2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar hepinizin bayramı kutlu olsun..
Geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkür ederim..çok şükür bebeğimiz iyi bugün resimlerini gördüm içim rahatladı..uzakta olmak bu gibi durumlarda çok zormuş :KK43: gerçi yakın olsak ta elimizden bişey gelmiyor dua etmekten başka.... Ece de 1 aydır hasta öksürüğü devam ediyor dr. Kontrolüne götürdük bîşeyi yok dedi ama ...

Aylinciğim ege yede çok geçmiş olsun .inşş bundan sonrası çok rahat geçer...

kızlar hayırlı bayramlar dilerim

buharlı süpürgelerden bahsetmişsiniz hemen atlim dedim bende iki senedir almayı düşünüyodum ama bi türül işte bu diyemedim top shoptan (ozaman 280tlydi)H2O MOP X5 sipariş ettim geldi şöle bir baktım parçaları ve gövdesi çok kalitesiz geldi geri gönderdim ozamandan beri bakıyordum alf alim dedim oda 300 küsürlerde biraz daha bekle dedim en son fakiri gördüm kullanan çok arkadaşım var ve herkes çok memnun tekzende kampanya yapmışlar 300 civarından 178tl düşmüş alayım dedim kafaya koydum ama bi türlü orayada yolum düşmedi son olarak beyaz eşya firmasından bi arkadaşım bekonun indirime girdiğini söyledi sitesinde 180küsür bişey bide 290lardan düşmüş hadi dedim bu son fırsat al hemen siparişi verdim heralde bayram sonrası getirirler kargoya verilmiş kullanan bütün arkadaşlarım çok memnun koltuk cam halı fayyans parken vs vs her türlü kullanıma uygunmuş omuza asılan tipten vede küçük öle kaba bişide deil inceleyin isterseniz hee bide bekonun kampanyası ay sonuna kadarmış sanırım bi bakın isterseniz

eve dondurucuya malzeme yerleştirmeye geldim.eşim hastaneye geliyordu takıldım peşine çağanı annemlerde bıraktım. dün akşam söylemiştim ona biz eve gitcez kal burda diye ama o kalmam bende gelirim demişti. bende tamam demiştim. sabah eşim ne işi var bırak dedi ısrar edemedim ama çocuğa da yalan söylemiş oldum kötü hissediyorum kendimi. ve oğlum güvensizliği öğrendi bugün hemde anasına karşı pöfffff

sevda hayırlı olsun şimdiden. valla ben bi kere bütün özelliklerini kullanmaya çalıştım evet sehpalarım cam mesela silince iz kalmasın diye baya çabalıyorum ama bu buharlı ile uğraşmadan cilalaı gibi oluyo ama öyle her defasında tüm parçaları sök tak olmuyo. mesela geçen ıslak zemin temizledim. şimdi süpürünce geride bişey kalmıyo gbi görünüyo ya sil bitti sanıyorsun ama bu buharlıyı tutunca üstüne resmen fayansların üzerinde tabaka oluşturmuş nası diyim tüycükler havlar öyle bi meydana çıkıyoki hayret edersin. eee ben sürekli bu makinayla bu işi yapamam. gelen kadında bunla uğraşmaz tak çıkar yapcak bilmem ne işte öyleolunca da atıl durumda gibi oluyo. haa bunu al yanına da günlük temizlik için minyatür bişey lazım. elindekini çıkarmazsan iyi olur yani.

hatice bebiş için çok sevindim. eceye geçmiş olsun..
arkadaşımın ikibuçuk aylık ikiz bebekleri ölmüş anne karnında ona üzüldüm bende.
neyse bugünlük bu kadar yeter.
haaa bişey anlatayım mı özel bir konu ama.. şimdi benim çok yakın bir akrabam var çocukşluğumuzda çok oynadık emsaliz yani. üniversite yıllarında oda bende aynı şehirdeydik ve o bana yan gözle bakıpta bunu söyleyince bir daha görüşmedik ve annemlere falanfda aynı gün anlatmıştım olayı. şimdi aynı kurbana girmişiz. babası babam o ben iyi mi. oda yıllardır şehir dışında yaşar ve gelmişler bu bayram kurban başında görüştük. ee büyümüş tabi hangimiz büyümedik sonraları o çok aradıbeni özür diledi falan ama ben kabul etmedim sen bana bikere o gözle baktın ben sana nasıl güveneyim dedim. biz çocukken aynı yatağa bile yatardık yani. işte dün merhabalaştık bende elimi uzattım sevndi sonra utkuyla merhabalaştılar derken bi baktım utku uçmuş arabayı aldı geldi hadi gidelim dedi sonra omuydu dedi evet dedim ama hiç konuşmadık bişeyde demedi. şimdi bugün onlara da gitcez gitmek zorundayız babannem onlarda kalıyo zaten çoluğa çocuğa karıştık onda var iki yani böyle de kendimi bi tuhaf hissettim sonuçta bişey olmamış gibi de davranamam off bunaldım haaa onunda karısı var anlarsa kötü olmaz mı sonuça ben kocama anlatmıştım vakti zamanında ama o karısına anlatamaz ki böyle bişeyi ne biliyim işte karşılaşmasaydık hiç diycem ama eninde sonunda karşılaşacalktık dimi.

