2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

selam kızlar. bende 5 gün evdeyim c.tesi nöbetimin istirahatlerini kullanıcam haftasonu ile birleşior. aslında nöbet tutmak çok karlı iş ama çağanı bırakacak yerim olmadığından hep nöbetlerimi başkaları tutuyo.
neyse kaynana peder falan demişsiniz deee ben o konuda bişey diyemiycem.
bi sıkıntım var. birileri ile paylaşmazsam çatlıycam bana akıl verin nolur.
eşim hafta sonu rahatsızlandı daha doğrusu 1 haftadır bişeyleri var zorla kan verdirttim falan bişey çıkmadı. sonra pazar günü ilaca allerji gelişti bizde çağanla duş almıştık çıktım bi baktım yüzü gözü şişmiş hadi acile dedim üstümüzü giyinelim bekle yok dedi ben giderim ama içim içimi yedi hastane yakın ama bu alerji pat diye ilerleyiveriyo sonuçta ama kendi gitti neyse yatırdılar falan sonra dün dediki bende şeker çıktı. şaşırdım kaldım. ama başka bşiey konuşmadık. spora başlıycam falan dedi. iyi. sonra akşam annemle konuştuk. anneme söyledim. telefonu kapatınca sordu kime dedin diye. anneme dedim. bana sormadan izin almadan nasıl dersin diye kızdı. bende gerek varmıydı düşünemedim tepki verceni dedim. hani benim sağlık sorunlarımla ilgili herşeyi kendi annesine söyler bende niye dedin demem art niyet aramam çünkü. hani sende söyleynce bu konuda hassasiyet görteceğini düşünemedim dedim. konu kapandı. biraz zaman sonra ne hissediyorsun dedim bana tekrar başladı kızmaya sen bana sormadan benim özelimi nasıl söylersin diye yaa düşünemedim diyorum bunda ne zarar var ki diyorum yok. ben burda kronik bi hastalıkla karşılaşıyorum kabullenme süreci yaşıyorum senin bana saygın yok mu diye sayıyo. dencek bişeyim yok düşünemedim pardon dedim tekrar. sonrada bi daha konuşmadım. sabah da evden konuşmadan çıktık. sonra dayanamadım işten aradım nasılsn diye iyi dedi sonra telefon çekmedi kapandı falan. bu erkeklerin nası psikolojisi var anlamadım. kendimle kıyalamam elbette yanlış ama ben 22 yaşımdan beri uğraşıyorum hiç böyle olmadım kimseye kızmadım o da hassasiyet göstermediği için bende ona karşı nasıl davranacağımı bilemedim. bilmiyorum hem kırgınım hem üzgünüm nasıl davranacağımı size soruyorum işte. şimdi gelir ben çıkıyorum. görüşürüzz

Serpilcim ne diyim bilemedimki tuhaf bi durum yani sölediğin kişi annen yani onunda annesi tamam sindirmeye çalışması normal ama bu kadar tepki vercek ne var yani seninkinin bazı böle ani çıkışları varmı sanki bi konuda da daha böle yapmıştı yani çok fazla tepki vermişti napıyo duruyo duruyo birdenmi patlıyo

merhaba kızlar nasılsınız

ben kötü kayınvalide olucam bu durumda:)))) torunum olduğunda herhalde 70 yaşında falan olurum o yaşta da ne kadar bakabilirim bilmiyorum valla bakamam da zaten herkes kendi baksın 4 yıldır kocamla daha bir akşam dışarı çıkamadık baş başa, gelin de kendi baksın bana mı soracak sanki torun yaparken :))))

Serpilcim bilemedim bende valla herkesin karakteri farklı işte, benim eşim hem kolestrol hem yüksek tansiyon hastası sürekli ilaç kullanır cümle ailem de bilir kendi de gülerek anlatır ama dediğim gibi herkesin yapısı farklı belki bu duruma henüz alışamadığındandır benimki yıllardır alışmış artık, bence hiç üzerine gitme hatta konuyu açma bile bir süre sonra oda alışacaktır

merhaba..
serpilcim valla hastalık kabulü zor bişi biliosun ama bu ona sana kaba davranma hakkı tanımıo..sen neler nelerle uğraşıosun..pehh!!!erkekler bi acayip yani..bence hiiççç bi tarafında olmasın,bu olay yokmuş gibi davran zaten bi yerden soona o konuşacak.o zaman kırıldığını,anlam veremediğini sööle,bi de onun da o zaman senin özelin olduğunu unutmaması gerektiğini!!!
ne diyeyim geçmiş olsun ..ama sen canınım sıkma:)

