2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Sütüm yooookkk senağlama kızım emiyo emiyo doymuyor. Busefer sinirlenip ağlıyor.. Şimdide sakinleşsin diye yere yatırdım.. Arada şapur şupur ellerini emiyo... Of yaa ne yapacam şaşırdım.. Dün sabaha kadar herşey yolundaydı. İki gündür sütüm az.. Kız doymuyor...

Doktora danışmadan mamaya başlayan varmı?

cnm belki emdikçe gaz birikiyodur, ondan ağlıyodur..ben de doymuyo sanıyodum..ellerini yiyo sürekli, bazen alt dudağını şapırdatıyo..ama kilo alımımız iyiymiş,demekki yeteri kadar emiyo..panik yapma, yaptıkça azalır..rezene iç, ya da kızına içir hem süt yapar,hem gazını alır.

nohcoy bence mama için doktora danışmaya gerek yok sonuçta sürekli mama ile beslemeyeceksin. arada verilen mamadan ne olacak ki. ayrıca sadece mamayla beslenenler de var. açsa bebeğin ver yani mama aç kalmasında daha kötü değil ya

Birde biz evde arabayi kkullaniyoruz mutfakta falan arabayla yanima aliyorum isim bitince oynuyoruz hanimla hep yanindayim 24 saat hizmet veriyorum

pembecim bizimkininde sürekli eli ağzında ben çekmiyorum ağzından arada ellerini siliyorum ama.

4. Aydaa doymamalari normal mamalara ek gidalara baktim hep 4. Ay yaziyo ustunde bende meyve vermeye basliycam artik suyunuu doktor verme diyo alissin bence

pembe-panter, aycatekin, hera796 sağolun arkadaşlar... Ya doymuyor bence. Normalde göğsümü sıkınca süt fışkırırdı. Şimdi zar zor anca akıyor. Birde bir emince nerdeyse iki saat gıkı çıkmazdı şimdi sürekli mızırdanıyor. Ya açlıktan, yada boş emip gaz olduğunda...

Mamaya başlıyayımda mamalar hakkında hiçbir bilgim yok...Siz hangi mamayı kullanıyorsunuz?

Benimkini parmak kesmiyo yumrugunu sokuyo alamiyoruz ellerini agzindan dis icin erken ama 4. Ayinda dis cikaranda varmis ben 10. Ayimda cikarmisim ddissiz gezcekmisim nerdeyse amma tembelim

4. ayda bişey mi 2. ayda bile çıkan varmış. diş çıkmadan 3-4 ay önce kaşınmaya başlarmış diye duymuştum ne kadar doğru bilmem. benim oğlanın dişi çıkınca herhalde memeyi bırakırız çok ısırıyor damağıyla bile baya canımı yakıyor

tünaydın herkes gitmiş biz gelene kadar.sabahçılar erkenden kalkıp oturmuşsunuz bakıyorum biz gececi olunca ancak bu saatlerde kalkıp gelebiliyorum.çocuğum da bana benziyo sanırım ben ge yatar geç kalkarım.
sizlere bazı sorularım olcak hanımlar:
1-oğlum son bi haftadır iştahla ellerini yiyo ve engel olmaya çalışınca acaip sinirleniyo acaba dişleri mi kaşınıyo bana kalırsa erken ama sizde böyle bişey oldu mu.
2-bebeğiniz uyanıkken sürekli onun başında mı duruyorsunuz.benimkinin gözü hep bende.ben de ilgi bekliyo diye kıyamıyorum bırakıp kalkamıyorum başından.yalnış mı yapıyorum.tek başına bırakmalı mıyım?

1-hepimizinki aynı canım, dr lar da normal, bırakın yesinler diyor merak etme..

2-tabiki ilgilenicez bir köşeye atmicaz ama, kendi kendilerine ve oyuncaklarıyla da geçirecekleri zaman dilimleri olması gerekiyomuş. bu asılı sallanan oyuncaklar, vurunca ses/müzik çıkaranlar şuan bizimkiler için ideal. hatta şu sıralar sadece ellerine, ayaklarına bakıp nasıl da hareket ettirebildiklerini anlamaya çalışma zamanları..bırak biraz anlam versin kendisine, etrafına..

Birde biz evde arabayi kkullaniyoruz mutfakta falan arabayla yanima aliyorum isim bitince oynuyoruz hanimla hep yanindayim 24 saat hizmet veriyorum

aynen ben de öyle yapıyorum.mutfakta yemek hazırlarken şarkılar oyunlar online şebeğe döndüm:roflol:nerdeyse banyoya bile birlikte gircez.ha banyo demişken ya şöyle uzun huzurlu bi banyoya hasret kaldım uyuduğunda koşuyorum daha saçlarım köpüklüyken uyanıyo-tatlicadiarzu-

Sütüm yooookkk senağlama kızım emiyo emiyo doymuyor. Busefer sinirlenip ağlıyor.. Şimdide sakinleşsin diye yere yatırdım.. Arada şapur şupur ellerini emiyo... Of yaa ne yapacam şaşırdım.. Dün sabaha kadar herşey yolundaydı. İki gündür sütüm az.. Kız doymuyor...

