2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

ay meral oraya kadar gelmişken alalım dedik. yoksa sana da zahmet çok sağol düşündüğün için. benim de öksürüğüm kesilmedi hala ayyy bu çğan bugün beni sinir ett yaa. pazıllarını topla oğlum toplamaz top taoplamaz 2 saat oldu halıyı süpürcem kalkıp kendim toplayayım dimi olmaz herkes işini bilsin diye inat ettim bende.
valla kış geldi hava baya kararıyo gündüzleri de karanlık gerçi.
filiz senin yeğen alışmış mı samsuna
meral senin oğlan peki. gelirler herhalde.
aylin olur böyle kazalar napcaksın
analar çekiyor işte ama yapcak bişey yok..

Geçmiş olsun aylincim filiz vaaay lise aşkı demekki bizde 2007 mayısta evlendik 1 yılda evlendik bülentin ablasıyla ananem aynı apartmanda ablasıyla ananemler annemler tanışıyo yiğenide benden iki yaş küçük arkadaşımdı ananeme gittiğimde görüşürdük hep sonra onu istemeye gelceklerdi benide çağardı 2006 mayıstı o zaman görmüş benimki ben dikkat etmemiştim arkdaşım illa bi tanışın yemeğe çıkalım dedi önceleri istemedim sonra peki dedim ve ilk tanıştığımızda önce gözlerinden sonra kendisinden etkilendim görüşmeye başladık bi zaman sonra baktım bizimki öle takılmak istiyo ben resti çektim bu saatten sonra bi ilişki yaşarsam evlilik yolunda olmalı illa olcak diye kaide yok ama o yönde tanımak isterim demiştim sonra bizimkinin etekler tutuştu hemen annemler gelsin diye tutturdu temmuzda da abim evlenecekti dedim yok artık o evlensin sonra o bu derken 16 aralıkta işin rengi belli olsun diye annelesi ablaları geldi aslında sadece ciddlyet anlakğlsın diyeydi ama noldu ne bitti anlamadan haftasına 23 aralıkta nişan oldu arauya bayram gircekti bayramdan önce olsun dendi falan sonrada 20 mayısta evlendik

oo çok hızlıymışsınız siz, yok bizim her işimiz böyle ağırdır, çocukta 6 sene sonra oldu zaten, bazen düşünüyorum da keşke uzatmasaymışız cılkı çıkıyo sonra, hemde şimdi boyumca çocuğum olurdu belkide negüzel.

Evet nazlı yaaa, siz çok hızlıymışsınız, ama filiz sizde ne kadar ağırdan gitmişsiniz:))))

Benim oğlan tokata geçecek hayatım, halasının yanına.Kızda oraya gidecek.Yılbaşında buraya gelecekler.

ay meral oraya kadar gelmişken alalım dedik. yoksa sana da zahmet çok sağol düşündüğün için. benim de öksürüğüm kesilmedi hala ayyy bu çğan bugün beni sinir ett yaa. pazıllarını topla oğlum toplamaz top taoplamaz 2 saat oldu halıyı süpürcem kalkıp kendim toplayayım dimi olmaz herkes işini bilsin diye inat ettim bende.
valla kış geldi hava baya kararıyo gündüzleri de karanlık gerçi.
filiz senin yeğen alışmış mı samsuna
meral senin oğlan peki. gelirler herhalde.
aylin olur böyle kazalar napcaksın
analar çekiyor işte ama yapcak bişey yok..

yeğenim hafta sonu geldi ama görüşemedim daha, ama bayağı memnun gördüğüm kadarıyla.

