2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

gelişimi için daha ii die düşünüyorum, yani öle mahalle arası kreşlerde bişey kazanamaz ama bu okulda mesela binicilik zorunlu ders, çok şey kazanır. evde olsa ne öğrenicek ki, hem çocuklar hareket seviyo, yazın hadi bahçe havuz, kışın eve tıkılıcak arkadaş yok, erkenden başlasın dioruz tabi bakalım zman ne gösterir
naz ii maşallah, odasına alıştı bile.şimdiki hedefim gündüz uykularını sallamadan yatağında uyutmak ama bu çok zor çünkü hala baya gazı var, sallamadan uyutmak imkansız
eguşunda çok şeker olmulş maşallah çok tombik gözüküo kaç kilo oldu sizden ne haberler

Ben unutmuşum bugün 23 Nisan olduğunu.. Eşim evde olunca sanki hafta sonu gibi geldi... Bütün çocukların bayramı kutlu olsun...

Bebeklerimizin büyüyüp okul anılarınıda burda paylaşmak nasib olur inş..

Günaydın inaysa nasılsın Çağan nasıl emme durumunuz da düzelme var mı ?

alishacım sağol eguşum çok iyi allaha şükür biz henüz odamızı ayıramadık çünkü önce ablasına oda almamız lazım ki ablasının odasına eguş geçsin..gündüzleri keyfi yerindeyse yatağına yatırdımmı kendi kendine uyuyor akşamlarda sorunumuz yok çok şükür..eguş 8,350 gr olmuştu pazartesi günü gittiğimizde..

benden de kocaman bir günaydın! bizimki de erkenci bugün, bayramı mı sezdi naptı..hele bir dönelim, ben götürürüm oğlumu bayram gösterilerine, eline de bir bayrak, sallar durur artık :))

eguşa maşallah bu arada :nazar:

alisha sen de 17 ocak kardeşlerinin en azimli anası çıktın. oda falan tamam da, bu 2 yaş erken değilmi yav..yarım günse olabilir gerçi, kalanında seninle zaman geçirir.

linaycım çağan iyi çok şükür emme sorunu var hala ama ben azda olsa emziriyorum sonrada arkasından sağıp kaşıkla veriyorum gündüzleri tabi geceleri emziriyorum sadece ama yetmiyor herhalde saat başı uyanıyor pazartesi dr kontrolümüz var bakalım ne diyecek dr danışmadanda mama falan vermim diyorum hoş ilk denememde almamıştı ama bunlara belli olmuyor bir gün almıyor ertesi gün alıyor sabahları iki üç kaşık elma suyuna başladım çok sevmesede içiyor buarada kıslar elma suyu bağırsak çalıştırıcıymış kaka problemi olanlar bence versin bizim uyku sorunumuz var gece uyumamak için zorlıuor kendini birde ben çağanı yumuşak ayısı var eline alabildiği çıngırak onla uyutuyorum onunla uyuması kolay oluyor aralık anelrine bir dr da önermiş bugün okudum kendilerini güvende hissederlermiş bende acaba yanlışmı yapıyorum ilerdede hep onla uyumak isetr diye düşünüyordum iyi oluyormuş rahattladım :)))

linaycım buarada maşallah eguşa kilo alımı çok güzel kıs arada nazar duası okumayı ihmal etme biz hep maşallah diyoruzda başkalarıda okuyor toğiği valla ben hergün okuyorum nazara karşı acaip inancım var

linaycım buarada maşallah eguşa kilo alımı çok güzel kıs arada nazar duası okumayı ihmal etme biz hep maşallah diyoruzda başkalarıda okuyor toğiği valla ben hergün okuyorum nazara karşı acaip inancım var

inaysa katılıyorum sana, ben de ne zaman oğlumla ilgili güzel gelişmeleri buraya yazdıysam tam tersine döndü çocuk..artık nazar mı, başka birşeyden de ben mi öyle yordum bilmiyorum ama tüm anneler dikkat etsin, bişey olmasın kuzucuklarımıza..ama işte paylaşmadan da olmuyor :)

biz ancak 6ayda 8kilo oluruz heralde, pehlivan maşallah:))
ayca valla bu kadar azmimin sonu hüsran olmaz umarım, şimdi yine odasına yatırdım bakalım kaç dk dayanıcak kulağım telsizde
inaysa eliyle tutuyomu çağan uyurken ben de duymuştm denedim hiç tutmadı benimki sallamadan uyumuyo anacım salla yatağına götür götürürken uyanır yatağında pışpışla uyumassa emzir belki uyur işte, defalarca böle yapıoz en sonunda yoruluyo uyuyo

aycacım sağol canım hepimizinkine maşallah..

