2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

barcli sen de aşılarını yaptırmıştın galiba..aşıdan sonra yıkanması için bişey dedilermi sana..sormayı unutmuşum ben onlarda bişey demediler..yıkasam sorun olurmu acaba..

canım bizim 4 ay olmadı ama önceki tüm aşılarda iki üç gün yıkamayın demişlerdi.sende yıkamasan iyi edersin...

bende ütü yapmaya gitmiştim yemek yaptım geldim , yeşil mercimek yemeği yaptım kara şimşek yani, yanınada yazın kırmızı biberleri közleyip közleyip dolaba atmıştık ya hani tarifler almıştık birbirimizden hatta toboti o tariften sonra yok oldu bir daha uğramadı siteye :)) işte o biberleri çıkardım sirkeli sarımsaklı ortaya , birde brokoli haşladım ortaya limonlu z.yağlı , birde sigara böreği vardı dondurucuda onları kızarttım tamam yeter işte

en şanslı benim :))))))) benimki rejime girdi 1 aydır salata çorba yiyor yazık :))
akupunktura gidiyor liste vermişler ...10 kilo verdi adam öyle hırslı ki hiç çıkmıyor listesinin dışına...
deryacım nereye gidiyor bende benim kocişi yollayım adamcağız çok istiyor kilo versin ama yemeden de duramıyor, bu arada ocak babişlerinin hepside şişko galiba maşallah

ya ama çok karışık geldıde ondan canım ya kızma tamama.s.
afiyet bal şeker olsun elvine süt olsun inşallah:dance:

kızlar dinlesenize beni leblebi yeyin hem süt olsun hem midenize fayda hem kilo almayın, akşamlarıda bir bardak rezene çayı bol su yeter deneyin bi

Linaycım geçmiş olsun Eguş'umuzun aşıları hayırlı olsun inşallah ateşi çıkmaz bence sen yinede yıkama bugün yarın nede olsa aşı yeri açıktır mikrop falan kapmasın

benim eşimin abisininde düğünü var temmuzda.dört kilom var hala.acil verip en fit gelin ben olmalıyım.sırnaşık şey geçen mağzaları dolaştım 40 beden olmuşum yaaa...sadece 4 kilom kaldı 36 bedendem 40 a nasıl çıktım anlamadım...36 olmadan kıyafet almayacağım kararlıyım

QUOTE]

bende dün 40 beden pantolon aldım 2-3 kilo fazlam olmaına rağmen 38 bedenden 40 a çıkmışım-tatlicadiarzu-
bide eşimle çıktım alışverişe benım sınırım bozuluo kıyafetler üstüme oturuo bel kısmından acık göbeğim fırtlıo,yazık garıbımde ne gıysem yakıştı deyip durdu yaakafamçokkarıştı
bi reklam vardı magazada aynanın karşısında kılolu kadın kıyafetıne bakarken yan tarafta inceccik kadına dövecek gibi bakıodu,dün bende o modddaydım:eek:klava:

bize oldu bu sefer ateş linaycım...

esracım bende öle yapıyrm kabağı..

diyorum ya linay arada tutuyo böle hamaratlığım :))) hep böle olcam diorum ama bi türlü olmuyo :))) 3 gün böyleysem beş gün iptal :)))
benimde temmuzda kuzenimin düğünü var ne etçem bilmem
yarın görümcemin kızının bebek mevlüdü var ne giycem akşamına eşimin arkadaşının düğünü var ne giycem :pPP öffff bi siyah elbise var düğüne onu giyerim zaten bu ara her kınaya düğüne onu giyiyorum :))) geçen alışverişe gittik eşim al dio yok dedim zayıflamadan almıycam doğumdan sonra bi kot almıştım nası bollaştı şalvar oldu resmen :))) diğerleride dar ne giycem yarın bakalım

beyaz leblebımı sarımı ekınsu,bunu duymamıştım hiç,midde suyunuda alır hem doğru söyluosun

sağolun kızlar yıkamayım ozaman 1-2 gün..
verem aşısı kabuk tuttu demiştim yaa doktoru çok iyi güzel reaksiyon vermiş dedi 1 yaşına kadar bu şekilde sürebilir dedi..