Duygu mağazalardan konuyu açmışken, kumaş pantolon almam lazım, bir doğru düzgün pantolon yok piyasada
ya çok dar, ya paçası dar, ya beli çok düşük nedir bu ya, internet mağazalarına bakayım dedim oralarda da pantolon modeli pek yok.
şöyle dar kalıplı ama normal paçalı birşey arıyorum nerelerde var güzel pantolonlar acaba.

canım kelin merhemi olsa:)))
pantolon konusunda ben de dertliyim,zaten marka yok oturduğum yerlerde:KK43: adil ışık,lcw,mudo beni kurtarıo 4-5 pantolonla dönüorum:KK43:

bişey olmamış gibi oturuyoruz şimdi. alışverişe çıkalım dedi çıktık gezdik geldik.
bende pantolon arıyorum ama bulamadım. yüksek bel arıyorum ama yok. m&s da varmış güzel modeller ama samsunda yok galiba hiç rastlamadım.

selam kızlar. bende 5 gün evdeyim c.tesi nöbetimin istirahatlerini kullanıcam haftasonu ile birleşior. aslında nöbet tutmak çok karlı iş ama çağanı bırakacak yerim olmadığından hep nöbetlerimi başkaları tutuyo.
neyse kaynana peder falan demişsiniz deee ben o konuda bişey diyemiycem.
bi sıkıntım var. birileri ile paylaşmazsam çatlıycam bana akıl verin nolur.
eşim hafta sonu rahatsızlandı daha doğrusu 1 haftadır bişeyleri var zorla kan verdirttim falan bişey çıkmadı. sonra pazar günü ilaca allerji gelişti bizde çağanla duş almıştık çıktım bi baktım yüzü gözü şişmiş hadi acile dedim üstümüzü giyinelim bekle yok dedi ben giderim ama içim içimi yedi hastane yakın ama bu alerji pat diye ilerleyiveriyo sonuçta ama kendi gitti neyse yatırdılar falan sonra dün dediki bende şeker çıktı. şaşırdım kaldım. ama başka bşiey konuşmadık. spora başlıycam falan dedi. iyi. sonra akşam annemle konuştuk. anneme söyledim. telefonu kapatınca sordu kime dedin diye. anneme dedim. bana sormadan izin almadan nasıl dersin diye kızdı. bende gerek varmıydı düşünemedim tepki verceni dedim. hani benim sağlık sorunlarımla ilgili herşeyi kendi annesine söyler bende niye dedin demem art niyet aramam çünkü. hani sende söyleynce bu konuda hassasiyet görteceğini düşünemedim dedim. konu kapandı. biraz zaman sonra ne hissediyorsun dedim bana tekrar başladı kızmaya sen bana sormadan benim özelimi nasıl söylersin diye yaa düşünemedim diyorum bunda ne zarar var ki diyorum yok. ben burda kronik bi hastalıkla karşılaşıyorum kabullenme süreci yaşıyorum senin bana saygın yok mu diye sayıyo. dencek bişeyim yok düşünemedim pardon dedim tekrar. sonrada bi daha konuşmadım. sabah da evden konuşmadan çıktık. sonra dayanamadım işten aradım nasılsn diye iyi dedi sonra telefon çekmedi kapandı falan. bu erkeklerin nası psikolojisi var anlamadım. kendimle kıyalamam elbette yanlış ama ben 22 yaşımdan beri uğraşıyorum hiç böyle olmadım kimseye kızmadım o da hassasiyet göstermediği için bende ona karşı nasıl davranacağımı bilemedim. bilmiyorum hem kırgınım hem üzgünüm nasıl davranacağımı size soruyorum işte. şimdi gelir ben çıkıyorum. görüşürüzz

