2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

bizde keki beraber yaparız,o çırpma işini hallader bende malzemeleri ayarlarım
alt açmasınıda daha 2 günlükken yapmaya başladı,walla yapabildiği kadar yapsın hiç sesımı çıkarmıom,haftaya bende işe başlıcam sonuçta hayat müşterek,nasıl alışırsa öle gider dimi?
şimdi annem warda rahat etti yoksa temizliğide biz beraber yapıoruz,allahtan çok titiz ii becerıo,ben süpürürüm o yerlerı siler:)))

Merhaba kızlar, oku oku bitmiyor, haklısın esracım:))))2 gün giremyince ne kadar çok kaynatıyorsunuz öyle:)))))
Filizcim üzülme canım, hiç olmassa kusması kalmaz metinin, kilo alır.Günde bir iki kez mama vermek çok sorun değil, 1-2 ay sonra ek gıdalara başlarız nasıl olsa.

Egehan akşam saat 9 gibi banyosunu yaptırıp yatırıyorum, gece 1 ekadar sorunsuz uyuyor, ama ondan sonra sürekli memede uyumak istiyor, onu çözmem gerek.Bir kaç gece uykusuz kalmayı göze alarak onu yatağında uyumayı öğretmeliyim.Alıştı yanımda yatmaya sanırım.

canım yanımda derken sizin yatağınızdamı yoksa aynı odada kendi yatağındamı yatıor?

benden de koccaman maşşallah egeyle onata:))
ay bu spiral acıo mu o kadar,anlatsanıza??
ekinsucum vitamin dediğin devit mi?devitse hani uzun zaman kullanacaktık bunu??

benim verdiğim ACD3 diye ir vitamindi aslında bizde devam edecektikde bıngıldağı kapanmak üzere diye kestik, bakalım 10 gün sonra çocuk beyin uzmanı görecek ne diyecek, inşallah kapanmaz 1 yaşına kaadar kapanmaması gerekiyormuş çünkü

yok canım eşime kızmadım üzülmedim kızıma çok üzülüyorum kıyamıyorum çırpınarak nefes almaya çalışıyor ya gözlerimin önünden gitmiyor.

geçmiş olsun canım haklısın insan dayanamıyor inşallah bir an önce düzelir sağlığına kavuşur Ayliz kızımız

aman ben kuaföre uydum kat kat keselim perçem verelim gölge atalım havan değişsin dedi bak artık doğum yapmışsın dedi zamanı gelmiş dedi gölge yapalım ki beyazlar kapansın hem tüm saç boyanmamış olur bebeğe zararı olmaz 3-5 ayda idare edersin dedi bende dinledim , ama çok beyazım varmış kapanmadılar gölgede bir işe yaramadı aslında güzeldi rengi, ama en çok kat kat kestirdiğime pişmanım şimdi toplanmıyorda zır pırt oradan buradan çıkıyor saçlar bantta kayıp duruyor kafamdan bin pişmanım yani kestirdiğime, gelelim havamın değişip değişmediğine evet kuaförden eve gelene eşime kapıyı açana kadar aradan geçen 2 saat havam değişmişti ama ondan sonra hava falan kalmadı yaniii

[
ben seni çok iyi anlıyorum şeydacım benimde eşim aynen seninki gibiydi ilk 2 ay her gece kavga ediyorduk artık iyice bunalmıştım herşeye karışıyordu yapsa neyse sadece emir verir gibi söylüyordu , altını açarken başaımda bekleyip denetliyordu daral geliyordu içime , 4 yıllık evliyiz ilk 2 ay ettiğimiz kavganın onda birini etmedik 4 yıl boyunca , en sonunda dedim yeter artık dayanamıyorum nasıl oldu bilmiyorum artık karışmıyor sanırım oda rahatladı artık çocuğa bir şey olacak psikolojisinden kurtuldu rahatladı o yüzden şimdi iyiyiz karışmıyor , inşallah senin eşinde düzelir yakında yoksa çok zor Allah sana sabır versin canım
benimki sadece kucağında dolaştırıp arabasında uyutabiliyor o kadar, nerdeee altını açacak falan öyle, ev işinde falanda yardım edemez beceremiyor çünkü daha çok iş çıkıyor bana :)) ama zaten kıyamıyorum çok yoruluyor her gün işyerinde