Doktora danışmadan mamaya başlayan varmı?

Aynen benimki de böyleydi, dr'umuz mamaya başlamamızı söyledi ama tabi 10 gün de ne kadar kilo aldığına baktı. bu 10 gün çok mutsuz ve huysuzdu şimdi mama veriyoruz ben de Efe 'de mutluyuz artık.. Sütünü artıracak şeyler ye iç ve bol bol dinlenmeye bak. bebeğini öp kokla oyunlar oyna bu da sütü artırıyomuş

pembe-panter, aycatekin, hera796 sağolun arkadaşlar... Ya doymuyor bence. Normalde göğsümü sıkınca süt fışkırırdı. Şimdi zar zor anca akıyor. Birde bir emince nerdeyse iki saat gıkı çıkmazdı şimdi sürekli mızırdanıyor. Ya açlıktan, yada boş emip gaz olduğunda...

Mamaya başlıyayımda mamalar hakkında hiçbir bilgim yok...Siz hangi mamayı kullanıyorsunuz?

dr'um Aptamil 1 ver dedi günde 2 veya 3 kez 120cc . Bu aylarda bebeklerin midesi 180 cc alab ilecek kapasitede olur ama hiç bir zaman tam doldurmazlar 120 cc yeter dedi.

evet hera..benim de 3,5 aylıkken çıkmış dişim, eşimin de 4 aylıkken. diş çıkarımı da anne-babadan geçermiş. bakalım biz bekliyoruz 4-5 aylıkken gelecek mi, gelmezse ne düşüncez bilmiyom..hastaneyi sorgulamak gerekecek kaydirigubbakcemile3

selam kızlar ellerini emmelerinden korkmayın çünkü başlı başına açlık belirtisi değil.bu dönemde ellerini hergün yeniden keşfederlermiş.hergün onları yerinde bulup onamak(emmek) onların en büyük keyfi imiş.doymadığını en kolay kakadan anlarsınız.birde su vermeyi deneyin iştahla suya saldırıyorsa ya gerçekten açtır ya da çok sıcaklamıştır.

aynen ben de öyle yapıyorum.mutfakta yemek hazırlarken şarkılar oyunlar online şebeğe döndüm:roflol:nerdeyse banyoya bile birlikte gircez.ha banyo demişken ya şöyle uzun huzurlu bi banyoya hasret kaldım uyuduğunda koşuyorum daha saçlarım köpüklüyken uyanıyo-tatlicadiarzu-

annen yanındayken yıkan bence rahat rahat hihoyyyt

amanınnn nazlıcan gelmiş. nasılsın cnm ya özledik valla güzel sohbetini

evet hera..benim de 3,5 aylıkken çıkmış dişim, eşimin de 4 aylıkken. diş çıkarımı da anne-babadan geçermiş. bakalım biz bekliyoruz 4-5 aylıkken gelecek mi, gelmezse ne düşüncez bilmiyom..hastaneyi sorgulamak gerekecek kaydirigubbakcemile3

:jeyyar:

ay valla bilmemki bizim bey ne der :))) BEN BİLMEM BENİM BEYİM BİLİR :))))))))))
valla babası urfalı aşiteriz biz ağa kızı almak kolay değil bayağğğ başlık parası istermiş verebilcenizmi :)))) tabiii ona takılıcak takılar hariç 2 metre köstek :))) 10 adana burması :))) altın kemer beş tane beşi bi yerde :)))))))))))) v.s tabiii yüz görümlüğü el öpmesi falanda olcak :))))))))))))

kız beni takılarlamı korkutcan ben defneyi pırlantalara boğarım :)))))))))) sen he de gerisi kolay her ay sabtim santim altın yaparız her istediğin olur dünürcüm :teytey::teytey:

valla bi dene bakalım canım.eğer huysuzluğu geçiyosa demekki cidden aç kalıyomuş.biraz mama verirsin bu arada sütün birikir emzirirsin.ben ve burda mama veren arkadaşlar genelde aptamil 1 veriyoruz.üzerinde nasıl hazırlayacağın yazıyor.miktar olarak da istersen 120cc ile başla.

amanınnn nazlıcan gelmiş. nasılsın cnm ya özledik valla güzel sohbetini

canımsın iyiyim bende sizleri ösledim egecik biraz kendini topladı bende attım kendimi size.çok zormuş iki çocuk ev işleri falan kafayı yiycem yakında -tatlicadiarzu--tatlicadiarzu-

nohocy canım önce emzir sonra sağ saütünü biberona koy aradan yarım saat geçince biberonla yada benim gibi kaşıkla ver ben artık öyle yapıyorum

X