2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

arkadaşlar merhaba ,bende ocak annesiyim .5 ocak doğumlu uyukusuz ve kakasız bir kızım var.aranıza katılıp bilgilerinizden yayarlanmak istiyorum izninizle???

hoşgeldin:)
genelde bizimkilerde uykusuz,benim ki 1 haftadır kakasız:eek:klava:
alishacım tamam yazarım ama çok tırsıorum:bbo:bi de rahim açıksa takacakmış:uhm:
hastanenin aile planlama bölümü takıo

bizim burda mandırada bebekler için günlük yoğurt yapıyolarmış küçük kasede ben her gün alıcam ordan gidip sorucam bakalım hala yapıyolarmış...görümcem dedi banada o alıyomuş hep şimdi varmı araştırmam lazım.ii olur yoksa her gün yoğurt mayalamak zor olur bana

barcli benim doktor ısrarla 6.aydan sonra diyor ben sadece tatlara alışsın diye veriyorum elmayı..

inanna geçmiş olsun canım inşallah kısa sürede atlatır nil kızımız..
senin spiral de hayırlı olsun :))

quen hoşgeldin aramıza sağlıkla büyüt yavruşunu..

duygu geçmiş olsun,nasıl oldu enfeksıon yada neden oluomuş acaba ,bizde dikkat edelim bıze dr kız bebeklerde alt temizliğine dikkat edın önden arkaya doğru temizleyın enfeksiyon kapmasın demişti,ondan mı oldu acaba
nazo sen ne kadar hızlı eçmişin ya çorba yoğurt muhallebi hepsi birden karışık olmuomu,kabızlık yaptımı?

quenn hoşgeldin

zeynep bacım ,akşam selamını aldım saolasın:))))ben gitmişim sen gelmişin görüşemedik

beyaz leblebımı sarımı ekınsu,bunu duymamıştım hiç,midde suyunuda alır hem doğru söyluosun
tuzsuz sarı leblebi canım, tadım marka var çok güzel hem çifte kavrulmuş ben her gün 1 paket yiyorum valla
sağolun kızlar yıkamayım ozaman 1-2 gün..
verem aşısı kabuk tuttu demiştim yaa doktoru çok iyi güzel reaksiyon vermiş dedi 1 yaşına kadar bu şekilde sürebilir dedi..
ocak bebişleri gibi ocak babalarıda tombiş galiba :)) bizimki de gidecek inşallah kendini hazır hissedince kaydirigubbakcemile3 tabii bende gideceğim..
komşucum kardeşimde akupunkturla çok güzel kilo verdi doktoruda bu yakada lazım olursa veririm telini falan,hatta web sitesi var bakarsınzı ordan..
alıyım linaycım web sitesini özelden msj atarmısın burda kilitlemesinler bizi
ay smrisk ne yaptı acaba özledik valla, kocişi ona doğum hediyesi laptop almamış demekki
arkadaşlar merhaba ,bende ocak annesiyim .5 ocak doğumlu uyukusuz ve kakasız bir kızım var.aranıza katılıp bilgilerinizden yayarlanmak istiyorum izninizle???
hoşgeldin aramıza sağlıkla büyüsün bebişin inşallah
bizim burda mandırada bebekler için günlük yoğurt yapıyolarmış küçük kasede ben her gün alıcam ordan gidip sorucam bakalım hala yapıyolarmış...görümcem dedi banada o alıyomuş hep şimdi varmı araştırmam lazım.ii olur yoksa her gün yoğurt mayalamak zor olur bana

canım dünürüm dikkat et mandırada pastörize ediyorlarmı sütü, ben sanmıyorum ettiklerini, kızlar pastörize edilmemiş süt kullanmayın bebeklerinize kendinize bile kullanmayın içindeki pislikleri ve mikropları bir görseniz hak verirsiniz bana, her gün pastörize süt al marketten kendin yap gelinimin yoğurdunu

kızlar yalancı meme durumlarınız nasıl bizimki almadı hiç denedik olmadı, alması mı iyi almaması mı ne düşünüyorsunuz bu konuda?

çok boğazım ağrıo kızlar öksürüyorum kız uyanıyo ikidebir, billdiğiniz ilaç var mı
Bol bol ıhlamur iç canım..meyankökü ve zencefil..Boğazında beklet gargara yap.bunları çay gibi demliyosun 5 dk
merhabalar kızlar ... oğluşum bugün uyuyor maşallah valla hayret :nazar:
ama bu kez de pimpiriklendim yahu niye uyuyo bu çocuk bu kadar şimdi iki saat oldu ya
normalmidir sizce ilk kez oluyo
ya aynı bEn..Uyur çocuk niye çok uzun uyudu..Uyumaz neden uyumadııııı..Kocam sen hasta olmaya başladın artık diyorrr
marsg nbr canım,kızın nasıl,özlüomu senı yaaa
bende pazartesi işe başlıom ,nasıl yapcaz kara kara düşünüom
Esracım sen devlette mi çalışıyosun?
ne duysak yapıcaz ya gittk mother&baby aldık, güzel hakkaten cd, dımtıs dımts kalp dinlioz
biz geldik nazın kaynanası kaçtı, sevmicek nazı:)
Ben de bi koşu alıımmmyerimseniben
anladım canım saol.peki kartonpiyer tavana çengel tutarmıki acaba tavanı indirmeyelim aşşağı

