2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Duygucum kesinlikle haklısın arkadaşını görmek istemen en doğal şey hele birde kayınvalidenlerle yeni görüşmüşsen ama malesef ki erkekler çok bencilce düşünüyorlar, sen gelme deyince de kötü gelin oluyorsun boşver bu işler çok ince işler üzülme , çağır gelsin Nilin babanesi çocuk bayramı babanesi ile geçirmiş olur tek tesellin o olur senin de ne yapıcaksın artık ...

Deryacım seni gördüm tribünde ben de Derya girer mi acaba diye düşünüyordum sen geçen sene çok yazdın ama öksürüğe ne iyi geliyordu Onat acaip öksürüyor

Hülyacım sağol kreşlerde kamera olayına bende senin gibi bakıyorum , kreşte izleyeceğm bir yerde olsun hiç olmazsa arada bir neler yaptığını göriyim onun dışında da gün için de de fotoları falan olsun web sayfalarına koysunlar göriyim isterim :))

halkıyım diil mi:))Hem ben gelmesinler demedim ama yani dedim:))hem diğeri de benim 11 yaşımdan beri dostum..özlüorum..hep yalnızım zaten ayrıca burak hiç evde olmayacak,babası kafeye gitmez annesi gelir,orası kalabalık olur!!!ben samimi davrandım sandım ama doğru diilmiş !
onatıma çook geçmiş olsunn..

Duygucum çok haklısın ama erkek milleti işte bencil oluyolar hepsi

haticecim çok geçmiş olsun inş bişey olmaz allahım korusun onu

emelcim yeni kreşiniz hayırlı olsun

serpilcim sizede geçmiş olsun bal verebilirsin ben levopront die öksürük şurubu var onu veriyorum elvine ii geliyo

selam

Nazlı güle güle kullansınlar bayramlıklarını bayram şekerleri :)

hastalara geçmiş olsun, öksürük ilacı olarak balgamlı öksürüğe birkaç defa mukotik kullanmışlığım var iyi gelmişti, ama en büyük ve doğal ilacım limonla balı karıştırıp şurup gibi vermek, günde iki üç kere verince iyi geliyo. hatta bunun içine saf zeytinyağı ekleyen, hatta zeytinyağı, limon ve balı ocakta biraz karıştırıp öyle veren, yada sıcak suyun içine bal ve limon karıştırıp verenler var onlarda iyi olduklarını söylüyo.

Duygu haklısın ama eşinde anasına babasına gelmeyin diyemeyeceği için o da kendince haklı aslında.

Kreşte kamera olmasını bende çok isterdim, acayip merak içindeyim ama öğretmenlerde haklı bu konuda, sürekli gözetlenmekte hoş değil düşününce,
ama sevda yemek cezası saçmaymış gerçekten, yastıklarda yatmaları da ailelelerin kabahati rahatsız olduğunu düşünüyolarsa itiraz etmeliler.

Onat'ın okulu hayırlı olsun, aslında öğleden sonra olsaydı uykusunuda almış olacağından daha rahat alışabilirdi belki ama dediğin gibi öğleden sonrası uykuyla falan geçiyo.

Bizde hala bayramlık falan almadık, dün izdiham yaşanıyodu çarşıda kalabalıktan yine, bu ümraniye yaşanmaz oldu,

Elif kabarıkk bi prenses elbise istiyomuş, bide prenses tacı :)) tacını bari alayım dedim ama bulamadım

Hatice geçmiş olsun bebeğinize Allah acil şifalar versin inşallah.

