2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

sağol nazocumm
temizliğe gönderiyim istersen. süpürüyo bide bak anne evimiz tertemiz oldu diyo. sonra bakıyo bişey kalmış dul dul anne dul şulda kalmış onuda aliimm diyo. iyi temizliyo yani.. camları silmişsin zaten bak o işe veremem.
kızlar trt1 de şubat diye bi dizi var. tam benim tarzım. izleyin derim şu an var. cuma saat 19*50 de başlıyo

Oyyy tatlım benim yaaa bizimkide ben temizlik yaparken hemen bezi alır eline hatta halımı batırmışlığı var kirli suya bezi sok sulu sulu halıya sür halı siliyomuş mutfaktada hemen sandalyeye çıkıveriyo diziyi gördüm ama hiç izledim defneden dolayı herşeyi izleyemiyorum hiç takip ettiğim yok hangisi gelirse denk gelirse sohbet etmekten yarısını anlamam sonunu getirmeden yatar uyurum :)

bugün halıda sildik. süt damlıyo bazan halı krem süt de leke yapıyo onları sildik. valla bi profesyonelce siliyo anlatamam sanki kreşte halı yıkatıyorlarbak şimdi. ama annem halı yıkadıydı bi kez bizde ondan kaldı herhalde eline de yakışıyo.
sende iki tane tabi daha zor. bende bir tek bunu izliyorum. şimdi ben izliyorum ya çağan da yanımda o oynuyo kendi kendine konuşuyo oyuncaklarıyla tv ye bakmıyo bile o yüzden rahatım

günaydın kızlar nasılsınız her zamanki gibi giremedim, şu kasım ayınıda atlatayım girerim artık herhalde, Onatın okulunu değiştirdim yeni yerde 5 yarım gün oldu sabah 8.30 öğlen 1.30 a kadar 1 kasımda başlıyor bayram sonrası o yüzden yine alışma dönemi falan filan uğraşıcaz biraz o yüzden ancak ondan sonra rahat rahat yazarım dinlerim

Günaydın emelcim hayırdır neden değiştirdin okulunu bide yarım gün veriyosun neden öğleden sonrayı seçmedin defne öğlenci 11.30da gidip 6da geliyo günü dolu geçmiş oluyo

hayırlı ve hayırlısı olsun emelcim. umarım onat çabuk alışır. sende sahalara dönersin. arkadaşla gezmeye çıkacaktık ama hava pek nanemolla.
çağanın öksürüğü arttı yine. hiç geçmemişti ama şiddeti ve sayısı azalmıştı şimdi fena. napacağımızı şaşırdık. habire ilaç verilmez habire doktora gidilmez ki. evde adaçayı vardı demledim ama hiç içiremedim ben içiyorum belki ona faydası olur

mrb kızlar
emelcim yeni okulunuz hayırlı olsun canım umarım onat mutlu olur
serpicim ii günlerde kullan canım aldıklarını

Geçmiş olsun dilekleriniz için sagolun kızlar .dr .a gittim alerji için bî ilaç verdi hiçbişeyde söylemedi ,neyseki bugun geçti..
Kızlar ablamın 10 aylık oğlu dun bağırsak dugumlenmesinden ameliyat oldu bi kaç kez soğuk havale geçirmiş inşş. Beyinde bi hasar bırakmaz..dua edin nolur dunden beri çok kötüyüm

canımm çokk geçmiş olsun bende üzüldüm bak şimdi Allah acil şifaalar versin inşşş bişey olamıştır gönlünü ferah tut nasıl anlaşılacağı konusunda bilgin varmı dr anlıycakmı son durumunu.

hatice allah yardımcıları olsun sizinde yardımcınız olsun. bebecik lerin dirençleri bizimkinden daha yüksek. allah güç verir ona hastanede olduğu için müdahale edilmiştir. bişey kalmaz inşallah

Sevda,serpil sağolun kızlar..film çekilmiş temiz çıkmış yapılan tetkiklerde suan bi sorun yokmuş ama takip edeceğizdemiş dr.lar..inşşş sonrasında bişeyçıkmaz...sadece bebeğe değil ablamada çok uzülüyorum kendini
Suçlayıp duruyo nasıl anlıyamadım niye hemen dr.a götürmedim vs. çocuk sahibi olunca böyle durumları daha iyi anlıyor insan..allahım tüm bebekleri korusun bizimkileri de ayırmasın...

