2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Canım ben 2 haftadır filan veriyorum,
İlk zamanlar 1-2 kaşıkla başladım, şimdilerde yarım elma suyunu tam bitiremese de az bişey bırakarak yiyor.Püre halinde verdiğimde pek yiyemedi, suyunu seviyor.

Ya kızlar sitede yine sorun var hatırladığım kadarıyla yazayım sorulara cevap... Kızımda kalça çıkığı değilde sol kalçasında gelişim geriliği varmış... Bize USG yapmamışlardı biz kendimiz istedik keşke daha önce isteseydikte daha erken müdahele edilseydi. Doktor 20-30 gün sonra tekrar gelin bakalım dedi.. Çok moralim bozuk, kızım hiç sevmedi bu bandajları zor uyuttum. Özgürce hareket etmeye başlamışken şimdi ayakları asılı gibi duruyorya içim gidiyor.. Geçenlerde yüzüstü yatarken sırtıstü yuvarlanmıştı.. ıki kez heyecandan nasıl attıysa kendini döndü ama ben buna bile sevinemedim ya...

Zaten doktorda kafamı karıştırdı. Yaşlı bişey nasıl takacağını bile şaşırdı.. Hatta ben taktım desem yeridir.. Eve gelince netten baktım bazı yerlerini yalnış takmış düzelttim ama hala emin değilim.. Bu Niğde de de adam gibi bir hastane adam gibi bir doktor yokki.... Sinirlerim bozuldu yaaa... Ben gidiyorum kızım uyumuşken biraz manevi şeyler yapayım, huzur bulmak için...

merhabalar....hepinize ayrı ayrı tşk ederim saoulun....

nohocy,özlem,sheeda geçmiş olsun

nohocy inş düzelir cnm ya bi sorun çıkmaz inş çok zor gerçekten kıyamam bebişinee

sitemi arızalı benim pc yemi virüs girmiş yaa açamıyorum siteyi sayfalarda açılmıyor

bende elma suyu veriyorum 1 yada iki kaşık ama hala yapamdı çağan aşık canım sen sordun galiba sayfalar arası gidemiyorum evet çağanın gözündede çapaklanma vardı ama sol gözü çapklanıyordu masaj la birde demlenmiş ılık çayla masaj yaptım geçti şimdi sağ gözden arada yaş akıyor durup dururken burda ünlü bir dr var ama temmuza kadar dolu adam bizde başka dr götürcez buarada ben majaj yapıyorum sanırım bu yaşta gözyaşı kanalı tıkanıklığından kaynaklanıyor
nohcoy canım geçmiş olsun işallah bir an önce düzelirde kurtulur bandajlardan Allah bütün bebişlerimizi korusun

saolun arkadaslar

bebegı kucaga alısıpta unutturabılen varmı nasıl yaptınız veya ne yapabılırım ya kaan kucagımdan ınmek ıstemıyor bırakdıgım gıbı aglamaya baslıyor ıyıce sınırlerım gerılmeye basladı cokk yoruluyorumm :KK43:(((((

ya bu site problemli ya çok can sıkıcı,önce geçmiş olsun canım..Ben bizzat kalça çıkıklığı olan bir birey olarak konuşuyorum..bundan yılllaaaaaaaarrr önceçti. 6 yaşındayken kalça çıkıklığından ameliyat oldum..Şu an herşey yolunda çok şükür..Bundan yıllar önce kalça çıkıklığı ha deyince tespit ediemiyordu ve benim için geç kalınmıştı.ameliyat edildim çok zor zamanlardı..annemde de kalça çıkıklığı olduğu için kızımda olma ihtimali 6 kat fazlaydı..o yüzden sürekli takip ettirdik..şükürler olsun bişi çıkmadı..Kontrol için gittiğimiz zaman bi bayanla tanıştım..Kaka yapamama problemiyle gelmiş,bi de kalçaya bakalım demişler..Kalça gelişim geriliği çıkmış.Atel takılıydı bebişte ve 2.5 aylıktı..
Şimdi şöyle düşün çok şükür ki senin kuzunda kalça çıkıklığı yok.Sonuçta gelişim geriliği tedavi edilebiliyor ama sana tavsiyem yakın olan şehirlere Kayseri ya da Ankara ya bebeğini getirmen..Yüreğini ferah tut..İnşallah herşey yoluna girer

ne sorunmuş bir çözemediler...
özlem hepsi aynı heralde.benimki wc bile göndermiyor..
huysuz oğlumla yemek yapmaya çalıştım ama başaramadım..servis açtım üstünede herzaman sipariş verdiğimiz restorantın menüsünü koydum::)))

özlemcim bebeğin yakında dönmeye başlar o zaman rahat edersin canım çağanı bizim büyük yatağa yatırıyorum sürekli dönmeye çalışıyor buarada bende yanında uzanıyorum hem dinleniyorum hemde o kucak istemiyor ama azcık daha sabretmen lazım :) kıslar şükür çağan yaptı koçisede armut sipariş etmiştim yapamayınca birde onu deneyelim diye ama sanırsam bapuline şurup etkili oldu yine az önce yaptı birde mama verdim ona oh şimdi keyifle uyuyor kusum buarada bebeği mama almayanlar çağanda milupayı içmiyor ama bebelac içiyor birde onu deneyin

