2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Sağol Arzu sizede geçmiş olsun, hiç sorma köye gidip gelirken babam 10 dakka'da bir mola verirdi iner arabadan hava alır tekrar binerdik :))

Sevda koltuk modelleri için sağol canım, gördüm o resimleri, o ilk resimdeki beyaz olan aslında hoşuma gidiyo ama yüksek değil, diğerleride çok yer kaplayan modeller, oval falan. Şimdi yeni bir yer buldum bu hafta oraya bakıcam bakalım, bayram gelmeden alsaydım iyiydi :))

mrb kızlar

filizcim ben öyle bir araştırma sonucu gördüm fena görünmediler bana ama tabi yer ve zevk senin kafandakine uymuyorsa olmaz tabii he bide maskoya baktınmı canım ben durunun odasını evimin mobilyalarını ordan almıştım en azından aternatif çok

bizimde hafta sonumuz çok yoğundu cumartesi akşamı arkadaş grubumuzla mangal keyfi yaptık 1 gibi döndük eve pazarda kahvaltımızı yapıp çıktık hava süperdi çocukları parka götürdük 3 saat deli gibi oynadılar sonra dondurma die tutturdular yedirdik eve getirdim yedirip uyuttum babaanneleirini başlarına bıraktık eşim ve iki arkadaşı onların eşleri motorlara atlayıp geliboluya gittik orda önce yemek sonra kahve muhabbeti sonrada dönüş buda 5 saati buldu eve geldiğimizde kaan hala uyuyordu :)) tabi bizim sesimize uyanıp sonra tekrar uyumasıda gece 2 yi buldu ama olsun banada ii geldi duruyla kaandan önce ne kadar çok binerdik motora nerdeyse araba kullanmazdık şimdi çocuklar olunca motora hasret kaldık bunada şükürr.

bizim kreştende bi yazı göndermişler aile bugün yapıcakları bi aktivite için aile fotosu istemişler birde iki ayıcıklı bir resim göndermişler boyayıp getirsin die yaptırdım gönderdim 45 tlde para oda onla ilgiliymiş dedesi götürdü anlamadım ne yapcaklar die birazdan çıkıcam uğrarım

he bide yazıda çocuklara kısa süreliğine tek ayak üstünde durmasını sağlayın (ama ceza olarak uygulamayın)kıyafetlerini kendi giymesini aşılayın merdivenleri kendi inip çıksın yemeğini kendi yesin,ellerini kendi yıkasın dişlerini kendi fırçalasın vs vs vss bir sürü şey yazıyordu
duru altlarını çok güzel giyyor üstleride çok zor kıyafetler olmadığı sürece kendi giyebiliyor.ellerini kendi yıkıyor,dişlerini önce o fırçalıyor bitince ben şöle üstten bi geçiyorum,tuvalette çişini yapıyor ama büyüğünü ben yaptırıyorum

merhaba:)
müzikli diş fırçası mı??hiç duymadım,ben de istiorum:))))))))
tek ayakta durmak gerçekten çok mantıklı ama nası teşvik edeceğiz??kızar benim kızım yapamazsa:))
kızlar ya nilin bugün okulda tiyatrosu vardı,nasrettin hoca gelmiş ..nile tarif etsene dedim,koyu renk giymiş,kız rengi pembe yokmuş:))soona kulağıma bişi söölemek istedi,eğildim,pipisi de kocamandı dedi!!!!!!!!nası yani dedim????pantalonundan görmüş...yuh be kızımmm!!!

mrb kızlar

filizcim ben öyle bir araştırma sonucu gördüm fena görünmediler bana ama tabi yer ve zevk senin kafandakine uymuyorsa olmaz tabii he bide maskoya baktınmı canım ben durunun odasını evimin mobilyalarını ordan almıştım en azından aternatif çok

bizimde hafta sonumuz çok yoğundu cumartesi akşamı arkadaş grubumuzla mangal keyfi yaptık 1 gibi döndük eve pazarda kahvaltımızı yapıp çıktık hava süperdi çocukları parka götürdük 3 saat deli gibi oynadılar sonra dondurma die tutturdular yedirdik eve getirdim yedirip uyuttum babaanneleirini başlarına bıraktık eşim ve iki arkadaşı onların eşleri motorlara atlayıp geliboluya gittik orda önce yemek sonra kahve muhabbeti sonrada dönüş buda 5 saati buldu eve geldiğimizde kaan hala uyuyordu :)) tabi bizim sesimize uyanıp sonra tekrar uyumasıda gece 2 yi buldu ama olsun banada ii geldi duruyla kaandan önce ne kadar çok binerdik motora nerdeyse araba kullanmazdık şimdi çocuklar olunca motora hasret kaldık bunada şükürr.

