2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Biz doktordan geldik , haberler kötü 9 günde sadece 90 gr almış :KK43: günde 2-3 kez aptamil 1 numara mama vercem. Efe şimdiye kadar hep 2 saatte bir emiyordu bu aylarda çocukların 3-3,5 saatte bir emmesi gerekirmiş, durum böyle olunca ben tabi gece 2 saatte bir kalkmaktan yorgun düşüyorum bu da sütü etkiliyo olabilirmiş. ben yorgun uykusuz olunca tabi sinirli ve stresli oluyorum sütünde yağlanması ve dolması için bu süre çok azmış.. Efe emdikten sonra hep göğsümü sıkıp sütüm var mı yok mu diye kontrol ediyodum ve sonuçta hep oluyodu ama işte beslemiyomuş efeyi.. Bütün bu emmerken ağlaması gittikce huysuz mutsuz bir bebek olmasının nedeni açlıkmış. Yazık çok üzüldüm neyse bu mama sayesinde inşallah o da ben de toparlıcaz kendimizi 21'inde tekrar gitcez bakalım ne diyecek.. Bir de idrar aldılar tetkik sonucu temzi çıktı haftaya da kültür sonucunu alcaz. İşte böyle beslenmenize dikkat edin, çok yormayın kendinizi strese girmeyin, yediklerinizi dikkat edin sütünüz bol ve besleyici olsun..

üzülme annesi efe bebek mama takviyesiyle tosun gibi olur maşallah....cokacimcoook

sheeda geçmiş olsun inş bundan sonra bebişin kilo alr sende süt yapıcı yiycekler tüketmeye çalış

çok sağolun inşallah. şimdide mamayı almıyo daha önce 2 kez kendi sütümü bineronla vermeme rağmen nedem şimdi biberonu almıyo anlamadım

Son düzenleme:
deneyim ama yutmuyor ki biberonu ağzına sıkıyorum ağzındakini yutmuyo çıkarıyo :KK43:

biberona yabancılar çünki,1-2 denemeden sonra alışır canım.bende 3 kez sütümü sağıp biberonla verdik, ilk içirdiğimizde benimkide almamış kaşıkla içirmişler...

sheeda geçmiş olsn cnm, bizim kız gece önce 5saat fln uyuyo snra 2saatte bir emiyo, gündüzde en fazla 2saat bekletebiliorum sütüm yetiomudur acaba yaa

herkese merhaba bi süredir internetim oktu giremedim nasıl gidiyo hanımlar umarım herkes iyidir

nazobülo bugün geçirdim seni aklımdan nerde acaba dedim ii gidiooo senin nasıl gidio

biberona yabancılar çünki,1-2 denemeden sonra alışır canım.bende 3 kez sütümü sağıp biberonla verdik, ilk içirdiğimizde benimkide almamış kaşıkla içirmişler...

ama Efe daha önce 2 kez benim sütümü biberonla içti biberon kullanmasında bi sorun yoktu yani

:))) saol canım yaaa iyi çok şükür bu aralar yoğunuz biraz yok kına yok düğün yok yemek :))) kızçeme yaz için alışveriş falkan yaptım

bizde dün mamaya başladık sheeda benimki de zor alıyor mamayı ne yapalım zorla vereceğiz

nazo hosgeldin kızın cicilerini güle güle kullansın annesi....
sheeda bende galiba mamaya baslıcam bizimde kilo alımımı az umarım mama yeterli gelir kilo alımı normale döner oglunun yaaa bu aptamiller nasıl hazırlanıyo sıvı mı hiç mama deneyimim yok da merak ettim...

saol canım
şimdi ben tecrübeli bi mama annesi olarak anlatayım öncelikle bu mamalr sıvı yani süt gibi
şimdi öncelikle içme suyunu kaynatıp hazırda bulunduruyosun mamayı yapcağın zaman suyu ısıtıyosun ne sıcak ne soğuk sonra diyelim en az olan 30cc yapıcan biberonunun 30una kadar suyu koyuyosun önce suyu koyuyosunki köpüğü falan oluyo su ölçüsünü şaşırmayasın diye sudan sonra bir ölçek yani 30cc mamayı koyuyosun ve çaklalıyosun sonra afiyetle bebişine veriyosun

Chaf evet sabırla vercez,
Montesori hayırlısı olsun , sağlıklı olsunlarda ne yapalım artık mama vercez, zaten doktorum 4. ayda ek gıdaya başlarız g,bi bişeyler dedi

baby tv karşısında verdim ve hepsini bitirdi :) ay çok mutlu oldum. Mama vercem diye üzülüyodum şimdi verdm diye seviniyorum nasıl bir çelişki bu anlamadım :)

Aptamil suyla hazırlanıyo doktorum bana 120 cc ver dedi ben de 120 cc'nin içine kutuda yazdığı gibi 4 kaşık mama koydum çalkalayıp verdim.. tabi mamayı koyunca 140 cc falan oldu sanıırm önce mamayı koyup suyu sonra ilave etmem gerekiyodu bilmiyorum...

saol canım
şimdi ben tecrübeli bi mama annesi olarak anlatayım öncelikle bu mamalr sıvı yani süt gibi
şimdi öncelikle içme suyunu kaynatıp hazırda bulunduruyosun mamayı yapcağın zaman suyu ısıtıyosun ne sıcak ne soğuk sonra diyelim en az olan 30cc yapıcan biberonunun 30una kadar suyu koyuyosun önce suyu koyuyosunki köpüğü falan oluyo su ölçüsünü şaşırmayasın diye sudan sonra bir ölçek yani 30cc mamayı koyuyosun ve çaklalıyosun sonra afiyetle bebişine veriyosun

o zaman doğru yaptım hihoyyyt

:))) aferin sana ben artık tecrübe sahibi oldum misal bi yere giderken eğer sadece bi öğünü orda yiyicekse ölçüüyle küçük biberona mamayı koyuyorum küçük termosada suyumuzu yada biberona suyu koyuyorum gittiğimiz yerde ısıtıyorum

basak nbr
sana bişiy dicem:)
sor canımcım sormamışsın galiba yeni sayfaların tamamınıda okuyamadım gerçi kerem durmuyo...
hayatım kız ağlıyo bi emzirimmm seni çoook öpüyorum..Bi daha geçmiş olsun..Millet dünür oluyor,Biz de Kerem le Zeynep Bade yi kertelim barii..İyi geceler canım benim

tabi ya bizde seninle dünür olalım di mi? çok iyi fikir kızımız zeynep badeye talibiz canım .)
ne güzel ya annenin olması ben yalvarıyorum resmen annemede gelmiyo artık keşke gelse

:Saruboceq: onundda kendi düzeni varmış burda yoruyormuşum hastalanıyormuş gidince haklı aslında biraz hiç bişeye dokunmuyorum o burdayken sadece keremi emziriyorum kadını kaçırdım tabi:eek:

X