2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

derya Elif'te aynı ya, ne dersem tersini yapıyo, hiç laftan, dur'dan, sus'tan anlamıyo, zaten öyleydi de daha beter oldu, okul psikolojilerini etkiliyo bencede ama okulun kötülüğünden değilde, ordaki disipline uymak zorunda kalıyolar, hergün görev gibi gidip gelmek zorunda olduklarını biliyolar, bizimle kalmak istiyolar ama kalamayacaklarını da biliyolar, bizlere olan özlemlerinden hırslarını böyle alıyolar diye düşünüyorum ben. Çünkü bariz intikam alıyo gibi huyları var Elif'in.

filiz 2 çocuk yıllık 19bin tl..
derya valla duru da aynı geçen gün bağırmamak için sıktım sıktım kendimi bana diyoki anne sen çok kızdın galiba bana yüzün kıpkırmızı olmuş diyo :))

bir okul buldum psikolo actı telefonu. 5 gun ordaymış . sabah 8 akşam 6 . dedim bizim psikolojimiz bozuk :)) gelin düzeltelim dedi....

yarın sabah orayada bir bakıcam. internette tavsiye eden çok birde gözümüzle görelim...

bir hastanenenin actıgı kreş vardı. çok lüks ve güzel. orayı düşünüyordum. üzerinden yüksek gerilim hatta geçiyormuş şok oldum... nasıl ir hastane böyle bir yere kreş acabilir anlamış değilim...

:))))))))))))))) hiç güleceğim yoktu, düzeleceğine ve nekadar süreceğine garanti'de veriyolarmı acaba :)))

Ege'de öyle okulda ki Ege ile evde bambaşka çıldırtıyor bizi, en çokta ağlaması mızmızlanması delirtiyor beni..
Okulda yapamadıklarını eve saklıyorlar öğretmeni anlatıyor inanamıyorum Ege'den bahsediyorsunuz diyorum ,çünkü benim öyle efendi uslu bir oğlum yok:)
bayramda dört gözle bekledim okul açılsın diye :)
şimdi anlaşma yapıyoruz artık eğer bizi üzmezse ağlamazsa akşam yatarken süpriz var diyorum bakalım başarabilicezmi :)

filiz 2 çocuk yıllık 19bin tl..
derya valla duru da aynı geçen gün bağırmamak için sıktım sıktım kendimi bana diyoki anne sen çok kızdın galiba bana yüzün kıpkırmızı olmuş diyo :))

hahaa akıllı bıdığa bak sen :)
valla ben artık kendimi sıkmıyorum çileden çıkınca yapıştıyorum totosuna :)

ben neler denedim sevdiklerini çöpe attık aglaya aglaya... bir daha birşey yapmıycam. özür dilerimlerle...

akıllı olunca geri verdim sonra onları. ödüller. süprizler vs.... ama yok... olmuyor...

bugün ögretmeni yine demiş. konuşun ezgiyle arkadaşlarına vurması konusunda diye.. deli olucam yemin ederim...

Evet bunun gibi derya bide telli kurdele varmış onla yapıyolar o zamanda böle duruyo bide bişey daha sorcam kızlar şu kristal tüller varya hani parlak daha yumuşak onlarlamı yapsam yoksa diğerleriylemi yani daha sert varya onlarla olabilir gülce bi bakim oraya sağol aylincim bişeyler yapmaya çalışıyorum derya okul konusunda hayırlısı ama bencede o psikoloğu olan okul yardımcı olur diye düşünüyorum öğretmenine deseydin biz hep konuşuyoruz vurmayla ilgili sizde konuşun biraz ne biliyim bi oyunla şarkı yada hikayeyle anlatın yanlış olduğunu devlette böle filiz eltimin oğlan çok terler oda öle su gibi geliyodu