bizim kreştende bi yazı göndermişler aile bugün yapıcakları bi aktivite için aile fotosu istemişler birde iki ayıcıklı bir resim göndermişler boyayıp getirsin die yaptırdım gönderdim 45 tlde para oda onla ilgiliymiş dedesi götürdü anlamadım ne yapcaklar die birazdan çıkıcam uğrarım

he bide yazıda çocuklara kısa süreliğine tek ayak üstünde durmasını sağlayın (ama ceza olarak uygulamayın)kıyafetlerini kendi giymesini aşılayın merdivenleri kendi inip çıksın yemeğini kendi yesin,ellerini kendi yıkasın dişlerini kendi fırçalasın vs vs vss bir sürü şey yazıyordu
duru altlarını çok güzel giyyor üstleride çok zor kıyafetler olmadığı sürece kendi giyebiliyor.ellerini kendi yıkıyor,dişlerini önce o fırçalıyor bitince ben şöle üstten bi geçiyorum,tuvalette çişini yapıyor ama büyüğünü ben yaptırıyorum

ohhhhh canım afiyet olsun,yarasınnnn:)))ben de çok özlüorum bazen eski günleri!!!
neymiş 45 tl lik hediye???

Merhabalar
Serpil resim supper cok guzel :nazar:
Bizde hafta sonu dr. Kontrolune gittik sadece ust solunum icin bi ilac verdi cok sık hasta oldugunu soyledigimizde alerjik rinit olabilecegini soyledi... Cok ilgili bi dr.a denk geldik ilk defa tansiyonu olculdu gece cis olayina kadar herseyi sordu bakalim haftay kontrolumuz var ..grip asisi yaptirmamizi tavsiye etti ama esim istemiyor ...

Bizde bugun hazirlanirken gitmek istemiyorum dedi cuma gunude gondermemistim burnu cok akiyor diye hafta sonlari ev odevi veriyor ogretmeni bu hafta turk bayragi ve ataturk resmi yapacaktik gidelimde resmimizi alalim dedim tamam dedi :)
Bu ay basladi ama hep boluk porcuk gitti o yuzden daha duzene oturtamadık.. Ama bu kadar kisa surede bir suru sarki ,siir ezberlemis cok hosumuza gitti ....

Kendi kendine giyinemiyor bizim kiz ama okulda kendi giyiyormus inanamadim soracagim bugun almaya gittigimde...

Derya aglama ile ilgili yazdiklarin cok dogru.. Kızarak ve sinirli bir sekilde bisey soyledigimde yada yapmasini istedigimde hemen uyariyor beni ' duzgun soyle ' ececigim canim kizim yaparmisin diyorum hemen tabi kii :) ayni seyi bende ona yapiyorum :) okula basladigindan beri biraz daha duzgun konusmaya basladi, davranislarida hemen fark etti... İnss boyle devam eder

geçmiş olsun:KK43:(bi gelince hiiiççç gitmio bu mikroplar!!!!

Bizde rutin sıkıcı bir hafta sonu geçirdik hiç değişik bir şey yoktu herzamanki gibi.

