2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Talyacım benimde sayfa açık bir daha giremem kk ya diye açık bıraktım, bir taraftanda iş yapmaya çalışıyorum ev toz içinde hiç sevmiyorum böyle kirli olunca oturasım gelmiyor evde valla , oğlanı uyutmuştum şimdi kalktı onun yanına gelince birde kk ya bakıyım dedim

yok yaaa..benim de göğüs var baya..Gerçi öyle şırıl şırıl süt yok ama evvelinden de irilerdi..Şimdi hem sarkık hem iriler:1no2:

Al benden de o kadar..Yemek de yok..Benim kzım max 30 dk uyuyor..Ben de tembel bir anne olaraktan netteonu bunu araştırayım derken kızuyanıyor

ekinsu ben bıraktım evi kendi haline,bu hafta iş miş yok.geçen hafta misafirler canımdan bezdirdiler valla bu hafta ne yemek ne iş tatil yapıcam yeter artık.....tabii bunlar güzel hayaller:roflol:
benim kızında 30 dakikayı geçmez uykusu çok nadirdir 1-2 saat uyuduğu.şimdide ablası okuldan geldi sesini duyunca açtı gözünü,ama ablası aldı şimdi odasına götürdü çok özlemiş kardeşini..
aynen canım ya şekilleri değişti. kilo verince eski hallerine dönmezlerse diye korkuyorum,artık biraz kestirip bide silikon taktırırız:lepi:,bizim kızlardan biri taktırmıştı slikon kimdi ki hatırlayamadım...CADIARZU

ay kıyamam ben onun bacaklarına..çok dikkatli olmak lazım kıyafet konusunda...korkutmak gibi olmasında kızlar çorapların içine bile bakmak lazım.bazen uzun ipler kalıyor..parmaklarına dolanır allah korusun...komşumuzun bebişinin başına gelmişti böyle bir kaza :çok üzgünüm:

kızlar dün eşim demezmi iyice saldın kendini diye çok moralim bozuldu bide üstüne kayınvalidem göbeğin benimkini geçmiş deyince iyice sinir oldum.evden dışarı çıkmıyorumki doğru dürüst niye giyinip süsleneyim.ama benim süslü kayınvalide ile oğluşu başladılar dırdıra bende hakkatten iyice bıraktım süsü püsü,ne bi makyaj ne ruj ne oje..kendime bakmamın zamanı geldide geçiyor anlaşıldı çevremden ilk sinyalleri aldım ,neyse öncelikle ruh halimi mutluya çevirerek bi başlangıç yapıyorum..alkisalkisalkisalkisalkisalkis

merhaba bende aralık veya ocak annesi olcam inş

çok bulantım var mutfaga giremiyorm..

bende çok dikkat ederim çoraplarına,giydirince bi kerede dışına kıvırırım lastik yerleri kesmesn diye....

geçmiş olsun canım,geçecek merak etme,gerçi sana hiç bitmeyecekmiş gibi gelyordur şimdi,ama biz atlattık bak şimdi bebişlerimiz doğduda 4 ayı geçtiler bile.senin bebişde sağlıkla doğar inşallah..

hayırlı olsun.bende aynı şeyleri yaşadım...karnın aç oldukca bulantı artar.zorlada olsa kreker leblebi gibi tok tutacak şeyler atıştır.açık hava iyi geliyor canım..açık havada daha rahat yersin..

talyacım sen bırak bebişini onlara çık alışverişe kuaföre...görsünler bakalım niye salmışın kendini..

kızlar teşekür ederim geçmiyo midem kaznıyo eevt..inş günleri sayıyorum vallaa..

talyacım sen bırak bebişini onlara çık alışverişe kuaföre...görsünler bakalım niye salmışın kendini..

dün bıraktım zaten,anneler günü için alışveişe çıktım 3 saat onlar baktı bende bi güzel gezdim....kaydirigubbakcemile5

hayırlı olsun juliet dedikleri gibi aç kalmamaya hatta yataktan aç kalkmamaya bak mümkünse geçmiş olsun.

selamlar biz geldik gemelerden babamıza pantolon oğluşa tişört emzik falan aldık anne ise hava aldı bol bol :))))))))

ya kızlar çok üzülüyorum efe bi türlü kilo almıyo yine kilo alımı çok yavaşladı .. ne yapcamı bilmiyorum mamayı günde 3'E ÇIKARCAM (pardon büyük olmuş). 120 cc'yi o kadar zor içiyorki midesini mi büyütmek lazım buçocuğun anlamadım..
çocuğun mu var derdin var. Bir de özlem aptamil 2'ye geçmedin mi diye sorunca kafam karıştı acaba ondan mı kilo almıyor, belkide özlemin dediği gibi 2'ye geçme vakti geldi..

neee saat kaç olmuş daha yemek yok ben yemek yapmaya başlayım ara ara gelir okurum

Aptamil 2 4.aydan sonra veriliyor sheedacım....

kahvaltı için afiyet olsun kızlar
ekinsucum anlamadım canım ben yaa başımda fena ağrıyor ookuduğumuda anlamıyorum bitanem bıngıldağı kapanmak üzere olmasına mı üzüldün yoksa başka sorun yok değil mi canım Alllah korusun paşamızı vitamini bırakırsın canım inşallah herşey yoluna girer
talyacım sen yine rujla falan kendime gelirim diyosun ben yandan bakılınca karpuz yutmuş gibiyim hiç bi albisem olmuyor evde ruh gibi dolaşıyorum sıkıntıdan anlayacağın beterin beteri var canım bi görsen bu 1 aya kalmaz doğuma gider dersin abartmıyorum göbek o kadar millet acaip acaip bakıyo

--------------------------------------------------------------------------------

HAYAT BİR ÇOCUĞA NASIL ANLATILMALI?