Ya kızlar sitede yine sorun var hatırladığım kadarıyla yazayım sorulara cevap... Kızımda kalça çıkığı değilde sol kalçasında gelişim geriliği varmış... Bize USG yapmamışlardı biz kendimiz istedik keşke daha önce isteseydikte daha erken müdahele edilseydi. Doktor 20-30 gün sonra tekrar gelin bakalım dedi.. Çok moralim bozuk, kızım hiç sevmedi bu bandajları zor uyuttum. Özgürce hareket etmeye başlamışken şimdi ayakları asılı gibi duruyorya içim gidiyor.. Geçenlerde yüzüstü yatarken sırtıstü yuvarlanmıştı.. İki kez heyecandan nasıl attıysa kendini döndü ama ben buna bile sevinemedim ya...

canım öncelikle moralini bozma düzelicektir sadece biraz zaman ve sabır gerekli.

önceden yapılmamış olması senin değil doğum yaptığın ve bebeğinin kontrollerini yapan dr hatası.ve eğer dediğin gibi kalça çıkığı değilde kalça geriliği varsa neden çift bez değilde bandaj önerdi acaba.durununda kalça geriliği vardı bir ay çift bez bağladık ve geçti hatta inannanın nilindede aynı durum söz konusuydu.
sen istersen bide bu şekli danış doktoruna,minicik bebek en hareketli anları tabiki bandajdan rahatsız olucaktır.

Zaten doktorda kafamı karıştırdı. Yaşlı bişey nasıl takacağını bile şaşırdı.. Hatta ben taktım desem yeridir.. Eve gelince netten baktım bazı yerlerini yalnış takmış düzelttim ama hala emin değilim.. Bu Niğde de de adam gibi bir hastane adam gibi bir doktor yokki.... Sinirlerim bozuldu yaaa... Ben gidiyorum kızım uyumuşken biraz manevi şeyler yapayım, huzur bulmak için...

bide bandajı yanlış taktığını düşünüyorsan bilene taktır canım kaş yapim derken göz çıkarmayın Allah korusun olmadı başka bi doktora götür.geçmiş olsun canımm Allah tez zamanda şifa versin inşallahh.

saolun arkadaslar

bebegı kucaga alısıpta unutturabılen varmı nasıl yaptınız veya ne yapabılırım ya kaan kucagımdan ınmek ıstemıyor bırakdıgım gıbı aglamaya baslıyor ıyıce sınırlerım gerılmeye basladı cokk yoruluyorumm :KK43:(((((

duruda kucağı seviyo ama ben devamlı değişik şelerle unutturmaya çalışıyorum canım oyuncaklar,dönence,arabasında gezdirme,sırt üstü yatırıp sevdiği hareketleri falan yaptırarak.bide kesinlikle gerçekten ağlamadan kucağa almıyorum bu şekilde iiyiz.

nohcoycum canım öncelikle moralini bozma düzelicektir sadece biraz zaman ve sabır gerekli.

önceden yapılmamış olması senin değil doğum yaptığın ve bebeğinin kontrollerini yapan dr hatası.ve eğer dediğin gibi kalça çıkığı değilde kalça geriliği varsa neden çift bez değilde bandaj önerdi acaba.durununda kalça geriliği vardı bir ay çift bez bağladık ve geçti hatta inannanın nilindede aynı durum söz konusuydu.
sen istersen bide bu şekli danış doktoruna,minicik bebek en hareketli anları tabiki bandajdan rahatsız olucaktır.
bide bandajı yanlış taktığını düşünüyorsan bilene taktır canım kaş yapim derken göz çıkarmayın Allah korusun olmadı başka bi doktora götür.geçmiş olsun canımm Allah tez zamanda şifa versin inşallahh.

bu ne ya bir msjım iki parça halinde çıkıyo bu site iyice kafayı yedikafamçokkarıştı

sevgili uzman kardeş ne diyosunuz bu husustaa bi el atın şu sayfaya yaww aylardır birgün bile aksatmadan geldik gittik buraya karşılığı bumu yanii:enbuyukkk:

ooff ya sitede bir sorun mu var sabahtan beri giremiyorum...yetkili arkadaslar bi el atin lutfen....

Ya kızlar sitede yine sorun var hatırladığım kadarıyla yazayım sorulara cevap... Kızımda kalça çıkığı değilde sol kalçasında gelişim geriliği varmış... Bize USG yapmamışlardı biz kendimiz istedik keşke daha önce isteseydikte daha erken müdahele edilseydi. Doktor 20-30 gün sonra tekrar gelin bakalım dedi.. Çok moralim bozuk, kızım hiç sevmedi bu bandajları zor uyuttum. Özgürce hareket etmeye başlamışken şimdi ayakları asılı gibi duruyorya içim gidiyor.. Geçenlerde yüzüstü yatarken sırtıstü yuvarlanmıştı.. İki kez heyecandan nasıl attıysa kendini döndü ama ben buna bile sevinemedim ya...

canim cok gecmis olsun Allah sifa versin

X