canım öncelikle eşine geçmiş olsun
erkekler gerçekten çok garipler eşinin yaşadığı ve öğrendiği mutlaka kolay deildir anlıyorum ama bu gerçektende sana böyle davranma hakkı vermez ona ..sonuçta bu durum onu üzdüğü ve şaşırttığı kadar senide şaşırtmış ve üzmüştür sonuçta eşin ve çocuğunun babası onun buna bir hassasiyeti olucağını düşünmeni beklemesi bile çok fazla hepimiz insanız ve eşlerimizi kendimizle bir gibi görüyoruz bizim gibi düşünsünler istiyoruz fakat onların kafaları bi başka çalışıyor sankii biz kadınlar ailemizde hep biz derken onlar ben demeyi marifet biliyorlar.üzme kendini alışıcaktır ve eminim sonrada sana haksızlık ettiğinin farkına varıcaktır.

bişey olmamış gibi oturuyoruz şimdi. alışverişe çıkalım dedi çıktık gezdik geldik.
bende pantolon arıyorum ama bulamadım. yüksek bel arıyorum ama yok. m&s da varmış güzel modeller ama samsunda yok galiba hiç rastlamadım.

canım sanırım eşin hatasının farkına varmış bile Allah ağzınızın tadını bozmasın:)))
kumaş pantolon bende istiyorum şöle yandan cepli koyu lacivert ve siyah dar paça olmayan ve yandan cepli çokmu şey istedim bulan olursa banada haber versin bende bakayım yıllar önce damat markasının merkezinde bilgi işlem,ürün destek bölümündeydim mağazalarımızın personel kıyafetleri laci kumaş pantolondu ayy ne kalıptı o yaa inanın 3-4 tane almıştım yıllarca giydim ama hepsi yıprandı gitti bir dahada öyle kalıp bulamadım

adil ışık ii fikir duygu orda bende genelde aradığımı bulurum kotondada olabilir

dışarı çıktık bizde parka götürdük çocukları hava harikaydı bu akşamda değerlendirelim dedik güzel oynadı çocuklar yoruldular

tabii bende :KK5:

Günaydın biri kumaş pantolonmu dedi topluca alışverişemi çıksak napsak bende her kalıba uymam düşük bel sevmem her pantolunun beli bol kalır arkadan bel oyuntum var önden çok pardon şeyim çıkık uyan bişey buldummu her rengini alırım kotlada çok rahat ettim bu ara en çok takıldığın canvas pantolon rahat oluyo serpilcim iyi olmuş olay soğusun biraz

günaydın,
serpilcim bence eşin mesleğinden kaynaklı kabullenme sorunu yaşıyor, hep başkalarının başına gelir biz tedavi ederiz diye. Ama düzelmesine sevindim.
Benim kayınvalide ve kayınpederimden hiçbir beklentim yok çünkü yaşlılar birbirlerini idare etsinler bize yeter.
Pantolon dedinizde hafta sonu bir ödül töreni için kıyafet aradım, hiçbirşey bulamadım, yine dolaptan giyineceğim galiba..

Bu arada kotla rahat etmem demek istmişti arzucum zaten arasın bulamazsın olmadık zamanda karşına çıkar aman şimdi buna para bağlamim dersin ben kotonun kıafetlerini çok beğeniyorum sporu klasiği abiyesi bence hepsi hoş adil ışıktan eskiden çok alırdım sonra girip çıkmaya başladım artık girmiyorum bile kendime göre giyebilceğim tarzda bişey bulamıyorum

günaydınnn:)))
kızlar valla hadi para vermimm dediğimde hep güzel şeyler var,istanbul ya da ankaradayken de hiiiç bişi yok:))
cepli pantolon için erkek reyonuna bakın:))
ben 2-3 yıl önce bi kot almıştım adilden ,güzel kalıbı..ama ben de çok sevmiorum,bu yaz bi elbisesini beğendim o kadar..
ben hep bol pantalon giydiğim için darlar hakkında çok bilgim yok işte 2 tane oturan pantalonum var..:KK43:(o kadar mutsuzum ki bu kıyafet konusunda aslında ...hep çook üzülüorum nil bile büyüyünce sana elbise alacağım dio:))ama 5 kilo verip mutlu da etmiorum kendimi yaniii kendime çok kızıorum!!!!ayyyytttt.....