Elif'te kendi üstünü kendi giyebiliyor ama uzun sürdüğü için ben yapıyorum genelde. Birde kolunu sokmayı falan beceremezse kıyamet kopuyo sanki ben giyememişim gibi :))

Tuvaletini de kendi yapabiliyor ama temizleme işini ben yapıyorum ona bırakmaya cesaret edemedim bir türlü :))

Diş fırçalama alışkanlığını oturtamadık, macun sürmek istemiyor, tatlısını da normalini de beğenmedi, fırça alıyorum tutturuyo ver bana diye, elinde gezdirip duruyo sonra oraya buraya sürüyo yerlere atıyo, atıyorum çöpe, yenisini alıyorum yine aynı,

Bugünlerde dişim ağrıyo diyor arasıra ama sanırım birinden görmüş numara yapıyo, çünkü iki dakka sonra hiçbirşeyi yok bakıyorum.
Cuma günü okula diş doktoru gelmiş muayene etmiş, dişlerine dikkat edilmesi lazım lezyonlar var diye yazmış, ön dişlerinin diplerinde bir gariplik oluştu sarı tartar'a benziyo ama değil, herhalde ondan bahsediyor, okulda diş fırçalamaya başlamışlar şimdi ama macun işini ne yapıyor bilmiyorum.

Ayrıca maşallah bu hafta sonu beni çok fazla yormadı huysuzluk konusunda ve Okula'da pazartesi olmasına rağmen geçen hafta ki gibi gayet güzel gitti, hiç sorun çıkarmadı maşallah maşallah, atlatıyoruz mu ne :))

canım ya o sarılar neymiş öğrenirsen haber ver,bizde de var,ama çok zor ,temizlenmio bi türlü:KK43:

Tünaydın ay ne h.sonuydu yaaa c.tesi defneyi yatağını sipariş ettik ama anca 10 kasımda gelcek neyse çıktık ordan doktor kontrolleri vardı deren tam giderken yolda kusmasınmı hemde öle böle değil kendi üstü benim üstüm arabanın içi battı hadiii hemen eve döndük dereni yıkadım üstümüzü değiştik bülentde arabayı temizledi doğru hastaneye ikiside muayne oldu idrar tahlili verdik derenden kanda alındı muayneleri çişleri kanları ben uğraktım deren kusunca eşimin FMF'i tuttu akşamda düğün vardı ama gidemedik dün kahvaltıya annemlere gittik akşam düğüne gittik deren çok huzurszudu diş çıkarıyo çok fenayız defne boy kilo iyi öksürüğü için şurup verdi dünden beri derende öksürüğü burnu akıyo dünde beri tutturdu okula gitmek istemiyorum okulda seni istiyorum en sonunda bugün dedim neden tuvaletimi okulda yapmak istemiyorum eve gelince yapıcam tamam ama karnın ağrır yok dedim tamam teyze yardım eder öğretmene not yazdım hem şurupları yolladım hemde tuvalet sebebine gitmek istemediğini teyzenin yardımcı olmasını yazdım hatta biraz teşvik etmesini yazıcaktım işte aaa saçını bugün nası topladın ne giydin diye ben seni özledim diye motive etsin diye yazcaktım unuttum olmadı yarın yazarım bakalım şuruba ne diycekler

canımm,geçmiş olsun:KK43:((
tuvalet işini işallah çözersiniz canım,soona daha farklı sorunlar çıkmasın:KK43:
eşin FMF mi ,zor canım..geçmiş olsun:KK43:çocuklar da yok di mi bişi??

kızlar H&M den bişiler alan var mı,ben netten çok beğeniorum ama kumaşlarını bilmiorum??

ohhhhh canım afiyet olsun,yarasınnnn:)))ben de çok özlüorum bazen eski günleri!!!
neymiş 45 tl lik hediye???

bilmiyorum canım bugün gidemedm okula cuma babası almıştı anlayamamış kargaşadan bugün ben bırakırım öğrenirim dedim ama bugündeeşim ist gidicekti erkenden duruyu bırakıp gidim dedi akşamı babaannesi aldı ve ben yine kaçırdım bakalım yarın öğrenirim inşallah canım

bize gelen yazı uzman okul öncesi eğitimcisi psikolojik danışman sibel garip 'in yazısı 3-4 yaş arası çocukların kendilerini geliştirmesi bakımından egzersiz olarakta aşılamamız gereken şeylermiş karşılıklı top oyunu oynayabilirmişiz attığımız topu tutabilmeside bunlardan biriymiş,üç tekerlekli bisikleti kısa süreliğine sürebilmesi,nesneleri üstüste koyup kuleler yapabilirlermiş ve küt makasla bişeyler kesmesi bunların hepsi çocuğun ince kas becerilerinin gelişmesine yardımcı olan şeylermiş tabi diğer yazdıklarım üstünü giyinmesi,dişlerini fırçalaması ellerini ykaması çatal kaşık kullanması merdivenleri tek inip çıkması ve kıssa süreliğine tek ayak üstünde durabilmesi zamanlada tek ayak üstünde zıplayarak ilerletmesi gibi