Aynen filizcim çabuk oldu defneyede 11 aylık evliyken hamile kaldım ama oda şöle hemen olmaz die düşündük çünkü annem teyzem halam bebek için uğraşmışlarlar bende çekersem erken tedaviye başlamış oluruz dioduk ama çok şükür gerek kalmadı rabbim hemen verdi bide bülent benden 7yaş büyük o yüzden de çok ertelemek istemedik evlilik içinde anlaşımca bekliycek bişey olmayıncada bide bi önceki ilişkim 5yıl sürmüştü hep evlilik hayal etmiştik ama olmadı kısmet değilmiş sağlık sorunlaroı vardı oda bizide ilişkimizide yıpratmıştı çok uzayınca sıkıntı olunca bu sefer uzasın istemedlm sizin evlilikte bebekte nie uzadı

Aynen filizcim çabuk oldu defneyede 11 aylık evliyken hamile kaldım ama oda şöle hemen olmaz die düşündük çünkü annem teyzem halam bebek için uğraşmışlarlar bende çekersem erken tedaviye başlamış oluruz dioduk ama çok şükür gerek kalmadı rabbim hemen verdi bide bülent benden 7yaş büyük o yüzden de çok ertelemek istemedik evlilik içinde anlaşımca bekliycek bişey olmayıncada bide bi önceki ilişkim 5yıl sürmüştü hep evlilik hayal etmiştik ama olmadı kısmet değilmiş sağlık sorunlaroı vardı oda bizide ilişkimizide yıpratmıştı çok uzayınca sıkıntı olunca bu sefer uzasın istemedlm sizin evlilikte bebekte nie uzadı

herşeyde bir hayır var işte bak, çokta iyi yapmışsınız. Ben zaten kimseye tavsiye etmiyorum uzatmayı. Biz zaten lise 1'deydik 1994'te başladık çıkmaya başladığımızda 16 yaşındaydık, okul bitti, askerlik bitsin dedik, askerden geldi iş olsun dedik aslında babasının işyeri vardı ama ayrı bir iş yapmak istedi, neyse onuda halletti, zaten bende çok evlenmeye hazır hissetmiyodum kendimi doğrusu ne biliyim şimdiki kızlar zart diye evleniveriyo ya genç yaşta düşünmeden taşınmadan aşk sevgi diye ben öyle değildim, mantık hep önde gelir benim için, hayırlısıysa olsun dedim herzaman illada olsun demedim yani, bazen bitirmek istediğim dönemlerde oldu ama benimki bırakmadı peşimi, aslında birazda hayatı akışına bırakmak gerek sanırım, 2001 oldu sene nişanlandık, sonra onların maddi sıkıntıları oldu o dönem biraz, bizde acelemiz yok dedik :))) niye yoksa hala :)) 2 sene de öyle geçti işte. Yani kısacası herşey tam olsun hazır olalım, herşeyimizi halledelim diye bekledik ama yine de apar topar oldu evlenmemiz, düğüne 1 hafta kala gece 11'de mobilyacıya gittik eşya aldık, buzdolabı halılar düğün günü geldi :))) saçma sapan birşeydi yani :))

haaa çocuk olayında da, 1 buçuk sene doğum kontrol hapı kullandım, hapı bıraktım 1 sene geçti çocuk yok meydanda :)) tedaviye başladık ama ne onda ne bende bir sorun görünmüyo, tedavi kontrol derken 2 defa aşılama yaptırdım yine yok, bizi aldı bir telaş tabi, 4-5 sene geçti böyle sonunda dedik daha fazla vakit kaybetmeyelim tüp bebek yaptırdık, ilk deneme tutmadı, embriyolarımı dondurtmuştuk Allahtan, ikinci kez dondurulmuş embriyolarla denedik ve oldu Elif :)) süper fresh diyorum ona ben o yüzden. zor zamanlardı. Zaten bu kulübe dadanmam da tüp bebek tedavisi sırasında oldu, çok şey öğrendim.