bende bütün hafta sonu birşeyler yıkamakla geçirdim, koca balkon çamaşırdan ful dolu, cumartesi gecesi Elif karnım ağrıyo diye uyandı, ovaladım ettim geçmiyo, biraz babasının yanında yattı sonra yine geldi geldiğiyle foş diye üzerime kustuğu bir oldu,neyseki çoğu üzerime geldi ona razıyım, birtek yorganın bir köşesi battı, yataklara gelmedi Allahtan, neyse yorganın köşesini yıkadım attım balkona,
dün yine aynı yorganı örttüm üzerine gece uyanmış anne şunu bi çıkar bu ıslak diyo bana, elimi bir attım ki yatak göl, yine aynı yorganın neyseki bir kenarı batmış, yine gece yarısı kalktım yorgan kenarı yıkadım, altında polar battaniye seriliydi o sırılsıklam sırtlarına kadar ıslak, banyo yaptırmıştım ve bayağı erken uyumuştu, herhalde çok derin uyumuş okadar saatte tutamamış tabi,
onlarda balkonda asılı,
ondan önce süt verdim bardakla tutturdu yerde halının üzerinde içecekmiş yapma etme dökersin yok laftan anlamaz ki, biraz sonra gelmiş şeyyy anne süt halıya döküldü, haydiii halı yörük kilimiydi neyse onunda bir kenarınına dökülmüş yıkadım o da balkonda, zaten 3 makine çamaşır yıkamışım birde aman Allahım birde onları toplaması var bugün.

Ay birde nezleleri geçmiyo benimkilerin yine yaaa her kış aynı terane, burunları elimde kalacak silmekten, gece tıkanıyo falan, Allah daha büyük dert vermesinde bıktım bunların nezlesinden yahu

kızlar hadi bana da bi akıl verin:
dün burakla tartıştık ,sebep:bayrama arkadaşım geliorum dedi:))ama sanki burak'ın ailesi de gelecek gibi imada bulunmuşlardı,açıp bi sorsana dedim annene..neyse gelmeyi düşünüolarmış..ben de bi yandan üzüldüm zaten kaç ay beraberdik,10 gün öncede ordaydık,bayram dönüşü de hemen okula gitmem lazım burakla beraber gideceğiz,ama arkadaşımla 1 senedir görüşmüoruz kaç senedir de rahat rahat sohbet edemioruz..buna üzülmek suç mu?bunu paylaşmak?

canım bence haklısın ama eşinde haklı dediğin o anne babasına gelmeyin diyemez ama sende arkadaşınla başbaşa olmak istersin doğal olarak kötü bir tesadüf olmuş keşke aynı zamana gelmeseymiş ama aslında eşin laf arasında duygununda arkadaşı gelicek (bilin gibisinden)derse gelmeyede bilirler :)) ama tabi çok alıngan olupta üstlerine alınırlarmı bilmem filiz..kuzi (söyleyemez mesela böyle bişey :)))

selam

Nazlı güle güle kullansınlar bayramlıklarını bayram şekerleri :)

hastalara geçmiş olsun, öksürük ilacı olarak balgamlı öksürüğe birkaç defa mukotik kullanmışlığım var iyi gelmişti, ama en büyük ve doğal ilacım limonla balı karıştırıp şurup gibi vermek, günde iki üç kere verince iyi geliyo. hatta bunun içine saf zeytinyağı ekleyen, hatta zeytinyağı, limon ve balı ocakta biraz karıştırıp öyle veren, yada sıcak suyun içine bal ve limon karıştırıp verenler var onlarda iyi olduklarını söylüyo.

Duygu haklısın ama eşinde anasına babasına gelmeyin diyemeyeceği için o da kendince haklı aslında.

Kreşte kamera olmasını bende çok isterdim, acayip merak içindeyim ama öğretmenlerde haklı bu konuda, sürekli gözetlenmekte hoş değil düşününce,
ama sevda yemek cezası saçmaymış gerçekten, yastıklarda yatmaları da ailelelerin kabahati rahatsız olduğunu düşünüyolarsa itiraz etmeliler.

Onat'ın okulu hayırlı olsun, aslında öğleden sonra olsaydı uykusunuda almış olacağından daha rahat alışabilirdi belki ama dediğin gibi öğleden sonrası uykuyla falan geçiyo.