Arkadaşımın kızı bir yaşına gelmişti, ''Sen eğitimcisin, neler öğretmem gerekiyor, bazen kendimi çok çaresiz hissediyorum'' dedi. Sorusu kolaydı ama yanıtı zordu, akıl vermesi basitti ama uygulaması karmaşıktı, anlatmaya başladım:

Annelik uzun zaman alan ve günün yirmi dört saati devam eden adı ''insan yetiştirmek'' olan bir iş. Bir kere bilmelisin ki, zaman alacak. Neye zaman harcarsan onun karşılığını alırsın. İşine zaman harcarsan işinden, eşine zaman harcarsan eşinden, çocuğuna zaman ayırırsan da ondan karşılığını alırsın. Yapabiliyorsan gözyaşlarını tutmamasını öğret, acı çekmeden olgunlaşamayacağını... Kıskanmamayı öğret ona, arkadaşının başarısından mutlu olmayı, birlikte sevinçleri paylaşmayı, içinden ''neden ben değil de o?'' demeden...

Kazanmaktan mutluluk duyup içine sindirmeyi, ama aynı zamanda kaybetmeyi öğrenmesini. Çünkü bir adım sonrasında görünüşte galip olanları gösterecek hayat ona. Her şeyin bir sonu olduğunu öğret. Sahip olduğu bütün değerlerin bir gün keyif vermeyebileceğini, kazanılan ve harcananın bir sonu olduğunu, gidilen yerlerin zamanla bıkkınlık verebileceğini, her şeyi tüketebileceğini, tüketemeyeceği tek şeyin bilgi olduğunu öğret. Kitaplardan keyif almasını, ders çalışmak istemiyorsa zorlanmamasını, ama okumayı sevmesini öğret ona. Elbet er ya da geç alacaksın biliyorum, ama mümkün olduğunca geç al ona bilgisayarı. Ona kendisi ile kalacağı sakin zamanlar ver, sıkılmayı öğret ona, sıkılıp ta kendini yönlendirmeyi bulmasını.

Doğaya götür onu, hayvanlardan korkmaması gerektiğini öğret. Arıların bizi sokmasından çok, nasıl bal yaptığını anlat. Doğanın kendi içindeki gizemini bulmasına yardımcı ol, yağmurdan sonraki toprak kokusundan keyif almasını sağla. Soğuk kış gecesinde ateş yakmayı öğret, belki büyüdüğünde bir gece sevgilisine ateş yakar ve belki binlerce yıldızın altında birbirlerine sarılırlar, bunu öğretmemiş diğer sevgililerin aksine...

Şartlar çok zor olsa da yalan söylememesi gerektiğini öğret ona. Kazandığı elli milyonun piyangodan çıkan beş yüz milyardan çok daha keyifli olduğunu öğret. Alın terine saygıyı öğret ona.
Aşk acısı çekmenin hiç âşık olmamaktan daha güzel bir duygu olduğunu öğret. Kendi doğruları üzerinden kimsenin onu yargılamasına izin vermemesi gerektiğini öğret, başkalarını da kendi doğruları üzerinden yargılamamayı... Bunun başkalarını dinlememek olduğunu değil, söylenenleri kendi eleğinden geçirmesi gerektiğini öğret. Kendi fikirlerine inanmanın güzelliklerini anlat.

Hayatı sorgulamayı öğret ona... Bilginin en büyük güç olduğunu öğret. Yapabilirse bunu en büyük fiyata satmasını, ama kalbini ve ruhunu kendisine saklaması gerektiğini öğret. Haklı olduğu konuda sonuna kadar diretmesini öğret ve haklıyken dik durmasını.

Günün birinde yaptıkları değil yapmadıkları için pişmanlık duyabileceğini öğret. Basit yaşaması gerektiğini öğret ona, çay içmekten keyif almayı... "İstemiyorum", "hayır" demeyi öğret ona, istediğinde ise "istiyorum" demeyi, Sevdiğinde ise "seni seviyorum" diyebilmeyi öğret ona. Bir kot pantolon ve tişörtle üniversiteyi bitirmeyi öğret ona. Temiz kokmasını...

Sorgusuz sevmeyi... El yazısı ile notlar yazmayı... Lafı dolandırmamayı... Sevdiklerinin hiçbir zaman çantada keklik olmadığını, dostluğa yatırım yapması gerektiğini, kıymetini bilmeyenlerden uzaklaşmasını öğret ona. Müziği sevmesini, sporla barışık yaşamasını, İşlerin hiçbir zaman bitmediğini söyle ona, en yoğun zamanda bile kendine vakit ayırması gerektiğini öğret... Ama en çok da kendini sevmesini öğret... Kendini sevmezse kimsenin onu sevmeyeceğini... Kendine çiçek almazsa kimseden çiçek beklememesi gerektiğini... Kendine özenli yemekler yapıp sofralar kurmazsa kimsenin onun için yemek hazırlamayacağını...

Hayatta her şeyden çok kendisinin önemli olduğunu öğret ona...

Aylin Kotil, Cumhuriyet Gazetes

sheedacım üzülme canım dr'u ne diyor yetersiz mi diyor yoksa kilosu aylıklarına göre normal mi diyor bbide tatlım aptamil 2 ye geç artık 4 aylık oldu ki senin paşa artık
tatlım bide senin oğlan mamayı severek yemiyormu benim kızımda istemiyor sürekli diliyle itiyor hepsini kendi değil üstü başı yiyor mamayı eğer ki sevmiyorsa başka markaları da dene dr'a danışarak tabi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…