üff tamam kapatıyorum hadi görüşürüz..

Deme sevda yaaa bende x5 sipariş ettim ama bak şimdi kafamı bulandırdı bende fakirin iyi diye duydum eh be serpillll madem yakın akraba öle yada böle denk gelcektiniz ne diye anlattın kocana bence kasma kendini dediğin gibi ikinizde çoluk çocuğa karıştınız benimde öle bi komşu oğlu durumu vardı aynen beraber oynadık büyüdük kardeş gibiydik oda bana açılmıştı neyse geldi geçti şimdi annelerinde karşılaşıyoruz ama hiçbişey yok gibi dün annemlerin orda bülentle karşılaştılar sohbet ettiler falan ama ben ne annemlere nede bülente bahsetmedim bu duruma gerek görmedim

sevda hayırlı olsun şimdiden. valla ben bi kere bütün özelliklerini kullanmaya çalıştım evet sehpalarım cam mesela silince iz kalmasın diye baya çabalıyorum ama bu buharlı ile uğraşmadan cilalaı gibi oluyo ama öyle her defasında tüm parçaları sök tak olmuyo. mesela geçen ıslak zemin temizledim. şimdi süpürünce geride bişey kalmıyo gbi görünüyo ya sil bitti sanıyorsun ama bu buharlıyı tutunca üstüne resmen fayansların üzerinde tabaka oluşturmuş nası diyim tüycükler havlar öyle bi meydana çıkıyoki hayret edersin. eee ben sürekli bu makinayla bu işi yapamam. gelen kadında bunla uğraşmaz tak çıkar yapcak bilmem ne işte öyleolunca da atıl durumda gibi oluyo. haa bunu al yanına da günlük temizlik için minyatür bişey lazım. elindekini çıkarmazsan iyi olur yani.

hatice bebiş için çok sevindim. eceye geçmiş olsun..
arkadaşımın ikibuçuk aylık ikiz bebekleri ölmüş anne karnında ona üzüldüm bende.
neyse bugünlük bu kadar yeter.
haaa bişey anlatayım mı özel bir konu ama.. şimdi benim çok yakın bir akrabam var çocukşluğumuzda çok oynadık emsaliz yani. üniversite yıllarında oda bende aynı şehirdeydik ve o bana yan gözle bakıpta bunu söyleyince bir daha görüşmedik ve annemlere falanfda aynı gün anlatmıştım olayı. şimdi aynı kurbana girmişiz. babası babam o ben iyi mi. oda yıllardır şehir dışında yaşar ve gelmişler bu bayram kurban başında görüştük. ee büyümüş tabi hangimiz büyümedik sonraları o çok aradıbeni özür diledi falan ama ben kabul etmedim sen bana bikere o gözle baktın ben sana nasıl güveneyim dedim. biz çocukken aynı yatağa bile yatardık yani. işte dün merhabalaştık bende elimi uzattım sevndi sonra utkuyla merhabalaştılar derken bi baktım utku uçmuş arabayı aldı geldi hadi gidelim dedi sonra omuydu dedi evet dedim ama hiç konuşmadık bişeyde demedi. şimdi bugün onlara da gitcez gitmek zorundayız babannem onlarda kalıyo zaten çoluğa çocuğa karıştık onda var iki yani böyle de kendimi bi tuhaf hissettim sonuçta bişey olmamış gibi de davranamam off bunaldım haaa onunda karısı var anlarsa kötü olmaz mı sonuça ben kocama anlatmıştım vakti zamanında ama o karısına anlatamaz ki böyle bişeyi ne biliyim işte karşılaşmasaydık hiç diycem ama eninde sonunda karşılaşacalktık dimi.