Duygu'cum Nil'imize geçmiş olsun aman hemen geçer inşallah çok pis bir şey idrar yolu enf. bebişlerin iştahınıda kesiyor

asma tavan diilse tutar cnm, asma olcağını sanmıorum, tutar.kirişe denk getirmeyin yalnız
inannacım geçmiş olsun, spirali taktr bakalım nası bişeymiş bizde ona göre taktrırız, sağlık ocağına mı doktoruna mı taktırıon
ben bugün yemek yapmadım hastayım ya cnm istemio bişey

ok cnm saol sölim kocişede alsın malzemeleri.zaten bu işede en çok o sevincek:roflol:

asma tavan diilse tutar cnm, asma olcağını sanmıorum, tutar.kirişe denk getirmeyin yalnız
inannacım geçmiş olsun, spirali taktr bakalım nası bişeymiş bizde ona göre taktrırız, sağlık ocağına mı doktoruna mı taktırıon
ben bugün yemek yapmadım hastayım ya cnm istemio bişey

bu arada geçmiş olsun ccanım grip falan mı

geriyi okumaya çalışıorum da özlemcim tebrik ederim odasına geçmişsinis:))
ay alisha nazın bu fotoğrafı süper maşallah:))
dünürüm meraba:))
ay bize de fatura çok gelio ama öle 200 ler falan diil allahtan:))

ezracım dediğim gibi anne sütü az olduğundan dedi doktor eğer anne sütü olsaydı 6. ayda başlıycaktı dedi çünkü mamayla nereye kadar gerçi ben 4 ayı beklemeden başladımlar annem bize 20 günlükken başlmaış meyve sularına :))) çok şükür kabızlık falan çekmedik zaten çorbasına kaşığın ucuyla yağda koyuyosun ama çok iyi pişicekki gaz yapmasın yoğurdu koydum makineye nasıl olcak bakalım bizim burda da varmış bebe yoğurdu satan ama hergün nası gidip alıyım bide bayb mixin varmış eltim bi onu bi bi ev yoğurdunu veriyo bide onlar bi yere gidince rahat

quen hoşgeldin burda sadece ocak değil ocak doğması gerekip duramayıp benimki gibi aralıkta doğanlarda var

duygu geçmiş olsun,nasıl oldu enfeksıon yada neden oluomuş acaba ,bizde dikkat edelim bıze dr kız bebeklerde alt temizliğine dikkat edın önden arkaya doğru temizleyın enfeksiyon kapmasın demişti,ondan mı oldu acaba
nazo sen ne kadar hızlı eçmişin ya çorba yoğurt muhallebi hepsi birden karışık olmuomu,kabızlık yaptımı?

quenn hoşgeldin

zeynep bacım ,akşam selamını aldım saolasın:))))ben gitmişim sen gelmişin görüşemedik

saolun arkadaşlarıma.s.
valla kabız deyince istedi dr.testi dediğim gibi i.y.enf.da kabızlık yaparmış.bi de su ve pamukla sil dedi ben dalin kullanıorum artık kukusunu bi de pamukla silcem..
evet çok iştahı da yoktu gerçi çok diilmiş 5 ten soona antibiyotik kullanılıomuş ama kollarımda acı çekio kuzumsenağlama

canım yaaa çok geçmiş olsun ben hala uni baby kullanıyorum su ve pamuk ya o zaten ondan sonra hiç bi mendili beğenemedim hep nalonumsu geldi bu yumuşacık havlu gibi
ay bizimkinin kutusu bi etli bi etli yan kısımları pişik oluyo

sedacı boğazım fena, işin kötüsü naz da öksürmeye başladı offf geçer inşallah yarına ıhlamur yapim ikimizede
saol inannacım nadiren de olsa gülüo gıcık:)nil de çok tatlıııı

canım yaaa çok geçmiş olsun ben hala uni baby kullanıyorum su ve pamuk ya o zaten ondan sonra hiç bi mendili beğenemedim hep nalonumsu geldi bu yumuşacık havlu gibi
ay bizimkinin kutusu bi etli bi etli yan kısımları pişik oluyo
bizde de var aynı sorun, yanlara krem doluyo bi siliorum kıpkırmızı naapsak
bende unibaby kullanıom aslında primanın var pampers sensitive o da güzel ama 8 lira ya çok pahalı geldi bana

Alisahcım kaçırmışım ben geçmiş olsun canım, zencefille bal karıştır ye ara sıra iyi gelir

sedacı boğazım fena, işin kötüsü naz da öksürmeye başladı offf geçer inşallah yarına ıhlamur yapim ikimizede
saol inannacım nadiren de olsa gülüo gıcık:)nil de çok tatlıııı

geçmiş olsun canım işallah ii gelir ıhlamur:lepi:
nazocum ben de onda alyım bakalım ,saolalkisalkisalkis

X