Bizde hala bayramlık falan almadık, dün izdiham yaşanıyodu çarşıda kalabalıktan yine, bu ümraniye yaşanmaz oldu,

Elif kabarıkk bi prenses elbise istiyomuş, bide prenses tacı :)) tacını bari alayım dedim ama bulamadım

alışverişi böyle durumlarda son günlere bırakmak fena bir durum ben hallettim neyseki ama sende haklısın vaktin yokki hangi birine yetişiceksin

öksürük için bende zeytinyağı,bal ve limon karışımı veriyorum ve çok faydasını görüyorum

bende bütün hafta sonu birşeyler yıkamakla geçirdim, koca balkon çamaşırdan ful dolu, cumartesi gecesi Elif karnım ağrıyo diye uyandı, ovaladım ettim geçmiyo, biraz babasının yanında yattı sonra yine geldi geldiğiyle foş diye üzerime kustuğu bir oldu,neyseki çoğu üzerime geldi ona razıyım, birtek yorganın bir köşesi battı, yataklara gelmedi Allahtan, neyse yorganın köşesini yıkadım attım balkona,
dün yine aynı yorganı örttüm üzerine gece uyanmış anne şunu bi çıkar bu ıslak diyo bana, elimi bir attım ki yatak göl, yine aynı yorganın neyseki bir kenarı batmış, yine gece yarısı kalktım yorgan kenarı yıkadım, altında polar battaniye seriliydi o sırılsıklam sırtlarına kadar ıslak, banyo yaptırmıştım ve bayağı erken uyumuştu, herhalde çok derin uyumuş okadar saatte tutamamış tabi,
onlarda balkonda asılı,
ondan önce süt verdim bardakla tutturdu yerde halının üzerinde içecekmiş yapma etme dökersin yok laftan anlamaz ki, biraz sonra gelmiş şeyyy anne süt halıya döküldü, haydiii halı yörük kilimiydi neyse onunda bir kenarınına dökülmüş yıkadım o da balkonda, zaten 3 makine çamaşır yıkamışım birde aman Allahım birde onları toplaması var bugün.

Ay birde nezleleri geçmiyo benimkilerin yine yaaa her kış aynı terane, burunları elimde kalacak silmekten, gece tıkanıyo falan, Allah daha büyük dert vermesinde bıktım bunların nezlesinden yahu

ayy ben alıştım artık filiz duru yada kaan karnım ağrıyor dediği anda gardımı alıyorum :)) hemen bir plastik geniş legen gibi bişeyim var koyuyorum yanına duru kendi bile kullanıyor çoğunlukla çok hayatımı kurtardı o leğen benim :)))

bugün bendede rayram temizliği vardı camlar koltuklar halılar mutfak bitti şuan holüm bitmek üzere bir banyom kaldı birazda ütüm var kadına bir gaz verdim bu saate bu kadar iş yaptı valla mutfağı ben yaptım sadece mutfağa sokmuyorum..sabah duruyu gönderdikten sonrada kışlıkları ayarladım çıkardım ettim bugün baya hafifledim ama çamaşır çok yıkandı bugün kurutmada kuruttum allahtan asma derdim yok zaten kuruyucak havada yok ama daha 2 makine çamaşırımda var
yarına rahatım gibi şimdide yemeğimi koyim ocağa işim bitsin

herkese kolay gelsin

sevda evin temiz kalsın güle güle temiz kalsın kirlenmesin:))
filiz birde kızıma erkek fatma diyon kız prenses tacı bile istemiş onu bile bulamamışın bide erkek fatma olduu canım. izin versen kız prenses olcak amaaa:)
bu arada çok geçmiş olsun.
duygu haklısın haklısın daa napcan işte.
bizim amirin dediği gibi sende haklısın orhan baba söylemiş zamanında bence sende....
amann makara gibi oldu dimi pardon.
iki günün 1 günü gtti. bayram ne güzel ne güzel ne güzel....
meral nerdee
derya nerdee
hatice yeğenin nasıl
hülya kim bu arada.
valla kamera olsa bi türlü olmasa bi türlü ama arada görebilmeliyiz. ben gidip te göremiyorum ki
c.tesi günü neşe erberk gelcekti yemek organize etmişlerdi. valla ben gitmedim. bugünde soruyorlar gelemezdiniz hayırldır diye. öyle işte deedim bende.
yaa göstermelik yemekler çocuğumla ilgili bi fydası katkısı var mı yok ne gitcem kardeşim. asosyalim ya bu konularda:)))