Bizim babmız oğlunun altını alıyor, onunla oynuyor ama ağlamaya başladığında susturma
ihtimali yok:))))
Dün annem de olmadığı için babasına bırakarak bir ara mimarlar odasına gitmem gerekti, daha içeri girmeden telefon!!! Koş çabuk çocuk ağlıyor diye, geri döndüm, egehan kendini yırtarcasına öyle bir ağlıyorki, eşim ne yapacağını şaşırmış, o ayrı strese girmiş.Arkadaşın eşi bir bayan vardı, o ayrı üzülmüş.Hiç birşey yapamamışlar.laelaelaelaelaeDelirmek üzereydiler anlayacağınız.Eşim bana bağırıyor nerede kaldın , diye.Bende ona bağırmaya başladım.Sen aradın hemen geldim, bana kızacağına oğluna kız dedimlülülülülülü
Zaten yabancı istemiyor, yabancı bir ortama girdiğinde mızmızlanıyor, kadıncağız ben gezdireyim diye arabasıyla gezdirmeye başlamış.Tabii bizim oğlanda ortalığı yırtmaya başlamış.Susturamayınca beni aramışlar. Geri geldiğimde ben bile susturabilmek için 10-15 dk harcadım.O kadar inat bir çocuk ki, memeyi bile almıyor, alsa da mızır mızır konuşuyor arada da içli içli ağlıyor-tatlicadiarzu-
Ama bu arada allaha şükrettim, kızlar memur ya da kendi işimin haricinde bir yerde çalışıyor olsaydım, annem de olmayınca bu çocukla nasıl çalışırdım benkafamçokkarıştı

Esracım ben,m yanımda yatıyor, beşiği de yatağımın yanında.Eşim birkaç gece yanımızda yattı, baktı horlamasıyla bizi uyutmuyor, bizde onu uyutmuyoruz, salonda yatmaya başladı. Tabii böyle olunca bende oğlumla aynı yatakta yatmaya başlamıştım, ama artık ayırmam gerekiyor kendi yatağına, başka odaya koyamam, 1 kat aşağı , ya da yukarı çıkmam gerekir gece her ağlamasında.

canım erkeklerın annelik iç güdüsü olmadığından acil durumlarda dahada panik olup stres oluolar,bebeklerde bu stresı hissedınce işin içinden çıkılmıo taki annenin kokusunu alıp huzura erınceye kadar,çünkü bizler panik olmadan sabırlı şekılde ilgilenıoruz,,bizim babamızda ağladığında susturamıo ben gelıorum bu sefer hem kızımı hem babasını sakinleştirmek zorunda kalıorum-tatlicadiarzu-

odasına geçir cnm, biz 3aydır bu 2geceki kadar rahat uyumadık, tam zmanıdır bence.bende bazen sabah alıodum yanıma çok az ama zaten bnmki ölede uyumuyo bu sabah onu almadım ben gittim büzüştüm yanına yattım yarım saatte öle uyudu

ay ben kocamla bu gidişle boşanırız diodum meğerse iiler arasındaymış???
montecim en kısa zamanda gçer işallah..
sheeda Allah kolaylık versin canım..

çok sevindim canım bak ne kadar rahat di mi..o kadar dioss ama sakalımız yokkdelikafadulden
burdan herkese tavsiye edelim:teytey:

son 1 senedir hayatımı paylaştığım arkadaşlarımla bişi daha paylaşmak istiorum..
bugün annemin ölümünün 15.yılı..ama bu yıl çok farklı ,kucağımda nilim varken ağlayamıoorum bile o da üzülmesin die..
sizler de anneme bi dua gönderin ,tabi isterseniz..

inanna nbr.....bugun benim cok sevdigim enişteminde ölüm senesi ona yasin okucaktım annene de bir tane okurum....kendini üzme bebekler hissediyolar bak ne güzel senin de yavrun kucagında....

inanna nbr.....bugun benim cok sevdigim enişteminde ölüm senesi ona yasin okucaktım annene de bir tane okurum....kendini üzme bebekler hissediyolar bak ne güzel senin de yavrun kucagında....

Allah rahmet eylesin canım,Allah kabul etsin..
ben bilmiorum yasini falan dua ederim ben de size türkçe,teşekkür ederim..

Allah rahmet eylesin kızlar, nur içinde yatsınlar

alisha sen sarışın yeşil gözlü müsün?
fıstık yeşili bi elbisen var mı?eşinin de aynı renk kravatı??

sheeda cnm eşimde ilk zamanlar öledi ben tersleyince bişi demiyo artık...işin çok zor ama sabretmek gerekio zamanla oda anlar yanlış yaptığını inş..

filizcim mamayı dene bakalım belki kusması düzelir..hem mama verir hemde emzirirsin...

allah mekanlarını cennet eylesin kızlar...nur içinde yatsınlar

dünürüm inş kapanmaz bıngıldağı damadımın

Allah rahmet eylesin, ilk fırsatta anneciğine dua edicem. mekanı cennet olsun

ben az önce milupayı aradım bu kabızlık için,10 gün erken almıştım ya aptamil 2 yi,dediler ki aralarında çok fark yok ondan diildir ama ek gıdaya geçerken kabızlık görülmesi norrmalmiş.ama başlamayı öneriolarmış 6.ayda başlanan ek gıdalar problem yaratıomuş.
bu arada ben daldım kk 'ya ocağa kuru kayısı koymuştum kaynasın die nil için,kadın önerdi,dibi tutmuş(

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…