Allah hepinizi mutlu mesut etsin inşallah çocuklarınızla uzun yıllar birlikte yaşayın :)
bu işler nasip kısmet işleri Allah ne yazdıysa onu yaşıyorsun..Bizim de 22 senemiz bitti evleneli sanki dün gibi evlendiğim gün
bugün kızım evlenecek yaşa geldi :)

Oh maşallah Aylincim daha nice uzun ve mutlu yıllara inşallah, nekadar ağırdan alsanda, zaman çok hızlı akıyo aslında, birde bakmışsın torunlarını seviyosun negüzel.

sohbet edin de benim aklımda iş var. şu buharlı temizleyicilerden almıştı eşim. ona taktım kafayı. alınalı 2 yıl olcak ama kullanmadım desem yeri. bi kez denenmiştim. şimdi halıyı onla temizleyeyim dedim buhar çıkışını yaptıramıyorum sinir oldum.
okuduklarıma cevapta yazamıyorum yaaa

Maşallah aylin darısı başımıza filiz bende mantıkçıyımdır dedim ya bi önceki ilişkimde çok istememe rağmen işi yok diye sağlık sıkıntıları var diye illa hadi hemen evlenelim demedim ama başka çılgınlıklar yaptım gençlik işte çılgınlık dediğim böbrek hastasıydı tutturdum ben vercem diye babası verdi nakil için antalyaya gitmişti koydum kafaya bende gelicem gidemedim o ayrı ama izmitte yaşıyodu herkesten gizli saklı işe gitmezdim oraya giderdimki orda akraba dolu biri görse napıyosun burda derse yok gözüm bişey görmüyodu körkütük aşıktım ama yaşım büyüdükçe bazı şeyler rahatsız etmeye başladı mesela böle erkek dediğin azcık yumruğunu masaya vurmalı o öle değildi annesi benim tarafımdan el bebek gül bebekti çok pasifti çok komikti yine bi keresinde izmite akrabalara gittim çarşıya çıkıyorum diyip buluştum neyse beni evin sokağına bırakıyo bikaç kişi laf etti bu ne bişey dedi ne bişey yaptı dedim neden ya beni döverlerse dedi ya yani anlatabildimmi böbrek yüzünden koşmazdı zıplamazdı falan amaaan nerden nereye

amaaan boşver serpil işi gücü öğleden sonra yap her sene öyle olmuyomuydu sanki :))) ayrıca da temizliğe kadın geliyo sen hala niye kendini paralıyosun orda yav, valla hiç anlamam buhar makinesinden ama çokta kullanışlı şeylere benziyolar ya, düşündüm bir arada canlısını bulunca vazgeçtim :))

Maşallah aylin darısı başımıza filiz bende mantıkçıyımdır dedim ya bi önceki ilişkimde çok istememe rağmen işi yok diye sağlık sıkıntıları var diye illa hadi hemen evlenelim demedim ama başka çılgınlıklar yaptım gençlik işte çılgınlık dediğim böbrek hastasıydı tutturdum ben vercem diye babası verdi nakil için antalyaya gitmişti koydum kafaya bende gelicem gidemedim o ayrı ama izmitte yaşıyodu herkesten gizli saklı işe gitmezdim oraya giderdimki orda akraba dolu biri görse napıyosun burda derse yok gözüm bişey görmüyodu körkütük aşıktım ama yaşım büyüdükçe bazı şeyler rahatsız etmeye başladı mesela böle erkek dediğin azcık yumruğunu masaya vurmalı o öle değildi annesi benim tarafımdan el bebek gül bebekti çok pasifti çok komikti yine bi keresinde izmite akrabalara gittim çarşıya çıkıyorum diyip buluştum neyse beni evin sokağına bırakıyo bikaç kişi laf etti bu ne bişey dedi ne bişey yaptı dedim neden ya beni döverlerse dedi ya yani anlatabildimmi böbrek yüzünden koşmazdı zıplamazdı falan amaaan nerden nereye