Son düzenleme:
aaaa..canım çook geçmiş olsun..ablan kendini suçlamasın soğuk havale çok zor bişi anlaşılmıo(nil geçirdi biliosunuz)umarım bizim gibi şanslı olurlar bi iz kalmaz..Allah yadımcıları olsun
serpil nil de öle dr.akşam yatarken sadece peditus ver dedi,geçmiş olsun

ayy suçlamasın ya olurmu hiç öle şey anlaşılıcak bi durum olsaydı anlardı zaten çok zor bir durum Allah korusun inşş bişi çıkmıycakk

kızlar benim kardeşim lise çocuk gelişimi bölümünde bu sene staja başladı bi kreşte bende merakla sorguya çektim :))çünkü hep merak ettim iç olayları bikaç şeye takıldım ve üzüldüm
biri çocuklar yaramazlık yaptıklarında ceza olarak yemekten sevdiği bişeyi vermiyorlarmış (bu o yaştaki çocuk için fazla deilmi ya ne bilim sonuçta canı çekmezmi hani başka bi ceza sistemi olabilirde yiyecek bilmiyorum)
ikincisi kreşte yatak yokmuş yastıların üstünde yatıyorlarmış (ee bu kadar aile hiçmi demiyor merak etmiyor bizim çocuklarımızın yatakları nasıl nerde die ben ilk gün girip tuvaletlerine kadar her bişeylerine baktım yani minder üstünde uykumu olurki sonuçta gelişim çağında bu çocuklar yanii)
üçüncüsü yemek süreleri çok kısaymış zaman bitince hemen yemek olayı kesiliyomuş kendi yiyemeyen çoğu çocuk yarı aç kalkıyomuş ee kaç stajer varki onlarda kaç çocuğu doyuyrabilirki
dördüncüsü bir çocuğu ailesi bırakmış öğretmenine karnım ağrıyor demiş çocuk ogün hep karnım ağrıyo demiş kıvranmış durmuş okul aileyi aramış gelip alın ii deil kıvranıyor die gelip almamışlar kardeşim dioki çocuk mahvoldu akşama kadar ...yaa tamam işten izin alamamış olabilir ne bilim başka bişi olabilir ama bu kadar olurmu yaa durumun ciddiyetini söylemişler sonuçta nasıl dayanılırki kovulmak pahasına gidilir yanii hangi ayy ne bilim yaa ben üzüldüm işte belkide çok hassas düşünüyorum,belkide abartıyorum orası ev deil fazla bir beklenti içine girmemek lazım ama ne bilim sizce abartıyormuyum acaba

Hatice çok geçmiş olsun umarım en kısa zamanda düzelir, ablanda üzmesin kendini belli olmadı mı olmuyor işte kaçıncı çocuğu hem bizim gibi tecrübesiz anne de değildi , umarım en kısa sürede atlatır.
Günaydın emelcim hayırdır neden değiştirdin okulunu bide yarım gün veriyosun neden öğleden sonrayı seçmedin defne öğlenci 11.30da gidip 6da geliyo günü dolu geçmiş oluyo
Nazlıcım bütün branş dersleri sabahtanmış , sınıfın yarısı uyuyormuş öğleden sonra dolayısıyla çok verimsiz olacak dedi müdür, uyumayanlar serbest oynuyormuş çünkü uykudan sonrada ikindi kahvaltısı falandı filandı derken gün bitiyor o yüzden sabah gitsin hem kahvaltı hemde öğle yemeğine girecek böyle olunca biraz yemek düzeninine alışsın evde çok başına buyruk
Sağol Serpilcim, Onatda 10 gündür burnu akıyordu 2 gündürde köh köh öksürüyor, sesi de gitti sanırım laranjit oldu yine bende bugün gidicem doktora
mrb kızlar
emelcim yeni okulunuz hayırlı olsun canım umarım onat mutlu olur
serpicim ii günlerde kullan canım aldıklarını
İnşallah bu sefer mutlu olur yavrum teşekkürler Sevdacım
Sevdacım okuldan okula değişiyor tüm bunlar , örneğin yatağı olmayan kreş hiç görmedim ben,tek bir okulda gördüm orası da üstün zekalı çocuklar için özel açılmış bir okuldu hiçbiri uyumadığı için yapılmış ama kullanılmıyordu, yemek süresi de 30 ila 45 dk arası değişiyordu hep, hatta yemek saati bitince nöbetçi öğretmen kalıyordu bitiremeyen yada geç kalanlar için, hastalık meselesi aileyi ilgilendiren bir durum bence kreşin o noktada yapabilceği bir şey yok şimdi çocuğu alıp doktora götürse bir şey olur mesuliyet kabul etmek istemez çünkü, cezaya gelince her kreşte farklı bir ceza yöntemi var mutlaka yoksa nasıl baş edecekler , yemek vermemeyi bilemem ama ben yaptım Onata mesela çünkü sabah kahvaltı etmiyor bizimle sofra kalkıyor 30 dk sonra dolapta ne kadar bisküvi kek vs varsa açım diye yemek istiyor bende bir gün yine böyle kahvaltı etmedi öğlene kadar hiçbir şey yok dedim mutfağı kilitledim giremedi hatta o gün bir de alışverişe markete gitmiştik her gördüğünü de özendi almadım ama şimdi dinliyor yiyor yani diyeceğim canı çekip yiyemeyince akıllandı bizimki

sevda bende çok merak ederim içerde neler olduğunu. bazan o yüzden şu kamera işinin yasaklanmasına çok bozuluyorum. memlekette kamera giremeyen tek yer kreşler kaldı herhalde..

