2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

günaydn kızlar, sedakt salıncağı istten almadım cnm 100e almıştm
çok kötü bi gece geçrdik ya kız 8de uyudu ben 11e 20kala, 11de uyandı sırayla yzıorum, 2de 3te 3buçukta 4te 4.15te ve nihayet 5te tamamen uyandı, eşimle sıyırmak üzereydik neyse arada yapıo bööle napalım, her uyandıındada emdi şüphelemeye başladım ya sütümmü yetmio acaba

alisha bizimde öle oldu ya,saat 9.30 ta banyo yaptırdım 10 a doğru daldı uyudu,bende 12.30 da tam kafamı koycam yastığa uyandı aldım emzirdim 1 gibi uyudu yine sonra sırayla 3 .00 te ve 5.00 te en son da 8.35 te uyandı ve artık yatmadık kalktık,herdefasında emdi ama tabi 3 saat olmadığından göğüsler sheedanın dediği gibi havası sönmüş balon gibiydi,süt yağlanmadığı için doyurucu olmuo sanırım ve 2 saate açıkıp uyandı bizimkide,bende çok korkuom ya süt yetmıomu ne,ama uykuyla çok alakalı işte 2 gün önce 6 saat kesintiz uyuduk sabah bi kakltım göğsüm patlıcak gibi ,işte o gün emdiğinde çok uzun uyumuştu,
bugun şu humana çayından almayı düşünuom süt için,ieçen arkadaşlar gerçekten faydası oldumu???

pempe evet ya maşallah bu sene çok yağdı izmire,su sorunu olmaz inşallah yaza,
havalar tam ısınmışken kötü oldu ama neyse düzelecekmış yine bikaç güne

bizimki de 1 de yattı 5.45 de uyandı hiç bu kadar uzun uyumazdı iyi oldu ama sonra 7.15de kalktı ben de uyuyamadım bi daha ve şuan kafam zonkluyo yine dalsa da yatsam ben sabah uykusunu uyumadımmı çok kötü oluyorum

esracım bizim normal uyku düzenimiz nerdeyse sizin dün geceki gibi 2saatte bir hep emer, tek fark daha erken yatıp 7de falan kalkıyo, keşke öyle uyusa alışmıştım ben, humana still teaden ben memnun kalmadım cnm süt yapıodur belki ama öyle bi gaz yapıoduki bizim kızda,çocuk mosmor oluyodu ağlamaktan, onu bıraktım rahatladık, çok fazla bitki içeriyo çok ağır geldi bi dene istersn yada milupanınkini al o daha hafif olabilir. bazen diyorum yatmadan önce biraz mama takviyesi mi yapsam ama sonra kabız falan olur diye vazgeçiyorum, sadece günde bi kere mama veren varmı aranızda, varsa ne marka

Gunaydin hanimlar benim sutum bolken buzluga stok yapmistim hergece sagip koymustum simdi ezgiye 23 de 160cc ondan iciriyorum benimde emzirmedigim icin sutum cogaliyor gece uyaninca sut buluyor
Bebek cok uyudugunda sutunuz bol olunca sagip koyun buzluga sonra cok ise yariyor

Esracim humana ezgi dogdugundan beri gunde iki fincan iciyorum bu ara sutum az vitamalt icmeyede basladim

Sabah aksam gece cayi iciyorum ir ffincanda rezene iciyorum

Ezgiye icirmiyorum ben iciyorum sutumden geciyor nasilsa hemm banada faydasi oluyor

Gece cayinda melisa anoson var rahatlatici uykumu getirmiyor ama rahatlatiyor bence. Bebeklrer buyudu doymuyorlar artik

Son düzenleme:
geçmiş olsun canım,walla kemeraltından almıştım kış çayı die satıolardı,içinde karışık bi çok ot ve baharat var ,kaynar malzemesini bilirsen onlardan var ıhlamur falan var ,benı hemen toparladı walla tavsiye ederim

canım bence önce emzir sonra geçmezse limon ver

şu an atvde kordon kanınının saklanmasını anlatıloar,eksi 96 derecede saklanıomuş ve tam teçhizatlı 3 banka varmış