Haticecim bebeğinize çok geçmiş olsun neden olmuşki bağarsak düğü,lenmesi kabızlığımı vardı ablan hiç suçlamasın kendini ateşli havale bile anlaşalamıyo neticede hangimiz ateşi çıktımı hastaneye götürüyoruz emelcim tekrar hayırlı olsun o zaman sevdacım güle güle kirlet bende c.tesi pazar temizlik yaptım filizcim sağolasın daha iyileri size olsun bizimde bugün abimin oğlu sünnet oldu defneyi okula göndermedim sabahtan hastaneye geldik ordan abimlere geçtik daha burdayız

Bayram temizliği yapanlar belli topiğimizin en hamarat anneleri Nazlı, Serpil, Sevda, güle güle kirletin evinizi ben hiç yapmıyorum çünkü ne gelen var ne giden genelde evde yokuz :)))

Deneyeyim şu bal, limon, z.yağını dün bal-zencefil verdim biraz iyi geldi sanırım yarında bunu deniyim sağolun kızlar

Bu arada ben kuru öksürükse pekmezi aç karnına balgamlıysa bala toz zencevil katıp veriyorum güzel söktürüyo iyi geliyo

Nazlı nasılsın ? bende Onatı uyuttum evi topladım kahvemi aldım nihayet arkama yaslanabildim karadayı seyrediyorum:)))

u günlerde çocuklarınıza bile rahatlıkla verebileceğiniz doğal takviye :

Malzemeler:
1 adet orta boy kavanoz
kavanozun yarısını dolduracak kadar taze zencefil
1 limon (dilimlenmiş)
yeteri kadar bal
Hazırlanışı:

Zencefilin kabuklarını soyun ve incecik (jülyen doğrama) dilimleyin. Kavanoza yerleştirin ve limonları da ilave edin. Üzerine balı ekleyin. Kapağını sıkıca kapatın ve buzdolabına kaldırın.
Kullanırken; bir çay bardağına 1 dilim limon, zencefil şurubundan bir ya da iki yemek kaşığı koyun ve üzerine sıcak su ekleyerek karıştırıp için.
Sıcak olarak içtiğiniz gibi aynı miktardaki karışıma soğuk su ya da soda ekleyerek de içebilirsiniz.
Karışım buzdolabında 2-3 ay bekleyebilir. Sonbaharla birlikte gribal hastalıklarda evlerin baş köşesine yerleşmeye başladı bile. Ateş, burun akıntısı, boğaz ağrısı derken ardından gelen öksürüğü kesmek en uzun süreçtir. Hazırlayacağınız şurubu soğuk algınlığına yakalanmadan önce çay gibi ailece günde bir fincan içebilirseniz koruyucu özelliğinden yararlanır, sonrasında ise öksürüğe karşı doğal tedavi olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca araç tutmasından ya da
mide üşütmelerinden kaynaklanan bulantılara karşı da çok etkili.

ay ben kurusunu buldum doğranmıyo ama bi şekilde kestim hazırladım dolaba koydum bakalım bi deniycem.
ateşi çıkıyo bizimkinin inşallah çıkmaz yoksa yarın yanımda götürmek zorunda klcam da bizim hastanenin en yoğun günü salı perşşembe naparız bilmem artık

Emelcim iyiyim çok şükür hamdolsun sen nasılsın bende napim yoruldum bugün afiyet olsun sana biraz geç oldu ama

Sevda güle güle kirletin diycem ama kirletmeyin temiz kalsın :)
Ben kusma olayında gafil avlandım ya, hiç aklıma gelmedi çok yaptığı birşey değil ama karnı arasıra ağırır yine ağrı zannettim :)

bugün benim evde de temizlik var, ayy ne kadannn iyi bişey yaptım galiba ben temizliğe birini almakla ya :) yoksa her bayramın
1.günü benim temizlik günümdür :))) hatta ve hatta kadıncağız dediki istersen yemekte yapiyim dedi, geçen seferde demişti ama yemek işini sona bırakmıştı bende saati geçmesin diye boşver yapma demiştim, ama bugün yetiştirebilirsen kurufasulye yap dedim bakalım nolacak aştım kendimi canııııım :))

serpil bu kız bizim yüzümüzden erkek fatma oldu galiba, ona vur bunu kır hayt huyt dövüş, güreş derken suçu kendimdemi aramalıyım acaba, halbuki kızın içinde bir yerlerde uyuyan bir prenses varmış :)))