merhaba:)
müzikli diş fırçası mı??hiç duymadım,ben de istiorum:))))))))
tek ayakta durmak gerçekten çok mantıklı ama nası teşvik edeceğiz??kızar benim kızım yapamazsa:))
kızlar ya nilin bugün okulda tiyatrosu vardı,nasrettin hoca gelmiş ..nile tarif etsene dedim,koyu renk giymiş,kız rengi pembe yokmuş:))soona kulağıma bişi söölemek istedi,eğildim,pipisi de kocamandı dedi!!!!!!!!nası yani dedim????pantalonundan görmüş...yuh be kızımmm!!!

bu müzikli fırçayı bende merak ettim adı ne

kızlar H&M den bişiler alan var mı,ben netten çok beğeniorum ama kumaşlarını bilmiorum??

benim alışverişi olmadı canım

Günaydın telefondan yazmaya uyuz oluyorum sabahta o kadar yazdım yok hata dedi yok bilmemne silindi hepsi dün deren çok huysuzdu bütün gün bırakın ağlamayı resmen anırdı bi ara iki saat durmaksızın pert etti beni

selamm

Sevda hiçbir yere gidip bakamıyoruz ki, modoko var bizim bu yakada bir gidebilsem elbet bulucam birşey diye düşünüyorum ama çocuklarla gittiğine gideceğine pişman oluyosun, kaynanamında işigücü oluyo hafta sonu. onun için alamadık aslında birtürlü.

Bu arada sefanız olsun valla, arada böyle kafaya göre takılmak lazım çok büyük ihtiyaç.

Hatice müzikli fırça süpermiş bende bakınayım öyle birşey.

duygu sarı şeyleri öğrenirsem yazarım, ama bizimki sanki ön dişlerin diplerinde sanki deliniyo gibi bir hali var çürüyecekte hazırlıkmı yapıyo nedir.
ay palyaçonun pipisini nasıl görmüş ya açık falan olmasın biryeri ayyy

Nazo Allah sabır versin diş zor iş .

mrb kızlarr

bugün kendimi çok yorgun hissediyorum iki gündür evdeyim evde olunca böyle oluyorum ben miskinlik yoruyor beni duru 3,5 geliyor okkuldan kaan erken uyusaydı bende uyurdum valla gözüm yatakta ama nerde sıpa kudurukluk peşinde 3 gibi anca uyuyo:KK43:

selamm

Sevda hiçbir yere gidip bakamıyoruz ki, modoko var bizim bu yakada bir gidebilsem elbet bulucam birşey diye düşünüyorum ama çocuklarla gittiğine gideceğine pişman oluyosun, kaynanamında işigücü oluyo hafta sonu. onun için alamadık aslında birtürlü.

Bu arada sefanız olsun valla, arada böyle kafaya göre takılmak lazım çok büyük ihtiyaç.

Hatice müzikli fırça süpermiş bende bakınayım öyle birşey.

duygu sarı şeyleri öğrenirsem yazarım, ama bizimki sanki ön dişlerin diplerinde sanki deliniyo gibi bir hali var çürüyecekte hazırlıkmı yapıyo nedir.
ay palyaçonun pipisini nasıl görmüş ya açık falan olmasın biryeri ayyy

Nazo Allah sabır versin diş zor iş .

anladım canım kayınvalidene hayranım zaten maşallahı var iki küçük çocuğa bakan yaşlı kadınların hepsine hayranım benimki bi uyuduklarında başlarında durur oda ayda yılda bir hayatta bakmaz diğer türlü..bizimkiler sevmelik annaanne,babanne ne babaanneler görüyorum valla burda hayranımm

evde olunca öyle oluyo insan ben bazen pijamalarımı çıkarmadan akşamı ediyorum miskinlikten :))