öğretmeniniz baya soğukmuş canım ezgide mutlu deilse bencede al canım
bizim kreşimizin aylığı 200 tl ama hepsi süper güleryüzlüler müdüre hanım hariç ama oda sadece suratsız arada çocuklarla iletişimini görüyorumda oldukça sıcak davranıyor onlara olmasada farketmez gerçi sonuçta çocuklar onunla deil öğretmeniyle vakit geçiriyor ama öğretmenimizi seviyorumben çok sıcakkanlı ve ilgili duruda seviyor öğretmenini gayet temiz bir kreşimiz var Allaha şükür bide düşünün burda bir ta<ne kreş var b, ikincisi yok hani ii olmasalar alıp evde oturtmak zorunda kalırım
sen bu konuyu konuşmadınmı canım müdürle yani çok negatif olduklarını ve ezgnin çok değiştiğini huysuzalaştığını söylemedinmi belkide konuşursan hiç almana gerek kalmaadan çözülmezmi?

neşe erberk açılmış bizim oraya 1400 diyorlar aylık ( bu nedir yavvvv...

okyanus kolejine verdi arkadaşım 660 tl ye geldi aylıgı. yemek servis içinde ...

nasıl istiyorlar bu fiyatları ya

okyanus iiymiş bence ama senin mesafen deil sanırım sen ne kadar veriyosun canım?

duru okuldayken kaan çok sıkılıyor evde bazen alıp çıkarıyorum bi yerlere ama bazende evdeki işlerden vs çıkamıyorum onu nasıl oyalayabilrim sizce boya hamur vs yapıyoruz devamlı ama sıkıldı istemiyor artık seneye eylülde kaanıda göndericem kreşe birlikte götürür getiririm ikisini onlar içinde ii olur beraber olmaları hemde kaanda evde olmaktan çok sıkıldı ama daha bi sene var hemde ben az biraz nefes alırım 4 yılın sonunda çok yoruldum gerçekten

Günaydın havaya bak yak ayyy hiç sevmem direk ruh halimi etkiler ama bu sefer etkilemesine izin vermiycem :)

günaydın...
ben okul öncesi çok para harcamak istemiyorum daha oyun çocuğu çünki güvenli biyer ve sevgi dolubir ortam yeterli diye düşünüyorum ...800tl ve üstü bence pahalı şu dönem için

Valla yapacaklarsa yapıyolar ödül mödül hikaye ben onu bunu bilmem, söz vermeler ödüller falan hep o anlık bizde de, ertesi güne bile kalmıyo on dakika sonra yine aynı Elif :)
vurma konusunda da diğer yapmamaları gerekenleri yapmama konusunda da nasıl eğiticez nasıl anlatıcaz bende bilmiyorum ki Derya, bizde vurma yok ama herşeye karşı gelme inat bağırma çağırma tepinme valla benimde aklım durmuş durumda. Ben tek çareyi yanlışta olsa birşekilde korkutmakta buluyorum ki bu bile uzun süre çözüm olmuyo ama ödül vs.lerden biraz daha etkili oluyo, çocuğu birebir anneyle büyüyen çocukların çoğunda bunlar yok gibi geliyo bana, yani aslında sorun dediğim gibi bize olan özlem, bunada yapacak birşey yok, bu dönemleri de atlatıcaz herhalde ama daha neler bekliyo bilmiyoruz tabi.

Defne'de çok sıkılıyo evde Elif yokken, hersabah ağlama krizi yaşıyoruz zor bırakıyoruz, bende seneye veririm diye düşünüyorum ama bakalım.

Günaydın havaya bak yak ayyy hiç sevmem direk ruh halimi etkiler ama bu sefer etkilemesine izin vermiycem :)
Al bendende okadar.

günaydın...
ben okul öncesi çok para harcamak istemiyorum daha oyun çocuğu çünki güvenli biyer ve sevgi dolubir ortam yeterli diye düşünüyorum ...800tl ve üstü bence pahalı şu dönem için

Bencede öyle, zaten hayatları eğitimle geçecek şu dönemde hiç ihtiyaçları yok, kişisel şeyler öğrensinler (temizlik, davranış eğitimleri, sevgi saygı vs.) onun haricinde okula vermemin tek sebebi güzel vakit geçirmesi eğlenmesi.

