2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Moralim çok bozuk arkadaşlar. bugün kalça usg si çektirdik.Doktora gösteremeden geldik. Gitmişken kilosunada baktıralım dedik. 14 günde sadece 150 gr almış. 5250 grdı 5400 olmuş. Aslında sütüm az değil.. Birini emerken diğerinden de akıyor bazen... Of yaa ne yapacaksak.. Geceleri emmiyor acaba ondan mı kilo almıyor. Uyandıramıyorum geceleri, zorla burnunu sıkıp göğsümü veriyorum ama tutamıyor... Uykucum...

Bu arada bizimkinin de tükürükleri ağzında durmuyor... Bi,rde köpürtüyor...

Moralim çok bozuk arkadaşlar. bugün kalça usg si çektirdik.Doktora gösteremeden geldik. Gitmişken kilosunada baktıralım dedik. 14 günde sadece 150 gr almış. 5250 grdı 5400 olmuş. Aslında sütüm az değil.. Birini emerken diğerinden de akıyor bazen... Of yaa ne yapacaksak.. Geceleri emmiyor acaba ondan mı kilo almıyor. Uyandıramıyorum geceleri, zorla burnunu sıkıp göğsümü veriyorum ama tutamıyor... Uykucum...

moralini bozma canım geçen ay bize de aynı şey olmuştu arada durabilirmiş bööle gelişim hızları,sen devam et emzirmeye,gece de uğraş bazen nil de çok uğraştırıo ama en sonunda kazanıorum.tabi sütün de bazen doyurucu olmayabilio benim geçen 3 gün öleydi mecbur mama verdim..

üzülme cnm ya, belki havalardan falan geçici bir durumdur..kusması falan var mıydı? dr ne dedi?

inannacım çok sağol cnm... inş dediğin gibidir...

ayçatekincim doktora gösteremedik bugün. Ama kusması çok. Özellikle dün çok fazla kustu. 4 kez kesik kesik, 3 kezde emdiği sütü kustu. Fışkırır gibi olmasada fazla kusuyor.. Komşum doymuyordur diyor... Ama ben bu mama işlerinden de hiç anlamam. Yarın başka bir doktora götüreyim bakalım o ne diyecek...

kızlar dışarı çıktıınızda hiç mesela mağazalarda soyunma kabininde falan emzirmeyi denedinizmi , ya da süt sağıp taşıosanız nerde muhafaza ediosunuz

kızlar dışarı çıktıınızda hiç mesela mağazalarda soyunma kabininde falan emzirmeyi denedinizmi , ya da süt sağıp taşıosanız nerde muhafaza ediosunuz

ben emzirip çıkarıyorum tabi 2-3 saat sonra istiyor arabada yada alışveriş merkezlerinin bebek odalarında emiziriyorum..daha önce biberonla alıyordu sağıyordum öyle veriyordum..anne sütü oda sıcaklığında 6 saat kadar durabiliyor..şimdi biberonu bıraktı beyimiz hiç hoşlanmıyor..

Nohcoy canım geçmiş olsun..kesik kesik kusması önemli değil ama emdiği sütü kusuyorsa kilo alamaz benimde başıma gelmişti ,üşütmenden kaynaklanıyor olabilir..bezinden çişi geçip üstünde kalıyorsa sen farkedene kadar o bile üşütebiliyor..

ayçatekin sizin nasıl oldu kusmanız devam ediyormu ?

alisha ayy çok tatlı senin zilli yaa allah nazarlardan saklasın :) ben geçen hafta carrefouda ki kotonun kabinine girip emzirmiştim :))

inanna gözünaydın nil hanımcık iyimiş..canım ben de ekinsu da anadolu yakasındayız..senin buraya gelmen şart oldu artık :))

ayçatekincim doktora gösteremedik bugün. Ama kusması çok. Özellikle dün çok fazla kustu. 4 kez kesik kesik, 3 kezde emdiği sütü kustu. Fışkırır gibi olmasada fazla kusuyor.. Komşum doymuyordur diyor... Ama ben bu mama işlerinden de hiç anlamam. Yarın başka bir doktora götüreyim bakalım o ne diyecek...