Valla sevda bende bazen kızıyorum ediyorum ama sonra da nankörlük ettiğimi düşünüyorum doğrusu, hele de izindeyken daha da iyi anlıyorum ve acıyorum kadına :)) Allah razı olsun yine ne diyim çekilir şey değil aslında, o benden daha sabırlı. Seninki de hem aynı binada hem sürekli bakmak zorunda değil, ne var yani ara sıra sizi dinlendirse, çocuklarım başbaşa kalsın dese aaah ah inşallah bugünlerimizi unutmayızda bu konuda çok anlayışlı bir kayınvalide olacağımı düşünüyorum inşallah :)) çeken bilir ya :)

ahahah...o kaynanalar...
valla benim kayınpederim daha ii 2 kere zorda kaldım o baktı sağolsun..ilkinde kaynanam işten erken gelmiş kocama yardım için için ,adamcağız da gerek yok deyince yatıp uyumuş!!!pes!!!!!!!
kaynanam televizyon izler anca!!ya da sigara içer:KK43:(
kötü gelin miyim ne:)))

evde olunca öyle oluyo insan ben bazen pijamalarımı çıkarmadan akşamı ediyorum miskinlikten :))

Valla sevda bende bazen kızıyorum ediyorum ama sonra da nankörlük ettiğimi düşünüyorum doğrusu, hele de izindeyken daha da iyi anlıyorum ve acıyorum kadına :)) Allah razı olsun yine ne diyim çekilir şey değil aslında, o benden daha sabırlı. Seninki de hem aynı binada hem sürekli bakmak zorunda değil, ne var yani ara sıra sizi dinlendirse, çocuklarım başbaşa kalsın dese aaah ah inşallah bugünlerimizi unutmayızda bu konuda çok anlayışlı bir kayınvalide olacağımı düşünüyorum inşallah :)) çeken bilir ya :)

yok valla gerçekten ayrı bir sabır işi heleki iki çocuğğa bakması ayrıca bir sabır örneği gerçekten he kişilik olarak nasıl bir kadındır bilmem yada ne bilim sana karşı nasıldır on uda bilmem ama torunlarına karşı sevecen olmasa mümkün deil bakmaz biz bile anne olarak sabrımızı yitiriyoruz kaçıp gidesimiz geliyor bazen saolsun gerçekten
benimki hayatta bakmaz zaten çalışıyor eczacı ama yinede işin çoğu eşimde o ilgileniyor o kızıyla gezip tozma hastasıdır heleki kışın iki dakka durmazlar bi yerde ama çocuklara bak biz gezelim asla senede bir tatil yaparız of sıkıldım desen ayy tatile gittinizya der :))) kendisi senede en az 3 ay tatil yapar yurtiçi yurtdışı hep gezmede ama yok onu görmez ama kalben ii kadındır bi kötülüğünü görmedim allahiçin zorundada deil tabi ona güvenip yapmadık ocukları ama insan bekliyor işte hani sizde gençsiniz ben bakim bu akşam çıkın falan demesini.büyük konuşmak istemem ama bende torun sahibi olunca bakar ilgilenirim die düşünüyorum:)))

Ben çalışmıyo olsam her istediğimde bırakabilirim doğrusu hakkını yiyemem, hiç bakamam demez, hatta kendisi der götürme bana bırak diye, düşünür yani ama şimdi zaten bütün hafta bakıyo eve kapanıyo, hariçten günlerde de bende bırakmak istemiyorum zaten o da çok istekli olmuyo normal olarak. Ama yine de çok zorda kalınca bir iki saat idare ediyo,
Aslında çok düşüncelidir iyidir sağolsun ama işte bir kötü huyu çok fazla alınganlığı, konuşurken aman tersmi anlar diye düşünücen hep :)) sen dam dersin o kapı anlar, yani alınganlığı anlatmakla anlaşılmaz yaşamanız lazım ben böyle bişey görmedim :)) bazen hiç yoktan bir kelimeyi öyle bir çeşit anlar ve kafasında büyütür büyütür şekilden şekile sokar ki, şaşıp kalıyorum acaba bunu bunla nasıl bağdaştırdı diye :))) sadece bana karşı değil ama huyu o, herkese karşı öyle, takıntılı yani. her güzelin bir kusuru var napalım :))