Son düzenleme:
Bizim okul fiyat olarak çok iyi, 500-TL, servis sorunumuzda yok, zaten yeni okul herşey sıfır, temizlik tertip düzen gayet güzel, yemekler çok iyi, fakat biraz çocuklara göre ağır yemekler olsada yanında makarna pilav gibi yiyecekleri birtane birşey oluyo genelde, etkinlik konusunda henüz birşey yapmadılar bilmiyorum, sabahları karşılamaları falan iyi, velilere hoşgeldin günaydın mutlaka diyorlar güleryüzle, iki öğretmen nöbetçi oluyo hersabah, bu sabahki kendisi giydirdi çıkardı elif'in ayakkabılarını ama çoğu çocukların kendilerinin giymesini istiyo öğrenmeleri açısından ama yardımcı da oluyorlar başında duruyorlar, sınıfta sürekli duran iki öğretmen var, asıl sınıf öğretmeni çok şirin görünmesinin yanında aslında okadar da değil gibi hissediyorum :)) ama sevgi ve değerler öğretmeni sıcak bir kız, Elif'te ona daha sıcak. Tabi okulun içinde neler oluyo nekadar ilgileniyolar bilemiyoruzki sonuçta, işte benim bunu anlayabileceğim tek şey bu ter olayına dikkat etmeleri onu da yapmadıklarına göre şüphe duyuyorum tabi.

Elif'i her akşam soru yağmuruna tutuyorum çaktırmadansürekli okulla ilgili ağzından laf almaya çalışıyorum ama yok yok kardeşim, bugünlerde de bir huy çıkardı,
Elif bugün okulda ne yedin kızım,
-duvar yedikkk heheheh,
-elif bugün ne oynadınız,
-kapı oynadık heheheh,
-elif oyuncak gününde arkadaşların ne getirdiler
-lamba getirdiler hehehe

ay sinir etti beni valla dalga geçiyo resmen, hiçbirşey anlatmıyo deliricem, öğrendiği şarkıları bile soruyorum söylemiyo birkaç gün sonra oyun oynarken mırıldanmasından anlıyorum.

Merhaba kızlar, kış gözünü kırpmaya başladı artık sevimsiz bir hava var..

Derya'cım vurma konusunda fazla üstüne düşmemek gerek belkide ilgi çektikçe yapıyorlar
Ege küçükken yüzlerini tırmalıyordu çocukların çok üzülüyordum bende..
Belki okul değiştirmek işe yarar..
Filiz iyimiş sizin okulun fiyatı nerde okulunuz ?

Mecbur olunca veriliyor bir sürü para ben mecburum veriyorum yakınımda ki okullar bu fiyat aşağı yukarı devlete saatlerimiz tutmuyor
sabah 8,30 bırakıyorum akşam 7 de alıyorum ben..Okula gitmese akşama kadar anneannesiyle televizyon
izleyecekti böyle daha mutlu çok şey öğreniyor üstelik..Bizde birde abla var üniversitede okuyan
en az 1000 lirada o eğitime çalışıyoruz bu sene :)

Bizim okul 85 ama yarım gün serviste 140 bugün seminer var aslında gitmiycektim ama şimdi olurda çıkışta diğer veliler çocuğunu alıp çıkarsa defne kötü olur ordan da metrocitye giderim bu arada dün saçlarımı boyattım bakır karamel bence yakıştı sevdimde biraz kaşlarımıda açtık makyajsız bile iyi durdu

ümraniye de okulumuz Aylin, işin zor ya giyimleri ıvır zıvırları derken dünyanın parası, çalışmaktaki karımız sigortamız sanırım :)

sen daha yeni boyatmamışmıydın saçlarını, benim saçlarımda süpürgeye döndü iyice hem boya hem kesim gerek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…