Kordon kanini aldirdim ben dogumdan sonra aldilar 600 tl verdik sonra bizi arayip 55cc kan cikmis 60 cc olasi lazim saklanmasi icin isinize yaramaz dediler deliye donduk cope gitti kanda parada

günaydın bizimki babasıyla uyuyo marsg sana dedi ya uyanmıyo gece diye masallah o geceden beri cin ali kesildi bizimki ilk mama deneyimimi anlattım size okudunuz mu...........

bizde saklıcaktık da marsg senin dedigin gibi problemlerle karsılasılıyomus saklamadık....

aksam yigenimin okul gösterisi var 5 yıllık ögretmenim her zaman gösteriyi kulisten izlerdim bu sene oturupda izlicem kuaföre kacıyım bari bizimki uyurken öptüm sizi....

alisha bende senin gibi aynısını geçirdim aklımdan,acaba sadece gece yatarken 1 kere mamamı versem o da rahat uyusun bende süt yaparım bari die,gerçi dr um ek gıda bile vermicem bu gidişle demişti kilosu ii die ama bana kilo vermiş gibi gözükuo sankı,cumartesı aşı için gitcez dr a ona danışıcam bu mama olayını bakalım ne dicek

marsg bende bi ara rezene içiodum bıraktım sonra,yine başlıcam,ben şimdiye kadar hiç bişey kullanmadım extra ne yesem ondan süt oldu,ama bu aralar uykusuzluktanmı ne azaldı sanki,bide dediğin gibi büyüdüler artık doymuolar,vitamalt ı sormuştum dr a süt yapar ama kilo da yapar deyınce vazgeçtim,
peki bu kanı alırken ona göre alsalarmış ya 60 cc,ne kadar saçmalık ama sonuçta saklanmamış,para iade edebilirlerdi,bide 600 tl sadece almak için dir belki,saklaması için çok pahalı olduğunu biliorum ben

filiz,bende ne zaman ağlamıo uslu uyuyo gazı yok desem hemen anında oluverio ,anneın daha çok nazarı değermiş zaten,okudum canım mama olayını,sen dr a danışmadan yaptın ama dimi?

selam kızlar..bol sütlü bol uykulu gün olsun bugün :)

esracım kiloları arttığı için doymuyor olabiir bebişler artık,kilo alımına göre mamaya başlarsın boşuna mama verme istersen çocuğa..

marsg yazık olmuş canım yaa,okadar da para ödemişsiniz üstelik..

benim oğlumunda yıldızı çok düşük ne zaman biri sevse bişeyler dese çocuğun huyu değişiyor mızmızlanıyor hep.. Allah nazarlardan saklasın yavrularımızı..

herkese mutlu günler
esracım kafana takma süt olayını inan o zaman daha çok etkilioo...dereotu kuru börülce acayip süt yapıoo ben hep onlrdan tüketiyorm..aldın mı randevu gidiyomusun cumrtesi günü

marsgcım boşuna gitmiş o kadar paranız saçmalık yani

yok doktor demedi sheeda ya özendim benim gece var da süt ögleden sonra azalıyo sanki.....
barcli linay nbr...

aylin slm canım,zaten dr a gittiğimizde ne kadar aldığı çıkacak ona göre danışcam dra,kendim vermem

burcu slm canım,ya ben kafama takmam da bikaçgündür sık uyanıo emıo göğüste boş olunca süt yetmıo die düşündüm,kuru börülce aldım geçen ilk defa hiç pişirmedim süt yapıo deyınce deneyeyım dedım sen nasıl pişiriosun ,randevuyu bugun alıcaktı eşim

ben süt olsun diye sabah ac karna pekmez içiyorum özelmiş kociş aldı cayı azalttım kahvaltıda humana kahvaltı sonrası 2 tk. kimyon 2 tk. çörekotu aralarda rezene aksam humana günasırı ısırgan yiyorum 5 lt su içiyorum incir ayva yiyorum....

X