2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Ay anacım hafta içi işten güçten giremiyorum, hafta sonu misafirden nolacak benim bu halim bilmem yine sayfalar dolmuş taşmış

neyse kızlar bişey söyliycem fikirlerinizi yazın
benim kız öksürmeye başladı balgamı var, evde mukotik öksürük şurubu vardı ondan verdim ikigün balgamı söktürmeye başladı kakası falan balgamlı çıkmaya başladı baya ama her ihtimale karşı bir doktora götürdüm,
mukotik yerine asist ver dedi, iki üç gün verdim hiç iyi gelmedi ve çocuk tadını beğenmedi öğürüyo verince bende kestim.

ciğerlerinde pek bişey yok ama yine de antibiyotik verelim dedi. ben bu antibiyotiği kullanmakta tereddüt ettim çünkü zırta pırta antibiyotik verilmez bence ama vermezsem ciğerlerine inerse diye de korkuyorum.

öksürük için ben yine mukotik kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum, antibiyotiği de kullanmıycam sizce doğrumu yapıyorum yav bi akıl verin.

Bu arada ateş ölçerden bahsetmişsiniz bende chicconun dijitalini aldım iki sefer ikiside bozuk çıktı
Şimdi plusmed diye bir ateş ölçer aldım. hem alından, hem kulaktan ölçüyo, hemde oda sıcaklığı ve saat göstergesi var, iyi bişey gibi duruyo.

Öyle kırgınımki şu anda yüzünü dahi görmek istemiyorum...Neyseki yatılı misafirim var da muhattap olmuyorum

açıkcası ben de çok hırpalıorum kendimi,sanırım çoğumuz bööle ,tekim deme yani..duymamazlığa gel canım boşver,annesie en uzak adam bile bizlerden daha yakın oluo:eek:klava:
valla benim chiccolarda bozuk kötükedihüso
gece gene uyumadı kızım,saat başı gazı sıkıştırdı:eek:klava:,çok üzücü gerçekten alishanın dediği gibi o gözyaşları insanı perişan edio:KK43:geçmiş olsun bu arada canım)
ben de ayakta duramıorum bugün,ay ağlıo,bayy:)

günaydııın.... 5:30 dan beri ayaktayım. ama ayakta uyuyorum...

Nedir bu annelerin gazdan çektiği yaa.. Herkese geçmiş olsun...

Kızlar bebekleriniz gece üzerini açıyormu.. Benim kız kollarını çıkarıyo pattaniyenin dışına. Ben koyuyorum o çıkarıyo.. Bu üşütme sebebi olabilir mi?

açıkcası ben de çok hırpalıorum kendimi,sanırım çoğumuz bööle ,tekim deme yani..duymamazlığa gel canım boşver,annesie en uzak adam bile bizlerden daha yakın oluo:eek:klava:
valla benim chiccolarda bozuk kötükedihüso
gece gene uyumadı kızım,saat başı gazı sıkıştırdı:eek:klava:,çok üzücü gerçekten alishanın dediği gibi o gözyaşları insanı perişan edio:KK43:geçmiş olsun bu arada canım)
ben de ayakta duramıorum bugün,ay ağlıo,bayy:)

yuppiii sonunda bende nq olayııbaşardım oh be rahatlık varmış
duygucum geçmiş olsun sözde bu gaz olayı 3, aydan sınra bitiyormıuş yaa heçte öle olmuyor valla

Kızlar bebekleriniz gece üzerini açıyormu.. Benim kız kollarını çıkarıyo pattaniyenin dışına. Ben koyuyorum o çıkarıyo.. Bu üşütme sebebi olabilir mi?

canım benimkide açıyor üzerin artık ben erkek çocuk sıcağı sevmiyor diye düşünüyıordum demek değilmiş hepsi yapıyormuş

kıslar buarada günaydın işallah güzel bir gün olur bende dün kocişe kısdım sırtım ağrıyor azcık masaj yap dedim mırın kırın etti sabah sabah attım fırçamı rahatladım :))))))))
bugün evdeki bütün işleri ona yaptırcam aklı başına gelsin bu ne ya heö çocuk hem ev işi koştur koştur bir hal oluyoz valla önceleri yardım ediyordu azcık ben onu yormim diye tek başıma yapmaya başlayınca hemen kösesine çekiliverdi bunlara yüz vermicen anacım başka türlü olmuyor :))))))))

bugün 4.ayımız:))
kan damlası başladınız mı 4.ayına giren meleklerin anaları??bize ferro sanol vermiş sağlık ocağı..

herkese iyi pazarlar..

inannacım bizede verdi sağlık ocağı ferro sanol ama doktorumuz 6. aydan sonra başlanacak dedi o yüzden vermiyorum şimdi..bu arada 4.ayınız kutlu mutlu olsun :))

inaysacım verem aşısı yok bu ay sadece karma ve pnömokok yapıldı..2.ayda rota yaptırdıysanız onunda 2.vardır..biz 3.ayda yaptırdık rotayı onun için 5.ayda yapılacak..ve ateş yapmadı bizde ama ben yatarken yarım fitil verdim ne olur neolmaz diye..

kızlar günaydın hepinize iyi pazarlar

tuğba benimkide kollarını çıkarıyor uyurken doğduğundan beri öyle

bizim doktorda ferro sanola 6. ay başlıcaz dedi

iyi pazarlarrrr herkeze......
millet dışarda geziyo galiba ee tabi hava çok güzellll... bizde çıkıcaz birazdan oğlum ve babası uykudalarr.....