:)))) çok komikmiş gerçekten, tabi öyle zamanda komik gelmez insana ama :)) amaan çocukluk işte, kaç yaşındaydın ozaman küçüksündür herhalde, işte çoğu insan senin gibi ilerisini düşünmeden hareket edebiliyo, sen olgunmuşsun ki düşünmüşsün.
Erkeğin yaşı herzaman büyük olmalı zaten, biz aynı yaştaydık mesela hatta 10 ay küçük benden :)) erkeklerin olgunlaşması çok geç oluyo kızlardan, ben hep zaten kişilik olarakta olgundum ve onunda olgunlaşmasını bekledim, bu da yıpratıyo insanı, daha büyük şeyler bekliyosun ama yapabileceği okadar işte yaşına göre, bazen ümidi kestim ama bu seferde o beni bırakmadı öyle sürdü gitti işte. Ama benimki öyle pısırık mıymıy değildir Allahtan hatta fazla sahiplenicidir, bunaltır bile, yapı meselesi birazda, mantıken aile yapılarımız, kültürlerimiz falanda birbirine uygundu evlenirsem süreceğini biliyodum, tabi Allah bilir nekadar süreceğini ama o yönden bir sıkıntım olmadı, neyse şimdi yaş kemale erdi de biraz hallettik o sorunları. Yine de büyük olmasından yanayım ama.

Evet filizcim bizde aynı yaştaydık 17 yaşında tanıştım 5 yıl sürdü küçüktük yani o zaman anladım bende bi erkeğin nerden baksan 5 yaş büyük olması gerektiğini abimle aramda iki yaş var eşiyle yaşıt görüyorum sıkıntıları onlardan sonra evlendik ama bizim evlilğimiz daha çabuk olgunlaştı eşim abimden büyük ve ondan daha olgun ayyy deren uyuyoki mutfağı toplayıp ütü yapmam lazım ama gözüme geliyo pöfff bende aldım buharlı temizliyici ama daha gelmedi şu kampanya siteler varya ordan aldım

Evet filizcim bizde aynı yaştaydık 17 yaşında tanıştım 5 yıl sürdü küçüktük yani o zaman anladım bende bi erkeğin nerden baksan 5 yaş büyük olması gerektiğini abimle aramda iki yaş var eşiyle yaşıt görüyorum sıkıntıları onlardan sonra evlendik ama bizim evlilğimiz daha çabuk olgunlaştı eşim abimden büyük ve ondan daha olgun ayyy deren uyuyoki mutfağı toplayıp ütü yapmam lazım ama gözüme geliyo pöfff bende aldım buharlı temizliyici ama daha gelmedi şu kampanya siteler varya ordan aldım

dur ya daha mesai bitmedi başlarsın işe :))) şaka şaka bak işine, benimde 20 dakikam kaldı, zaten boşa gelmişiz iş güç yok topu topu 13 işlem yapmışız bugün, ne sinir bir durum.

Buharlıların çok çeşitleri varmış araştırdım da, bir iki marka dışındakileri kimse tavsiye etmiyo, yok sulu bırakıyomuş yok gücü azmış, o yüzden güvenemedim, İnşallah iyi çıkar seninki.

neyse güzel bir sohbetin ardından nazlıcım sana ve trübündeki seyircilere :)) ve hepinize, ailelerinizede hayırlı mutlu kutlu bayramlar diliyorum, çok kaynatmayın bayramda okuyamam aklım kalır sonra :)) öpüyorum hepinizi.