çağan dinazor istedi bende yıldız topla 20 tane olunca gideriz oyunckçıya yıldızlarını verir dinazorlarını alırsın dedim. şimdi oturdu yıldız çizip kesiyo. tabi onlar çağanın yıldızları ya yuvarlağı var karesi var neden yıldız öyleo lmaz olur anne bunlar benim yıldızlarım diyo. birde arkadaşlarıda istermiş dinazor onlar içinde yıldız biriktirmesi lazımmış. onlarda kendileri biriktirsin dedim olmazmış.

wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww

slm kızlar

emelcim hastalık meselesi tabiki aileyi ilgilendirir okul öyle başına buyruk çok acil bir durum olmadığı sürece götürmez ki acil olsa bile hemen haber vermek durumundadırlar aileye.burda aileye kızıyorum hani çocuğun durumunubildirmelerine rağmen ne bilim insan nasıl gelmez almaya die ya ne duyarsız ailelerde var ya bizim kreşte çıkış saatine 15-20 dakka kala gelip kapıda örgü ören kadınlar var ya ne bekliyosunuz dendiğinde daha 20 dakka var dursun diyolar mantık çocuğunun bir eğitim alması falan deil hani para veriyoruz rahatımıza bakalım mantğı oysaki aslında gelen alıyor çocuğunu son yarım saat dağalma saatleri bizim kreşte

ceza olarak tabiki bende yerine göre uyguluyorum ama abur cuburu vermemek yada oyuncağı vermemek sevdiği bir çizgi filmi izletmemek gibi bişey deilki bu,çocuğun aç kalması ceza olurmuyor bana göre ne biliim en azından o yaştaki bir çocuğa

bencede kreşlerde kamera olayı olmalı hemde çok gerekli çünkü evlattan değerli ne varki evlatlarımız orda sonuçta sabahtan akşama kadar ordalar ailelerinde içleri rahat olmalı dimi ama

taktiğin süper serpilcim yıldızları kes verip dinazor alıcaz gerçekten çok akıllıca :))

bugünde çok yorulduk hava ii yağmurluydu ama soğukta deildi kahvaltıya die çıktık 8 de döndük eve yoruldum çokk duru ve kaanda uyumadılar bütün gün bayıldılar biraz önce

merhabaaa..
kızlar ya ben kameraya karşıyım..nie elalem çocuğumu izlesin,sapığı var manyağı varayrıca tüm gün izleyen aileler varmış,öğretmenin psikolojisini düşünsenize,burda nilin 1 gün gittiği okulda kamera vardı ve müdür dieki,telefon açıp çocuğun tabağını sağa çekin,yok fermuarı açık,yok çocuğuma nie sıra gelmio....gibi abuk sabuk tipler oluomuş yani herkesi kendiniz gibi düşünmeyin..
nilin okulunda da uyuyanlara lolipop vermişler geçen gün nile yok..

kızlar hadi bana da bi akıl verin:
dün burakla tartıştık ,sebep:bayrama arkadaşım geliorum dedi:))ama sanki burak'ın ailesi de gelecek gibi imada bulunmuşlardı,açıp bi sorsana dedim annene..neyse gelmeyi düşünüolarmış..ben de bi yandan üzüldüm zaten kaç ay beraberdik,10 gün öncede ordaydık,bayram dönüşü de hemen okula gitmem lazım burakla beraber gideceğiz,ama arkadaşımla 1 senedir görüşmüoruz kaç senedir de rahat rahat sohbet edemioruz..buna üzülmek suç mu?bunu paylaşmak?

duygucum kesinlikle haklısın, bazen değişiklik lazım, hem daha yeni görüşmüşsünüz, bayramdan sonrada görüşecekmişsiniz...
Hatice çok geçmiş olsun, melekler korusun minik meleği...
Emel yeni okulunuz hayırlı olsun, umarım Onat çok mutlu olur.
Bence de kreşlerde kamera olmamalı ama spontane kamera çekimleri yapılıp velilerle paylaşılmalı...
Çağan yine bitirdi beni, arkadaşlarına da biriktirirmiş....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…