üff tamam kapatıyorum hadi görüşürüz..

serpilcim benim sulu büyük süpürgem var kadın temizliğe geldiğinde onu kullanıyor ama ben kendime ayaklı rowentalardan aldım çekiş güçü süper onu kullanıyorum büyüğü açmıyorum hiç,önce onla süpürüp sonrada bu buharlıyla temizlerim olup biter die düşündüm işte öle kadın gibi bezle falan uğraşamıyorum paspasta içime oldum olası sinmez bunla rahat olur die düşündüm bakalım artık cam falan sanmıyorum çok kullanıcağımı ama koltukları kadına sildirmek pek istemiyorum ıslak bez daha lekeli gösteriyor su lekesi oluyor arada onları temizlerim tama işte
senin konuna gelince :) bence sorun etmene değmez olmuş bitmiş herkes ayrı hayatlara savrulmuş sıkma canını
bendede var böyle bişey yıllar önce ilk buraya geldiğimde arkadaşlarımızla oturduğumuz ortama iki kişi geldi ama ben çok dikkat etmedim arkadaşlarım tanışıyorlardı az biraz ayak üstü konuştular bende ikisiylede selamlaştım ama öle yalandan baktım dikkat etmedim diğer arkadaşlarımla sohbete devam ettim neysee sonra bi süre sonra arkadaşlarımdan biri rahatsızlandı falan aldık onu doktora götürdük a bi baktık doktor bunlardan biri geçen tanışmıştık sahilde dedi he çok dikkat etmemiştim dediim:)slm sohbet derken bikaç kez daha karşılaştık çıkma teklifi vs ee dedik hadi deneyelim 2 ay sürmedi yapamadım sıkıcı geldi dedim yok ben istemiyorum bitsin o yok mok bak seviyom bitiyom derken ben bitirdim bi müddet sonra başka bir ortamda eşimle tanıştım aa dedim bu adam adam olur :))daha ilk anda içimden biz bunla evleniriz dedim çıkmaya başladık vs üç ay beş ay derken diğeride arada arayıp görüşmeye devam etmek istiyor ben konuşmamaya çalışıyorum çıktığım var falan diyiyorum neyse öyle böyle derken biz eşimle evlendik sonra aradan bi zaman geçti çoluk çocuk vs derken ben bi arkadaş yemeğinde bi baktımki buu ben şok tabii ne alaka öle böle düşün taşın sor soruştur derken bu benim adamın arkadaşı olmasınmı :)) hemide ilk buraya geldiğimde yanımıza gelen o ikinci kişi birinci o ikinciside benim herifmiş ben dikkat etmemişim eşime dedim ya bu kim ben bunu birine benzettim dedim oda bana ben seni ilk gördüğümde yanımdaki arkadaşım dedi he dedim iiymiş :))ama demedim bişi zaten üstünden geçmiş yıllar halada bekarmış ..şimdi gelde söyle adama benimkine söylenmez öle şeyler gördümmü sinirlenir kalkar ters bişi söyler falan zaten bi daha ne zaman görcem sanki salladım gitti...

amma yazmışım karmakarışık.. ne hikayeymiş dimi :)

Deme sevda yaaa bende x5 sipariş ettim ama bak şimdi kafamı bulandırdı bende fakirin iyi diye duydum eh be serpillll madem yakın akraba öle yada böle denk gelcektiniz ne diye anlattın kocana bence kasma kendini dediğin gibi ikinizde çoluk çocuğa karıştınız benimde öle bi komşu oğlu durumu vardı aynen beraber oynadık büyüdük kardeş gibiydik oda bana açılmıştı neyse geldi geçti şimdi annelerinde karşılaşıyoruz ama hiçbişey yok gibi dün annemlerin orda bülentle karşılaştılar sohbet ettiler falan ama ben ne annemlere nede bülente bahsetmedim bu duruma gerek görmedim

aklını bulandırma be canım bana öyle geldi servis sıkıntısı varmış die duydum ona takıldım daha çoksen beğenirsin önce bi gör beğenmezsen iade edersin alıyorlar sorun deil almışsın hayırlı olsun ii günlerde sağlıkla kullan.fakirinki ii bende onu alıcaktım ama bekonunki çıkınca hemen vazgeçtim çünkü o daha ii bakalım gelsin görücez bizde..

