2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

buarada hasta olanlara geçmiş olsun işalah bir an önce iyileşir yavrularımız

dünür ilk zamanlar biberonu reddetmeleri normal ama ısrarcı olmak lazım kaşık kaşık biter mi ayolll
öle yapıyorum canımda çok inat senin bu gelinyaa diliyle dışarı atıp duruyo bende napim kaşıkla verebildiğim kadarını veriyorum işte.canım kalça çıkığı için sen bi söyle istersen doktoruna ultrason istiyorum die bizimkinin doğduğunda dr bi sorun yok demişti ama ultrasonda ufak bi gerilik çıktı bizde bezle tedavi ettik.en azından için rahat eder.

kıslar çağan dünden beri kakasını yapamıyor acaba ne yapsam mama verdim dün o yapmış olabilirmi acaba[/QUOTE]

canım 24 saatten bişi olmas üç güne kadar normal bence hemen fitil falan verme ama eğer istersen bi çay kaşığı zaytinyağı verebilirsin yada birkaç kaşık elma suyu.

canım 24 saatten bişi olmas üç güne kadar normal bence hemen fitil falan verme ama eğer istersen bi çay kaşığı zaytinyağı verebilirsin yada birkaç kaşık elma suyu.[/QUOTE]

iki inat birbirlerini yerler artık :roflol:

Bebekler çeşitli nedenlerden dolayı kısa süreli de olsa anne sütü almak istemeyebiliyor. Bu tabii ki bebeğinizin artık anne sütüne ihtiyacı olmadığı anlamına gelmiyor.

Nemours Vakfı, bebeğinizin niçin birkaç günlüğüne de olsa anne sütüne ara verdiği konusunda muhtemel sebeplerin listesini şöyle açıkladı:

* Yeni gıdalar veya beslenme değişiklikleri sütün tadını değiştirebilir.

* Dişleri çıkıyor olabilir.

* Stresli olabilirsiniz ve bebeğiniz de bunu anlayabilir.

* Emzirme saatlerini değiştirmeniz onu etkileyebilir.

* Bebeğiniz kazayla göğüs ucunuzu ısırdığında yüksek sesle bağırırsanız onu korkutursunuz.

* Parfümünüz kendisine ağır gelmiş olabilir.

* Bebeğiniz kulak enfeksiyonu geçiriyor ya da burnu tıkanmış olabilir.

Kızlar netten buldum, anne sütü almak istemeyen arkadaşlara yardımcı olabilir belki.

Ne cümle kurmuşum ama, (anne sütü almak istemeyen arkadaşlara yardımcı olabilir belki.)
Sitede sorun olunca yazdığım cevapları gönderemiyorum, sonra tekrar göndermek için ikinci kez yazınca aklımda kalanları yazıyorum.Ortaya böyle bir cümle çıkmış oluyor-tatlicadiarzu-

slmlr...
alisha ben bir iki cay kasigi veriyorum elma suyu
ama kizim kabiz olmadi.ben muz kabiz yapar diye biliyordum.

en kısa zamanda pıtlatırr inşallah inaysa...biraz hareket yaptır bizimkinde işe yarıyor..
yarın bende göz dr randevusu aldım bakalım bu ne diyecek..göz yaşı kanalı tıkanıklığı için..bizim çok fazla çapak oluyor bir türlü geçiremedik..çağanda da çapaklanma oldu mu?

benm dr naz çok kaka yapıodu ya, elma suyu ver kaka sayısı azalır demişti, ii ki değiştitriom bu kadını

elma suyu kabızlık yapar, aman sakın vermeyin çok..

annen karıştırmış alısha..bende hep karıştırırım hangisi kabız yapar hangisi ishal..armut da iyi gelir diye bilirim ama bebişlere verilir mi onu bilemiyorum

Ben egehan kakasını yapmadığında elma suyu veriyorum, yarım saat içinde kaksını yapıyor, deneme ile sabit:))))))

nesim hala çok huysus çok yoruldum uyumaya niyeti yok..aç aç nasıl uyusun ki..
bir ayda ne kadar kilo almaları lazım??yarın bir tartırayım.evdeki tartıya göre üç haftada 350 gr almış..normal mi?geçen ay 1,5 kilo almıştı..topak diye diye nazar ettim oğluma..

annen karıştırmış alısha..bende hep karıştırırım hangisi kabız yapar hangisi ishal..armut da iyi gelir diye bilirim ama bebişlere verilir mi onu bilemiyorum

Armut suyuda verilebilir aşıkçım.Dr. mevsim meyvelerinden verin demişti bize, muz vermeyin dedi sadece kabızlık yapar diye.Ben şimdilik elma suyu, havuç suyu, elma_havuç karışık verdim.Elma suyunu seviyor ama havucu pek sevmedi.

alla alla nihayet..kızlar annem bugün kesin dönüş yaptı..çok ağladı giderken..ben de çok ağladım..Çok alışmıştım..kavga da ediyorduk ama o nu şimdiden özledim..kalbim acaip buruk

ya Meral ben hiç meyve suyu vermedim..Başlasam mı yavaştan..Öyle cesur bi tip de değilim..Sen ne zamandır veriyosun elma suyu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…