Günaydın kızlar, kaynana durumları konuşulmuş.Bende kaynana kaynata yok allahtan.Kayın pederimi severdim, ama vefat etti 6 sene önce.Kaynanam beni sevmez ben de onu.Zaten onun hiç bir çocuğuyla bağlantısı yoktur, bir kaç sene önce suudi arabistana yerleştiğini duyduk.Orada yaşıyormuş sanırım:))) Sanırım yaniii, o kadar bağımız var onu bile bilmiyoruz:))
Annem ilk defa bir çocuğum baktı, ama açıkçası daha öncekilere baksaydı daha hora geçerdi, o zaman başkasının yanında çalışıyordum, çocuklara bakacak kimse yoktu.Bunda kendi işimi yapıyorum, çok daha rahatım.Ama neyse allah razı olsun bu kadarına da diyorum.Ne yapayım, başkalarına güvenerek yapmadık sonuçta bu çocukları.Bir şekilde büyütürüz.Emelin dediği gibi herkes kendi çocuğuna baksın.Arada alır severim:))))Bir de şımartırım, anne babası düzeltmeye uğraşsın:))))

Serpil eşine geçmiş olsun. Herkesin huyu farklı işte.Biliyorsun eşimde yüksek tansiyon çıkmıştı, duymayan kalmamıştı:))) Benim söylememe gerek yok herkese o yayar.Hala ilaçlarını içirtemiyorum ama...

Pantolon demişsiniz.Ben yıllardır kumaş pantolon almıyorum.Kot pantolon bile alamıyordum, yüksek bel bulamadığım için.Geçen izmire gittiğimde lcw de bir tane buldum kot.Onu aldım, bir tane de mavide buldum, pahallı geldi ama çok hoşuma gitti.Onu da aldım.İkiside yüksek bel.Kumaş olarak internetten bakınıyorum ama bende bulamadım.

amann ne biliyim işte. bişey yok gibi diyorum ama içim çok kırgın. hiç aklımdan çıkmıyor. kinci biri değilim asla zaten eşimemi kin tutcam hayatta kimseye tutmamışım. ama bu konuda onu en iyi anlayabilecek kişi benken bana böyle davranması üzdü beni. benim hastalıklarımla hep dalga geçtik biz. yamuk dedik ev işi yaparken egzersiz yapıyosun işte dedik bunlar hep şaka ileydi ve hep güldük. şimdi şaka değilmiydi ki diye düşünüyorum. ben hepsine izin vermişken ve hatta bunları şaka saymışken şimdi o buna nasıl kızabilir diyorum. haa birde sana söylediğime beni pişman ettin dedi. kime söyleyecekti ki. ne bileyim allah daha beter bi dert vermesin ona diye dua ediyorum artık o zaman yanarız biz...

dün akşam çıkınca bende bi dolaştım ama giyecek bişey bulamadım. kilo aldım ve pantolonlarımın hiçbiri olmuyo bi kota birde keten bi pantolona kaldım. yeni almak istem,yorum zayıflayıp evdekileri giyeyim yenilerini de öyle alırım. ama kilo verebildiğimde yok i şte.

duygu nilin dikkati çok iyiymiş. ilgi noktaları o işte. çağan da dün akşam bana senin kopuk pipin var demi anne dedi..
bende evet dedim kopuk değilde düz işte dedim. diycez daa bişeyler. aaaa daa yı da yazdım yaa karadenizden katılıdığım belli olsun.

dün akşam öretmeni not yazmış. çağan benim okuldaki gözüm kulağım demiş. (ispiyoncu mu demek istedi ki) bazan benim gözümden kaçan hatalarını o görüp yanlış olduğunu anlatıyor demiş.

derya piyano iyi gidiyo. sevdi yani. öğretmeni çok tatlı enerjik çocuklarla iyi anlaşan biri çıktı şansımıza. şimdilik severek gidiyor. ders yarım saatti ama bizimki 45 dk kalıyo.