merhabaa...
ay canım ben de çok sevindim bebeğin ii olmasına:))
ah serpil..nie takıosun kafana boşverrr..ii olmuş azcık kendilerine gelirler bence bööle durumlarda:))ama anlatmamak en iisi:))
kızlar ya kaç gündür nille bayılcam Allahım nası anneyim ben çocuk 7 de kalkıo oyun akşam 9 hala oyun!!bi de demz mi sen benle hiç oynamıosun!!!çıldırasım gelio:))

kimse yok tabi gezin bakalım..valla burası da öle kalabalık ki..maşallah :))
biz de tüm gün cafedeydik,nil gelen giden herkesin çocuğuyla ilgilendi:))

biz döndük yuvaya. yarında giresuna gidip gelcez. vandan arkadaşlar vardı onlar bayburttan gelcek biz burdan buluşacağız. dünde sinoba gittik. yine vandan bi arkadaşın taynide sinoba çıkmıştı onlara gittik. çağan hatırladı onları güzel oldu eski dostlarla görüşmek.
bizim o mesele ile ilgili de bi sorun olmadı. ya aslında sorun çıkmayacağını biliyordum ama ben kendimi kötü hissettim ne konuşacağını bilmiyosun ben ona abi derdim diyim mi demiyimmi sonunda dedim o da çok sevindi. utku ya söyleme meselesine de gelince ben söylediğim için hiç pişman olmadım söylemeseydim kendii kötü hissederdim utku da sıkıntı yapcak biri değil o konuda ama söylemeseydim ve anlasaydı işte o zaman kopardı bizde kıyamet. çıkmaya başlamadan önce yemin ettik biz birbirimize asla yalan söylemiycez ve bilmemiz gerekenleri bilicez diye o konuda sıkıntı yok yani. hatta bugün eşim yine samsuna geldi bu arada o abide bize geldi. sonra eşime söyledim bize geldi diye tüh bak ayıp oldu sanki çekip gitmişim gibi düşünülmemiştir inşallah dedi. diyorum ya sıkıntı yok o konuda..

sevda senin hikayede yılan hikayesi gibiymiş hakikaten.
bu arada bende de sulu süpürge var. ve roventanın dikey süpürgesi de var. üçgen ağızlı şarjlı sende de ondan var anladığım kadarıyla. çok pratik oluyo o...

istanbullular nasıldı bayramda istanbul. valla 34 plakaların hepsi bugün bizim ilçedeydi. inir oldum varya daracık caddelerin arasında gaza basmallar müziği son sese açmalar falan. büyük yerden gelip küçük yerde hava atma tripleri istanbulda yerleri dar buralarda coşuyolar işte. neyse siz bari biraz rahat etmişsinizdir belki bayramda

biz döndük yuvaya. yarında giresuna gidip gelcez. vandan arkadaşlar vardı onlar bayburttan gelcek biz burdan buluşacağız. dünde sinoba gittik. yine vandan bi arkadaşın taynide sinoba çıkmıştı onlara gittik. çağan hatırladı onları güzel oldu eski dostlarla görüşmek.
bizim o mesele ile ilgili de bi sorun olmadı. ya aslında sorun çıkmayacağını biliyordum ama ben kendimi kötü hissettim ne konuşacağını bilmiyosun ben ona abi derdim diyim mi demiyimmi sonunda dedim o da çok sevindi. utku ya söyleme meselesine de gelince ben söylediğim için hiç pişman olmadım söylemeseydim kendii kötü hissederdim utku da sıkıntı yapcak biri değil o konuda ama söylemeseydim ve anlasaydı işte o zaman kopardı bizde kıyamet. çıkmaya başlamadan önce yemin ettik biz birbirimize asla yalan söylemiycez ve bilmemiz gerekenleri bilicez diye o konuda sıkıntı yok yani. hatta bugün eşim yine samsuna geldi bu arada o abide bize geldi. sonra eşime söyledim bize geldi diye tüh bak ayıp oldu sanki çekip gitmişim gibi düşünülmemiştir inşallah dedi. diyorum ya sıkıntı yok o konuda..

sevda senin hikayede yılan hikayesi gibiymiş hakikaten.
bu arada bende de sulu süpürge var. ve roventanın dikey süpürgesi de var. üçgen ağızlı şarjlı sende de ondan var anladığım kadarıyla. çok pratik oluyo o...

istanbullular nasıldı bayramda istanbul. valla 34 plakaların hepsi bugün bizim ilçedeydi. inir oldum varya daracık caddelerin arasında gaza basmallar müziği son sese açmalar falan. büyük yerden gelip küçük yerde hava atma tripleri istanbulda yerleri dar buralarda coşuyolar işte. neyse siz bari biraz rahat etmişsinizdir belki bayramda

tam yılan hikayesi hemde
evet canım bendede aynı rowenta var üçgen uçlu dediğin gibi pratik oluyor kullanımı

g
naydın:))
serpilcim hoşgeldiniz:))diyeyim mi bilemedim hala geziosunuss:))
sevda ne işin var o saatte burda ,hayırdır??