Dünde ne güldüm, nezamandan beri okulda bir öğretmenden bahsediyo arasıra, çeşan öğyetmenim, çuşan öğyetmenim birşey söylüyo adını ama ne dediğini birtürlü anlayamıyodum, ama okula enson yeni gelen ingilizce öğretmeniydi, herhalde onun adını diyo ama acaba neki adı diye düşünüp duruyorum, sorma fırsatımda olmadı okula birtürlü, dün akşam anladım ki onun adı ticher öğretmenim miş :))) ingilizce bir şarkı gibi birşey öğrenmiş, kim öğretti sana bunu dedim, ticher öğretmenim öğretti diyo :)) o derste de çok eğleniyo anladığım kadarıyla nezaman ingilizce dersi olsa mutlu geliyo okuldan çok hareketli, bağrış çığrışlı bir ders herhalde, zaten okula ısınması da ingilizce derslerinin başlamasıyla oldu.

Dün okulda bayram hediyesi vermiş okul yönetimi çocuklara, birtane saç tacı (ama prenses değil), birde tüllü kurdeleli falan süslenmiş bir kase renkli şekerlerden vermişler, hoşuma gitti düşünmeleri.

Serpil verdiğin tarif çok mantıklı zaten üçüde öksürüğe iyi gelen şeyler, bunların bir arada iyice özleşmesi eminimki çok faydalı olacaktır, ama zencefil'in kurusunu rendeleyipte koysaydın keşke, ozaman direk yutulabilirdi. İnşallah hafif atlatır çağan, bayram tatili yokmu sana.

Tünaydın filizcim bizimkide cumada dünde gitmedi ama bugün gene başladı gitmek istemiyorum falan sonra ben bırakıcam servise diyince tamam dedi ve ben bıraktım diye pek mutlu mesut gitti diğer çocukların çoğunun annesi verip alıyo heralde eltim oğlunu aldı okuldan zaten çocuk hevesli değildi bide huy etti hergün serviste kusuyodu bu arada sen o yorganı direk kuru temizliğe ver :):):)

merhabalar kızlar,
okuyorum ama yazmaya fırsat bulamıyorum... Bugün Aslı'nın Cumhuriyet Balosu var, gösteri yapacaklarmış, heyecanla bekliyorum...

Tünaydın filizcim bizimkide cumada dünde gitmedi ama bugün gene başladı gitmek istemiyorum falan sonra ben bırakıcam servise diyince tamam dedi ve ben bıraktım diye pek mutlu mesut gitti diğer çocukların çoğunun annesi verip alıyo heralde eltim oğlunu aldı okuldan zaten çocuk hevesli değildi bide huy etti hergün serviste kusuyodu bu arada sen o yorganı direk kuru temizliğe ver :):):)

ara verince hemen alışıyolar tembelliğe, niye kusuyomuşki çocuk gitmek istemediğinden mi yapıyo, arabamı tutuyo acaba, araba tutması değilse çocuk gerçekten kötü hissediyo okulla ilgili demekki diye geldi aklıma. yok yorganın hep kenarına denk geliyo Allahtan ama üçüncü bir vukuatı kaldıramaz artık herhalde :))

merhabalar kızlar,
okuyorum ama yazmaya fırsat bulamıyorum... Bugün Aslı'nın Cumhuriyet Balosu var, gösteri yapacaklarmış, heyecanla bekliyorum...

ayy ne büyük heyecan ve insan nasıl mutlu oluyo birşeyler yaptığını öğrendiğini görünce dimi.

kesinlikle sahnede görmek çok heyecan verici, bunu ben yaptım diye geçiriyor insan....

X