meral sende böyle diyorsan artık görmesem inanırım fitsin sen yaa ne giysen yakışır. maşallah. tabi sen olmayacağından değil belki rahat edemediğinden demişsindir düşük bel olayını.
hala içmiyomu ilaçlarını. ama o da ayrı inat çıkmış bak benimki nin tepkisi böyle ama dün gitti bi spor salonu ile anlaştık. 6 ayda 20 kilo vermesi gerekiyomuş. aldı aldı kiloları tabi hastalanır. dün akşam yemek yiyoruz az yedi yesene daha dedim artık doymak diye bişey yok serpil hanım diyor sonra da gitti dolaptan asitli içecek aldı dedim onları içmeyi bırak asıl şimdi onu içme 2-3 köfte daha ye .. ama ne biliyim biraz dikkat etsin kendine.
senin eşinin de kabullenme sorunu vardı ya işte farklı tepkiler veriyorlar.
kaynananda iyiymiş ya bişeyler yapıyo kimsenin haberi yok ne tuhaf.

Sağol canımcım:))) Ama düşük bel pantolon bence vücut yapısını filan bozuyor.Bir yerlerden pırtlatıyor belden karından:)) Sevmiyorum düşük beli.

Bizimki yaz dönemi bilmeden 14 kilo vermiş, 116 kg dı, 102 ye düşmüş:)) Ben kilo verdim hiç bir şey yapmadan diyor başka bir şey demiyor.Öyle sporla filan uğraşacak bir tip değil, gördün zaten. inatçılıkta da oğlu babasına benzemiş diyorum, üzerine hiç almaz asıl sana benziyor der:)))

Çağana da maşallah, daha şimdiden öğretmenlerin gözüne girmiş.Daha ne istiyorsun.Okul döneminde rahat edeceksin.Öğretmenlerin öyle öğrencileri vardır ya, gözbebekleri.Öyle bir çocuk olacak anlaşılan.İspiyoncu dediğini sanmıyorum, ama dikkatli olmasını söylemiştir.Piyano olayına da sevindim.Sevdi demek.

Duygu nile de maşallah, tam yerine dikkat ediyorlar zaten bu dönemlerde.

Deryaaa, balı sevdiniz mi_?

ahunun doğum günüymüş bugün. inşallah girerde görür. doğum günün kutlu olsun ahucum mutlu yılların olsun inşallah.
evet meral doru diyosun şimdi gençler özellikle azcık kilo almış olanlar bel basen kısımlarında bi gariplik oluyor.

ayy bi yandan çorba karıştırıp bi yandan yazıyorum zor oluyomuş. kızlarr nerdesiniz bakın az sonra resim yapmaya başlıycam sizde sohbete başlarsanız aklımburda kalır. öğretmenim portremi beğendi. sergiye koycaz. bende dedim ki kız güzel diye herkes resmi güzel oldu sanıyo birde güzel bir çirkin kız resmi yapcam onu da koycakmısınız xsergiye..
şimdi sırada manzara var. çok çalışmamam lazım çokk.
ay iyiki başlamışım herkese tavsiye ediyorum valla amacı oluyo insanın kendisi ile ilgili...

Hahahhaahh eskiler derler ya, eli işte gözü oynaşta:))) Seninde aklın buralarda kalacak di miiii_?:)))

Kolay gelsin canım valla güzel bir şey yapıyorsun, amacın var, boş zamanını değerlendiriyorsun, yeteneğinde var , eee daha ne olsun. Ben portre yapmayı sevmem ama manzara resimleeini severim.

Tabi canım insanın bi amacı olmalı mesela benim bu haftaki amacım kızların bayramlıklarını almak haftayada bayram temizliği yapmak bak iki haftalık amaç hazır :):):)

ben bayramlık falan almıycam çağana. bi sürü giysisi var zaten. daha hiç giyilmemişleri var onları giysin. kendime yapcam ben alışveriş. bu koca çok hırsa getirdi beni.
yemek yaptım biraz karaladım sona çamaşır astım geldim tık yok yaa..

X