarını saadetlerini tekrardan gözden geçirmeye karar verdimCADIARZU

slm kızlar nasılsınız? ben pek iyi değilim. bu sene çevremde o kadar çok hamile var ki eşimle arkadaşlarımız kuzenlerimiz akrabalarımız... ama bu 2 ay içinde 2. üzücü olayı yaşadık bugun. 2 ay önce arkadaşımın bebeği doğduğu gün öldü. bugun de eşimin kuzeninin. bebeğin kalp atışları hızlanmış erken doğuma aldılar ama bebek doğduktan sonra kaç kere kalbi durmuş şokla tekrar çalışmış ama bir kaç saat dayanabildi minicik yüreği. daha anneciğinin bile haberi yok çok üzgünüm Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın

:eek:başınız sağolsun canım yaaa çok çok üzüldüm.ALLAH sabır versin ne diyip ne kadar zordur böle bir acıya dayanmak.sen aylarca karnında taşı hisset sonrada kaybet Allahım sabırların en çoğunu versin onlara canımm

sedacım çok komikmiş gerçektende.benim eşimde geçenlerde postahaneye gitmiş.bi tane kadın gelmiş çocukla 2,3 yaşında falan varmış.çocuk başlamış ağlamaya kadınla eşim arasında bi koltuk varmış kadın oturmuş memesini çıkarmış çocukta ayakta öle emmiş annesini tabi herkes görmüş kadının memesini...şaşırdım yaa kadındaki rahatlığa hanımefendi rahatını da bozmuyo çocuk ayakta emiooo..

heracım başınız sağolsun allah sabır versin çok zor valla kıyamam yaa

ana nü güzel yapmışlar çevrim içi çevrim dışı olayı olmuş

kızlar bugün hastanede 3 yaşında bir çocuk herkezin içinde annesine meme meme diyip göğsüne yapıştı etraftaki adamlar nasıl baktı anlatamam ay çok kötü bir durumdu yaa okadarda emzirilmezki en fazla 2 yaş.size bide eşimin halakızının hikayesini anlatimde gülün oğlu şuan 6 yaşında annesi bunu 2 yaşına kadar emzirmiş maşallah.bigün halakızı annesi bide namı diğer velet alışveriş merkezine gidiyorlar velet meme meme diye yaygarayı basmış hatunda emzircek yer bulmak için etrafı kesiyo bi yandanda veledi sakinleştirmeye çalışıyo velet bakmış meme vermiyo anası o an gördüğü yarım vitrin mankeninin memesine yapışmış:roflol::roflol:bizim hatun anlatırken bile hala utanıyo :roflol:bi ondakka baka kaldım gidip mankenden çocuğu bilem alamadım diyo anneannesi utana sıkıla gidip zorla koparıp almış tabi millet gülmekten yerlerde bizim hala kızı topukkk:roflol:
ben hastanedeki olayı anlatınca oda bunu anlattısırnaşık şey

:roflol::roflol::roflol::roflol:

heracım başınız sağolsun,allah acılı annelere sabır versin,çok acı gerçekten...

Merhabalar,
Sonunda zaman bulup girebildim kk'ya.Umarım herkes kuzularıyla mutlu ve huzurludur. Geçmişi bile okuyacak vaktim yok zaten son girdiğimden bu yana ~100 sayfa geçmiş....
Kızımda çok ilginç bir şey oldu. Omuz başları kızardı sonra yara oldu. Doktora götürdük bodylerin çıtçıtlarına karşı alerjisi varmış. Şimdi omuzlarına tülbent koyuyorum. Benimle aynı şeyi yaşayan var mı acaba?

gecmıs olsun canım bulabılırsen ustten ccıtcıtsızlar var onlardan al bu olabılen bısey duymustum daha evvel hatta bı arkadasımda da var gumus olamayan hıc bı takıyı kullanamıyor saat bıle

erkeğin esmeri makbuldur şekerim....bizim kabulümüz

hee bende hep oyle derdım cıkolata gıbı adam buldum :)))
ii sorun yok o zaman

slm kizlar nasilsiniz umarim herkes iyidir.gamze sen hamilemisin yeniden tickerin öyle gözüküyorda.kizlar hla adet olmadim 2,3defa oldum dogumdan sonra ama simdi olmuyorum.test yaptim gecen hafta bisey yoktu ama yinede korkuyorum.aranizda kazaya kurban giden oldumu.bebisler nasil hepsini öperim yavrularin

ben yakında hamıleyım dersem sasırmayın ne ben ne esım korunmuyoruz hap kullanamam spıral de esım asla ıstemıyor kendı de saldım cayıra meval kayıra modunda
yatagı ayırıcam yakında