kusmasının bir nedeni vardır mutlaka..dr bakar ve ilacını verir. kusması durur ya da azalırsa kilo alımı normale döner merak etme..hemen mamayı düşünme sütün varken.

benimki de 2-3 gün önce feciydi, yazdım hatta burda..emdiği gibi kusuyo ve sonra ağlıyodu. şurup kullanıyorum şimdi daha iyi..eminim bizimki de bu yüzden çok az kilo alıcak bu sıralar..sağlıklı olsun da gerisi önemli değil.

bi de nilay demişti burdan bana. midesini üşütmüş olabilirsin sıcak havlu koy diye, ben uyguladım sen de deneyebilirsin belki faydası olur, düzelir inşallah.

gece sagip sutunu biberonla ver birde benim doktor gece uyursa uyandirma diyor ben bazen gece yattigi yerden biberonu sokuyorum agzina

Nohcoy canım geçmiş olsun..kesik kesik kusması önemli değil ama emdiği sütü kusuyorsa kilo alamaz benimde başıma gelmişti ,üşütmenden kaynaklanıyor olabilir..bezinden çişi geçip üstünde kalıyorsa sen farkedene kadar o bile üşütebiliyor..

ayçatekin sizin nasıl oldu kusmanız devam ediyormu ?

aynı anda yazmışız nerdeyse..

süt kusması durdu çok şükür..arada ekşimek yapıp çıkartıyo bizimkisi..üretken velet :)) bu arada burda erkek çocuklara veled deniyomuş..

Ben aarabada emziriyorum gallerya var avm burda emzirmeodasi yok danisma wcc de emzirin dedi delirdik esimle

mrb kızlar güzel olmuşmu tickerım zeynepten çaldım bende
saçlarım acaip dökülüo ya kestrdim bugün,demire başlıycam ben de belki ii gelir, bebek anneyi tanıyınca saçmı dökülürmüş ya ne alaka öle diolar

aşkolsun canım çalmak ne demek güle güle kullan çok hoş olmuş ama zaman yok seninkinde no mode seçmişsin
bide bu ticker sadece 1 yaşına kadar geçerli haberin olsun gebelik ve 1 yaş tickeri olarak kullanılıyormuş ben öyle öğrendim neyse diğerinden daha tatlı yeni fotosunu çekeyim öyle tekrar yapıcam daha da harika olucak

Ben aarabada emziriyorum gallerya var avm burda emzirmeodasi yok danisma wcc de emzirin dedi delirdik esimle
wc de ayakta yani yuh, çok sağlıksız bişey ya ama mecbur kalınca insan emzirir,yazlık bi yerde olsak ben her yerde emziririm örterim üstümü güzelce ama istte olmaz tabi

herkse merhaba hasta olanlara öncelikle geçmiş olsun diyorum çabuk atlatırsınız işallah
bizde bugün oğluşumla özdileğe gittik alışveriş yaptık oğluşuma giyecek oyuncak aldık sütü sağmak için pompa aldım kıslar elle çok zor oluyordu yani tamamen çağan efendi için alışveriş yapıp döndük ama havada çok güzeldi iyi oldu valla

burdaki avm de de emzirme odası yapmışlar ufak bi odayı hem de altını değiştirebilioruz ii oluo ama ankara da optimumda ve antares de molfix odaları var,süper yani,adamlar bezi bile koymuş:))
işallah ayarlayacağım kızlar ,çok buluşmak istiorum valla:)

orası hatırladığım ilk avm istanbuldaki,ufacık bile bi oda bulamamışlardır!!!wc de kendileri yesin yemeklerini,terbiyesizler!!!!!1
damadım güle güle giysin cicilerini,makinada çok ii olmuş senin için canım :))

dünürcüm saolasın sağlıcakla giysin işallah yavruşum valla bizde özdilekteki emzirme odası var ama alt değiştirme için yer yapmamışlar iki tekli koltuk koymuşlar okadar pek güzel değil yani diğer alışveriş merkezlerinede bakmadık bu hafta bakııcam hangilerinde emzirme odası var oralara gidicez artık havalar güzelleşti hafta sonları evde durmayız artık çocukta hava almış olur

X