kançiçeğim benim oğlumda kabız zeytinyağı bile fayda etmiyo bende 4 günü geçtikten sonra kayısı suyu içiriyorum 1-2saat sonra kesin yapıyoo.... 3adet kuru kayısıyı cezvede kaynatıyorum 5dakika sonra suyunu 10-20cc biberonla içiriyorum bi zararıda yok.....

herkese iyi pazarlar..

inannacım bizede verdi sağlık ocağı ferro sanol ama doktorumuz 6. aydan sonra başlanacak dedi o yüzden vermiyorum şimdi..bu arada 4.ayınız kutlu mutlu olsun :))

inaysacım verem aşısı yok bu ay sadece karma ve pnömokok yapıldı..2.ayda rota yaptırdıysanız onunda 2.vardır..biz 3.ayda yaptırdık rotayı onun için 5.ayda yapılacak..ve ateş yapmadı bizde ama ben yatarken yarım fitil verdim ne olur neolmaz diye..

verem aşısı yok demerk e bir aşı eksildi bu durumda

kançiçeğim benim oğlumda kabız zeytinyağı bile fayda etmiyo bende 4 günü geçtikten sonra kayısı suyu içiriyorum 1-2saat sonra kesin yapıyoo.... 3adet kuru kayısıyı cezvede kaynatıyorum 5dakika sonra suyunu 10-20cc biberonla içiriyorum bi zararıda yok.....

canım bende sabahları elma suyu veriyorum 1 kaşık oda iyi geliyor

anadolu yakasındakiler nereye gidiosunuz hsonları, biz iki haftadır ikea nın ordaki meydana gidioruz çok güzel bir yer çocuklar için

alisha perşembe günü oradaydık ikeada yemek yedik sonra meydanda turladık biraz..sıksık gidiyoruz bize..

nazara kolay inanan birisi değildim ama bugünden itibaren inanmaya başladım.benim oğlan iki gündür hasta diyordumya eşimin yengesi geldi az önce bu çocuk nazar olmuş dedi.ben bir okuyayım dedi benim oğlaan kendine geldi sanki.ya da neye inanırsan öyle olurmuşya....eymende çok gülüyor herkese.birde sesli sesli gülüyor.eşimin yengesigil çok gülüyorya herkese nazar olmuştur dedi.

balım bende çok inanırım nazara eve hemende nazar değiyor ege kaana hergün mutlaka okuyorum..sende akşamları yatırırken oku..

Nohcoy canım bizimkininde hep kolları dışarda göğsüde açık kalıyor tabii ama yapıcak bişey yok böyle seviyorlar uyumayı..

oğluşum hayatı ömründe ilk defa dünden beri kaka yapmadı..bakalım bugün nasıl geçicek ona göre bende müdehalade bulunayım..

ekinsu komşucum üzüldüm valla onat burnunuzdan getirmiş,oysa ne güzel hava alırdınız orda :)) bizimki dışarda gezmeyi çok seviyor üzmüyor bizi hiç..

nohcoy bizimkininde kollar hep dışarda dolaysıyla göğüs kısmıda açılıyor o yüzden yelek giydiriyorum ben. sadece kollardan üşeyeceğini sanmam

İyi pazarlar herkese, bugün fazla yazılmamış, tabii havayı güzel buldunuz geziyorsunuz değil mi_?sırnaşık şey

Bizim oğluşta kollarını dışarda bırakarak uyumayı seviyor.Battaniyenin altına soktuğum anda uyanıp tekrar çıkartıyor.-tatlicadiarzu-
Ben de nazara inanıyorum.Ama nazar duasını bilmediğim için ayetel kürsü okuyorum yatırırken.Birde artık her akşam yıkamaya başladım.2-3 günde bir şampuanlıyorum, ama hergün illaki bir suya sokup öyle yatırıyorum.Rahatlıyor, nazar varsa da suya aksın gitsin diyorum:eek:

Kizlar bende nazara inaniyorum. Her gece yatirirken ve gezmeden gelince Nas ve Felak Surelerini okuorum... Bebeklerinizi okumadfan yatirmayin... Bilgiimiz sureleri okusak yeter bence...

imdattttttttt...
kızım susmuoooo,
burnu akıo,hapşırıoooo...
gassssssssssssssssssssssss...........
ben de hasta oldum sanırım ,ölüorummmmm...
imdattttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt....

imdattttttttt...
kızım susmuoooo,
burnu akıo,hapşırıoooo...
gassssssssssssssssssssssss...........
ben de hasta oldum sanırım ,ölüorummmmm...
imdattttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt....

canimmm geçmis olsun... Anlasilan grip olmussunuz..... ins biran önce iyilesirsiniz... :Saruboceq:

Bu aksam misafirlige gidecegiz kizlar.. umarim bizim afacan en son gittigimizdeki gibi yapmaz...

ınanna geçmiş olsun umarım hafif atlatırsınız....

Ben de yatırırken mutlaka kollarını dışarı çıkarıyorum, yoksa kolunu kendi çıkarmaya çalışırken battaniyeyle yüzünü örtüyo.. Bir de geceleri tepinip üstünü açmaya başladı uyku tulumu aldım ama içinde rahat edemez diye daha kullanmadım..

Efe artık çığlıklar atmaya başladı sürekli çığlıklar atarak konuşmaya çalışıyor, bir de numaradan öksürüp dikkat çekmeye çalışıyor :).. Ellerini kullanmaya başladı ana kucağının önüne mandalla kitap dergi falan tutturuyorum elleriyle tutup koparıyor. Ben de tabi yırtınca, koparınca çok mutlu oluyorum ellerini kullanıyor diye. Böylece kendi kendine oyalanmaya başladı.

X