ocak bebişleri gibi ocak babalarıda tombiş galiba :)) bizimki de gidecek inşallah kendini hazır hissedince kaydirigubbakcemile3 tabii bende gideceğim..
komşucum kardeşimde akupunkturla çok güzel kilo verdi doktoruda bu yakada lazım olursa veririm telini falan,hatta web sitesi var bakarsınzı ordan..

ekiiin amma çeşit yapmışın be bende de aşlanmış zeytinyağlı karnıbahar var bide kızartması var makarnada yapcam bide salata yeter daaa gerçi ben yemek yaptım ya kesin bizimki şirkette yer gelir :)))

linaycım yıkama konsunuda bana da bişi demediler bende yıkamadım zati.sende olmazsa yıkama bugün yarın tıkarsın...geçen aşılarında ateş olmamıştı bizde bu sefer oldu

ayyy eşim gelmeden bi 5 dk ka duş alim bari hazır berrakta uyurken pasağım gitsin:))))

dünürüm afiyet olsun ne çok şey yapmışın hamarat dünürüm benim....de bakalım sarı mı beyaz mı akşama kocişe sölim gelirken alsın

cnm çingene salıncağı bnm ananemde var kuzenimi sallıyo, iki tane çengel tavana taktırıcan sağlam yaparlar merak etme kapıcı fln yapar, ona ip bağlıon, ortaya battaniye alttan ipin yerleştir, kenarları içeri dola ipin çevresinden, ay çok karışık oldu ama çengelleri yaptır kolay
ne kadar geniş alan olursa o kadar uçar hemen uyur

anladım canım saol.peki kartonpiyer tavana çengel tutarmıki acaba tavanı indirmeyelim aşşağı

kızlar nette meyve sularının 6 aydan sonra verilmesi daha uygundur yazıyo siz elma suyunu falan drunuz sölediği için mi veriyosunuz....ben vermiyorum sadece yoğurt veriyorum arada bide şöle yazıyo...4-6 ay arası dönemde ek gıda vermek gerekiyorsa öncelikle unlu sütlü mamalar ve yoğurt verilebilir.Allerjen olmadığı için prinç unu ilk tercih edilecek gıdadır. Meyve suyu ve sebze çorbasına başlamanın zamanlaması konusunda değişik görüşler olmakla birlikte, bu gıdaların 6 aydan önce verilmemesi daha uygundur.

merabalar:))
anam okumaya başladım bi de ne göreyim 24 sayfa!!nil o kadar beklemez..
monte hayırlı olsun kuzeninin kızı,analı babalı büyüsün:)
alisha kızın kızımın saçını çekerse kızım kızını döver!!:))
ben bütün gün nilin çişini bekledim,3 kere kaçırdım 4.cüyü hastaneye yetiştirdim,lökosit 3 çıktı biraz idrar yolu enfeksiyonu varmış ama dr u kaçırdık artık tam p.tesi öğreneceğim.bu arada p.tesi spiral takılacak işallah acımasss...i.y.enfeksiyonu da kabızlık yaparmış akınızda olsun..
biz gene yedik lavmanı geldik:KK43:

anladım canım saol.peki kartonpiyer tavana çengel tutarmıki acaba tavanı indirmeyelim aşşağı
asma tavan diilse tutar cnm, asma olcağını sanmıorum, tutar.kirişe denk getirmeyin yalnız
inannacım geçmiş olsun, spirali taktr bakalım nası bişeymiş bizde ona göre taktrırız, sağlık ocağına mı doktoruna mı taktırıon
ben bugün yemek yapmadım hastayım ya cnm istemio bişey

valla barçlı ben doktora sormadan başladım ama bu ayki kontrolde anne sütü iyce azaldığı için ek gıdalara geçelim dedi meyvesuyu, çorba, yoğurt, muhallebi başlayalım dedi ben zaen elma havuç suyu veriyodum öğlenleri un çorbasına başladım ilk zaman yedi ama bi iki gündür sevmedi gecede arı mama varya ondan muhallebi yapıyorum yoğurt için makine aldım ama hala deneyemedim ne kadar tembelim

inanna geçmiş olsun cnm inş geçer en kısa zamanda

alisha sana da gçmiş olsun bol bol sıcak bişler iç şifayı kapma aman naza da geçmesin sonra çok zor oluyo

X