Kayınpederimde iyidir ama o memleket kültüründen de olsa gerek, biraz hizmeti, emrivakiyi sever, herkesi yönetmek ister, karışmak ister asıl kaynana kayınpederimdir yani ama kayınvalidem hemen önünde durur, bir höyt yapar ona susturur, laf söyletmez öyle :))))

Duygu mağazalardan konuyu açmışken, kumaş pantolon almam lazım, bir doğru düzgün pantolon yok piyasada
ya çok dar, ya paçası dar, ya beli çok düşük nedir bu ya, internet mağazalarına bakayım dedim oralarda da pantolon modeli pek yok.
şöyle dar kalıplı ama normal paçalı birşey arıyorum nerelerde var güzel pantolonlar acaba.

Ben çalışmıyo olsam her istediğimde bırakabilirim doğrusu hakkını yiyemem, hiç bakamam demez, hatta kendisi der götürme bana bırak diye, düşünür yani ama şimdi zaten bütün hafta bakıyo eve kapanıyo, hariçten günlerde de bende bırakmak istemiyorum zaten o da çok istekli olmuyo normal olarak. Ama yine de çok zorda kalınca bir iki saat idare ediyo,
Aslında çok düşüncelidir iyidir sağolsun ama işte bir kötü huyu çok fazla alınganlığı, konuşurken aman tersmi anlar diye düşünücen hep :)) sen dam dersin o kapı anlar, yani alınganlığı anlatmakla anlaşılmaz yaşamanız lazım ben böyle bişey görmedim :)) bazen hiç yoktan bir kelimeyi öyle bir çeşit anlar ve kafasında büyütür büyütür şekilden şekile sokar ki, şaşıp kalıyorum acaba bunu bunla nasıl bağdaştırdı diye :))) sadece bana karşı değil ama huyu o, herkese karşı öyle, takıntılı yani. her güzelin bir kusuru var napalım :))

Kayınpederimde iyidir ama o memleket kültüründen de olsa gerek, biraz hizmeti, emrivakiyi sever, herkesi yönetmek ister, karışmak ister asıl kaynana kayınpederimdir yani ama kayınvalidem hemen önünde durur, bir höyt yapar ona susturur, laf söyletmez öyle :))))

benim kayınpederde iyidir ama oda çok karışır heleki çocukların saçına başına takmıyomu deliriyorum valla kaanın saçı uzun ben ve babası öyle seviyoruz ve kısa kesmiyorum hergördüğünde onu söyler kestirinde kestirin die sallamayız bizde :)) bu seferde kayınvalideye söyletir ama onuda salladığım söylenemez.içimden diyorum ama çocuk benim sanane diyee ama dışa vuramıyorum işte:)onunda takıntıları var duru bebekken tombul bi çocuk deildi ve her gördüğünde bu çocuk zayıf çok zayıf bakmıyormusunuz die söylenirdi kii öle aşırı zayıf deildi sadece tombul deildi diyelim sonra kaan doğdu oda maşallah hep iriydi bu seferde buna taktı bu çocuk obez olcak çok yedirmeyin diee bazen gerçekten ayyyyyy oluyorum yaniii..kayınvalideyede sarıyorum bazen hanii hiç öle bakmışlığı etmişliği yok ama buna rağmen şöle yap böle yap demiyormu çıldırıyorum resmen hani baksa emek verse dicemki hani onada düşer ama yok anacım doğumlarında bile bakmışlığı yoktur kaanı doğurdum bi gece hastanede kaldım ertesi gün duruyuda alıp eşimle evimize döndük ve o saniyeden beri hep ben baktım ikisinede hani insan diyor ne emeğin varda bu kadar müdahale ediyon diee yanii zaten ben bu kayınvalide ve pederleri anlayamadım gitti..ben kayınvalide olmıycam :)))

Son düzenleme:
yaz boyu herkes burdaydı ben yoktum ben geldim herkes yok oldu :)))
deryayla meralde yok ıssız buralar

X