inaysa inşallah biran önce düzelir durumunuz güzel güzel emer Çağanımız..benimki elma suyunu çok sevdi severek içiyor..canım bende çok nazara inanırım hergün ve uyuturken mutlaka nazar duası okurum..ve eguşun yıldızı çok düşük hemen nazar değiyor..allahım hepsini nazarlardan korusun..
bu oyuncak ile uyutma işini bende okumuştum ,çocuk için iyimiş sevdiği bir oyuncakla uyuması,uyumasını kolaylaştırırmış ,bende aralık annelerinde okumuştum sanırım..

ayçacım eguşta ne zaman halkın arasına karışsa hemen huyu değişiyor eve geldimi mızmız mızırdanıyor hemen okuyorum çenem ayrılıyor esnemekten :))

eguşun 1 kilo fazlası var, ama anne sütü ile beslendiği için şimdilik kilosu sorun değilmiş ,ama ek gıdalara geçtiğimizde de kilolu olursa şeker ve kolestrolüne bakarız dedi doktor..ben de gerek yok bu durum genetik dedim kaydirigubbakcemile3

alişhacım bizimkiler sizinkilerden biraz büyük çağan tutuyor eliyle oyuncaklarını hatta artık uzanıyor almak için maşallah
linaycım işallah yoksa ben hep emzirtmek istiyorum karşı değilim mamaya falan ama sütüm var çok şükür varken ne gereği var mamaya falan
ayçatekin haklısın canım Allah tüm bebişlerimizi nazarlardan kötü gözlerden korusun sağlıklı olsunlar onlar valla kendim için hiç bişey istemiyorum artık

linaycım kıs biz ailece baskül ailesi gibiyiz oğlan bize hiç çekmemiş babaıs diyorki bu oğlan büyüyünce şişkolar der bize büyümedeen zayıflayalım nasıl zayılıcaksak baba 100 anne 70 kilo :KK43:(
buarada benim oğlum hep evde anne baba görüyor o yüzden kimseye gitmiyor herkesi yabancılıyor ya nasıl aşıcaz bu sorunu

ayy çocukların şansına hava nekadar kötü bugün hem soğuk hem yağmurlu..
ve ben yine bir bayram günü çalışıyorum :bbo: yıllardır bayramlarda çalıştım ücretsiz izindeyim ama ben yine bayramda çalışıyorum ne bahtsızım yahuu kafamçokkarıştı

inaysa sen ne zaman çalışacaksın iznin bitmedimi ?

dünürüm tribündesin nasılsın bakalım ilgisiz kaynana olmayalım nil kısım nasıl kaka yaptımı bak elma suyu bağırsak çalıştırıyormuş düzenli ver istersen

inaysa güldürdün beni canım yaa :))) valla bizde baskül aileyiz dördümüzün bir resmi var hatta face de ablası baskül ailesi diye yorum yapmış hihoyyyt aslında babası çocukken çok zayıfmış evlendiğimizde 74 kiloydu şimdi 115 kilo :)) ben 72 kiloyum ama hayatım boyunce ne zayıf oldum ne şişman inşallah bu kilolarımda gider..

linaycım ben komple işi bıraktım istifa ettim bakalım kışa uygun bişeyler olursa başlarım ama kendim bişeyler yapmak istiyorum artık kafamda bir kaç proje var çağan biraz büyüsün diye düşünüyorum kıyamam bakıcıya falan bırakmaya

inaysa bizimkide çok yabancılıyor hemen dudaklarını büküyor :)) doktora gittiğimizde kucağına aldı sevdi biraz hemen büktü dudaklarını bizimki ,doktorda ama bunu 7-8 aylıkken yapman lazım sen şimdiden başlamışsın dedi, bi de çok konuşuyo bizimki yandık valla büyüyünce :))

linaycım ben hamile kaldığımda 68 dim doğumdan sonra bir ara 68 oldum gene ama süt iççin ne bulursam yiyşnce gene olmuşum 70 geçenlerde asansörde küçük kızın biri teyse sen doğum yapmadınmı annemler yapmış diyordu dedi düşün yani

zamane çocukları deyimi varya çok doğru bizim arkadaşın oğlu var krese gidiyor kıslar 4 yaşında çocuğun birini ayartmış hadi gel kaybolalım senle demiş kreşten kaçmışlar millet araya araya helak olmuş düşünseize daha 4 yaşında ailesi söz geçiremiyor bakalım bizimkiler nasıl olacak bize geldiler diyorki çağana ben abilik yaparım o daha sıfır yaşında büyüdüğünde ben onunla ilgilenirim bende içimden dedeim aman eksin kjalsın bide sana çeker falan :))))))))))))))))))

kıslar çağan uyandı ben kaçar kociş evde bugün temizlik yapıcam arada uğrarım

X