iyi tatiller sana da. benim ki karcher marka. valla ne biliyim gerekli mi acaba diye düşünüyorum eskiden buharlı mı varmış beni herifin şleri işte. halıda süt lekeleri falan vardı çıkarmış gerçi. ssabunsuz falan süpürme işleide gayet iyi. ama çok gerekli mi değil bence.
nazo sende de ne hikayeler varmış bak sen bak.
valla benim eşim ile tanıştık biz onunda vardı benimde vardı. uzaklardaydılar ama sonra olmadı biz ayrıldık eşimnkide yaz flörtüymüş zaten. sonra bana aşık olmuş. ama çaktırmadı bi ara. bizde ilişkiden çıkmışız ya.
sonra bana açıldı diyim. bende olmaz dedim bide öğrenci mi okutcam hiç işim olmaz görüşmeyelim bidaha dedim olmaz dedi. görüşelim. ama baktım olmuyo görüşünce görüştükten sonra hüzünleniyo falan karar verdim görüşmeyeceğim. bana bi kızdı sana söylediğime pişman ettin beni dedi. farzetki seninle dertleştim ben hoşlandım diye sende hoşlanmak zorunda değilsin gidip senden hoşlandığımı başkasına mı söyleseydimm geldim sana söyledim sana benimle çık demedim beni sev demedim falan filan saydı saydı.utandım tamam dedim görüşelim o zaman ama üzülüyosun dedim o beni bağlar dedi. aradan zaman geçti sinemaya gtcez o gece rüyamda bişeyler gördüm rüyamda da aşık oldum.
sonraki gün rüyamda gördüklerimn hepsini yaşadım ilginçti ve günün sonunda elini tutuyordum. başladığı heyecanla devam etse sorun olmasa.
işte canım sıkılıyo bazan nası kavga edebiliyoruz biz diyorum. eşim çok iyi insandır benim anlatılmaz yani. ama kopuyoruz işte. başbaşa vakit geçirememekten mi oturup konuşamıyoruz ki hiç bişey araızda iletişim kopukluğu oluyo işte. yatakta bile yanlız değiliz geçer bu günler de ama yaralanıyoruz işte.
şeker çıktı ya çıkma öncesi bazı psikolojik sarsıntılar olabiliyormuş şimdilerde daha iyi ilacını başladığından beri yani. meseleyide konuştuk düşündüklerimi söyledim o dinledi. böyle işte.
bizde annemlere gicez orda pc falan yok bakamam ama eşimin yatan hastaları var o günü birilik gider gelir 2 güne bizde geliriz evimize ona da zor oluyor git gel..

İyi tatiller iyi bayramlar filizcim benimkide şu topshopta olan x5 buharlı temizliyici bakalım nası çıkıcakl fakirinkiçok güzelmiş diye duydum yaaa serpil daha neler neler pehhh be şimdi birden gözümün önünden geçti onunla aileler uygundu ama işte şimdi çok farklı doğu batı ona çok aşıktım eşimden etkilendim ama aşık olmmadım ama zaman geçtikçe evlendikten sonra çok sevdim halada giderek artıyo sevgim aşıkta oldum evliliiıimizin ilk 6 ayı çok sancılıydı çok çabaladım şimdi herşey çok güzel oturdu serpil iletişim kopukluğu çok etkiliyo biz sık sık sohbet ederiz çok şeyi paylaşırız birbirimizle yatakta başbaşayız çok şükür güzel mutlu huzurlu bi evliliğim var belkide flört dönemi evliyken geçlrdik sonra herşey oturduğunda evliydik zaten yani bi yıpranma olmadı

ALLAH AĞZInızın tadini bozmasın nazlı.
biz de eşim 3.sınıfın yaz tatlindeydi çıkmaya başladığımızda adam okudu üstüne ben bi açıköğretim bitirdim bide lisans tamamladım okumakla geçirdik. şimdi de yüksek lisans yapasım geliyo ama :))
eşim hala okuyo. yani sırf çağan değil ki bi yola çıkıyoruz yolda kaza yapcaz diye kasılıyorum o telefon hiçççç susmuyo bazan bana anlatamadıklarını telefonda anlatırken duyuveriyorum bana işaret ediyo sende dinle diye. ikimizi aradan çıkarıyo yani. bide bilgisayar oyunu belamız var tabi. boş bulduğu anda pc ye sarıyo. böyle böyle gdiyo işte. mutsuz değilim genel anlamda ama arada mutsuzlaşıyorum onuda anlatıyorum burda rahatlıyorum. sonra bi olay anlatcam şimdi eşim aradı işten çıkıyomuş yarım saate giyinin çıkalım diyo hadi bakalımm

Amin serpilcim Allah kimsenin ağız tadını bozmasın işte bak sizin sıkıntı görüşüp konuşamamaktan duyguyla derya nerelerdeki

X