bide kizlr ben yurt disindayim aptamil 2nasil kullaniliyor ben anlamadim.olum buayin21de 4aylik olcak.sizce baslimmi yoksa doktorami danisim
ben gecengun doktorumuzla konustum kac aylıkdı dedı 4 dedım bakım ne dıcek dıye aptamıl 1 ver dedı

demirinlekesi malasef çıkmıyo , emin olmamakla birlikte hem tadı güzel hemde lekesi çıkan demir ilacı varmış ecz. satılıyomuş

alisha benim oğlumda şu saat oldu beni emmedi, çok kırılıyorum neden beni emmiyo diye oysa en sevdiğim şey beni emmesi.Beni emmediği gibi huysuzluğuyla benim annemden emdiğim sütü de burnumdan getirdi :)

efecım annecıgını uzme bak o senın ıcın sut olsun ogluma dıye neler edıyor yazık anneye

yanlız anamdan emdıgım burnumdan geldı sozunu tuttum yenı favorım kaydirigubbakcemile3

of kızlar ben tam bir tatlı bağımlısı oldum.doktorluk valla benim sonum.hiç bir şeye vakit bulamıyorum tatlı yapmaya buluyorumm.bütün gün yemek yemesem aramıyorum tatlısız duramıyorum..hiç bir şey yoksa reçel yiyorum kaşık kaşık...eskiden ben yemezdim tatlı ya noldu bana anlamadım..sizde de öyle mi yoksa ben mi anormalim..
bende oyleyım asık super bı cozum buldum bır kase yogurda ıkı tatlı kasıgı recel dok ye yogurdu bol olsun bak bıdaha seker ıstıcekmı canın kaydirigubbakcemile3

[

basınız sag olsun cok uzuldum ya senağlama

ya arkadaslar kaan kucagımda yarım yamalak okudum :nazar:

bu arada gamzecım hosgeldınnn
alısha ben de gecen gun sarımsaklı yogurt yemıstım demekkı kaan o yuzden benı emmedı ıyı oldu soyledıgınız saol

dısarı gıttık oglusumla bı bayan geldı sevdı bısey demedım elıyle elını yuzunu elleyınce lutfen dokunmayın dedım nerdeyse dovecektı benı mayakmı ne

kım severse sevsın maşallah dedırtıyorum her kes de ayyyy benım nazarım degmezkı dıyor cok komıgıme gıdıyor herkes aynı cumleyı kullanıyor kaydirigubbakcemile3
yabancı tanıdık herkese dedırtıyom kaydirigubbakcemile3

ammaaa yazdımm heeee aksama kocıse cene kalmadı ii oldu kafa dınlıcek kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

heracım basınız sagolsun yaaa cok acı olaylar allah kimseyi evlat acısıyla hastalıgıyla sınamasın evlatlarımıza kaldıramıcakları yükler vermesin onları her daim dogru insanlarla karsılastırsınhayırlı evlat kılsın rabbim meleklerimizi....allah ailelerine sabır versin.....

özlem nbr menüde ne var

Selam herkese bi okuyayım dedim anca bitirdim, şimdi de yemek hazırlamaya gidicem, malum yerim yer görmüyo valla, işten gel, çocuğu uyut, mutfağa koş, saat 10'da yemek yiyoruz topla çocuğun altı karnı derken 12 gibi yatıyorum hayat bukadar monoton olabilir yani.

bu arada aklımda kalanlara yazayım
Gülsü sen sürekli emzirdiğin için göğsündeki süt azalmıştır o an için, yoksa 30 cc'yi yeni doğan bebekler içiyo, kilosu çok iyi maşallah nerden baksan 90-100 cc içiyo olmalı seninki, ben çalıştığım ve sütü gündüz sağdığım için hesaplaya biliyorum, mesela benimki sabah 8'den akşam 7'ye kadar 600 cc rahat içiyo, bir seferde ortalama 100 cc içiyo yani.

Sedakt çok güldüm hala kızının durumuna adamı rezil eder bu veletler :))

Ya çok moralim bozuldu iki gündür kızlar, işyerinde arkadaşım kazara hamile kalmış, bir kızı bir oğlu var, üçüncüyü istemiyorum diye çocuğu aldıracak pazartesi günü. Aslında maddi durumuda iyi, üç tane çocukta çok değil, olsa dört beş tane neyse derim, sadece çalıştığı için bakacak kimse yok diye düşünüyo, bir sürü şey söyledik ama aldırmaya kararlı, insanın başına gelmeden tabi anlayamaz onun durumunu ama ben olsam işten çıkar yine de bakardım o çocuğa, benim çocuğum tüp bebek olduğu için mi çok duygusal düşünüyorum bilmiyorum ama çok yazık değilmi ya, 10 sene 20 sene çocuk hasreti çekip, her ay o testteki çift çizgiyi görme hayaliyle yaşayan bir sürü insan var. Kimse kimsenin derdinden anlamaz tabi ama nebiliyim işte, Allah isteyenlere versin inşallah.

X