Günaydın hakketen serpil maşallah amma gezmişlniz geziyosunuz bizde cuma akşamı çınarcığa geldik dün fena değildi ama bugün acaip lodos var sevda sizin hikayede süpermiş

g
naydın:))
serpilcim hoşgeldiniz:))diyeyim mi bilemedim hala geziosunuss:))
sevda ne işin var o saatte burda ,hayırdır??

dei gibi uykusuzken uyku tutmadı saat 4,5 kadar takıldım duygu :))

Günaydın hakketen serpil maşallah amma gezmişlniz geziyosunuz bizde cuma akşamı çınarcığa geldik dün fena değildi ama bugün acaip lodos var sevda sizin hikayede süpermiş

:)))

Günaydın yaşasııın bugün okul var :) ay kaç gündür defneyle çok içli dışlı olduk

herkesin geçmiş bayramı kutlu olsun.

bugun işler çok hiçbir şeyi okuyamıycam.

umarım herkes iyidir.

biz idare ediyoruz :)) ezgi nin heyheyleri üzerindeydi .. bütün ilgi onda tabi .. tavan yaptı şımarıklık.

işler bittikten sonra görüşmek üzere... :)

Günaydın

Hikayelerinizi telefondan okudumu ama yazamadım, iyisiyle kötüsüyle bütün anılar güzel.

Bizde ikinci gün köye gittik, sülale boyu toplanmaca, gece orada kaldık sabah döndük, gerisi hep evde geçti,
Elif hasta ya, iki gündür ateşi inip çıkıyo kendi kendine Allahtan anormal yükselmiyo ama uyku yok, yemek yok, ve ilk defa kuru öksürüğü var fena halde, doktorada götürmedim tatilde nöbetçi doktorlar oluyo doğru düzgün bakmadan antibiyotik yazıp gönderiyolar, actifed şurup başladım dün bakalım fayda edecekmi, herhalde doktor yolu görünüyo bu defa, zatürre çok yaygınmış bu ara diyolar Allah korusunda.

Geçmiş olsaun filizcim bizimde hala öksürüğümüz ve burun tıkanıklığımız geçmedi bal zencefile başladım gene ama galiba bizide doktor yolu gözüküyo

Bu hikayeler konusunda da şunu düşündüm okurken :)) düşünsenize çocuklarınızın birbirine aşık olup evlendiğini hahahha beterin beteri var yani :)
benimde eşimden önce bir flörtüm oldu ama ortaokuldaydık :)) o yakışıklı falan olmamasına rağmen okulun en popüler çocuklarından biri, tip yok ama bakımlı, marka kıyafetler, jilet gibi ütüler falan, bende en pısırık, en sessiz, en içine kapanık kızı, kel alaka yani, çocuğa karşı hiçbirşey hissetmememe rağmen arkadaşların ısrarı ve benimde bakiyim biriyle çıkmak nasıl birşeymiş merakım yüzünden peki dedim, çıkmaya başladık neyse çocuk benle konuşmaya uğraşıyo bende çıt yok, ağzımdan iki kelam çıkmıyo utancımdan :)) bir iki kere gezmeye gittik yine öyle sessiz sedasız, sonra okul kapandı ve biz hiç görüşmedik tatil boyu, motosiklet kullanıyodu arada bizim sokaktan geçerdi gazlayarak ben motorun sesini duyup kapının önüne koşardım öyle bakışırdık geçer giderdi :) sonra okul açıldı ben başka lise'ye o başka lise'ye, bir iki kere beni okul çıkışında almaya geldi, bu arada ne telefonla ne başka birşeyle hiç haberleşip görüşmüyoruz ama yani, hayır çocuğa gelme birdaha görüşmeyelim diyecem onu bile diyemiyorum utancımdan ya okadar pısırıktım :))) neyse sonunda o dediki sen herhalde beni sevmiyosun konuşmuyosun görüşmeyelim istersen birdaha dedi, heh dedim ya Allah razı olsun öyle bitti başlamayan ilişki :)) nekadar çocukçaymış ve ne gereksizlikmiş.
Ama tabi nekadar birşey hissetmesende insan sonradan görünce kötü oluyo ya, dizlerinin bağı, karnının ağrısı falan harekete geçiyo işte. evlendikten sonra pek rastlamadım ama aslında aynı bölgede oturuyoruz çok riskli. iki tane oğlu varmış duyduğuma göre şimdi bende de iki kız var eyvah eyvah, Allah yazdıysa bozsun. :)))
Eşim biliyo zaten bilse ne bilmese ne, bilinecek kayda değer birşeyde yok ama benimki çok takıntılıdır böyle şeylere öyle rastlaşmaymış bilmemneymiş hiç tahammül edemez.

Son düzenleme:
X